1. powered by Surfing Waves

Game Of Thrones [HBO] [2011-2019 ]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Vampir, Jul 15, 2011.

1. YOTH

YOTH Well-Known Member

778
    599
    93
    5 minuta borbe
    77 minuta Lene Headey koja opipava umnjak jezikom dok joj saopstavaju da je zimovrel pao.

2. Revan

Revan Well-Known Member

1,871
    1,054
    113
    Propustio si preview za trecu: https://www.youtube.com/watch?v=TdkS4Xazz7Q

3. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,330
    1,106
    113
    Pa u preview i stavili samo juriš :)

4. Revan

Revan Well-Known Member

1,871
    1,054
    113
    Koji ce biti u prvoj polovini epizode, a ne u zadnjih 10min.

5. stale

stale bowel disruptor

4,087
    1,242
    113

Undenis and voja87 like this.
  6. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,472
    991
    113
    Tormund je jedino što valja u ovom đubretu.

7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,733
    2,209
    113
    Meni je i Tormund cringe sa saletanjem na Briennu.

Ne znam, jedino su mi Jorrah i Sem, kad mu ovaj daje mac, i uzdizanje Brienne u viteza bili ok momenti.

Inace, posto svi stalno pominju kako je grobnica bezbedna, koliko je realno ocekivati da ce oni dole najebati s obzirom da se priblizava vojska kojoj je dizanje mrtvih specijalnost? :D

Super Simke 64 likes this.
  8. Omega

Omega N64 je đubre

15,707
    2,548
    113

9. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,417
    2,694
    113
    Let the shit hit the fan - zbudženo u sledećih 122min :lol:

10. Omega

Omega N64 je đubre

15,707
    2,548
    113
    Naravno noćna borba da se uštedi na produkciji. :lol:

11. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,432
    3,407
    113
    Mislim da bi bilo sranje da je finalna borba sa Night Kingom po suncanom danu.

12. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,328
    301
    83
    Kakav cringe i loši dijalozi, o čemu vi pričate?

Pa je l' se samo scene borbe gledaju kao dobro odrađen pos'o?

Ne kontam, mislim i ja jedva čekam bitku za Helmov Ponor u 2019. ali ne razumijem toliki hejt ako se "ništa ne desi".
    Desilo se svašta, toliko likova se sastalo, sve njihove konverzacije su odlične, Deni vs Sansa, Semovo huškanje protiv Deni, Arya i Pas, skoro svaki dijalog je bio na mjestu, jedina cringy scena je Arya sa Džendrijem, ali ostalo je taman, pa ko može gledati 6 epizoda klanja, i čemu to?

Bran je pobijedio sa "The things we do for love", a razvoj ovog lika u osam sezona je nešto prejako:

I napokon:

GHOST IS BACK, biće režanja u trećoj epizodi!

grunt, jovcov and DieH@rd like this.
  13. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,765
    3,848
    113
    Nisam cekao 2 godine za season 8 da bi samo gledao klanje, cekao sam da vidim sta ce biti sa likovima. Prve 2 epizode su bile dobre sto se toga tice, ali sad je doslo vreme i za slashy slashy stabby stabby time.

Interesuje me dosta sta ce se desiti sa Cersei, bitka za Winterfell ce kontam biti brzo resena a kraj sezone ce se prebaciti juznije. Night King bi mogao dosta toga da zakomplikuje ako se uopste ne pojavi u winterfell-u, vec odmah odleti sa zmajem do Kings Landinga i tamo pocne da pravi dar mar i na svakih 5 min podigne mrtve oko sebe.

voja87 and Maxa like this.
  14. jovcov

jovcov Well-Known Member

636
    374
    63
    I meni se svidja kako je krenulo. Lagan uvod, vise volim ovo od koljacine :D

Ovo je kul teorija :D

15. Blue

Blue ....................

12,221
    963
    113
    OK, ja sam na tu scenu bukvalno morao da izađem iz sobe koliko je cringe.

Najveći užas mi je ipak bio kad je ekipa u onoj sobi sa sve nepotrebnom konstatacijom kako su svi sad tu pa posle proglašavanjem za viteza...

A i ona pesma na kraju epizode, došlo mi da se izbodem.

Epski cringefest od epizode ali kapiram da ih boli uvo za mali procenat hejtera kao što sam ja i da ovakvi, po meni predvidivi i jeftini dijalozi, pogađaju pravo u centar većinu publike.

16. Maxa

Maxa opsa!

11,264
    4,047
    113
    meni nije jasno od tolikog krindža i štatijaznamčegasvega, koja su vaša očekivanja? :D

kakvi plot twistovi ili literarni podvizi pripadaju ovde? molim neki konkretan primer... kako bi trebalo da ispadne dijalog između sanse i deneris? kako je to tormund trebalo non cringy da se ponaša u prisustvu brijene?

eto dva reda teksta primera, ne tražim više :D

9dots likes this.
  17. Blue

Blue ....................

12,221
    963
    113
    Nemam pojma, nisam imao te probleme u prethodnim sezonama. Ne racunam sedmu posto se tu svakako sve raspalo.

18. zdravkelja

zdravkelja Member

9,733
    2,209
    113
    Zaboravih na pesmu. Pesma je skroz ok, pogotovo ako imas kontekst iz knjige. U stvari, moze da ima veliki foreshadowing za konacni ishod borbe za tron.

jovcov likes this.
  19. Super Simke 64

5,330
    1,106
    113
    Ova epizoda je bila i imitacija početka borbe za Helm's Deep u Two Towers. Pesma imitacija pesme u Return of the King.

jovcov likes this.
  20. 9dots

9dots Active Member

323
    113
    43
    Kod mene sve ok sa epizodom, ko što rekoše ljudi, ne znam šta ste očekivali. Previše je likova i story arc-ova, mora se negde to uzemljiti. Ok, izvedba nečeg od toga može biti bolja, pre svega nesretna naprasna seksualnost Arjina. Deni i Sansa su i ok, video sam kako ljudi na pozicijama glume mečiće i mace na sastancima i jednako je krindžare kao i Deni.
    U globalu, ostao mi je šupalj osećaj dolaska promene u stomaku posle gledanja. Do mene su dobacili šta su teli.

21. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,328
    301
    83
    Teško da se može dobiti konkretan odgovor, jednostavno ne valja i toeto.

22. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,417
    2,694
    113
    Jbg sad, gledajte onda Bolji Zivot

Sent from my iPhone using Tapatalk

Maxa likes this.
  23. howler

howler Well-Known Member

2,783
    782
    113
    Ljudima se nesvidja kvalitet dijaloga i u kom smeru otisla serija.
    Previse je sprdnje, cheesy one liners, serija deluje ko da izasla iz CW kuhinje koja targetira teen publiku.
    Mozda je to odluka HBO-a ali vidi se jasna distinkcija izmedju Game of Thrones pre nego sto je bio popularan kada je nalikovao na Westworld, True Detective, Rome, Deadwood, onaj tmurni mracan izgleda na serijom preplcen politickim intrigama. Ljudima tada zabolelo dali ce videti zmajeve, zombije ili epske borbe, brinuli se o likovima zato sto je radnja bila izvrsna.
    Znaci ja nikada necu biti u stanju da gledam Arrow, Flash jer me ne vuce prezentacija tog materijala.
    Netflix sa druge strane i njihov superhero tier Punisher, Daredevil... su maestralno odradjeni i nije do izvornog materijala tipa mracniji likovi i sve to, nego jasno se zna sta ciljaju.
    E to je problem Game Of Thrones-a. Nisu ostali dosledni svojim ranijim radovima.

stale likes this.
  24. stale

stale bowel disruptor

4,087
    1,242
    113
    Wahade i Maxo jesu vama ove dve epizode dobre? I kad smo kod toga jesu vam zadnje 2-3 sezone na nivou prvih?

25. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,880
    1,362
    113
    Pisao sam skoro na tu temu. Pre 2-3 meseca sam pogledao sve ponovo, spucao sam prvih 7 sezona za mesec i po dana. Pad u kvalitetu scenarija je očigledan od šeste sezone, otprilike kada im je ponestalo materijala, pa su morali sami da pišu dijaloge.

26. Super Simke 64

5,330
    1,106
    113
    A u 7oj sjebali i dešavanja. Kao da sam gledao najobičniju fantasy seriju. Mada je i u 6. sezoni Battle of Bastards bio skroz u ne pravom GoT elementu (Jon Snow je trebao da umre nekoliko puta tada zbog svojih gluposti).

27. Revan

Revan Well-Known Member

1,871
    1,054
    113
    Cetvrta, peta i sesta najbolje sezone.

28. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,880
    1,362
    113
  29. Revan

Revan Well-Known Member

1,871
    1,054
    113
    Isto kao sto je nekima osma sezona djubre ili govno za sada, a nekome veoma dobra ili odlicna.

Ne vredi :)

30. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,167
    292
    83
    +1

31. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,880
    1,362
    113
    Kapiram da je tebi Deneris do jaja lik :) I da su ti gotivne njene putešestvije i oslobađanje robova u westerso egiptu kroz prvih 6 sezona.

32. zdravkelja

zdravkelja Member

9,733
    2,209
    113
    Prve cetiri.

33. Revan

Revan Well-Known Member

1,871
    1,054
    113
    Jok, nije mi ona do jaja nego Emilija. :D

U principu, od tri plot-a u seriji najzanimljiviji mi je Drevna opasnost sa Severa. Jos od prve sezone, da ne kazem prve scene prve epizode.

Oslobadjanje robova i uzdizanje naslednice trona je ok. Dok me je kvalitetno izvedena Televisa Presenta sapunica, kao glavni plot, neocekivano iznenadila.

34. stale

stale bowel disruptor

4,087
    1,242
    113
    Battle of Bastards meni jedan od najglupljih momenata u seriji :)

Super Simke 64 likes this.
  35. Maxa

Maxa opsa!

11,264
    4,047
    113
    Kao što je rodiljo napisao, serija je dobila novi ton od trenutka kad su krenuli da pišu bez martina, meni lično nije poboljšanje, zapleti su uglanom postali jednostavni i dosta fanservisa je nastupilo. Pošto želim da završim seriju, pomirio sam se sa novim tonom, napravio presek i prilagodio se. Nije to to, ali isto tako su i martinove knjige postale sranjkaste od gozbe.

Da, ove dve epizode su odlične. Dijalozi i interakcije među likovima su poprilično dobri, pogotovo kada se uzme u obzir da se radi mahom o medieval, neobrazovanim i međusobno različitim personama. Ne vidim šta je to toliko loše i cringy, a niste se potrudili ni da objasnite. Ili vam se ne sviđa jer se ne podudara sa vašim očekivanjima?

36. Revan

Revan Well-Known Member

1,871
    1,054
    113
    Jedino sto mi zaista smeta jos od prve sezone je vremenska dimenzija serije.
    Stene vuka kroz dve epizode naraste, a tokom scena i desavanja nemas osecaj da je proslo par nedelja ili meseci. Ili putovanja od juga do severa.

Pa onda dodje sedma sezona i svi kukaju kako je sranje jer zmajevi mogu da prelete onoliki put za par sati i dodju u zadnji cas da spasu druzinu protiv hodaca...
    Kao da im je vremenska dimenzija u ranijim sezonama bila savrsena. :D

37. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,432
    3,407
    113
    Jebni HBO GO :lol: 45 min zakasnjenje, srusili im server ljudi veceras

ARIJA SRBINE! Milos Obilic GoT-a :lol: Kakva prelepa Dizni bajka hahahaha Martin se verovatno upisao i usrao u pelene od smeha

Ostali smo bez najjaceg lika u seriji, cancel sledecih epizoda ovo je kraj GoT-a.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Last edited: Apr 29, 2019
  38. voja87

voja87 Well-Known Member

12,540
    3,106
    113
    xd

borba je bila solidna, bilo je dobrih delova ali i samo tako retardiranih

39. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,847
    1,434
    113
    Pa nije lose,Milos Obilic momenat stvarno nisam ocekivao :)
    Puno mracnih scena,nista od helm's deep nivoa ali bilo je ok.

TheNick likes this.
  40. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,765
    3,848
    113
    Helm's Deep >>>>>> Battle of Winterfell.

Jos 3 epizode.

SolidSnake88 and voja87 like this.
  41. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,847
    1,434
    113
    Da li je taj bodez koji je presudio NightKingu po necemu poseban?Osim sto je od Valirijskog celika.Pripadao nekom drrevnom borcu ili magican ili sta vec?Po kojoj logici mu vatra ne moze nista a taj bodez ga ubija lagano?

42. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,710
    1,255
    113
    Totalno razočaravajuća epizoda. Znao sam da bitka neće biti ni blizu Battle of Bastards jer se odigrava noću, i da se gomila toga neće videti. Ali ono što posebno nervira i razočarava je sledeće:
    Tolika bitka i protiv takvog neprijatelja, ljudi se ložili da će da izgine mnoštvo glavnih likova (što je i bilo realno), a poginuli ser Džora i Teon od glavnih, plus Berik Dondarion, Lijana Mormont i Ed od sporednih. Onda šta bi sa Duhom? Otrčao u prvom jurišu sa Dotracima i nije se vratio? Kakav glup način da se otarase poslednjeg dire wolf-a u seriji. I priča oko Brena koji celu epizodu varguje, ne zna se zašto i zbog čega, kao ni zašto Noćni Kralj želi baš njega da ubije. I vrhunac svega deus ex machina Arja momenat koja se nekako teleportovala i roknula ga k'o Obilić Murata što rekoste.
    Toliki hajp i na kraju ćorak. Bar što se mene tiče.

43. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,472
    991
    113
    Meni jedino njega i zmaj(ev?)a bilo zao :(

SolidSnake88 likes this.
  44. disturbed

disturbed Well-Known Member

2,041
    713
    113
    Svi se nesto gledaju, indijska serija momenti.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Super Simke 64 and johny blaze like this.
  45. zdravkelja

zdravkelja Member

9,733
    2,209
    113
    Po logici serije :D

Pa rekao je Bran u prosloj epizodi zasto hoce NK da ga ubije.

Inace, sta da kazem osim: "Jebi se Martine, sta si sebi dozvolio." Ali on verovatno pisa gace od smeha gledajuci ovo :lol:

nikola22 likes this.
  46. SolidSnake88

1,710
    1,255
    113
    Аj podseti me ako ti nije teško pošto mi je promaklo.

47. zdravkelja

zdravkelja Member

9,733
    2,209
    113
    NK bukvalno hoce da obrise svo secanje na Westeros, a Bran kao Three-eyed crow je cuvar istorije, moze da vidi sve sto se desava i sto se ikada desavalo u Westerosu.

48. SolidSnake88

1,710
    1,255
    113
    A da, ali opet uopšte nije to razrađeno dovoljno, kao ni Brenovo celokupno ponašanje u ovoj epizodi. Mislim baš je trivijalno i nebulozno sve. Antiklimaks potpuni.

49. zdravkelja

zdravkelja Member

9,733
    2,209
    113
    Pa nije, bezveze je :D

Inace se uopste nije videlo sta oni zmajevi rade dok su se borili. U jednom trenutku sam mislio da su mozda sjebali i Rhaegala jer se vise nije pojavljivao kad je Jon sleteo, pa sam mislio da je Drogon sjebao Viseriona, pa da je Night King mozda digao Rhaegala iz mrtvih... Ali u prikazu za sledecu epizodu se vidi da su oba zmaja jos ziva.

Jedino sto ovo nije bilo tako predvidivo, ko je ocekivao da ce resiti NK-a u jednoj epizodi. Jos je Cersei ispala final boss, lol.

Ali totalno sam pogodio da ce mrtvi da se dignu u grobnici. Ned Stark se vratio! :D

SolidSnake88 and jovcov like this.
  50. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,847
    1,434
    113
    A ocekivali smo neke teorije zavere,Bran je NK ili nesto kao u tocku vremena,sve je bilo i bice ponovo...
    Nema mesta za bilo kakav smisleniji plot ovde i tacka.Prava linija do kraja i crnog\belog zavrsetka.Onda neki spinoff,uzimanje love, muza fransize do iznemoglosti(SW?)......

SolidSnake88 likes this.

Share This Page