1. powered by Surfing Waves

Flat Earth Chronicles 2018 edition (РАВНА ЗЕМЉА) - Ep.4 Ravna Srbija

Discussion in '3ELEKTRONIKA' started by TheNick, Aug 9, 2017.

1. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,977
    2,081
    113
    Ok, uveren sam da se o ovome pricalo vec na forumu - vise puta, ali posto imamo novog branioca ove teorije medju nama, hajde da se podsetimo.

...i sa druge strane iluminatske lazi

DISCUSS

Elvir79 likes this.
  2. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,388
    828
    113
    Pre svih "dokaza" da je Zemlja ravna ploča voleo bih da mi branioci ove teorije objasne zašto Iluminati, Nasa, Amerika i ko zna ko još skrivaju od nas tu veliku istinu? Zašto je zlim interesnim grupama važno da ne saznamo tu istinu koja je tako očigledna, šta oni imaju od toga?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

3. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    742
    113
    U svom prvom postu u ovoj temi da odma kazem da ne pripadam nikakvoj grupaciji "Flet 'rteri" ili slicno.
    Ponukan zeljom za spoznaju istine (apsolutne) i zahvaljuci pristupnosti informacija (pojava interneta) polako ali sigurno poceo sam da citam i "drugu" stranu, a ne samo oficijelnu.
    Ovde cemo pricati generalno o Flat Earth ali to ne znaci da necemo pominjati neke druge "zavere".
    Zasto rec zavere u navodnicima ?
    Zato sto neke od njih ostaju na nivou zavera i mitova, dok neki Bogami i nisu samo zanimacija i lako stivo !
    Kad sam se po prvi put sreo sa ovom temom, moje reakcije su bile :
    - Vidi neku sektu !
    - Zatucani, zive u srednjem veku.
    - Zar nisu isli u skoli ?!
    - Pa, svako normalan zna da se Zemlja okrece oko Sunca i oko same sebe i da je lopta.
    - Nasa ima snimke/slike Zemlje iz vasione.
    - Amerikanci se popeli na Mesec...
    Znaci, nisam nista drugaciji od konvencionalnih ljudi. Covek samo treba da pozeli da sazna istinu i da radi na tome.
    Treba sagledati fakte i doneti sud o necemu, a pogledajte moje reakcije gore : kvalifikacije, uvrede, sprdanje i sl. A gde su fakti ?
    Otvorite YouTube i pogledajte nekoliko videa o Flat Earth i probajte da dokucite istinu gledajuci i slusajuci sta ljudi imaju o tome da kazu i upotrebite zdravi razum a ne steceno znanje (koje uzgred budi receno, vam je servirano od istih Onih koji vam sakrivaju istinu), pa izgradite svoj stav o Flat Earth.

TheNick likes this.
  4. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Najjednostavniji i najkraci odgovor tvom pitanju je :
    - Da bi lakse vladali nama. Skrivajuci istinu oni nacine robove od nas i mi, prihvatajuci svoj status roba, ispunjavamo sve njihove zahteve i zelje.

5. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Jel ti to ozbiljno pitaš gde su činjenice da zemlja nije ravna ploča? Ozbiljno?

Sent from my 6055P using Tapatalk

6. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,699
    1,179
    113
    Izgleda da pita...

7. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    o ovo ce biti interesantno

8. Super Simke 64

4,388
    828
    113
    Postajemo robovi zato što ne znamo da je zemlja ravna ploča a ne okrugla? Objasni mi kako? Kako su te dve stvari ikako povezane?

Zar interesnim grupama ne bi još više odgovoralo da je zemlja ravna ploča, više bi bar naplaćivali put iz Amerike do Japana ili Australije.

Stalno se kod ljudi kao ti pominje zla Amerika, a zašto onda braća Rusi ne objave istinu, i oni su išli u svemir?

Gledao sam nekoliko najpoznatijih klipova o kojima pričaš na Youtubu, sve se svodi da se uhvate za neku glupost koja na prvi pogled malo ide na stranu Flat Earth pokreta a kad se malo razmisli sve je puno rupa, a prave se kao da ne postoji 1000x boljih dokaza za to da je Zemlja okrugla.

Izvini ali moram da napišem ovo, Flat Earth teorija je meni ovo: debili koji nikada nisu razumeli nijednu rečenicu koju su učili iz fizike u osnovnoj školi, od matematike samo razumeju osnovne operacije, prihvatili nauku nekih trolova i/ili neukih kao što su sami, jer jedino tako nešto mogu da ukapiraju.

9. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Ravna zemlja je samo jedna karika u lancu lazi...
    Srz je malo dublja, verovanje da je zemlja lopta vodi ka teoriji "Velikog Praska" koji ne sadrzi u sebi nikakvu odgovornost ljudi prema nista i nikome : sve je nastalo slucajno i bez plana.
    Dok ravna zemlja vodi do verovanja da postoji Kreator koji je sve isplanirao, pa i nas pri cemu smo mi odgovorni prema Njemu.
    Znaci ako te ubede da je zemlja lopta, onda si ti proizvod slucajnosti i nemas obavezu ni ka cemu. Jednostavno zivis/zivotaris dok te jednog dana crvi ne pojedu i to je to : Gotova prica - back to oblivion.

10. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Meni je porazavajuce da ljudi u 21. veku mogu biti toliko lako zaludjeni. 500 godina pre nove ere ljudi su znali da je zemlja lopta. 250 godina pre nove ere izračunali približan obim. 2017., dok vozi koristeći GPS masa ljudi poveruje u glupost kao što je ravna zemlja. Pa zar su toliko željni neke zavere da će poverovati u sve, i još ostale nazivaju ovcama :(

Pre par meseci sam se raspravljao sa čovekom koji veruje u kreacionizam i to bukvalno po biblijskoj priči. Što je najgore čovek nije glup uopšte, al apsolutno ni u jednom trenutku ne pokušava da razmislja logično. Naravno izvor mudrosti su youtube klipovi i tekstovi ala Miroljub "pod mac bato" I ni slučajno ne bi uzeo da proveri ni jednu od "činjenica" koju oni navode.

Super Simke 64 likes this.
  11. Super Simke 64

4,388
    828
    113
    Ma vidim, vernici su baš odgovorni. Postoje dobri i loši ljudi, ima ih i među ateistima i među vernicima u istom broju. I više ima vernika na celom svetu i danas, ne ateista, i ne vidim da nam je bolje, a ne bi nam bilo bolje i da najviše ima ateista, bilo bi tada kao u onim epizodama South Parka ''Go God Go''

Nikakve veze dal je zemlja ploča ili lopta nema sa verom, baš će taj podatk nekog naterati da veruje/ne veruje u Boga. Ni u Bibliji ne piše da je Zemlja ploča, nego su crkvenjaci najčešće bili pametni kao Flat Earth-eri pa nisu mogli da shvate kako ljudi ne padnu sa donjeg dela lopte ako je zemlja okrugla, pa onda jedno vreme i palili ljude koji su naučno dokazivali suprotno.

Izem ti nauku koja veruje samo u ono što vidi sopstvenim očima. Pa i Boga nisi video a veruješ u njega a sad misliš da postoji globalno najrazvijenija zavera ikada da ljude uveri da je zemlja okrugla a ne ravna. Zamajavanje neobrazovanih i glupih masa, u manjini trolovanje. Nadam se da si ti samo troll, a ako nisi, jebi ga...

Last edited: Aug 9, 2017
  12. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,699
    1,179
    113
    Naravno da je nastanak zivota slucajnost i da je nastanak svih organizama bio slucajnost. Da se sada sve vrati na nulu nista ovako kao sto mi znamo ne bi ponovo nastalo. Zasto je to toliko tesko prihvatiti? Potrebno je samo malo znanja iz hemije i fizike da bi ovo bilo prilicno jasno. A za podrzavanje kreacionizma nemam komentar, ali kada naletiim na takve stavove, tu nema truda niti rasprave. Tu se samo okrenes i odes

13. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    nisam sad neki vernik ali ne milsim uopste da je nastanak zivota slucajnost, negde sam procitao super poredjenje..sanse da je zivot nastao slucajno su iste kao sanse da ce se avion stvoriti slucajno, ni iz cega u pustinji posle odredjenog vremena, tako nesto...za ovo ravna zemlja nemam komentar

14. Super Simke 64

4,388
    828
    113
    Ne širite raspravu, teorija evolucije je teorija, znači nije dokazana do kraja ali većina stvari govori da je najverovatnije tačna, ali da je Zemlja lopta, da ide oko Sunca i sve ostale stvari u koje sada mnogi kao naš kolega Stojan ne veruju, su stvari koje su dokazane još pre mnogo hiljada godina i toliko su očigledne svakoj osobi koja ima normalnu inteligenciju i želi da malo mućne glavom.

Verovanje u ravnu Zemlju danas je mnogo gora stvar od svega što je Timemaster naveo.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

15. 9dots

9dots Active Member

272
    56
    28
    Ja sam baš tužan što neke civ tekovine koje uzimamo zdravo za gotovo uopšte nisu tako duboko ukorenjene i trajne. Iskreno jesam. Žao mi je i tih ljudi što se traće i pljuju u vetar, žao mi je i društva koje otežava pod balastom budala. Eto na primer flet erteri..pa jebemu lebac, sve što vidiš oko sebe je okruglo, svaka jebena stvar na nebu al neeee, mi smo ravni :facepalm:
    Al ajd, neka im, možda im je zabavno. Međutim, šta sa masovnim pokretima gluposti koji imaju realnu implikaciju u društvu, konkretno anti-vakcinerski pokret. U Srbiji je 65% dece danas inokulisano, u odnosu na 90%+ od pre deceniju. Preporuka za populaciju u totalu je da to bude preko 95% :( I dobiješ dete i strahuješ dal ima kritičnu količinu antitela jer za X godina je realna šansa da mu nosioc nečega kine u facu.
    Šta je sledeće? Poezija je odviše mekana, kvari mladež? Bakterije su kuliša, ljaga na njima je da bi se prodavao sapun? I G R I C E su za decu?

TwiSteR, Super Simke 64 and stale like this.
  16. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,382
    1,259
    113
    Samo nemojte da se vakcinisete, molite se bogu i dokazacete teoriju evolucije.

Da nije bilo hriscanstva ovaj post bih slao sa nekog quantum time laser phona. Glupani nam ukrali milenijum i po razvoja a vi im gradite crkve, mrs.

Sent from my Stone tablet using Mojsije

disturbed and Omega like this.
  17. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,699
    1,179
    113
    Evo ne mogu da poverujem kolika je to budalastina koja vredja inteligenciju. Da neko toliko ne veruje da organsko nastaje iz neorganskog da poredi sa nemogucim je prilicno tuzno. bilo bi lepo kada bi nasao to, vrlo rado bih pogledao

18. Brahms

Brahms Active Member

267
    65
    28
    Ah, sequel za White Knight Chronicles 2, nije los.

19. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    negde sam procitao na netu, mozda cak i ovde samo mi ostalo u secanju
    ps: kad kazem ni iz cega ne milsim bukvalno ni iz cega, mislim iz materijala u okolini, lose sam napisao

Timemaster likes this.
  20. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,933
    588
    113
    Sto se mene tice postoje 2 opcije:
    1. Bog NE postoji
    2. Postoji ali je beskoristan (nije, niti moze biti, okrenut ljudima kako to religije dozivljavaju)

Naravno opcija 1. je ono sto mi je najrealnije sa opcijom 2 kao teski backup :) Jedini pojam kojeg bih mogao dozivjeti kao potencijalnog boga je vrijeme. Nije stvoreno, postoji oduvjek, ima ga svuda i gazi nas i mjenja nas i sve oko nas bez mogucnosti da imamo bilo kakav uticaj. Donosi i pakao i raj, tugu i srecu, nepravdu i pravdu, bez razmisljanja, slucajno. Kreator zivota i smrti, svega vidljivog i nevidljivog. Ali vrijeme je beskorisno sa stanovista religije, njima treba batica sa kojim se moze popricati.

Sto se tice Zemlje tu postoji samo jedna opcija, nema tu mudrolije. Svi ti snimci po yt su teski bullshit za svakog ko je iole bio pazljiv u srednjoj skoli, a da ne pominjem visoko obrazovanje. Isti "argumenti" i isti prolivi. Smijurije od argumenata. Ko cuva rub Zemlje? Kolika je povrsina Zemlje? Koliko je sunce udaljeno od Zemlje? Gravitacija? Plima? Atmosfera? Avionske linije? Sve je objasnjeno od strane ravnozemaca i sva objasnjenja su retardirana. I jos je gore sto svakim objasnjenjem potvrdjuju kako vjeruju u jos vise teorija pa se od ravne Zemlje dodje do geocentrizma pa lagano do vlade, vojske, tajnih organizacija, holograma pa sve do Davida Ickea na kraju kao poslednji stadijum kancera gluposti. I da, svi oni su pametni, protivnici teorije zavjere, razmisljaju nekonvencionalno, cista uma. U sustini su neznalice, salabajzeri i ljudi koji na osnovu par generalnih stvari daju "zakljucke".

TwiSteR, Cipak, Omega and 1 other person like this.
  21. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,252
    876
    113
    Ovo je tako površan i rigidan stav, bez obzira na to da li si vernik ili ne. Zapravo skoro svo znanje iz grčke i rimske antike, plus ona sa istoka koja su doneli Arapi i Persijanci su upravo očuvana u crkvama i crkvenim bibliotekama kroz prepisivanja i prenošenja. Prvi univerziteti su osnivani baš u manastirima i crkvama, mnogi veliki umovi koji su menjali svet (pa i sam Nikola Kopernik kad smo već kod ove teme) su bili teolozi i sveštenici. Veliki broj ljudi i ovde nažalost je prihvatio novoateistički i redukcionistički pogled na hrišćanstvo i crkvu, gledajući ih samo kroz prizmu inkvizicija, mada je to odlika Rimokatoličke crkve. Vizantijska i pravoslavna civilizacija su bile u mnogo čemu ispred tadašnjeg Zapada dok je kombinovanim i naizmeničnim naletima nisu uništili baš ti Latini i muslimanske najezde. No, to je neka druga tema, htedoh samo reći da se jedna vrsta fundamentalizma i ostašćenosti ne suzbija i ne pobeđuje drugom.

P.S. Ovo je jedna od najnepotrebnijih i najbesmislenijih tema na ovom forumu od kad sam tu. Toliko. :)

voja87 likes this.
  22. Undenis

Undenis A true patriot...

1,218
    698
    113
    Vidim ja da ce morati da se ide pod mac na ovom forumu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

TwiSteR and mnneurope like this.
  23. Omega

Omega N64 je đubre

14,158
    1,822
    113
    Dogma je unazadila čovječanstvo najmanje 1000 godina, bez obzira na "pravac".

TwiSteR and stale like this.
  24. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,203
    696
    113
    Kakav bre veliki prasak i spontano nastajanje zivota, to su budalastine.
    Mi zivimo u simulaciji, nad nama vladaju gusteri koji zive na Mesecu.

MagicMaster, TheNick and mnneurope like this.
  25. SolidSnake88

1,252
    876
    113
    Koja dogma konkretno? Koje hrišćanske dogme znaš uopšte? Pošto mnogi potežu tu reč isto kao i fašizam samo da etiketiraju nekoga ili nešto što im se ne dopada, a da pojma nemaju o čemu zapravo govore i šta to zaista znači.

Ili misliš dogmatizam kao način mišljenja?

26. Omega

Omega N64 je đubre

14,158
    1,822
    113
    Ukratno sve teološke/religijske dogme od zadnjeg ledenog doba do danas.

27. Elvir79

Elvir79 The fun starts here

2,310
    305
    83
    Lets make Emuglx great again! :D

TwiSteR, Rodilo and jovcov like this.
  28. SolidSnake88

1,252
    876
    113
    Ali ne vidim na koji način su hrišćanske dogme kočile razvoj? Jer ne postoji dogma o tome da je Zemlja ravna, da evolucija nije tačna, da se ne vakcinišu deca itd. kako već mnogi to zamišljaju i tumače kako im se prohte. U hrišćanstvu dogme se tiču samog Hrista, njegove prirode i učenja koje je ustanovio kao neki osnov koji se ne može dovoditi u pitanje da se ne bi pravile jeresi tako što bi svako tumačio kako mu se prohte i pravio svoju "crkvu". Dakle, ništa u tome konkretno nije bilo kočnica za nauku. Neki su zloupotrebili veru i crkvu kao instituciju da nametnu i čuvaju svoju vlast. Čovek je uostalom sklon tome da sve zloupotrebi.

Ali meni je takođe problematičan "naučni dogmatizam" koji je posebno popularan u poslednje vreme, a to je da se bespogovorno veruje svakom naučnom autoritetu i da se nijedna teorija ne dovodi u pitanje, već se bukvalno usvaja kao aksiom i dogma. I to najčešće od onih koji nemaju pojma ni o jednoj nauci već je samo koriste kao mač suprotstavljen religiji. "Udario tuk na luk" što bi rekao narod.

29. Omega

Omega N64 je đubre

14,158
    1,822
    113
    Čim ograničiš ljudski um da ne smije dovoditi nešto u pitanje kočilš njegov razvoj.

disturbed likes this.
  30. Undenis

Undenis A true patriot...

1,218
    698
    113
    Isto kao tebi covek kad kaze nesto lose o Intel I Nvidii nema nikakve razlike. :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Maxa likes this.
  31. Maxa

Maxa opsa!

8,900
    2,411
    113
    hahahah :D

darkado likes this.
  32. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Pa sad moglo bi se reci da su je zloupotrebili od samo početaka I Nikejskog sabora. A nije ni da SPC nije bila još jedna poluga vlasti. Nije slučajno sv. Sava Nemanjic. A imamo tu i progon bogumila. Po meni, jedino čemu je bas zasluzna je očuvanje nacionalnog identiteta pod turcima.

33. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,382
    1,259
    113
    Katolici imali inkviziciju pravoslavci kacavende i dzipove. Iskreno se nadam da bog postoji i da cu gledati svestenike za vreme sudnjeg dana.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Rodilo likes this.
  34. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,699
    1,179
    113
    Zavisi o kom stupnju drustva pricas. Teorije se ne dovode u pitanje kada dostignu taj stupanj. One prvo moraju da prodju kroz nivo hipoteze, da odbrane razlicita ispitivanja i uslove i tek onda da se prihvate kao teorije. Dalje narod moze da prica koliko hoce da li im se nesto svidja ili ne svidja, sve dok postoje in vitro i in vivo dokazi kroz razlicite eksperimente, teorija je teorija, nauku ne zanima dalje od toga. Ako se pozivas na internet i trolovanje, onda iskuliraj sve sto sam iznad napisao

35. Super Simke 64

4,388
    828
    113
    Ili ja većini ovde za Marvel i većinu ostalih super hero filmova. :)

36. Maxa

Maxa opsa!

8,900
    2,411
    113
    nema veze, svi su iskopirali sopranose ionako...

@Timemaster kroz istoriju su razne teorije porušavane. da li to znači da si bio u pravu u ono vreme kada si slepo verovao u njih? šta sad? :D

mislim da ne treba slepo verovati ni u šta, niti olako potcenjivati rigidnošću i ciničkim stavom... minimalno minimalna doza sumnje/poverenja je zdrava, imho... osim kad su flat eartheri u pitanju, to su mentolčine :D

37. Matt

Matt Active Member

116
    72
    28

TwiSteR likes this.
  38. Omega

Omega N64 je đubre

14,158
    1,822
    113
    S malom razlikom što sam u odnosu na većinu bio pripadnik svih religija. :p

39. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,699
    1,179
    113
    Taman posla, barata se uvek sa onoliko sredstava koliko tada covecanstvo ima na raspolaganju, i oboriti teoriju je totalno validna i dobra stvar. Kako napredovati ako ne tako? Sto opet ne znaci da treba verovati u nesto sto je eto tako neko rekao da je trend :D

40. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

3,820
    754
    113
    Ceo dan se uzdrzavam da otvorim ovu temu ali bilo je jace od mene,morao sam da vidim kakva je nova ludost u pitanju :)

41. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,977
    2,081
    113
    Ostavicu samo ovo ovde, da se vratimo na temu :D

CTOJAH likes this.
  42. CTOJAH

4,203
    742
    113
  43. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,166
    997
    113
    Pre nekoliko stotina godina su spaljivali ljude na lomachi jer su rekli da je zemlja okrugla. Danas imamo em ljude em tehnologiju koja ne nagadja nego pokazuje fakat da je okrugla. Enciklopedije su napisane, poslati ljudi u svemir, sada imamo i vozilo na marsu itd itd itd.

Kako moze neko sa ozbiljnom facom da lupi kontru i kaze da je ravna. Pricamo o naucnicima celog sveta i NASA inzhinjerima koji se radjaju jednom u 20 godina... teorija zavere? Kad se pokrene ova tema uvek pricamo o planeti zemlji. Ali po vasoj kontroverznoj teoriji to onda znaci da su SVE planete flat. Znaci svi oni dokazi o kruzhenju sunca, planete, allignement, dubina planete i njeni slojevi, sve to ima manje smisla ali reci da su planete ravne ko Big Pizza to je skroz logicno.

Kada shvatite da su ljudi koji shire ovakvu dezinformaciju isti oni koji nemaju ni 20 dinara u dzhepu al zato imaju 20 knjiga o tome kako postati milioner, the secret, power of will i slican bullshit, onda vam je sve jasno. Ne pricamo ovde o mogucnosti postojanja drugih vanzemaljskih vrsta, ovo su sve naucne cinjenice.

EDIT:

Nadam se da je ovom pilotu oduzeta dozvola. Zvuci vise ko neki glupi tinejdzher a ne covek koji je dao brdo para na obrazovanje i nadam se provodio godine u simulatorima i kalkulacijama.

Last edited: Aug 10, 2017
  44. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Jbt glupo je što uopšte raspravljamo o ovome. Koji crni pilot? Printscreenova poruku, mora da je pilot pisao.

Ti stojkela, ako ne trolujes treba da se vratiš malo u 4-5 razred, prelistas prirodu i društvo. Ljubi te cika Segan

TheNick, Omega and WickedlNl like this.
  45. howler

howler Well-Known Member

2,235
    434
    83
    Svaki put kad se otvori raspravlja o ovome pozelim da nas lupi meteor i zbrise sa lice zemlje
    Stid me je covecanstvu, potrazicu azil vanzemaljcima

TwiSteR, Undenis and WickedlNl like this.
  46. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,166
    997
    113

Sada kada smo se vratili na osnovno obrazovanje, taj primer sto je napravio sa tim loncem prema ovoj skali treba ovako da izgleda:

Prvo, da se taj pravolinijski laser velicine olovke zameni sa povecim reflektorom ili barem baterijskom lampom precnika od 5-6cm.

Drugo, da se taj i ne tolko veliki lonac ipak zameni sa sholjicom za kafu jer jelte idemo ka skaliranju. E onda neka ugasi svetlo i vidi koliko se daleko rasprshuje svetlost koja niakda nije bila pravolinijska nego "wide angle". To bi bilo to o dokazu :D

A da sve ovo primenimo al da je ravna povrsina, sunce je toliko veliko naspram zemlje da iako pod uglom nece svugde biti ista jacina svetla, toliko je veliko i tolko udaljeno da ni na naj daljoj strani ravne zemlje nebi bio mrak nego u najboljem slucaju neka senka.

Jbg mrzelo me trazim bolji primer al shvaticete, photography 101 (nije bitan lonac nego bela pozadina kako prima svetlost):

47. CTOJAH

4,203
    742
    113
    Pa, ovde upravo o tome i raspravljamo :
    Da li su te tvoje citanke iz 4. razreda istina ili laz ?!
    U istoj toj skoli su ti rekli da ti je pra pra pra deda majmun, pavijan mozda ?!

48. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Evo šta na tu temu kaže jedan od najvećih umova naše generacije

49. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,382
    1,259
    113
    stojke ne kapira elementarne stvari. nije ti pradeda majmun nego ste imali zajednickog pretka kao i sto pas nije pripitomljeni vuk nego su imalli zajednickog pretka.
    nije to ono cetnici su odjednom pokret otpora a ne saradnici sa okupatorom prekrajanje istorije, to je nauka.

50. CTOJAH

4,203
    742
    113
    @darkado
    Da bi poverovao u Darvinovu teoriju ili evoluciju, potrebno je stoput veca vera nego da poverujes u Boga.
    O evoluciji je puno pisano; fakti su sledeci : Fale PRELAZNE forme/karike u lancu evolucije.

Share This Page