1. powered by Surfing Waves

Final Fantasy XV [PS4, Xbone, PC] [ex Versus XIII]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by Vampir, Jul 15, 2011.

1. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
  2. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,628
    3,030
    113
    DieH@rd and Yonai like this.
  3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,159
    3,485
    113
    An end of an era. I FF15 i TLG su u prodaji, i oboje su za divno cudo dobre igre.

Sledeci talas legendi koje cekamo su Shenmue 3 i FF7R... a kada oni izadju, jedino sto nam ostaje da cekamo je Half Life 3. :D

TheNick likes this.
  4. TheNick

21,628
    3,030
    113
    No disappointments u oba slucaja!

5. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,370
    1,529
    113
    Ja igram ovaj ff15 samo zato sto sam dao pare. Za sada mi je sve dosadno i iritantno, valjda ce se popraviti situacija uskoro.

TwiSteR likes this.
  6. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,305
    291
    83
    ^ Aj kad stignes malo to detaljnije, zasto, sta ti najvise smeta, kakav je u poredjenju sa ostalim nastavcima/drugim igrama, malo subjektivnog misljenja da se cuje prije kupovine...

Timemaster and Spidey like this.
  7. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

801
    503
    93
    Ja sam dobio guest nalog sa igrom, pa je zato i igram. Nisam igrao ranije igre iz FF serijala, pa ne bih mogao da komentarišem kakva je 15-ica u odnosu na njih. U igri sam proveo nekih 7-8h i rek'o bih da je OKish, ali polako i mene počinje da smara i mislim da ću je bataliti. Jednostavno, nije mi užitak da je igram. Verovatno zato što ni nisam baš neki fan JRPG-a (mada, planiran da odigram Ni no Kuni :)).

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

8. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Ja i @cwiya pre neko vece, deo snimka sa Twitch streama... Pocetak igre sa chaptera 2 na 3

9. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Evo stigao sam do 6. chaptera, oko 20 sati... I dalje imam osecaj kao da je sve pri pocetku i da tek treba da se razradi malo prica i akcija :)
    Framerate u svakoj malo zahtevnijoj sceni na PS4 je bas ogavan, podnosljiv je samo ovako u scenama trcanja po svetu mada i tu zna da zeza. Bukvalno za svaki summon ili epic scenu pomislim, u kako bi ovo bilo epic da ne fps nije ovako los :lol: Cant wait to switch to pro, mada mislim da ni tamo nije bas idealno.

10. voja87

voja87 Well-Known Member

12,066
    2,785
    113
    los frame pacing, pro ima lite mod koji nema tih problema

11. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
    Šta znam, ja igram u tom modu i nije da nema problema. Mogu samo misliti kako je tek na HD. Inače, igra dosadna. Jos igram chapter 2, valjda ce se uskoro popraviti.

12. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,613
    1,270
    113
    Ja igram na Pro-u. Igra je prelepa i zarazna. Nije Witcher materijal al kada me rpg tera da taman kad ocu da ugasim, aj jos samo ovaj sidequest ili hunt odradim, to znaci da je igra dobra. Fallout 4 na primer nakon 3 sata nisam mogao da smislim igru vise.

Ko nije odgledao Brotherhood mini anime i Kingsglaive film pre igranja, izgubio je pola price. Sam film me nalozio da odem istog dana i kupim igru koja se nastavlja tamo gde film staje.

TheNick likes this.
  13. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Prva dva chaptera sam preleteo za manje od dan dva, ja koji inace ne zasedam mnogo za igre. It gets better ali ono nista mind blowing jos, zavisi takodje i kako igras, dal juris svaki quest ili samo main.

14. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
    Konačno sam posle osam sati igranja odigrao zanimljiv quest (koji doduse vise vuče na dragon's dogma nego na ff).

15. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,363
    113
    Jbt ja mislio ti igras vec 30-40h igru kako pricas, jrpg igrama min 10-15h treba da se zalete ;)

Mada koliko vidim na netu 15ka je bas kratka igra, 25h za main story i oko 50h ako radis side kvestove. Al dobro meni je tako bolje mozda je i predjem xD

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,721
    1,747
    113
    ja kapiram da ce me samo gameplay tokom borbi vuci da igram i nista vise, ali dobro, ovo je vec pricanje napamet, tek treba disk da uzmem kada padne cena :)

17. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
    Veruj mi, osecam se kao da igram tri puta duže :).
    Rešio sam da prebacim va na japanski, ne mogu vise da trpim ocajnu glumu.

18. Panzer

Panzer Travis Bickle

649
    23
    18
    Krenuo sam da prelazim igru i pored najbolje volje ne mogu da se ne slozim sa svim nedostacima koje je ovaj yt-ber naglasio. Videcemo kakav cu utisak formirati posto je zavrsim.

19. WickedlNl

2,613
    1,270
    113
    Ko nije odgledao prvo Kingsglave film i opcioni mini anime, apsolutno je izgubio 60% price. Sve savrsheno objashnjeno kako i zasto i gdr si. Tek kad sam odgledao film, nalozio se i otiso kupim igru.

Bez filma ne znam kako nekome bilo sta moze bude jasno jer je u naj tanjim crtama objashnjeno u igri. Ali bukvalno skoro nista igra ne objashnjava... od koga bezis, gde ides, ko su ova 3 lika, sta se desilo. Trebao je film ide uz igru jer kontam ko nije gledao verovatno igra i pita se "sta se ovde desava". A sidequestovi skoro pa nemaju nikakve veze sa glavnom pricom.

Ja sam se navuko, preso 35 sidequestova a tek chapter 4 lol.

TheNick likes this.
  20. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Mislim da su to bullshit speedrun cifre kojih se revieweri i ljudi koji nisu ni igrali igre uhvate. Evo ja imam preko 20 sati, svaki desti sidequest radim znaci uglavnom jurim pricu i ne zadrzavam se mnogo, kad god mogu koristim quick travel, a tek sam na chapteru 8! Nisam spoilovan ne znam koliko chaptera igra ima - ali ne deluje mi da se kraj blizi.

21. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,903
    831
    113
  22. TheNick

21,628
    3,030
    113
    As I said, ne deluje mi tako za sad, videcemo dal cu za 5 sati preci igru. Verujem da uz side sranja moze i duplo vise od tog predvidjenog vremena, jer toga ima na tone, ali ja preskacem jer znam da sve to moze i post main game da se radi.

23. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    CohhCarnage je zavrsio 100% playthrough za oko 90-100h. Ali je sigurno bar 15-20h proveo u post-game dungeonima, ako ne i vise. A oko 8h je otislo na loading screenove. :lol:

24. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Vidim i speedrun je uradio lik story mode samo za 11 sati!

25. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Again, cifre su laz :) Evo spremam se da zasednem sada i dovrsim igru, trenutno stanje

Chapter 13 - 28 sati 41 min

Rushed koliko je moguce za 1st playthrough, javljam koja je finalna cifra kad predjem.

EDIT: Obrnuo za 33 sata! I to sam jeeeeedva pobedio poslednje bosseve razmisljao sam da li treba da se vratim i leveleujem jos. Prica je polupana, da, pratio sam je ok do chaptera 9-10 posle odlazi u kurac opasno... Ipak boss fights pred kraj igre su nesto o cemu recimo Witcher ili slicni monotoni west RPG-ovi mogu da sanjaju samo, opet Square ispred svih kada je epicness i style u pitanju.

Overall, pomalo meh osecaj - ali sada prava igra tek pocinje! Krecem u max levelovanje, zavrsavanje svih side questova, leteca regalia, hidden dunegons... pa DLC. Kao igra ovako FF je super addictive.

Last edited: Jan 2, 2017
  26. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Nick koji si level? Ja sam chapter 13 i level 32, malo sam igrao sidequestove pa mislim da cu biti bas slab za end game bossove.

27. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
  28. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,363
    113
    Woot dobio igru od clana milosma sa bencha !!!

Stavljam veceras da se skida pa javljam utiske.

Mozda 2017 nece biti tako losa kao sto sam mislio :D

29. WickedlNl

2,613
    1,270
    113
    Damn ljudi kako bre to igrate RPGove :D. Ja 20 sati gameplay trenutno, tek zavrsio Chapter 4 i trenutno lvl 31.

Mada ja sam oduvek ovako igrao pokusavajuci sto vise sidequestova da dovrsim pre kraja bas da bi se zbudzhio a i kada jednom predjem igru retko kad imam zivaca da provedem 10-20 sati igrajuci samo sidequests.

Oduzeli mi Regaliu, sons of bitches :D

30. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Parking servis jbg :lol:

Zavrsio sam igru sa lvl40 Noctom i ekipom oko lvl37-38. Just stock up on items.

Sent from my iPhone using Tapatalk

WickedlNl likes this.
  31. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Zavrsio i ja igru :)
    Sada da se vratim i pokupim preostale trofeje.
    Inace igra je bas laka, samo sam jedanput poginuo jer nisam primetio da mi je lik bio u danger i eto.

32. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Mogli bi sertifikate da okacimo :D Evo mog

...inace

Slika koju izaberete pred kraj igre ne ide samo na sertifikat vec i na jednu post credits scenu, pa su moguci razni cringe momenti o kojima mudri Square nije razmisljao :D

33. Cipak

Cipak RPG Fan

1,662
    360
    83
    33 sata da se zavrsi igra i prelake borbe. Na sta se sveo FF tuga.

34. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113
    Moj omiljeni ff, ffix nije duzi od toga a nijedan main game boss nije izazov

Sent from Huawei Ascend Mate 7

TheNick likes this.
  35. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,363
    113
    Ja se ne secam da su i raniji FF bili nesto teski, uvek su opcioni bossevi i dungeoni bili zajebani, dok je main story bio boza. Stavih da se skida "samo" 55gb :D

36. Cipak

Cipak RPG Fan

1,662
    360
    83
    Koliko me secanje sluzi mnogo vise vremena sam proveo u toj igri. A i nije bas prelaka kao vecina JRPG igara koje sam igrao poslednjih par godina.
    FF nisu bile preteske igre ali je postojala neka doza izazova i moglo se lako poginuti ako napravis neku gresku tokom borbe sa jacim protivnicima. A opcioni dungeoni i bosovi su mi uvek bili najzanimljiviji u FF igrama.
    Sto se FFXV tice igrace se sigurno ali ne zurim posto ne planiram jos da kupujem next gen konzole nadam se da ce ubrzo na PC. Nadam se bar da ce neki sidequest bosovi biti izazovniji i da cu uspeti da izvucem bar 50 sati iz igre. Kad se setim da sam neke stare FF igrao 80-100 sati tokom prvog prelaska ovih 33 sata mi deluje bas kratko.

37. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Bas sam i ja hteo da spomenem FFIX gde je prica bila oko 30 sati, pa cak i VIII pa i X jos manje... tridesetak sati je neki prosek za FF main story, naravno svi pravi igraci znaju da JRPG igra pocinje tek kad se zavrsi prica :) Ranije je to bilo ucitavanje poslednjeg save-a a ovde postoji new game+ i funky time travel ;) Ima side materijala za 100 sati lagano i bez DLC-a koji tek treba da dodje.

FFXV prica je fun experience ali chapter 13 je za samoubistvo, najavili su da ce ga skratiti i promeniti u nekom od updateova. Jeste ima vibe bolesno dugih i dosadnih tower dungeona pred kraj klasicnih FF igara ali fuuuuuuuck... osecao sam se kao da igram neki los RE Relevations a ne FF.

38. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,502
    1,745
    113
    Ffiv sa svim dodatnim sadrzajem iz proteklih par godina je ~20 sati za preci

Sent from Huawei Ascend Mate 7

39. zdravkelja

zdravkelja Member

9,459
    2,007
    113
    Puna kapa sto se mene tice, toliko otprilike RPG i moze da mi drzi paznju. Igrao sam IV, V i VI, nista im ne fali sa tom duzinom.

40. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Krenuo da sakupljam sve quest iteme za Regaliu i onaj prvi side dungeon u kanalizaciji pri pocetku igre, rastavili su me od batina gore nego last boss u igri :lol: Back to the grind...

41. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,353
    94
    48
    Evo ga i moj

TheNick likes this.
  42. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Gz Vampir!

Ja imam potrebu da napisem jedan poveci rant u vezi price i uopste realizaciji igre, ali ajde sacekacu da jos ljudi predje pre nego sto padne jedan big ass spoil fest.

43. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,363
    113
    Gledao sam onaj film kada je izasao, da gledam i anime pre igranja ili je film dosta ?

Ok pogledao sam 4 od 5 epizoda, taman sutra kada se probudim pogledam zadnju i krenem sa igranjem :)

Last edited: Jan 4, 2017
  44. grunt

grunt Celeb Freak

17,127
    3,363
    113
    Igrao danas par sati.

Igrao sam u 4k+HDR modu i igra je prelepa, definitivno jedna od najlepsih igara ove generacije. Ali taj frame pacing, imam osecaj kao da radi u 15fps nekada xD

Sto se same igre tice krece bas lagano, kao neki casual monster hunter klon xD Kontam da ce se situacija zakuvati kasnije.

Borba iako jako nepregledna je zabavna, super su odradili razne komboe i vezivanje specijalki. Animacije likova su fantasticne, bas su se potrudili oko toga.

Svidja mi se open world definitivno neko kao ja ce ovo igrati duuugo ;)

Budzenje likova je neka uproscena verzija sphere grida, deluje korektno i def te tera da sve maksujes :D

Sve u svemu sasvim solidni prvi utisci.

Razocarali su me sto ona sisata mehanicarka nema boob physics ccc... :O

EDIT
    Od gomile videa koji sluze kao uvod u igru ovaj mi je bio najbolji.

Last edited: Jan 5, 2017
  45. TheNick

21,628
    3,030
    113
    Uzivaj dok traje :D It gets worse very very fast, tako da mozda je najbolji savet - ne zuri. GOOD TIMES DONT LAST :lol:

46. WickedlNl

2,613
    1,270
    113
    Ja bas uzimam svoj sweet ass time. Ako sam jedno naucio to je da ako ti je sidequest 3-4 lvl iznad tvog trenutnog, ne pokusavaj :D Odrace te. Bas teo da uzmem farove za Regaliu ali kako sam usho u dungeon, tako sam popio batine i reko vidimo se later :D

grunt likes this.
  47. WickedlNl

2,613
    1,270
    113
    Ovako ja igram, grind grind grind, izbegavam main quest da mi se EXP nebi obracunali i sada sam pun kesha pa mogu priushtim skupoceni hotel :D

Hteo sam nastavim jos grind ali neki questovi postaju zajebani sa lvl 41. Istrosio sam bukvalno skoro svaki potion i elixir i phoenix down samo zato sto je treci imperial base quest bio 4 lvl iznad mog. A bogovi nisu teli se summonuju tako da sam se propatio lol.

Inace 33 sata i tek treba zapocnem chapter 8.

FB_IMG_1483608468807.jpg FB_IMG_1483608474421.jpg

Maxa likes this.
  48. Maxa

Maxa opsa!

10,855
    3,744
    113
    rushovanje kroz rpg je kao BJ sa kondomom :(

49. shin-boyan

5,370
    1,529
    113
    Bolje nego ne igrati :).

50. Maxa

Maxa opsa!

10,855
    3,744
    113
    lično se ne slažem kad je rpg žanr u pitanju.

Share This Page