1. powered by Surfing Waves

FILMOVI 2019

Discussion in 'Movies / TV shows' started by voja87, Jan 10, 2019.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    pet sematary remake samo ok, moglo je to da bude dosta jezivije...i sad pokusavam da se setim originala koji sam pogledao pre mozda 3god...i ne secam se apsolutno nicega

2. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

873
    95
    28
    Alita angel..tinejdz sranjence

TheNick and Goro Manjina like this.
  3. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    ...um what?

4. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

841
    456
    63
    Baš dobar osvrt na originalnu Vešticu iz Blera i sve taktike kojima su se autori služili da plasiraju sadržaj na jedan pokazaće se vizionarski način. Nisam nikada gledao ovaj tv dok. koji je išao uoči filma, a moguće je da nisam ni znao za njega. Sećam se kako su tad prezentovali film kao najstrašniji horor ikada sa onim nejasnim trejlerima, takodje bio je i odličan tekst u časopisu Total film kao najava. Mogu misliti kako je to preko tek bilo uzbudljivo sa ranim internetom itd. Pretpostavljam da je biti fan Veštice iz Blera malo sumanuto, ali sam def. fan kako su tadašnjim marketingom dizali jezu, nisam mogao da spavam noću kad vidim one najave haha, čak su mi i one video igre posle bile baš jezive.

Schlock-doc cable television reached its highest (or maybe lowest) point in the late ’90s. During that era, random channel-surfing could almost always turn up a grimy true-crime exposé, history of American UFO sightings, or countdown of the most haunted hotels in America thanks to shows like Ripley’s Believe It Or Not, Forensic Files, and History’s Mysteries. So prevalent were these offerings that few batted an eye when Syfy (then the Sci-Fi Channel) got in on the craze, premiering an hour-long special entitled Curse Of The Blair Witch on July 11, 1999.

https://film.avclub.com/before-the-...OrmauMHAJs2HO4kH7rdVL6YsL8S0VD1t_TymeSnEr5Ugw

Super Simke 64 likes this.
  5. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,386
    2,911
    113
    Ne sluti na dobro... nikako

6. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,726
    1,571
    113
    It's ma'am!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

TheNick likes this.
  7. Maxa

Maxa opsa!

10,708
    3,605
    113
    lik sere o jednom tvitu osam i po minuta lol

mislim, u pravu je, ali brate, old news, svi smo toga svesni. :)

Goro Manjina likes this.
  8. Goro Manjina

841
    456
    63
    Ma to nik vodi neke svoje bitke, let it be

Maxa likes this.
  9. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    nadam se da cameron nece isto raditi u avatar nastavcima, milsim da nece staviti taj women empowerment in your face kao ostali

10. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,719
    1,136
    113
    Pogledao Alitu iz dva sedenja. Vizuelno izgleda super, ali mi je film baš slab, deluje kao da je gomila stvari izbačena.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

11. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Ahahaha bas sam se fino ismejao gledajuci The Package, film ima one najgore prostacke fore (ipak se radi o odsecenoj kiti :D), ali jbg nekada mi bas legnu takve komedije :D

https://www.imdb.com/title/tt7525778/

Inace stvarno ima malo komedija zadnjih par godina, ima neko neke preporuke mozda sam propustio nesto sto valja.

voja87 likes this.
  12. TheNick

21,386
    2,911
    113
    Videcemo cija je bitka kad Internet srusi ovo kao Womenbusterse 2016.

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. Revan

Revan Well-Known Member

1,368
    705
    113
  14. TheNick

21,386
    2,911
    113
    Too skinny

15. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    sasvim je ok, nindza i ne treba da bude bilder

16. TheNick

21,386
    2,911
    113
    d2jcp1c-23be0faf-c5a5-4dd1-bd64-870bc380480e.jpg

17. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Ovo moze biti dobro, prequel za Kingsman filmove.

voja87 likes this.
  18. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,961
    3,355
    113
    Ne ocekujem da ce biti bolji od keca.

19. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Deluje mi da ima drugaciji vajb nego prva dva, pa ne znam koliko ce se moci direktno porediti :)

20. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    pogledao ponovo alitu i imam losije misljenje nego kad sam ga prvi put gledao. neke stvari izgledaju odlicno neke stvari i ne bas (faca konstantno izgleda cudno ), odlican soundtrack i par odlicnih akcionih scena, to je to. film je mozda ok i nista vise, ona romansa je bezveze, alita kao lik je bezveze, neke scene su smesne...

Omega and Rodilo like this.
  21. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,719
    1,136
    113

Au koje govno...

22. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    los je remake, barem po opisima koje sam video. likovi imaju nula emocija a tekst je ostao isti i ne odgovara uopste novim glumcima

23. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,884
    815
    113
    Irons je previse beo da bi davao glas animiranom lavu koji prica.

9dots, TheNick, Maxa and 1 other person like this.
  24. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,719
    1,136
    113
    Ali ovo recitovanje... Mogao je da otpeva kao original.

25. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Original em izgleda bolje em zvuci bolje :D

Rodilo and voja87 like this.
  26. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,884
    815
    113
    Ovo isto rade i sa Mulan.
    Uopste ne kapiram sto menjaju karakter lika, kad po svaku cenu hoce da ubace stare dijaloge...

Bukvalno kao da ne razumeju originalne likove i sta ih je cinilo zabavnim i specijalnim...

Bas me interesuje u kom pravcu ce ici za Cruella-om

27. Maxa

Maxa opsa!

10,708
    3,605
    113
    pokušavaju da podilaze svim taborima, a recipe for a disaster.

28. Goro Manjina

841
    456
    63
    Pogledao sam DOGMAN. Jako poštujem Gomoru, sad već klasik krajm-movie ovog autora medjutim DOGMAN mi je onako jedno evropsko sranjce klasično. Lepo je snimljeno i psi su super ali ova ideja da studizono ceo film pratim dva imbecila mene ne radi. Navikao sam u ovakvim filmovima na malo konkretniju karakterizaciju.
    Nekako je sve gurano u smeru da se dokaže neka poenta u jednoj sceni pred kraj i to je to. Da sam ga nabo na slepo na autorskom festivalu rekao bi ok nisam loše prošao, ovako sam prilično loše prošao. Ne gotivim.

29. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Nula hajpa, nula ocekivanja i na kraju sam prijatno iznenadjen, Alita je ispala dosta bolje nego sto sam mislio. Ofc anime je bolji, but still solid job.
    Alita sama kao lik je SAVRSENO odradjena (IMHO ofc :p), stvarno su predobar CGI odradili i ova glumica sto je dala glas/face motion capture je super posao odradila. Od prvog trejlera sam se zalio na oci, ali brzo sam se navikao.
    Na pocetku je totalno innocent and cute dok je na kraju filma pravi badass :) Ostatak CGI-a je hit or miss. Ali sveukupno fino izgleda.

Ne secam se da li je anime ikada dobio neki nastavak price ili neki prequel posto je svet zanimljiv voleo bi da vise prikazu o istoriji itd..

Odo sada da skinem anime posto ga nisam gledao jedno 15 godina :D

Takodje se iskreno nadam da ce odobriti snimanje nastavka filma, znam da nije bas zaradio koliko su ocekivali, but still I need moar :D

Last edited: Jul 16, 2019
    Maxa likes this.
  30. DieH@rd

30,961
    3,355
    113
    Pogledah i ja veceras Alitu, skroz je OK [za jedno gledanje].

Potrudili su se oko efekata, a i video se uticaj Camerona [smisleni scenario, dopadljivi likovi i borbe koje actually mogu da se isprate].

31. drablj

drablj Stalker

1,037
    214
    63
    anime prikazuje samo oko 1/4 price iz originalne mange tako da sigurno nece ispratiti ceo originalni materijal u slucaju da bude nastavaka.
    jedini film koji nastavlja pricu ili prikazuje dogadjaje pre animea je crows zero. ne secam se trenutno drugih slucajeva. zbog toga se ne nadam daljim adaptacijama.

32. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    ne znam koliko je smilsen sad scenario a lik alite mi je los zato sto konstatno rotira izmedju nevine devojcice i opasne ribe, nema neke logike da nekoga napusava pa da se u sledecoj sceni vrati na tupavo ponasanje i tako vise puta

inace film je sem motorball-a manje vise preslikan anime. nazalost manga na svakom sajtu izgleda ima lose rasporedjenje chaptere (barem kad se cita preko neke aplikacije) tako da sam bezveze procitao pocetak i kraj, uopste nisam bio svestan da sam preskocio sredinu

edit: pocela je da se vrti prica kako je sledeci 007 crnkinja...ffs

Last edited: Jul 16, 2019
  33. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,811
    888
    113
    @voja87
    To i jeste poenta Alite. Ona jeste skoro kao novorođena devojčica sa tinejdžerskim mozgom i podsvesnim znanjem i telom najubitačnije mašine ikada napravljenje. U početku njene borbe nisu deo njenog svesnog sklopa, stari trening preuzme kontrolu. Makar sam tako doživeo. Tek kasnije ona počne da kontroliše svoje sposobnosti.

34. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    milsim na ponasanje i dijalog, ako joj se vraca stara licnost to treba da ima neki tok

35. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,811
    888
    113
    Nisam primetio da joj se vraća stara ličnost, više da inkorporira stare sposobnosti u novu ličnost i stiče samopouzdanje na osnovu toga.

Maxa and grunt like this.
  36. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    nema veze sa samopouzdanjem, u jednom delu prica i ponasa se na jedan nacin, ozbiljno, u drugom tupavo, jedno nema veze sa drugim,

37. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Ovde sam sa Carnexom, kao sto sam napisao meni su bas odlicno odradili taj mix nevinosti i badass borca i lik se fino razvio u ovih kratkih 2h.

Maxa likes this.
  38. TheNick

21,386
    2,911
    113
    Nisam gledao kad je bilo u bioskopu, necu ni sad. Bas mi je sve u vezi tog filma odvratno i antipaticno to the max.

Goro Manjina likes this.
  39. DieH@rd

30,961
    3,355
    113
    Trejler stize sutra.

40. Revan

Revan Well-Known Member

1,368
    705
    113
  41. DieH@rd

30,961
    3,355
    113
    Mislim da cu pogledati prvi trejler, i onda ne moram vise. Tesko da cu ga gledati u bioskopu, nacekacu se do BD-a.

42. Revan

Revan Well-Known Member

1,368
    705
    113
  43. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    vidim od negde mi je poznat, old spice guy:)
    ps:

44. DieH@rd

30,961
    3,355
    113
    James Cameron je potvrdio da se Edward Furlong vraca kao John Connor u Terminator Dark Fate. Njegova slika od prosle godine, za par meseci ga Holivudski nutricionisti i treneri mogu dovesti u top formu [samo da se skinuo sa droga].

voja87 likes this.
  45. DieH@rd

30,961
    3,355
    113

Ed Harris je ostario, ali Tom Cruise i dalje razbija. Trejler je pun dobre nostalgije, bice zanimljivo videti kako se Tom snasao sa licnim pilotiranjem ovih zverina.\

edit - citam sad, civili ne smeju da upravljaju vojnim avionima, tako da pilotirace "nesto" drugo, to je potvrdjeno.

46. Revan

Revan Well-Known Member

1,368
    705
    113
  47. DieH@rd

30,961
    3,355
    113

Zanimljiviji trejler od prvog.

TheNick and Rodilo like this.
  48. voja87

voja87 Well-Known Member

11,866
    2,688
    113
    ono sa avionima stvarno izgleda, milsim nije nista cgi
    ps: take my breath away...xd

49. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,719
    1,136
    113
    Zanimljivo deluje.

Sent from my iPad using Tapatalk

50. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,904
    2,285
    113
    Ne bi me čudilo da je Toma naučio da vozi borbene avione za potrebe filma :lol:

Teoreticar likes this.

Share This Page