1. powered by Surfing Waves

FILMOVI 2019

Discussion in 'Movies / TV shows' started by voja87, Jan 10, 2019.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    Dark Phoenix djubre...tako mi se zaredjalo, sve novo sto gledam je sranje, godzilla, aladdin, dark phoenix. dobro je da gledam neke stare filmove izmedju pa mi malo popravljau prosek...u njima barem nema uticaja jebenog feminizma...yeah yeah zalim se

2. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,896
    1,265
    113
    Jel moram da gledam Godzilu iz 2014 da bi gledao ovu novu?

3. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    ne moras...ali bolji je film dosta od ove nove

Goro Manjina likes this.
  4. Revan

Revan Well-Known Member

2,018
    1,187
    113
    Kong Skull Island je za sada najbolji iz tog njihovog MonsterVerse-a.
    Godzilla 2014 mi najlosija.

Sledece godine Godzilla vs Kong.

5. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    A šta sve spada tu?
    Pre neko veče sam izučavao Kondzuring-vers. Tu isto ništa nisam gledao sem prvog filma koji mi je bio baš prosečan horor.

6. Revan

Revan Well-Known Member

2,018
    1,187
    113
  7. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Tnx, pojma nisam imao da su ovi filmovi povezani.

8. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113
    Ne moras nijedan.

Послато са Moto C помоћу Тапатока

Goro Manjina likes this.
  9. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    ...zaborao da napisem urnebesnu stvar u dark phoenix, tako je ocigledno da su neke scene snimljene kasnije, sophie je sad dosta zgoljavija nego ranije i to se vidi samo tako, ne samo da je lupam 10kg lakse u tim scenama nego nosi i periku xd

Last edited: Aug 31, 2019
  10. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    ^ gledao malopre sranje je, def najgori x-men do sada

11. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113
    Od tih novijih xmen filmova,nqjbolji mi je days of future past (neracunajuci logana koji je najbolji film vezano za xmenove).

∞beSkraj∞ likes this.
  12. Chaos212

Chaos212 Old one

648
    66
    28
    Iskreno mislim da ce mozda biti prvi neki showdown izmedju Godzile i Konga a onda ce se pojaviti neki zajednicki neprijatelj.
    Iz prostog razloga

13. Revan

Revan Well-Known Member

2,018
    1,187
    113
    Osim ako nije jos porastao kroz 50 godina (od Skull Island pa na ovamo). :D

TwiSteR likes this.
  14. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113
    Pa onda bi trebalo da je vec mrtav,u filmu su rekli kako su mu roditelji preminuli a i on je poceo polako da stari...Nerealan bi bio fajt izmedju konga i godzile cak i da su iste kubikaze.
    Kong je samo ogromna majmunčina i ništa više,godzila naspram konga ima moći kao megazord naspram juga

jovcov likes this.
  15. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Meni je First Class sila božija

gruja and voja87 like this.
  16. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
  17. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
    Pogledao ovu novu Godzilu, iskreno film nije uopste toliko losiji od onog iz 2014. Oba filma imaju iste probleme, a to je deo sa ljudima, likovi/dijalozi su u OBA filma ekstra cheesy i glupi :D Ali svakako barem meni taj deo i nije poenta filma, tj nije razlog zasto ih gledam. Svidja mi se citava ta mitologija oko Titana, plus akcione sekcije su ponovo super odradjene i bas je bio bad ass fajt.
    Sve u svemu OK film kao i prosli za jednom pogledati.

nikola22 and jovcov like this.
  18. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,952
    1,517
    113
    Deo sa ljudima je problem i dodao bih to sto se vecina filmova odvija nocu i po slaboj vidljivosti.Inace u proslim filmovima je receno da ce Kong jos dosta da poraste pa je fight sa Godjirom za ocekivati.

19. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    godzilla 1 i 2 su veoma drugaciji filmovi, kec je koliko toliko ozbiljan, problem je bio sto godzille ima malo, prica se vrti oko ljudi a glavni likovi su dosadni...dvojka zato nema nikakve veze sa mozgom, totalno dtugaciji feel od keca. bilo vam je malo godzille u prvom delu evo vam je sad ovde, to im je bilo najbitnije, borbe cudovista, ono izmedju je tu samo nekako da popuni prostor nema veze sto nema nikakave logike, ja sam se smejao kakve se sve nebulozine desavaju

20. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,856
    3,589
    113
    Nikako da pogledam Skull Island

gruja likes this.
  21. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
    Once upon a time in Hollywood odlican! Pretpostavljao sam da ce se tako odvijati film, jedino mi je
    narator suvisan i ne uklapa mi se u ostatak filma

Goro Manjina likes this.
  22. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
    Pogledah novi MiB, well nije totalni trulez, ali je ekstremno meh i zaboravan, bas je bleda kopija ranijih filmova, jedina svetla tacka filma je Pawny AKA Dinesh :D

23. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Relativno je noviji film pa ću ovde...Reprizirao sam Annihilation. Žao mi je što je ovaj film skrojen tako nekako bez neke neprijatne atmosfere, ugušen tim konstantnim besmislenim flešbekovima u spavaćoj sobi i eventualno se finalizira bez ikakvog impakta na gledaoca. Likovi su potpuno nebitni, nekako jebiga trebala je ovde strožija ruka reditelja.
    Hard saj-faj na filmu me uvek obraduje čak i kada unapred znam da je to nemoguća akcija (Arrival) ali mislim da je ovde pored jako dobrog set dizajna i CGI trebalo malo da se radi i na drugim stvarima jer sve što treba je tu a efekat je prilično mlak. Film je čak i brutalan kad zatreba iako to ovakvi naslovi obično nemaju, žene su mogle biti upotrebljene da sve bude još strašnije a nekako ispade da su žene tu kako bi one ceo taj ambijent doživele živopisnije nego neki neuki i površni marinci. Ipak i dalje mi ostaje draga finalna scena i smatram da bi trebalo više u modernom filmu da koriste kompjutersku animaciju za nadrealne i neopisive prizore što su se pre autori mnogo više trudili kada je to bilo maltene nemoguće sa tadašnjim efektima. Pored filma pogledao sam i malo duži mejking off gde sam samo dodatno ustanovio da je ovo daleko zanimljiviji film za priču nego za gledanje.
    Oftopik interesantno je da se film snimao u istom studiju gde i Star Wars pa je Oskar Ajzak konstantno menjao setove, svaka čast.

24. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
    Meni je annihilation savršeno legao. Skroz je moderna verzija stalkera.

9dots and disturbed like this.
  25. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Ima tog ruskog tripa slažem se

26. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    skinuo sam 45gb 4k rip za ovo gledanje john wick-a 3:). epic, milsim da mi se malo misljenje popravilo od prvog gledanja. dvojka ima par kul scena vise ali trojka izgleda jos bolje i naravno prevazilazi ga lagodno po pitanju akcije. veci budzet se bas vidi, film izgleda odlicno. ali nije sve savrseno. ima tu nekih nelogicnosti a keanu dok u vecini slucajeva deluje odlicno u nekim sutuacijama ipak deluje tromo. izgleda da nece da varaju kod snimanja, imo bilo bi ok da iseku tu i tamo neki frejm kako bi udarci delovali brze

stale likes this.
  27. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113
    Jel ima neko invite za neki sajt gde bi mogao da skinem recimo serije ali starije i crtane filmove iz devedesetih kao sto su x-men i animiorane betmen serije?
    Ili mozda sajt gde bi to mogao online da gledam?

28. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Betmena bi trebao lako da nadješ, relativno je skoro izdata kompletna serija na br.

29. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Ponovio Dunkirk ( Denkerk?) i posle njega odgledao mejking off od skoro dva sata uh.
    Upućen sam da kako Nolanovcima tako i onima koji nisu nije legao ovaj film. Svestan sam i ja još od bioskopa svih problema filma koje su meni donekle i Nolanov trejdmark, medjutim na stranu sa Nolanom meni je WW2 sadržaj uvek top i ovo je jedno baš ono dostignuće. Ok, možda nije odličan film u smislu emotivnog impakta, ali samo scene one tmurne uklete plaže sa redovima nesrećnika koji stoje i čekaju, ledi krv u žilama i stvarno je kultni prizor. Dogfajtovi i kokpit scene su takodje izuvanje i super je što su odlučili da ih stvarno snimaju. Još da je odjebao onaj čamac i dramu oko dečaka iha gde bi mu kraj bio. Mislim da je problem što je hteo da kroz likove ispriča ovaj dogadjaj a on najbolje funkcioniše onda kada jednostavno pokazuje opšti haos i metež kakva je i bila ova operacija, pakao na zemlji što je osobina koju obično imaju najbolji ratni filmovi. Dunkirk je daleko od toga ali meni je uz Fury jedan od dražih WW2 ostvarenja u skorije vreme i veoma rado ću da ga obnavljam.

Last edited: Sep 3, 2019
    Rodilo likes this.
  30. zdravkelja

zdravkelja Member

9,863
    2,319
    113
    Ja ga povremeno uhvatim na TV-u posto ga cesto pustaju na Cinemaxu, bolje mi je legao nego kada sam ga prvi put gledao. Dobar film.

Goro Manjina likes this.
  31. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113
    Pogledao dark feniks,meni super film :)
    Jel se vanzemaljci pojavljuju u nekom comixu ili animeu x-men ne secam se?
    Nije los film uopste stim da je i poslednji zvabnicno foxov film o xmenima koliko sam razumeo...

32. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113
    Tu mi se svidja samo scena sa magnitom kada ubije one svabe u argentini :D

33. Maxa

Maxa opsa!

11,404
    4,176
    113
    odličan je dunkirk, pa i fury. ipak hacksaw ridge je najjači u poslednjih pet šes godina :D

34. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
    Meni je Dunkirk smorcina ziva... Jedva sam ga pogledao.
    Ali zato Hacksaw Ridge i Fury oba kidaju.

gruja likes this.
  35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,976
    1,970
    113
    Huh, ni Fury ni Hacksaw Ridge nisam pogledao. Ovo moram da ispravim

36. grunt

grunt Celeb Freak

17,729
    3,853
    113
    O M F G
    Davno nisam bio ovako hajpovan :D Ja licno obozavam sve sto Galifianakis radi, sve epizode Between Two Ferns sam gledao po min 5 puta :D Plus Baskets KIDA (note to self napravi topic :D). I sada od niotkuda izadje ovaj megaton :D Hvala Netlix !!!

TheNick, Rodilo and voja87 like this.
  37. Maxa

Maxa opsa!

11,404
    4,176
    113
    braaaate, ajd fury, ali hacksaw, mel gibson u najboljim danima. :D

38. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Mora da gleda Fury još večeras, kako ajde.

39. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,091
    460
    83
    Cek vi svi gotivite hawksaw, meni to melodramaticna patetika na nivou montevidea

disturbed likes this.
  40. Maxa

Maxa opsa!

11,404
    4,176
    113
    your loss

41. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,940
    3,957
    113
    Mene je bas oduvao. Bas unikatan pogled na jedan period rata gde uopste nije bilo potrebe da uzivo vidimo bilo kojeg nemca. Same istorijske oklonosti su se poklopile da film ima i akciju, horor, osecaj nadolazece jeze, istrazivanja, neizvesnost. Plus, audio/vizuelno je fenomenalan.

42. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    meni je bio samo meh, nista specijalno. nolanov prosli film interstellar mi je zato bio fenomenalan

43. DieH@rd

31,940
    3,957
    113
    Za sledece leto pravi jos jedan akcioni film, po nekim glasnima mozda opet smesten u svetu Inception-a.

edit-

Last edited: Sep 4, 2019
  44. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    To što je odlučio da se ne vide Nemci mu je jedan od iskusnijih postupaka u karijeri.

45. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
  46. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113

Goro Manjina likes this.
  47. DieH@rd

31,940
    3,957
    113
    Super izgleda, a bas mi je drago sto su vratili i Cypher-a.

48. howler

howler Well-Known Member

2,792
    792
    113
    Daymn... Martin se trebao podvrgnuti dijeti i vezbanja

49. Goro Manjina

1,896
    1,265
    113
    Nije mi djavo dao mira pogledao sam Godzilla : King of Monsters:lol:
    Božije govno, ništa mi nebi pomogao ni 4k ni atmos ni pičke materine samo bi me još više upucali u mozak, znači nema tog bioskopa i kućnog set-apa koji može da obogati ovakav odron. Koliko je preko kurca samo snimljeno sve što je moralo da se snima a ne da se animira na kompu pa svaka čast. Volim kad ovakvi filmovi ne zarade i publika prepozna sranje, da ne kenjam dalje samo ću da se zapitam zašto ovo i Brightburn imaju identičan credits fazon kao vesti na netu i televiziji o nesrećama koje su usledile lmaoo.
    Oftopik Mothra je kul skroz, da je barem bila više u filmu smh

Last edited: Sep 5, 2019
    voja87 and WickedlNl like this.
  50. DieH@rd

31,940
    3,957
    113
    Nah, ako je vec matori policajac koji jedva ceka penziju, i odgovara da je deblji. Ne moraju bas svi likovi u filmovima biti ultra fit.

gruja likes this.

Share This Page