1. powered by Surfing Waves

Foodz & Drinkz Thread

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by Black_Waltz, Mar 13, 2013.

1. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    pazi, generalno je sir yes sir slabiji od multiverse i meni. multiverse mi je aculy najbolji njihov za sad koji sam probao.

u suštini se i meni čini da je kuvar malo bolji u jugoslaviji, mada mi je ok i onaj u gradu, jednom se desilo da mi je prepekao burger, ali u ostalim slučajevima je bilo sve ok.

SolidSnake88 likes this.
  2. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,309
    919
    113
    Onda ću dati šansu još jednom i lokalu na Vračaru kad me put nanese, a prijede mi se burger. :)

3. Blue

Blue ....................

11,304
    589
    113
    U taj na Vračaru ne ulazim više u životu otkad su mi jednom dali burger u 3 dana staroj lepinji,
    plus je i meso bilo krš ozbiljan, puno onih malih kuglica.

4. SolidSnake88

1,309
    919
    113
    Pa i meni je isto bila bajata zemička, a i salate. Dok meso nije bilo dovoljno sočno, a sir se nije lepo istopio. Baš drastična razlika u odnosu na lokal kod Jugoslavije. Ali eto Maxa kaže da i tu nije loše, i da nije pravilo, moguće da smo ti i ja naboli smenu kad je neki aljkavi kuvar. Mada svakako dajem veliku prednost novobeogradskom jer da sam prvo svratio u ovaj vračarski, nikad više ne bih ušao u bilo koji Intergalactic.

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,532
    1,347
    113
    Intergalactic bio dobar par.meseci, sad ne bih platio hranu tamo nikad, isto vazi i za burgerhouse koji je bio brutalno dobar.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

6. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    apsolutno, onaj u jugoslaviji bolji, drži kvalitet. u suštini je najbitnije da se burger ne ispeče do kraja, već da je malo roz iznutra, tad je najsočniji :D

7. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Whaaaaaaaaaaaaaaaaaaat? Neko ko jede burger onako kako bi trebalo, a ne reš pečen da drot četkom stružeš garež? Odakle ti Maxo stižeš kad nisi iz Srbije?

8. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    hahah :D

drago mi je da ima istomišljenika :)

9. zdravkelja

zdravkelja Member

8,340
    1,303
    113
    Jbg, sad moram da probam.

10. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Ja sam prvi put jeo na vračaru pre možda godinu ipo i bio je super, od tad sam svaki put jugoslaviji, jer imaš ljudski parking i generalno mi je lepše mesto. Tamo je svaki put bio odličan. Smokey galaxy mi je za sad najbolji.

Jel neko jeo one američke palačinke u onom lokalu pored? Ja nikako da odem, jer bi mi pored burgera bilo previše.

Sent from my 6055P using Tapatalk

11. SolidSnake88

1,309
    919
    113
    Jao sam ja. Okej su, porcija je baš izdašna. Kad to pojedem narednih pet dana ne unosim šećer. ;)

Last edited: Apr 27, 2017
    stale likes this.
  12. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,393
    825
    113
    Ja sam jeo, meni je bilo sranje., bolje su mi one američke u intergalacticu.
    U vezi teme, ovo sam jeo u barsi, najukusniji burgeri koje sam probao u životu :
    [​IMG][​IMG][​IMG]

Ace and SolidSnake88 like this.
  13. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    i ja.

nije loša priča, ima dosta kombinacija, kapiram, i loših i dobrih, pa šta ti zapadne. :D
    video sam da imaju i slana jela, ono fora, ako teraš nekoga da ide s tobom, a ne jede slatko... :lol:

SolidSnake88 likes this.
  14. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    probao burger u tosteru u ns.
    lepinja i sastojci vrh, ali meso totalni fail :( da li ga previše usitne pri mlevenju, ili mešaju svašta, ali po kompaktnosti više ima tu gumastu teksturu kao obična pljeskavica, nego onu poluraspadajuću kao pravi burger... jbg, would not recommend. pomfrit im je super tho.

stale likes this.
  15. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,685
    1,090
    113
    Sve je to dobro kad sam gladan.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

16. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    ti cepaj pomije onda :)

johny blaze likes this.
  17. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,685
    1,090
    113
    Izvini gdine sofisticiranog ukusa, nisam te prepoznao.

18. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,393
    825
    113
    Na slikama deluju brutalno, moraću da overim kad budem bio u NSu.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

19. SolidSnake88

1,309
    919
    113
    Ljudi, zar vam nije dosta što se na ovom forumu prozivate i svađate zbog igara, komponenti, performansi, brendova, politike, ravne Zemlje, nego još morate i oko hrane? :)

20. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Jep, ne znam sto se ljudi lože. U NS nema dobrog burgera. Svuda je meso guma skroz.
    U tom istom prolazu su dobri oni 7 deadly sandwiches. Ima neki od slow cooked svinjetine.

Maxa likes this.
  21. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    @eufrat šega brt <3

@stale znao sam i za seven deadly sandwiches, instant sam zažalio što nisam tamo probao :D

eufrat likes this.
  22. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Da li je neko od Beograđana bio skoro u nekom all you can eat restoranu, ili to ne postoji više? Baš bih otišao na tako neki event :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

23. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,418
    141
    63
    Evo iz Voulez Vousa, dobar je mada nije nista spektakularno, bolji mi je u Hard Rock u Podgoricu :D mada i skuplji skoro duplo
    Ima u VV burger toranj kao, 6 burger nivoa i 800g ali je fazon 2200 din, jos ne probah to[​IMG]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

24. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    danas sam se podsetio koliko je odličan burger u omiljenoj pekari, u ruzveltovoj, pored holiday inn express hotela.
    možda vam deluje kao čudno mesto za burger, ali svaka preporuka. :D

25. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,315
    2,209
    113
    Samo da podvucem jos jednom Intergalactic je sranje. Jeo sam dva puta tamo prosle nedelje, jednom sa ekipom sa posla imali smo organizvan team build tamo, i jos jednom svratio - oba puta je leb bio bajat a burgeri meh, jos gori nego sto se secam od ranije. Burger House je pet klasa bolji.
    Maxo da ti nisi neki od ovih likova? :lol:

darkado likes this.
  26. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    Niče, okani se nepotkovanog elitizma :)

Sent from my D6503 using Tapatalk

Rodilo likes this.
  27. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,315
    2,209
    113
    Pa ko je majku mu potkovaniji od mene toliko? Jos kad su burgeri u pitanju. Nije elitizam to je moja realnost, stvarno je shitty u poredjenju sa mnogim drugim stvarima slicne cene kod nas... a opet meni i nije bitna cena toliko vec da mi se stvarno svidja to sto jedem. Diner je bas middle tier at best, ko kaze suprotno ocigledno nije potkovan dovoljno.

Jeo sam sve sto valja od burgera u BG, pa i po mestima po preporuci mnogih e tebre u mom kraju najbolji burger samo da bi skapirao da nemaju pojma o cemu pricaju. Ljudi ne razlikuju pljeskavicu od burgera pa im je Intergalactic top topova :lol:

28. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    Brate, dovoljno je što si izjavio da srednje pečeno meso u burgeru ne valja da te baci u burger laik kategoriju :D

Sent from my D6503 using Tapatalk

Undenis, stale, Rodilo and 1 other person like this.
  29. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    #kekeke, nisam smeo u ovo današnje sjw doba da kačim po nekim img hostovima...

upload_2018-1-6_2-12-58.png

ali, imaju vrhunska rebarca i jedan od najboljih philly cheese steak sendviča u bg-u :D

30. Costanza

Costanza since 2004

521
    134
    43
    gde je ovo? jel to lakat u Zemunu, to sam nasao na FB? rebarca kazes?

31. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,393
    825
    113
    U Zemunu, malo iznad Šarana. Super pivo imaju, preporuka za svarog.

32. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    yep, what he said :)

33. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,418
    141
    63
    Ima li u BG dje prava Italijanska, tj Napuljska pica? Pecena u pravu pec na drva, sa mocarelom i sve sto ide? Mislim da ima u Campania Trattoria ali nikad ne udjoh iako sam htio, izgleda autenticno. Anywhere else?

Last edited: Mar 1, 2018
  34. SolidSnake88

1,309
    919
    113
    Meni su ovde super pice. Idu italijanski sastojci, peku ih na drva, a testo je drugačije, mekanije za razliku od standardnih pica. I paste su im fine. Cene pristupačne. Probaj. :)
    http://dinapoli.rs

Rodilo likes this.
  35. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,685
    1,090
    113
    A u NS-u đe ima (ako ima) takva picerija?

36. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    +1
    mislim da smo pominjali već.
    mesto deluje kao fast food lokal, nikad ne bi pomislio da valja, ali pizza je ultra kvalitetna, testo gde ide nadev je tanko ko flis-papir, među raznim varijacijama ima i tradicionalna sa paradajzom, mocarelom i bosiljkom. takođe bih preporučio i 4 vrste sira varijantu. a dobra je fora što može i na parče, pa uzmeš od svake po jedno :D

Rodilo, Timemaster and SolidSnake88 like this.
  37. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Kida dinapoli, pasta sa kozjim sirom i spanacem ubica, a pica sa 4 vrste sira odlicna

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

SolidSnake88 likes this.
  38. Ace

Ace 1.000.000

2,711
    501
    113
    Jel kod njih za poneti ili se jede u lokalu?

39. SolidSnake88

1,309
    919
    113
    Može i jedna, i druga varijanta. Jedino mislim da dostavu nemaju.

Ace likes this.
  40. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,418
    141
    63
    Fala, otici cu nedje kad budem na nbg.
    @TheNick gledamo se u Di Napoli? xD

41. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    SolidSnake88, Ace and Timemaster like this.
  42. stale

stale bowel disruptor

3,482
    819
    113
    Opa mora se navratiti. Texas BBQ mi je jedna od najboljih stvari koje sam jeo.

Maxa likes this.
  43. SolidSnake88

1,309
    919
    113
    Moraće da se proba. Vidim da košta ali deluje da vredi. :)

Maxa likes this.
  44. Maxa

Maxa opsa!

9,202
    2,614
    113
    imho, vredi :)

45. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,251
    573
    113
    hmmm, ne deluje baš kao da je iz smokera... Ali treba probati

46. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    A sad - kontra!

Pošto sam se hedonizirao proteklih godina, moja najbolja žena, hipohondar, je primetila da mi je stomak dovoljno narastao da više ni u šta što imam ne mogu čestito da uđem. Pa me iz predostrožnosti otera na testiranje krvi, kad tamo - sve savršeno.

Osim triglicerida, koji su 6,30. A trebalo bi oko 1 da bude. Dakle, health ljudi, i ostali koji imaju slične probleme - koje preporuke dajete za zdrave hrane, obroke bez mašće i ugljenih hidrata i kako zameniti želju za slatkim, a da nije cimetovanje, jer mi se isti već smučio a i stalno mi izaziva apetit za cimet-rolnicama.

47. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Rogac je dobar nacin da zamenis potrebu za secerom kada pravis slatkise. Isto tako med je odlicna zamena za proste secere, a i ako koristis kokosov protein u sastojcima za slatkise, dobro ces da prodjes. U sustini, ako ti se jede nesto slatko - napravi

Isto tako nema mnogo tu filozofije, tebi treba proteinski nacin ishrane, a ne ishrana ugljenim hidratima, na kakvu smo navikli - nema hleba, nema burgera, nema pekare, nema paste, nema slatkisa, nema sokova (jer ko jos zeli da popije i ispisa kalorije) pirinac u umerenim kolicinama. Jedi jaja, belanca su odlicna za pravljenje prividne kolicine a pojedes malo. Rucak se sastoji iz minimalne kolicine krompira, neogranicene kolicine salate, i meso u zavisnosti koliko si fizicki aktivan. Isto tako standardni rucak je safe bet - boranija, grasak, pasulj. Nikad ne mozes da pogresis sa belim pilecim mesom. Kukuruz secerac izbegavati. Najbolje je praviti svoj hleb, i znati sta peces i u kojim kolicinama. Za veceru jedi proteine - odlicna varijanta belo pilece meso. Karfiol moze da bude odlicna zamena ako ti se jede nesto uz pirinac. Luda hrana moze da se napravi uz pomoc integralnog pirinca, lanenog semena, integralnog brasna...

TL;DR Ono sto ima ugljeni hidrat je lose, sve ostalo je odlicno i od masti ne treba bezati. Spremaj svoju hranu i salate ftw

Black_Waltz likes this.
  48. Blue

Blue ....................

11,304
    589
    113
    Ja rogač redovno koristim kada jedem ovsene pahuljice za doručak, mada je?najbolje kada se ubaci i banana u miks.

Black_Waltz likes this.
  49. grunt

grunt Celeb Freak

14,930
    2,134
    113
    @Timemaster
    Jbt kada bi se tako hranio samo bi rekao goodbye world it's been nice knowing you :D Hrana mi je glavni porok kojeg nema sanse da se odreknem jbg, umrecu mlad i debeo who gives a fuck as long as it tastes good :D

Last edited: May 12, 2018
    Undenis, Jörmungandr and johny blaze like this.
  50. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,685
    1,090
    113
    Biće ti funny ha ha, sve dok ti prvi put čuka ne preskoči. Nemoj se zajebavati sa holesterolom i visokim krvnim pritiskom, nije ni malo zajebancija.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Share This Page