1. powered by Surfing Waves

GC/Game boy player i OSSC

Discussion in 'Nintendo Game Cube' started by ivamark, Aug 19, 2019.

1. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,592
    1,906
    113
    Zahvaljujuci pomoci Kohntarkosz koji mi je pozajmio RGB kabl u prilici sam da isprobam malo kako sve to izgleda na OSSC i LCD tv.
    Koristio sam :
    -prvi model GC (sa analognim i digitalnim portom) cipovan sa Swiiss 0.4
    -Game boy player u kombinaciji game boy interface i OSSC profilom sa sto manjim lagom predefinisani u 240p
    -Kabal RGB sa retrogamingcables sync on composite.

-Sto se tice kvaliteta slike desilo se ono na sta me je @Kohntarkosz upozoravao imam sum na slici na ovom starom modelu konzole sa oba porta. Pokusao sam da snimim ali ne vidi se lepo sum, samo jos slova lete nenormalno zato sto je jebeni 480i.

-E sada GC igre izgledaju pristojno i nista vise.
    Mene licno GC ne interesuje toliko koliko igranje GB/GBA igara na originaln hardveru i tv.
    Probao sam da forsiram GC igre u 240p i izgleda sharp as fuck sa debelim scanlines ali zaboravio sam da slikam. Naravno mana je ipak malo pikselastija slika tako da nije za svakoga. Ovo na slikama je 480i

Za razliku od GC igara GB igre izgledaju fantasticno u 240p i 5x modu ako se ne varam.

Zelda MC

Zelda oracle

DK i Tetris

Sve u svemu kada se uzme ovo je super. GB/GBA igre izgledaju odlicno i definitivno vredi zezati se sa ovim. E sad koriscenje novijih game cube sa samo analognim portom bi trebalo da resi problem suma ali nemam takav game cube.
    Svakako vredi nabaviti takav GC nego kupovati gotov GBA consolizer za koji traze 350$. :lol:

nikola22, Ace, Omega and 2 others like this.
  2. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,449
    890
    113
    Evo baš igram Minish Cap ovih dana na 101. Super su ovi skrinšotovi

3. Omega

Omega N64 je đubre

15,655
    2,490
    113
    Meni GBA igre najbolje izgledaju na n3DS XL / 2DS XL, low-res ekrani su odlični za retro gaming. Nemam više živaca da se cimam sa non-HDMI konzolama, previše posla, skupih kablova i para generalno a na kraju dobiješ jedva prihvatljivu sliku na modernom tv-u.

4. ivamark

5,592
    1,906
    113
    sto se ossc tice za 240p mislim da tenutno nema konkurenciju za kvalitet u 5x modu. E sada stoji da treba skupih kablova i mnogo zezanja u vidu troubleshootinga plus 480i je boljka ossc.
    Ali kada sve lepo sredis i radi lepo ukljucis 2 prekidaca i odmah si u igri za 15-20 minutnu sesiju. Nema alternativu u modernim konzolama. Naravno ko nema original konzole i veci deo opreme emulacija je ipak bolje i manje stresno resenje.

5. Kohntarkosz

Kohntarkosz aka Mad Fox

57
    54
    18
    Ovo je dobro, meni jedna konzola ubija oči od kosih linija, baš odvlači pažnju.

6. ivamark

5,592
    1,906
    113
    evo sta se desi kad mi se da malo slobodnog vremena. :lol:

Ace, Timemaster, Goro Manjina and 5 others like this.

Share This Page