1. powered by Surfing Waves

General PC HARDWARE news

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by DieH@rd, Jul 16, 2011.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,406
    2,684
    113
    U ovom threadu mozete postovati aktuelne vesti o trenutnim i novim hardverskim zajebancijama koje ce se pojaviti na PC-u, a moze i malo sofvera koji he bitan za njegov rad [windowz].

Prva vest, glasine spominju na sve strane da je nvidija pomerila izlazak svojih desktop GPU cipova. Keppler [serija 6xx] je pomerena sa kraja 2011 na pocetak 2012, a Maxwell ce mozda biti pomeren sa 2013 na 2014 [lol, mislim da nece]. Takodje njhove prevelike cene za licenciranje GPU cipova su dovoljno razbesnele Microsoft [xbox1 gpu pricing] i Sony [ps3 pricing], tako da se pojavio rumor da ce AMD biti supplier GPU cipova za buduci talas konzola.

2. chainsaw_maniac

chainsaw_maniac Member

33
    0
    6
    Ziveo AMD... dokazano je mnogo puta da uvek imaju po sirovoj snazi jace gpu samo sto nemaju odgovarajucu softversku podrsku u igrama da to i proguraju.

3. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,489
    99
    48
    Svaka popularnija tema će biti splitovana u zaseban topic. Samo da pomenem, ne obraćajte previše pažnju. :)

4. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,631
    703
    113
    Proizvode se polako matichne ploche sa PCI Express v3.0, koji donosi dupliran protok i smanjen overhead sa 20 na oko 1,5% (prema wiki).

5. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Radeon 7xxx serija ce koristiti PCIex v3, ali bice kompaktibilna naravno i sa starijim verzijama.

Dunno, kontam da ce mozda jedino neki dualGPU radeon 7xxx moster moci da pridje gornjoj granici pci v2 protoka.

6. Efendija

4,631
    703
    113
    Da, tako mu dodje, ali ok je da standardi guraju napred.
    Hmmm kako je sad '3' opshte prisutan: ddr3, sata 3, usb 3, pcie3...

7. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    Sve što više čitam ove sve najave o novim matičnim, grafuljama, sve više jedva čekam da počnem lagano da skupljam pare za budženje novog kompa :D

8. VuleTigar

VuleTigar Natural Mystic

46
    0
    0
    ^
    Budzenju nikad kraja :D

9. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    Pa to. A sve je moguće, ako se ne žuri :)

10. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Ryan Shrout, osnivac odlicnog PCPER sajta je spominjao u svom podcastu da je sa ostalim novinarima pre par dana bio na secret meetingu kod AMD-a gde su im pokazali Bulldozer procesore. Jedan deo prezentacije je bio fokusiran na extreme overclocking [tecni azot i tecni helijum]. NDA mu ne dozvoljava da prica ista o tom eventu, ali samo je rekao da je overclocking poceo sa brojkom "8". :D

AKo sa takvim setupom mogu da dostignu 8gigaherca, onda ce i na vazduhu biti dobrih rezultata. Svakako ovo je dobra vest za PCSX2 korisnike. :D

11. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    MS je danas detaljnije predstavio svoj Win8, i podelio 5 hiljada Core i5 tableta developerima. Nocas u 3AM po nasem vremenu developer preview verzija ce biti objavljena na internetu za slobodnu upotrebu, pa ako neko sa emuglx-a oce da proba, nek navali. Nece biti potrebna aktivacija, ali MS nece davati tech support non-developer korisnicima.

Sve u svemu, prikazali su jednostavnost pravljenja aplikacija u nekoliko programskih jezika, MetroUI integraciju, Cloud servise, general Win8 poboljsanja. Finalna verzija ce biti pustena u prodaju za godinu dana. Jedna jako zanimljiva vest je sto Windowsov App Store nece uzimati nijednu paru developerima od svake prodane aplikacije [steam i Mac app store uzimaju 30%].
    Preview:
    http://thisismynext.com/2011/09/13/windows-8-tablet-photos-video-preview/
    http://thisismynext.com/2011/09/13/microsoft-releases-windows-8-developers-preview-announces-windows-store/

Ali google uzvraca udarac, najavili su da ce portovati Android na x86 procesore.
    http://thisismynext.com/2011/09/13/intel-teases-android-tablet-running-atom-processor/

Ceo snimak pressconfa ce se valjda pojaviti na netu uskoro.

12. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Iako sam Android korisnik, ali Windows on ARM >>> Android on x86.

13. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    price check

2x4gb ddr3 4400din http://atom.rs/?sid=4013
    2gb ddr2 2400din

T_T my ddr2 motherboard is crying

14. Johntra

Johntra mladji referent

357
    32
    28
    Po svemu sudeći željno iščekivani bulldozer razočarao sa performansama: http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/47155-amd-bulldozer-fx-8150-processor-review-3.html

Valjda Intel neće izdivljati sa cenama, posle nove godine se očekuje novi SB.

15. Efendija

4,631
    703
    113
    Phenom x4 rastura buldozer?! Shta koj' kurac?

16. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Bulldozer u nekim situacijama stvarno moze da nadmasi intel i7, ali nazalost AMD je resio da cene napravi kao da se ta retka situacija uvek desava.

Iby bridge stize tamo u martu aprilu, pa cemo videti kako ce intel odgovoriti. Sve u svemu... nadam se da ce cene bulldozera pasti do tada.

17. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Ala je ovaj thread potonuo :D

Kako god, Nvidia je izbacila monstruma od graficke karte.

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-690-review/1

Definitivno najimpresivniji reference model ikada. Specijalni materijali, led osvetljenje logoa, itd, itd... Cena, 830 evra :D

Pakovanje je win :)

http://www.guru3d.com/imageview.php?image=39123

Cudo koje moze da potera apsolutno sve u 2560x1600. U nekim slucajevima je malcice sporija od dual 680, ali kad se klokuje, gazi sve pred sobom.

18. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Fuck me, sexy as hell :)

19. Efendija

4,631
    703
    113
    Samo 830? Josh malo pa za dz :lol: qqqqqqqqqqqqqq

20. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Nije puno, sobzirom koliko je npr kostao Asus Mars i slicne egzotike.

21. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
  22. grunt

grunt Celeb Freak

15,752
    2,452
    113
    Boze pomozi, kada bi video nekoga da je dao pare za ovo ne da bi mu raspalio samarcinu :D

23. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    hahahaha, ne verujem koje je ovo govno :lol: showoff trailer izgleda kao oni dubstep farming simulator klipovi :lol:

24. Blue

Blue ....................

11,488
    639
    113
    Dizajn je užasan.
    A inače bih izdvojio i 100E ako bi mi se baš svidela neka od tih gaming tastatura.

25. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Ja vec godinama imam Razer Tarantulu, i i dalje mislim da je jedna od najboljih, ako ne i najbolja tastatura ikada (a da nije mehanicka).

Nema fensi ekran, nema milion dodatnih tastera, ali zato imas neverovatan osecaj pod prstima, nesto plici hod tastera, gotovo je necujna, antighosting koji mi je bio koristan, lako se cisti... Tada je Logitech G15 bio aktuelan, ali mi je Tarantula bila mnogo bolja. Uzeo sam je isljucivo zbog tog osecaja. Dinara ne zalim. :)

Cyborg, G19, Sidewinder ain't got nothing on this :)

Nisam do sad probao neku mehanicku, mada mi BlackWidow deluje ok.

26. Shodan

Shodan timebomb tickin away

673
    5
    18
    ^ Upravo kucam na Tarantuli i nakon 50-ak (ako ne i više) različitih tastatura koje sam koristio u životu, odgovorno tvrdim da je ova ubedljivo najgore govno. Osećaj jeste "neverovatan pod prstima", kao da kucam po plastici od kinder jajeta i često se dešava da uopšte ništa ne registruje jer su tasteri užasno kruti. Nečujna?! Ma da li mi koristimo istu tastaturu?! Čuje se u drugoj prostoriji kroz zatvorena vrata. Kad spustim dlan na nju sve krcka i škripi. Najgore kineske (mada je i ova kineska jel da, samo sa američkom cenom) tastature koje se kod nas daju uz najjeftinije konfiguracije su bolje od ovoga. Svakih par meseci je iščupam i ubodem tako neko sranje od 200 din i danem dušom, mada se uvek vratim na Tarantulu jer pomislim - koji sam je qrac toliko platio, a ne koristim je. I onda me opet iznervira nakon par sati i tako u krug.

Najbolja tastatura ikada? Probaj Microsoft, bilo koju. Ili one crne IBM (Lenovo ih, za divno čudo, i dalje pravi) što su išle uz njihove konfiguracije. Imao sam i G15 (prva verzija, sa plavim backlightom) koju pominješ, ona je takođe pri samom dnu zbog nekih drugih stvari, ali je u poređenju sa ovom... nebo i zemlja.

Evo, samo dok sam ovo kucao morao sam da ispravljam jedno 20-ak puta jer su slova progutana.

27. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    jednom probao microsoft tastaturu, posle nje mi 3 genius stoje u fioci, nijedna nije kao ova ergonomic

28. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Ja koristim najobicniji A4tech keyboard, i extra sam zadovoljan.

[lets seeee.... KB-720A]

29. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Ok, Shodane, nesto se tu ne uklapa :D

Al koje su trolcine Mad Catz, na onom screenu se pojavljuje ikona Half Life 3 :D

30. Shodan

673
    5
    18
    Meni je drago ako je tebi tastatura savršena, ali ne mogu da poverujem da je baš meni zapao najgori primerak neke tastature ikada napravljene -.-

31. Blue

11,488
    639
    113
    Ja baš dugo koristim Logitech Wave i prezadovoljan sam, meni su super osećaj prilikom kucanja i ergonomija.
    Kupio sam je samo zbog dizajna ali ispade super tastatura.

Noob pitanje: koja je razlika između mehaničke i nemehaničke tastature?
    Ja sam kapirao da su nemehaničke tastature one na laptopovima i takva desktop rešenja,
    a mehaničke one koje imaju veći hod tastera.

32. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,370
    655
    113
    Mehaničke tastature imaju mikroprekidače i prepoznatljive su po onom čuvenom KLIK-KLIK-KLIK
    Najbolje tastature ikada

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    da mi je jednu takvu sad da nađem... uh

34. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Kakvo je ovo cudo? :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Z_2DfKJuoz8

Jezush hristush, kakav changerizam.
    Ja sam zadovoljan sa ovom svojom genius preko koje mogu da pauziram muziku xD Ne volim one slichne onima na laptopu koje imaju sitne tastere koje ne osetish da si pritisnuo, to me smara. Volim da se osetjam kao da udaram po pisatjoj mashini.

Nego, kakve su mehanichke tastature?

35. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Timemaster, pa ima kod nas par modela, konkretno znam za tri

http://www.itsvet.com/proizvod/razer-black-widow/comp_comp_keyboard/345/977
    http://www.itsvet.com/proizvod/razer-black-widow-ultimate/comp_comp_keyboard/345/1047
    http://www.itsvet.com/proizvod/steelseries-7g-64018/comp_comp_keyboard/739/780

Naravno, poprilicno skupe. Razerova ima Cherry Blue tastere koji klikcu, Steelseries Cherry Black koji su tihi.

http://www.overclock.net/t/491752/mechanical-keyboard-guide

36. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Kad ova tastatura bude bila 3-4 hiljade, kupujem je odmah :D

37. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Srecno cekanje :D

lol, pa ovo kosta 300$ :lol:

38. Blue

11,488
    639
    113
    Zna li se kad će Radeon serija 8?

39. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Ne. Izgleda nece do Q1 2013.

Ja inace jutros ubacio SSD i instalirao fresh copy of Win7. Nadam se da nikad u zivotu vise necu morati da se vratim na stare hard diskove, this is too good.

40. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Koji su uzeo i od koliko? :) Jeste stvarno bas osjetna razlika, meni sad malo zao bude sto nisam uzeo od 256GB nego od 120.

41. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Samsung 830 120giger.

42. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Dosta je 120GB. Ja sam uzeo Intelov 320 pre tacno godinu dana, najbolji upgrade koji sam ikada uradio :)

43. Blue

11,488
    639
    113
    Kako kome, meni ipak treba 160GB, neko je zadovoljan i sa 30GB.

44. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    meni je 60 ok, 30 je manje vise prazno sto je dovoljno za bilo koju igru, sve ostale gluposti turam na druge hardove

45. Shodan

673
    5
    18
    ^ Instalirao sav potreban softver, jedan poveći MMO i ostalo mi je 30 od 64 GB. I onako ne instaliram po 50 igara od jednom (kao da bih ih igrao sve u isto vreme).

46. Blue

11,488
    639
    113
    Ovaj thread je sve samo ne hardware news. :)

47. voja87

voja87 Well-Known Member

10,460
    1,949
    113
    ovo je diehard news i mi sto smo se nadovezali ustvari se prikriveno hvalisemo sa ssd-ovima:D

48. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Nije samo za PC, ali ovo je najbliza tema. Izbacio Sony naslednika za HMZ 3D headset.

http://www.engadget.com/2012/08/30/sony-hmz-t2-3d-display-heads-in-video/

Spada u niche harware, nije bas savrsen, skup, ali bih vrlo rado posedovao ovako nesto. Voleo bih da probam Wipeout HD sa ovim cudom :)
    Kul je sto su slusalice izbacili, sad neko moze da izabere mnogo bolju stvar nego sto je stizalo uz T1.

49. DieH@rd

29,406
    2,684
    113
    Ovo je "multimedia viewer", i nije namenjen za VR [nema motion tracking] i viewing angle nije bas velik [45 stepeni, sto je vece od mnogih ranijih modela].

Sudeci po mnogim utiscima, T1 je davao odlicnu sliku sa savrshenim 3D-om [2 odvojena 720p ekrana za svako oko]. Voleo bi i ja da imam ovo [kazu da 3D PC igre izgledaju insane sa njima, npr Alan Wake], ali cena od 800e mi se nimalo ne svidja.

Ceka se consumer verzija Oculus Rift-a......

50. zdravkelja

zdravkelja Member

8,715
    1,516
    113
    Sumnjam da ce ga u pogledu kvaliteta slike nadmasiti, ali ce cena nadomestiti. Ne kapiram tu stvar sa tim uglom, to stoji na glavi, u cemu je stvar?

Share This Page