1. powered by Surfing Waves

Foodz & Drinkz Thread

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Black_Waltz, Mar 13, 2013.

1. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Doso pacov da oda pocast samlevenoj rodbini :(

2. Costanza

Costanza since 2004

525
    136
    43
    Bezi Bobo, a Boba ko Wayne Gretzky pravo u metu ... a pre toga je onaj za svaki slucaj ugazio poganca .... hahahahahah, kako jak klip

3. Golden_Axe

Golden_Axe Well-Known Member

1,906
    571
    113
    Ratatouille u matijeviću.

4. Costanza

Costanza since 2004

525
    136
    43
    ja danas posle dugo vremena imao ozderavanje u Mc-u, nije da nije prijalo ...

Timemaster likes this.
  5. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,349
    940
    113
    Za sladokusce i gurmane. :)

markidjani likes this.
  6. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,477
    899
    113
    Uf, ovo mi deluje jezivo.

7. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    kiseli kupus, just no :(

Rodilo likes this.
  8. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Voleo bih da vidim tu gorgonzolu pre spremanja, posebno jer je skuplja od bureka :)

9. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Kiseli kupus ne volim ni ja. Mada kapiram da je ovo kao da si zamotao podvarak u pitu. ;) Ali pobao bih ovaj sa kolenicom i taj sa piletinom i gorgonzolom. Iako sam što se tiče bureka prilično konzervativan, nekad volim malo i da eksperimentišem. :)

10. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,950
    1,186
    113
    Neko može sebi da dozvoli da ne voli podvarak?!? smh

Послато са Nexus 6P

11. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
  12. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Probaj kimci, korejski ljuti kiseli kupus, vrh!

13. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    E jedino bih taj kimči probao od tih kupuština :D

Sent from my D6503 using Tapatalk

14. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    Uzmi naš kiseli kupus, uvaljaj u vegetu, kapni esenciju (koncentrat sirćetne kiseline) na to i ubaci u usta sa kašičicom tucane lute papike i imaćeš približan efekat pravom kimčiju kakvim su ga nekad pravili. :) Današnji je mnogo blaži pa možda i budeš uživao u njemu ali ako ne voliš kiseli kupus znaj da kimči ima još jači ukus.

P.S. Kiseli kupus i kolenica u bureku su za mene čisto uništavanje fantastične hrane. Fuj

15. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    ok carnex, ubedio si me :D

16. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Možda probam taj kimči nekad, ali čisto sumnjam da će mi se dopasti. I sama vlasnica ove pekare kaže da ispočetka niko nije hteo da proba ove bureke, a sad idu k'o alva. Zato treba biti otvoren za sve, i probati. Kome se ne svidi, uvek su tu klasične burek varijante. :)

17. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    Kolenicu bih probao bez problema, isprva sam mislio da sva tri idu zajedno u isti burek xD

18. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Eto, osećam da ni neki od ostalih koji su se zgrozili nisu pogledali ceo klip. :)

19. stale

stale bowel disruptor

3,536
    841
    113
    Ja pitu od kupusa jedem od kad znam za sebe. Ako me ikad budem u Pancevu ima da padne jedan burek.

20. markidjani

markidjani miljenik sega mege

1,093
    254
    83
    sta se sve nece smisli?zamisli danas spremao coveku pljesku u sendvic,prilog kiseo kupus.graota

21. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    Nisam imao vremena u tom trenutku da odgledam jbg :D

Al svakako si ga kriptično sročio :D

22. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,950
    1,186
    113
    Ja bih vala sve ovo jeo ko sretan

Послато са Nexus 6P

23. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Pa to da bi otvorili i pogledali. Nije poenta da sve ispričam. Mali clickbait. :p ;)

24. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Sad mi se jede burek, i dalje ne jedoh dobar u Beogradu/ Probah jednom u onu pekaru u Nemanjinoj nego dok sam ga donio kuci ohladio mi se xD i nije bio nesto

25. stale

stale bowel disruptor

3,536
    841
    113
    Pa jedi ga na licu mesta ffs

Rodilo likes this.
  26. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    Ahahahahahaha

27. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    A nikad rano tuda ne prolazim a pekara radi do 3 ako se sjecam, taj jedan put sam bio sa nekim i uzeli doručak pa doma

28. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Dobar ti je kod Trpkovića, pretpostavljam da na tu pekaru i misliš u svom komentaru. Kod onog dekice u pekari "Crvena zvezda" preko puta hotela "Bristol". Doduše to su potkovice, nije klasičan burek na parče. Zatim kod Ljupčeta u Dalmatinskoj, blizu Rudarskog fakulteta. Valja i u pekari "Kirćanski" u Bulevaru kralja Aleksandra, blizu Ðeram pijace. Čuo sam da ima i neka dobra pekara sa burekom kod Kalenić pijace, ne znam kako se zove, a kažu i da je dobar u pekari "Anđelko" u Balkanskoj, nisam probao. To je ono što ja znam o bureku u Beogradu, sigurno ima još dobrih mesta, samo ih treba otkriti. :)

29. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    anđelko je bio dobar kada sam išao u srednju školu (meaning early 2000s :D)

jednom sam relativno skoro probao iz nostalgije, i nije to to :(
    imali su ubedljivo najbolji burek sa pečurkama.

30. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Gledao sam reportazu Marka Zvaka i bas pomenu CZ i jos neku blizu konja cini mi se, ali sve mi je to daleko, generalno kad sam u tom kraju to je uvece pred grad ili na kafu a ne ide mi se na burek :| moram da nadjem ovamo (dosta) juznije nesto dje mogu da skoknem autom i ponesem kuci. Dedinje, Banjica, Kanarevo Brdo, Miljakovac, Vidikovac, Cerak vinogradi taj dio.

Last edited: Dec 9, 2016
  31. Costanza

Costanza since 2004

525
    136
    43
    najsladje ces jesti na licu mesta ... nije bio burek аl je bila pita, Ilidza 2009-e, turska pekara sa plocicama do plafona, sedim jedem, ulaze kolege, izlazi keva u borosanama, pita ih sta ce izvoleti, i pre nego sto su stigli da zinu, preko te pite izjavljujem: "oni su sa mnom"

32. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Istina, nego meni kad se nesto prijede to je uglavnom tokom noci ili ovako kasno uvece, nijesam jutarnji covjek i nidje ne bih izasao sem kad moram a preko dana kuvam rucak kuci itd, npr danas kad pomenuh mi se jeo oko 8-9 a dje cu svjez nac.. Zato i rekoh zadnji put sam ovaj kod Trpkovica jeo ima pola godine ali potrudicu se jedan dan da skocim do tamo, generalno mi je ishrana sredjena pa sem ako je ono instant decision tesko je ovako planski otic za burek haha :D
    U PG su mi bukvalno pod prozor neki koje smatraju najboljim, a najautenticniji su u Tuzi kod brace Shqiptaret.

33. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Eo jutros ranio nesto i otišao i pojeo ga vrućeg i bas nista specijalno,težak prosjek. Not my cup of tea što bi Karli rekla :)

34. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Kod Trpka si jeo? Sa čime? Meni jedino kod njih nekad zasmeta što toliko fila natrpaju da ti pripadne muka. :D Pogotovo kad je sir u pitanju. Inače jesu jedan od boljih u Beogradu, a mora da imaš ili baš visok kriterijum, ili znaš nešto što mi ne znamo. ;) A gde si jeo bolje konkretno, pretpostavljam u nekom drugom gradu? :)

35. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Kod Trpka da, sa mesom. Znas kako, nije do kriterijuma (doduse za hranu su mi ko Gordon Ramsay-u, previse sam ga gledao) nego jednostavno ukus mi ne odgovara, bas malo koji burek je meni dobar ono, nije ni do grada ni do necega drugog. Imalo je dosta mesa ali ukus mesa mi se nije svidio, isto kao i ukus tijesta koje je previse bilo hrskavo i raspadalo se (spoljasnje) a unutrasnje nikakav utisak ko da ga nema.
    AKo mi je ukusno ne gledam kriterijume haha ali imam specificne ukuse za mnoge stvari pa cesto ispane da sam bas probirljiv :)
    I inace evo ga jos osjecam u sebi tako da nije ni lak nesto (a i mastan mada ne previse cini mi se).

SolidSnake88 likes this.
  36. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Pa dobro, pošteno si rekao zbog čega ti ne leži, različiti su ukusi. Meni je njihov burek dobar, ali upravo zbog masnoće i previše fila ne bih želeo da ga jedem stalno, što i ne činim. ;) A ta hrskavost mi se baš dopada, dok eto tebi ne prija. :)

Last edited: Dec 12, 2016
  37. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,477
    899
    113
    Previše se družiš sa šćiptarijima.

stale likes this.
  38. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,423
    145
    63
    Ne nego sa turcima, domacim i autenticnim :D

39. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Bio juče u BG sa ženom na Post Modern Jukebox bend u SC. Usput na Paliluli ušli u neku malu Alek's House hamburgeriju. E ONO je pljeskavica :D 200 dinara 200 grama, lepinja ko po vekne hleba :)

Sve preporuke :3 <3

40. Costanza

Costanza since 2004

525
    136
    43
    bio si dosta blizu prave pljeskavice, tu na pocetku Takovske,ali sta je tu je, nije los info ni da ova radnja sto mi izgleda ko trovacnica, nudi pristojnu pljesku.

41. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    sad sam i ja proverio koja je to, ja tamo u zivotu ne bih usao :D sad moram probati :lol:

42. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    waltzu je svaka pljeska dobra ako je dovoljno velika :p

Rodilo likes this.
  43. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    I mojoj ženi se svidelo, a ne voli pljeskavica uopšte.
    Plus, ako je osoblje ljubazno i prijatno, a cene srazmerne robi, dajem palac gore. Da vi vidite kakve tužne i bedne stvari prodaju ovde u Zrenjaninu, suzama biste zalivali vaše :)

Osim Lion Pub-a, tu su pravi burgeri, i izazivam svakog na borbu noževima ako kaže suprotno.

grunt likes this.
  44. stale

stale bowel disruptor

3,536
    841
    113
    Ja pljeskavice vise ni ne kupujem. Samo cisto meso. Mada uzmem cevape na 2 mesta u NS.
    Kad mi napisu 160g 100% govedina za 150din, a samo meso bi kostalo bar 100din :mad:

45. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,950
    1,186
    113
    Ne znam šta je problem, odeš u mesaru, kupiš mlevenog mesa (mesar to pred tobom samelje, logično) i napraviš pljeskavice, ćevape štogod. Nije toliko teško :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Undenis likes this.
  46. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,279
    602
    113
    Stale, a ti misliš da oni nabavljaju meso u prodavnici? Osim toga govedina, u zavisnosti koji deo uzmeš, može biti mnogo jeftinija od 700 dinara i u prodavnici.

47. stale

stale bowel disruptor

3,536
    841
    113
    Vecina verovatno uzima u mesari samo na veliko, pa dobiju jefitnije, al opet ne verujem da im daju u pola cene. Sto se tice mesa koje je dobro za pljeksaavice i nema bas puno izbora 3. kategorija je uzas u pljeski/burgeru. Znaci za te pare ili dobijas neko lose meso, ili mesano sa kojecime pa zamaskirano dzigericom, ili lose meso + shit + dzigerica (npr Bubi u NS).

48. Maxa

Maxa opsa!

9,545
    2,783
    113
    rešio da trošim danas malo firmine pare posle službenog puta i svratio u intergalactic.
    prvi put naručio enterprise burger, i čitam sastojke, u fazonu SVE AAAAA, između ostalog beef, chicken, sausage i ja reko' verovatno su u patty smestili od svega toga, kad ono meni stiže između zemičke red chickenburger, standard burger i navrh toga u spirali kobaja :lol:

morao sam da izvučem kobaju, nije imalo teorije da sve to zagrizem :lol:
    da ne pričam što su među to uglavili i sir i slaninu, so heavyyyyyy... završio sam sa hranom do sutra popodne :D

p.s. prvi put sam probao chicken burger patty (samlevena piletina, začini, nije pohovano, fala bogu) i moram priznati da mi se više svidelo nego što bi trebalo :D

stale and Timemaster like this.
  49. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,003
    1,319
    113
    Shieeet son, moram to probati :D

Maxa likes this.
  50. SolidSnake88

1,349
    940
    113
    Dobar je Intergalactic. Doduše, u onom kod hotela Jugoslavija sam jeo Multiverse burger koji je bio fenomenalan, dok u onom lokalu na Vračaru nisam bio oduševljen Yes Sir, Sir Yes Sir! burgerom koji je sam po sebi previše masan (zbog četiri vrste sira, ali hteo sam da probam :) ), međutim još veći problem je što je zemička bila gnjecava skoro bajata, poluhladna, a i kao da salate nisu bile baš najsvežije. Da li je to bila slučajnost ne znam, ali definitivno je velika razlika bila iako su isti restorani u pitanju.

Share This Page