1. powered by Surfing Waves

FILMOVI 2019

Discussion in 'Movies / TV shows' started by voja87, Jan 10, 2019.

1. Goro Manjina

Goro Manjina FETCH COMMANDO

1,865
    1,241
    113
    HAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHHAHA

2. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,154
    113
    Da, ali se ne bi digla neverovatna količina buke oko filma. Ovo smrdi na na jedan od najgenijalnijih marketinških poteza ikada. Ne samo da se o filmu pričalo uzduž i popreko nego su i pridobili igrače time što su ih "slušali". Neko je suvi marketinški genije. Ili je neko zaludni teoretičar zavere.

Last edited: Nov 13, 2019
    TheNick likes this.
  3. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,089
    458
    83
    Moze biti, secam se davno fa sam procitao neki leaked interni dokument za Tangled, gde objasnjavaju da je namerno bosonoga jer tako izaziva vise simpatija. Kad se tako skoro nebitnim detaljima posvecuje tolika paznja, ovo je sasvim mogucr.

4. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,748
    1,310
    113
    Odgledao pre neki dan Terminator Dark Fate iako sam 99% bio siguran da je teško smeće, ali nisam mogao da čekam da se pojavi pristojan torent. Potpuno mu leži ime. Film koji se posrao po celoj franšizi i ukopao je u grob. Zaboravite Džona Konora, Skajnet i sve što je činilo Terminator univerzum. Ovo je latino-feministički Terminator za SJW i PC retarde sa recikliranim fazonima i akcionim scenama iz prethodnih delova. Ne znam kako Kamerona nije bilo sramota da svoje ime stavi uz ovo đubre. Gluma, scenario, režija, efekti, sve je ispod prosečno i sramotno za jedno takvo ime, jer bar sa tehničke strane njegovi filmovi su uvek bili vrhunski. I na kraju bih rekao u stilu Grete Tunberg: "You have stolen my childhood!"

eufrat, Rodilo and voja87 like this.
  5. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,818
    3,581
    113
    I meni je tako delovalo :lol:

Spomenuo sam u follow up vesti na sajtu.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,154
    113
    Pa već na internetu vidim gejmerski ekvivalent Black Panther efekta gde svi viču da svi moraju da idu da gledaju film jer je studio poslušao.

Sa druge strane niko ne ume da se, kao gejmeri, posere sebi u usta.

Last edited: Nov 13, 2019
    Emp likes this.
  7. TheNick

22,818
    3,581
    113
    OSKARA ZA SONICA TO BRE!

8. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
    A šta je za Black Panther-a studio poslušao? Promaklo mi to.

9. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Ma lupa bolesnik, pije onaj Monster pa ga uhvati.

Omega likes this.
  10. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,154
    113
    :rolleyes:

Ljudi su išli da gledaju Crnog Pantera zato što je "kulturalno značajan film" tj film o Crnim superherojima koji se dešava u zemlji koja je ekstremno razvijena i kojom vladaju crnci i u kojem glume isključivo crnci. Jednostavno, bila je dužnost da odeš da gledaš, posebno ako si crnac ili deo određenog dela američke političke levice.

Isto se dešava sada sa Sonic filmom, makar početak toga. Svuda priče, od strane gejmera, kako naša dužnost da odemo u bioskop da gledamo SONIC FILMda pokažemo da smo zahvalna publika.

Emp and TheNick like this.
  11. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Idemo grupno kao EmuGlx da gledamo popunicemo Cineplex malu salu lagano!

Sent from my iPhone using Tapatalk

nikola22 likes this.
  12. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,154
    113
    Ahahah

Ali samo ako nosimo ogroman transparent "SRBIJA VOLI SONIKA" :p

To bi izgledalo gore nego kada je ekipa matoraca grupno išla da gleda "Princezu Mononoke" u bioskopu Balkan :D

13. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
    To znam, nego ja sam razumeo da su i njemu prepravljali vizuelni identitet ili scenario na sugestije publike, kao sad ovo sa dizajnom Sonika.

14. voja87

voja87 Well-Known Member

12,663
    3,164
    113
    Mislim da su ljudi toliko sad utrenirani da bi isli da gledaju bilo koji marvel film, moze da bude govno i opet ce zaraditi brdo para...neko ko ima recimo sad 20god samo i zna za marvel, skoro koliko godina zna za sebe toliko i gleda marvel filmove, malo cudno zvuci ali to je realnost

Goro Manjina likes this.
  15. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Dr Sleep ok film bas nekako retro horror iskustvo, malo banalizuje Shining ali kapiram da je rec po rec prenesena knjiga iz 2013.

Film prolazi nezapazeno na blagajni a ima dobre ocene, hmmmm

16. SolidSnake88

1,748
    1,310
    113
    Zato što je sam King kao pisac banalan često. Filmska verzija "Isijavanja" nije preslikavala knjigu, to je Kjubrik sve modifikovao po svom ukusu, dok je Dr. Sleep verujem verodostojnija adaptacija knjiškog predloška.

17. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Pa prenet je duh knjige, ali je npr kulminacija totalno različita. Meni se dopao baš, mada svaki film od Majk Flenigena koji sa do sada pogledao mi je bio super.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

18. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Hoces da kazes da u knjizi nema TOLIKO Shining "tributea" na kraju?

19. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Angel Has Fallen - beda i jad. Mislio sam da će Ric Waugh da unese malo sirovosti tu
    ( Snitch, Shotcaller) al ipak samo tezga koju je i on zaboravio. Zaobilaženje.

Hunter Killer - Iskreno bolje nego što sam očekivao mada sve to izadje na prosek neki nikakav. Izvlači ga dosta akcije kako pod vodom tako i na terenu COD style. Skromno ali zapali se u drugoj polovini filma čisto da se pregura ovaj rip-off Crvenog Oktobra. Legit snimljeno.

Last edited: Nov 14, 2019
  20. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Au kako si se smorio posle zavrsenog Death Strandinga sta radis sebi.

21. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Ti gledaš samo šta je u hajpu, alo išao si na Hustlers, pa si komedijašio u opisu da se opereš ali ne možeš kao ni od interpolacije.

Maxa likes this.
  22. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Tebre moja kratka recenzija Hustlersa je prevedena na 12 jezika i sharovana sirom sveta. Moras da pratis jbg.

23. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Ja to radim iz ljubavi...

24. Revan

Revan Well-Known Member

1,985
    1,157
    113
  25. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,948
    1,516
    113
    Hocu Pet Cemetery film rec po rec preneseno iz knjige a ne ovo sto vidjamo zadnjih 20-30 godina.Moze i Elisabeth Olsen da bude keva ako hoce.

Goro Manjina likes this.
  26. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

903
    110
    43
    Doni Jen + Boyka, fuck yea

Revan likes this.
  27. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    Pogledao ford v ferrari sad za vikend, super je film, 2 i po sata proletela.

TheNick and Goro Manjina like this.
  28. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,212
    309
    83
    pogledao:
    The King, nzm očekivao više, mlitavo i dosadno
    johnny english strikes again, izmamio par osmeha i
    angel has fallen, c/p kao i predhodna dva, ali mozak na off i može da prođe

29. Revan

Revan Well-Known Member

1,985
    1,157
    113
    It.Chapter.Two.2019.1080p.WEB-DL.H264.AC3-EVO

30. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Gemini Man je snimljen u 4k, 120 fps u 3d što su uslovi u kojima je jako mali broj ljud uspeo da da ga vidi. Odredjeni bioskopi u USA su nudili neke polu varijante ovih specs i voleo bi da sam bio u mogućnosti da to overim.

Nemam problem da film zavisi od tih stvari, izmedju ostalog smatram da Gravity i The Walk gube mnogo bez recimo 3d efekta, koji je u većini filmova čista kozmetika i nema neku ozbiljniju funkciju.

Šta je Gemini izgubio što sam ga gledao regularno na web-ripu ne znam (mada ima po koja scena koja kontam da bi profitirala od većeg fps) ali ja sam izgubio volju za životom. Film je ozbiljno loš, dosadan i neatraktivan što je verovatno najveći greh.
    Volim da dam šansu filmovima koji ga popuše i pokušam da nadjem neki kvalitet u njima ali ovde mogu samo da konstatujem smrt, nothing to see here. Nadam se da će tehničke inovacije sa kojima se zajebavao Ang Li biti ponovo upotrebljene u nekom boljem filmu kada to bude bilo dostupno široj publici.

Last edited: Nov 19, 2019
  31. voja87

voja87 Well-Known Member

12,663
    3,164
    113
    Negde su pricali kako je 120hz ustvaru problem i da dobrim delim zbog toga tuce izgledaju fake

Meni nije uopste jasna ta potreba da filmovi izgledaju sve ostrije i sve glatkije (glace), sto je sve jasnije i glatkije to se vise vidi da je sve fake, i ne mislim samo cgi, recimo vec i sada u 4k filmovima mozes da vidis da je glumac nasminkan, ja to ne zelim da vidim

32. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Znam ljude kojima je još blu rej smetao iz tih razloga što je meni bio nonsens al neka svako gleda kako voli. 4k tv nemam ali imam odredjen broj filmova na br koji su masterovani u 4k i razlika se primećuje u pozitivnom smislu, tako da ja sam za. Dobro snimljen i izveden film će uvek da profitira od još bolje slike

Skoro sam skinuo Klute(1971) blu rej rilis (preskupa su mi Criterion izdanja jbg) i odmah sam pogledao film koji sam godinama vrteo na nekim usranim dvd ripovima.

33. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
  34. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    Konacno izasao BR od directors cut verzije Midsommar-a pa sam konacno pogledao film.
    Hereditary mi je bio poprilicno meh iako je imao dobrih delova pa nisam ocekivao nista od ovog filma.
    Pa OK mi je bio. Atmosfera je odlicna i iako ekstremno spor drzao mi je paznju. Ali posto je prica predvidiva i likovi su bili bas antipaticni nema taj impact film, na kraju sam poprilicno ravnodusan ostao posle finalne scene, nekako fali mu nesto da bi bio odlican.
    Ali dobro bolji mi je od prethodnog mozda ubode sa trecim i konacno napravi film koji ce mi se skroz svideti :D

stale likes this.
  35. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Director's Cut skoro pa BR kvaliteta bio online vec mesec dana ili jace, a film ti je trajao sporo jer si gledao gomilu nebitnih filler scena od 30-40 minuta dodatnih. https://screenrant.com/midsommar-movie-directors-cut-new-scenes-meaning-explained/

TBH obicna verzija je bolja, manje smara. Ali film je super odlicna atmosfera i vajb neki bolestan, skoro pa slavic :lol:

36. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,550
    2,775
    113
  37. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
  38. howler

howler Well-Known Member

2,792
    792
    113
    Yay! Lektira iz osnovnoj skoli

39. grunt

grunt Celeb Freak

17,707
    3,836
    113
    It chapter two.
    Well ima dobrih delova, ali su ipak preterali sa CGI i jump scares. Meni je bio zabavan, ali moglo je to bolje.

pogotovo su mogli bez cheesy pisma na kraju meh

40. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,354
    1,111
    113
    Hahaha, pa tako je od prvih Avengersa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

41. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Iskreno se nadam da nece raditi Joker 2.

42. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,159
    1,154
    113
    Džabe se nadaš, već su ga najavili. Ali da, koliko god film bio dobar nikada nije bio zamišljen kao Džoker film i to se i vidi. Biće zanimljivo kako se uplesti druge likove i Batman stripova...

43. TheNick

22,818
    3,581
    113
    Nije bas zvanicno jos

44. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Ljudi hoće nastavak, i najmanja glasina je sad okidač ali dok ne bude zvanično sve su to naklapanja.
    Iskreno nebi imao ništa protiv nastavka, u takvoj smo eri, šta je uspešno dobija nastavak. I da ga useru meni će kec ostati do jaja film, nema brige.

Undenis and TwiSteR like this.
  45. zdravkelja

zdravkelja Member

9,852
    2,309
    113
    Once Upon a Time in Hollywood HDRip je out, ocekujte i pravu stvar za koji dan. Trebalo bi da ima i neke dodatne scene :)

Super Simke 64 and Maxa like this.
  46. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Na br izdanju kaže 7 dodatnih scena.

47. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,921
    1,416
    113
    A vhs, kad izlazi¿

Sent from my iPad using Tapatalk

48. Goro Manjina

1,865
    1,241
    113
    Rekao sam u smislu da to verovatno spada u produženu verziju, pojma nemam nisam detaljnije gledao.

49. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,212
    309
    83
    fast and furious presents hobbs and shaw, pa ima par onako smešnih fazona, akcija je ok, ali u globalu baš dosadan film

50. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,948
    1,516
    113
    Mene bas zanima kako bi ovaj Joker funkcionisao u filmu gde bi bio i Batman i jos par likova npr....U filmu sa vise akcije.

Share This Page