Foodz & Drinkz Thread

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Black_Waltz, Mar 13, 2013.

1. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Hamburgerije, restorani, poslastičarnice, imbisbude, pljeskaridžarnice, kafići, sendvičare, picerije, pekare, azijska kuhinja, egzotika, recepti, manifestacije, ishrana, iskustva!
    Podelite sa ostatkom foruma vaše znanje o gorenavedenom!
    Prijatno :D

2. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Najbolji thread na forumu, vec mi ide voda na usta :) kao veliki gurman, podrzavam :D

3. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    FFFFUUUUU znaci gladan sam ko vuk i sada mi jos ove slike pod nos turis :D

4. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    Ovako. Omiljena kineska hrana mi je u kondinoj ispod politike u lokalu "Wok2U " kod picerije "orao " jeste da je najmanja porcija 300 din ali dobije se ogroman tanjir koji nije lako pojesti ocena 9/10 za uslugu,higijenu ,10/10 za hranu i 7/10 za cenu

Omiljeni doručak mi je u gore navedenoj piceriji "Orao " gde doručak košta 250 din uz šta se dobija osrednji obrok +casa mleka + čaša šoka od pomorandže .
    9/10 za sve ,uslugu,cenu,higijenu i mesto

Takodje jako često doruckujem u pekari na ćošku kralja milana i resavske kod beogradjanke .Mislim da se pekara zove "Jakovljević" ili nešto slično . Kupujem uglavnom sendvič sa pohovanom piletinom koji je masivan 200 din ili sendvič sa pecenicom koji je ok i košta samo 110 din .Uvek je sveže i osoblje je jako uljudno (samo žene rade ,uključujući mladu vlasnicu pekare :) )

Ocena 10/10 za sve :)

Preko puta se nalazi jako kulturan kafić "El Pibe " gde je produženi sa mlekom 120 din što je jako dobra cena za dobru šolju kafe

5. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Generalno izbegavam da jedem van kuce. Imao sam priliku da se upoznam sa poslovnim modelom prodavnica brze hrane u Srbiji i bio sam zgrozen onim sto sam video- nabavlja se najlosija roba i prodaje po visestruko vecim cenama. Kome se jede meso bolji je izbor neka pecenjara ala Milan nego pljeskavica sa ko-zna-cime u sebi.
    Na kraju se sve svodi na lenjost- lakse je kupiti sendvic sa s klasom kulena u sebi nego ga sam napraviti. Al i to ima svoju cenu.
    I univerzalni savet je- nikad ne kupovati nista sa mlevenim mesom. Poslednja afera sa konjskim mesom u eu lazanjama je pokazala da ni oni nisu u mogucnosti da isprate sta se sve stavlja u mleveno. U Srbiji to zavisi samo od dobre volje vlasnika objekta.
    Btw da upoznate neke od gazda restorana ne bi im ni orah iz ruke uzeli.

6. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    Jedina bitna stavka je da li to sto jedem meni u tom trenutku ukusno, da li su samleli neke zalutale cigane u pljesku who da fuck cares, to je moj pogled barem :D

7. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Pretpostavljam da nemas problema sa prekomernom tezinom, pritiskom i holesterolom?

8. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,026
    421
    83
    Da budem iskren, sada sam sam tako da bih morao sam da kuvam a to završi sa katastofom od kuhinje i katastrofom od ukusa :D
    Mada uvek volim da pravim ćureće rolnice

9. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,731
    1,923
    113
    EAT CLEAN, TRAIN DIRTY. Ja sam od neke 2008. pa na dalje postao nutricionista amater ;) Od tada pazim sta jedem, ukusi i navike su pali na drugo mesto posle sadrzaja i sustine onoga sto se unosi kroz hranu. Sure imam ponekada cheat days ... and weeks, kada nisam u treningu ali ipak najveci trash se i tada trudim da izbegavam.

10. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    @Kraken
    Sobzirom da sam fizicku aktivnost sveo na minimum minimuma, za 10 godina sam se ugojio ~10 kila nije tako strasno :D Ostalih problema nemam, YET :D

Mada retko jedem van kuce, mozda 3-4 puta mesecno, moj glavni problem bio i ostace jeste jedenje usred noci 1h pred spavanje :D

11. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    Nece na dobro da izadje ako si spremen da jedes mlevene gance ;)

12. grunt

grunt Celeb Freak

14,156
    1,809
    113
    Haha i to sto kazes standardi MORAJU da se povecaju :D

13. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,454
    79
    48
    Meni nije baš jasno šta fali konjskom mlevenom mesu... Ko nije jeo tatar biftek od konjskog mesa ne može da kaže da je gurman. :) Jes' aristokratsko (mada ne toliko ako se pravi samo u posebnim prilikama), ali je sa tostom i puterom fenomenalno.
    Više je problem kako se tretira to meso i odakle dolazi.

Ja danas spremam njoke sa gorgonzolom, al' i raspored kardio treninga u isto vreme. :D

14. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    To i jeste problem. Konjsko meso je odlicna hrana i licno ga volim u razlicitim oblicima. Ali kod ovih lazanja je bio problem:
    1-Ako nigde ne pise konjsko meso, a prisutno je u tom jelu, otkud znamo da je cela deklaracija ispravna
    2-Kad nije navedeno konjsko meso, ne zna se ni nkjegov izvor. Onda mozemo samo da nagadjamo koje je njegovo poreklo, da li su korisceni trkacki izraubovani konji prepuni steroida i sl.

Btw da se ne pravimo pametni, ako je kilo te sugave lazanje bilo oko 3 eur a kilo govedine kosta 30 eur, sta se moze ocekivati od tog jela? A postoje i lazanje koje kostaju 150-20eur za 1/2kg.
    Analogijom, ako je kilo mlevenog mesa u Srbiji 500 din (ne znam tacnu cenu), profit pljeskavidzarnice na sirovini 60-80%, cena pljeskavice od 150-200gr 150 din, koliko mesa ima utoj pljeskavici nije nagadjanje vec matematicka formula :D

15. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    sve je to lepo i tačno, ali ovo je food, a ne fitness thread, tako da ne mašite diskusiju.

tebe krakene razumem, već si porodičan čovek, druga je to priča, pusti nas u 20tim da se još malo trujemo, i mi ćemo da promenimo režim jednog dana :D

enivejz, što se bg-a tiče
    najbolja pljeska, ubedljivo gril kod ive, u blizini doma zdravlja žarkovo, ako krene nešto po zlu :lol:
    najbolji burek/pita: sarajevo u svetogorskoj
    najbolja kineska: tajvan na čukaričkoj padini (ima i u zemunu, ali nisam probao, pa ne mogu da tvrdim)
    najbolja pica: botako, kod opštine vračar
    najbolja meksička: (ciudad) zapata, jedan blizu knez mihajlove, ulica vuka karadžića, drugi blizu kluba danguba, kod vuka
    najbolje paste: špageterija trag, ispod bajlonijeve pijace, OBAVEZNA preporuka crvena teleća čorba

to je manje više to, worth mentioning iz ličnog iskustva.

16. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,026
    421
    83
    Obožavao sam konjekse kobasice koje je pavila jedna mesara na Banjici. Sada je tu druga koja ih takođe ima ali nisu ni prići starim.

17. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Više je problem kako se tretira to meso i odakle dolazi.

18. Blue

Blue ....................

10,936
    462
    83
    Teško da je Sarajevo najbolji burek, jeste dobar ali ništa specijalno, mada jesu konstantni što se tiče kvaliteta iako im je par puta burek sa sirom bio teško sranje zbog lošeg sira. Trovao sam se tu redovno pošto mi je blizu gajbe.

Mnogo mi je bolja pitara između Topličinog Venca i Kneza jer je jedina za koju znam da ima kvalitetno i tanko testo od kog se ne naduješ.

19. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    moraću da overim onda :)

sarajevo ima do duše veliki plus jer radi 00-24h, bila je happy place posle kst-a u mlađim danima :lol:
    baš sam voleo njihove pite sa pečurkama, ili sa šunkom i kačkavaljem.

20. Kraken

Kraken Disco Bean

9,707
    1,831
    113
    sve je to lepo i tačno, ali ovo je food, a ne fitness thread, tako da ne mašite diskusiju.

tebe krakene razumem, već si porodičan čovek, druga je to priča, pusti nas u 20tim da se još malo trujemo, i mi ćemo da promenimo režim jednog dana :D

enivejz, što se bg-a tiče
    najbolja pljeska, ubedljivo gril kod ive, u blizini doma zdravlja žarkovo, ako krene nešto po zlu :lol:
    najbolji burek/pita: sarajevo u svetogorskoj
    najbolja kineska: tajvan na čukaričkoj padini (ima i u zemunu, ali nisam probao, pa ne mogu da tvrdim)
    najbolja pica: botako, kod opštine vračar
    najbolja meksička: (ciudad) zapata, jedan blizu knez mihajlove, ulica vuka karadžića, drugi blizu kluba danguba, kod vuka
    najbolje paste: špageterija trag, ispod bajlonijeve pijace, OBAVEZNA preporuka crvena teleća čorba

to je manje više to, worth mentioning iz ličnog iskustva.

Ma nije rec o porodicnoj covek - prici vec upoznavanju vlasnika tih mastionica i otkrivanju malih tajni velikih kuhara :D

21. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,440
    997
    113
    samo kad vam haseo ovde dođe... joj vama

22. Visant

Visant Captain Caveman

2,426
    12
    38
    Ovaj tred je da vrati balans narušen fitness tredom :) evo šta se jelo do malopre i šta će se jesti dok se pojede :) file pastrmke

markidjani likes this.
  23. forsaken demon

4,454
    79
    48
    Potvrđujem za Botako, NLO pica, bomba. :)

24. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Administrator

10,044
    1,556
    113
    Botako, ah memories... Najbolje pice što sam jeo u BG-u a iz New York-a isto sa Vračara najbolje njoke! :O

Kad se setim...

25. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    Potvrđujem za Botako, NLO pica, bomba. :)

nlo je ludilo, manja varijanta minimum za dve osobe :lol:

26. Wahad

10,044
    1,556
    113
    Inače da dodam, jeo sam kineze na NBG-u, da li se zove lucky luke ili tako nešto, stvarno sam se oduševio, ortak i ja smo se najeli kao stoke. Pre toga smo uzimali isto sa NBG-a (ne mogu se setiti imena) ali ovo je za klasu bolje

27. TheNick

18,731
    1,923
    113
    Lucky Lee to ti je kod mene u kraju al mislim da ih ima na jos par mesta po NBG-u. Ja inace ne volim kineze... ni kao rasu a ni kao hranu.

28. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Za vikend idem kod drugara u NS da pokupim kefir gljive. Planiram da ga pravim od kozijeg mleka, kupim manjeg konja, pustim fu manču i upadam u susedna sela :D

29. forsaken demon

4,454
    79
    48
    Najbolji kinezi u Beogradu su 2 Štapića... Iz Novog Sada. :p
    Mislim, 'ajde probao sam svega par mesta u BGDu, ali otkako su došli na Ušće, a sad će i preko puta Beograđanke, nema šanse da idem negde drugde. :D

30. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    to ono kao u menzi što biraš pa ti sipaju? joj, meni se nikako nije svidelo :/

31. forsaken demon

4,454
    79
    48
    To na Ušću je prilagođeno fast foodu i deluje onako, skromno, naspram restorana u NS. E sad, zavisi šta si probao (ne mogu baš sve da pogode), ono što sam ja uzeo je bilo super, mada mi je i mnogo drugačiji utisak bio u restoranu nego tamo na ušću međ' mekovima i kentakijem.

32. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,291
    700
    113
    Odlicni su ti kinezi u uscu.

33. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    To na Ušću je prilagođeno fast foodu i deluje onako, skromno, naspram restorana u NS. E sad, zavisi šta si probao (ne mogu baš sve da pogode), ono što sam ja uzeo je bilo super, mada mi je i mnogo drugačiji utisak bio u restoranu nego tamo na ušću međ' mekovima i kentakijem.

dobro, logično je da će sveže spremljeno u restoranu biti bolje, to ne sumnjam :)

u ns-u sam samo probao hranu u onoj 44ci valjda ili tako nešto, tamo preko puta nisove zgrade, nisam se oduševio. moraću da overim i te štapiće next time :)

34. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Kada budete u Subotici, jedino mesto na kojem preporuchujem jelo je Boss picerija, sve ostalo je djubre u poredjenju sa ovim restoranom.

http://www.bosscaffe.com/

Ne znam kakve su cene u poredjenju sa vashim restoranima, al' ovi imaju savim dobar izbor ekstra hrane, plus kutjna dostava :3
    Piletina s kikirikijem je odlichna, kao i pica sa morskim plodovima.

35. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    cene mi deluju sasvim ok.

36. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Nyarla, možda ti dođem u goste na kraju meseca :D

37. justyce

justyce Member

277
    4
    18
    Koji kinezi imaju da su odlično i da dostavljaju za NBG? Do sada sam jeo hranu iz Lude Kuće i Ukusa Azije, odlična su mi oba :)

38. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    ortak (inače, gurman) hvali luka tao na nbg-u kao najbolji. luda kuća je bzvz :/

39. Maxa

Maxa opsa!

8,559
    2,193
    113
    bump: auu, onaj mcwrap classic beef JEBE KEVU, ne verujem da sam onako nešto poj'o u meku :O

40. Wahad

10,044
    1,556
    113
    Realno, bolji od bilo kog girosa što sam probao.

Plus jedno 10x je manje masniji nego classic giros.

41. greenman

greenman #Senior

969
    69
    28
    Mc classic Wrap je super. Samo shto je odje u Njemackoj 3,5 eura. Za to je previshe mali. Odje se za to dobijaju duplo i troduplo vece porcije beefa od turaka, a ima par restorana/turaka dje ukus prilazi classic beef wrapu.

42. justyce

justyce Member

277
    4
    18
    Mc Wrap Crispy Chicken, zaista prijatno iznenadjenje, možda i najbolje nešto od meka do sada.

43. Johntra

Johntra mladji referent

349
    27
    28
    Hmm niko ne spominje klasiku ali iako svi znamo red je da se spomene:)
    A i jeftinija je varijanta od Meka, KFCa itd.

Dolina hrane I stari merkator ka zemunskom keju:
    Šiš ćevap, uvek je gužva možda je i malo opao kvalitet , ali za 180din.i dalje je skroz ok
    Poncho, batak i posebno punjena pljeskavica izuvaju i uz to imaju brdo priloga
    Carribic pizza, standardan kvalitet više nego korektna piza

Dolina hrane II preko puta arena kad se prođe b92:
    Na mestu piše samo Giros crvenim slovima malo pre Hleb i kifle, matori pravi opak giros ima unique priloge(senf sa medom, blagi kari sos), takođe imaju tkzv. španski tanjir- razno povrće sa mesom girosa i testeninom, krompirom ili pirinčem ka dodatkom
    Zlatiborac,kajmak, pršuta, ajvar i sendviči od toga

Stepin vajat(autokomanda), odličan roštilj posebno punjena pljeskavica

Pitara preko puta Mašinca, kvalitetne pite sa mesom sirom itd. naplaćuju po gramaži
    Skoro se tu otvorila i picerija na drva, za male pare solidna pica.

Bucko picerija(francuska i beogradska ulica) pica ništa posebno ali goveđa salata je epska nikako ne uzimati picu bez toga.

Što se restorana tiče preporučio bih
    -Durmitor(kod Perpera na NBgu), najbolja teletina
    -Gvero(nbg Mercedesov servis) super roštilj
    -pečenjera Milan neko već reče, odaberete has i na licu mesta ga spremaju

44. TheNick

18,731
    1,923
    113
    bump: auu, onaj mcwrap classic beef JEBE KEVU, ne verujem da sam onako nešto poj'o u meku :O

morace da se proba :)

45. Costanza

Costanza since 2004

516
    134
    43
    picerija Golub na bulevaru - za izbegavanje ... ljubazni su i sve to, ali sama pizza je sramotna (manja pizza je malo veca od male skolske sveske), a ni ukus nije spektakularan (slicno bi i sam nabacao kod kuce)

46. zdravkelja

zdravkelja Member

7,896
    1,069
    113
    Pizza je odlicna u Golubu

47. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,255
    477
    83
    Na novosadskom najlonu preporučujem:
    Roštilj kod buvljaka - jedan ima salate kakve ni u Indoneziji ne prave, drugi klasika, ali možeš čoveku da kažeš "oću ovako oću onako", a naravno, ista grupa lokala - sveže, na vaše oči spremljene mekike (120din) sa pravim domaćim dimljenim sirom i kečapom. Ko pojede jednu, polakomiće se na još jednu, ali teško da će sa drugom stići do pola :)

48. TheNick

18,731
    1,923
    113
    picerija Golub na bulevaru - za izbegavanje ... ljubazni su i sve to, ali sama pizza je sramotna (manja pizza je malo veca od male skolske sveske), a ni ukus nije spektakularan (slicno bi i sam nabacao kod kuce)

Sto se tice fast fooda Pizza Cut u Goce Delceva (bulevar hrane) izuva Golub... a najbolja Pizza naravno Pizza Hut na NBG, jedini Pizza Hut u Srbiji inace :)

49. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,291
    700
    113
    Pizza Cut je odlican, ali, pizza na drva, ispod masinskog faksa, majko mila, koliko je ono dobro. Parce vece od caribica, a 100 din!

50. Costanza

Costanza since 2004

516
    134
    43
    mislio sam na golub pizzerija restoran, mozda su bolji na parce kao fastfood, ali nisam probao ...

u NS izdvajam pored Index-a gde sam ranije vise jeo, Tri cevapa .. opet su izabrani zato sto su mi tamo blizu, ali su ako nista - pristojni i ukusni, i lik koji radi je ok a bilo je i pindjura pravog za prilog :D

poslednja vest: upravo pojeo prvi pasulj sa kolenicom i kobas'cama sto mi je spremila gospodja, i vise sam nego zadovoljan

Share This Page