1. powered by Surfing Waves

Gran Turismo Sport [2017]

Discussion in 'PlayStation 4' started by TheNick, Jun 27, 2014.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

27,890
    2,209
    113

2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

18,972
    2,076
    113
    Nazalost da! Zato fale mnoge staze (za sada)

Also DH rekoh da je sjajan VR mod :) Ko je ocekivao istu igru u VR nije realan!

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. voja87

voja87 Well-Known Member

9,133
    1,504
    113

edit ps:...xd, jebeni driveclub

4. grunt

grunt Celeb Freak

14,511
    1,946
    113
    Steta sto DC nikada nije dobio Pro support, opusteno sije GTS u detaljnosti staze, kad bi nekako izvukli 1080p u 60fps DC bi bio glorious.

voja87 and WickedlNl like this.
  5. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,164
    995
    113
    Sto se tice 2 graficka moda koji mogu da se izaberu, meni je postavljen "prioritize frame rate" i ne mogu da promenim. Znaci ako vec imam 4K TV onda dobijas best picture quality automatski a ako imas 1080p TV onda imas izbor izmedju image quality ili frame rate?

6. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    DC je naravno od pocetka pravljen da bude 30fps, sto oslobadja dosta resurasa.

7. TheNick

18,972
    2,076
    113
    Seems so!

WickedlNl likes this.
  8. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Da, ali 4K TV igraci mogu u PS4 podesavanjima da forsiraju 1080p prikaz, sto ce im omoguciti da u GTS-u dobiju obe 1080p rendering opcije na raspolaganju.

9. TheNick

18,972
    2,076
    113
  10. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Ste skinuli free city scape DLC? Ja skinuo pre 2 dana ali idalje kada udjem u scapes, pise mi da treba da se downloaduje sa PSN. Ali kad kazem ok, pise it has already been purchased.

11. TheNick

18,972
    2,076
    113
    Meni rade, vidi samo sa kojim nalogom skidas.

Also hoce neko GT Sport day one edition, imam dva komada :) Jedan u celofanu drugi raspakovan ali u sjajnom stanju. Cena 40-50e po dogovoru!

12. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Izasao novi patch (1.05). Od bitnijih promena, mnogo preciznije upravljanje sa DS4 sto se bas oseti. Barem u Driving School vise nema fail ako izletis sa staze. Doduse ako se to desi mozes slobodno sam da restartujes trku jer si vec izgubio previse vremena. I za kraj meni mozda dobrodosla promena, duplikati automobila mogu konacno da se uklone sa liste. Postalo je bas iritantno kada imas 3 ista automobila koja ne mozes da prodas. E sad vise bih voleo ako ne moz za pare onda barem da dobijes neki XP ili milage points za zamenu ali ok bolje i ovo nego guzhva u garazhi.

Danas konacno presao ubogu 36 etapu u driving school. Samo fali jos jedno zlato za poslednju.

13. zdravkelja

zdravkelja Member

8,097
    1,187
    113
    Ne znam sto smaraju sa tim da ne mozes da prodas te duplikate koje dobijes, tako je vec poslednje 2-3 igre da ja znam, ne znam sta je bilo u PS2 eri.

14. TheNick

18,972
    2,076
    113
    Ovo je jako mocno

WickedlNl likes this.
  15. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Fali mi samo jedno zlato u Driving School i sinoc sam taman pomislio da je to to kad ono, zajeb :p Najtezi zadatak, danima pokusavam jurim zlato, sinoc seo 2 sata i vrti i vrti i na kraju se ovako zavrsilo. Napravicu malu pauzu da nebi ubio nekoga :D

20171103_233831.jpg

Last edited: Nov 4, 2017
  16. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Ugasi klimu da bi ti motor bio malo brzi. :D

WickedlNl likes this.
  17. Black Sparrow

Black Sparrow Member

226
    5
    18
    Sam sebi da odgovorim mozda ce nekome da koristi! Da bi se prevazisao ovaj zajeb, samo u opcijama sonija Date and Time/Time Zone , stavite Central America (-06:00) i event pocinje ravno u 20:00!

18. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,102
    901
    113
  19. TheNick

18,972
    2,076
    113
  20. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    A i T150 [<200e] je dobar entry-level volan, slobodno bi se mogao opisati kao moderna verzija legendarnog Driving Force GT-a.

21. shin-boyan

4,102
    901
    113
    Zanimljivo je sto postoji i varijanta sa dobrim pedalama :).

22. DieH@rd

27,890
    2,209
    113
    Nov27 patch ce dodati tri nova auta:

A decembarski patch za GTSport ce dodati 12 novih besplatnih automobila, kao i offline GT League mod igranja koji podseca na kampanje u ranijim GT igrama [takmicenje u ligama i endurance trke].
    Mazda — RX-7 Spirit R Type A (FD)
    Nissan — Skyline GT-R V・spec II (R32)
    Nissan — Skyline GT-R V・spec II Nür (R34)
    Ford — F-150 SVT Raptor
    Lamborghini — Countach LP400
    Ferrari — F40
    Ferrari — Enzo Ferrari
    KTM — X-BOW R
    Suzuki — Swift Sport
    Volkswagen — Samba Bus Type 2 (T1)
    Chris Holstrom Concepts — 1967 Chevy Nova
    Chevrolet — Corvette Stingray Convertible (C3)

Do marta 2018 planiraju 50 novih automobila, a radice na novim dodatcima i kasnije [ukljucujuci nove staze naravno].

WickedlNl likes this.
  23. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Ubacuju pick-up (f150 Raptor)? Fun :) Da jos ubace par matorih Lambo-a i ja sam srecan covek.

EDIT:
    I da ubace Monaco stazu.

Last edited: Nov 22, 2017
  24. TheNick

18,972
    2,076
    113
    GT Sport bice sjajna platforma za dalja budzenja pogledajte samo sta stize u prvih par meseci. Bice to ziv projekt koji ce biti aktuelan godinama. Nije to stanc Forza sa zivotnim vekom od godinu dana i dlc planom napravljenim pre izlaska igre. GTS ce da bude aktuelan i da se budzi dok je PS4 aktuelan a i posle lako ce se preneti na next gen.

25. zdravkelja

zdravkelja Member

8,097
    1,187
    113
    Mogli su da sacekaju onda mesec dana sa launchom, bolji bi metascore bio :D

26. TheNick

18,972
    2,076
    113
    Da posto je za GT jako bitno misljenje gaming novinara i mase casualaca :D

27. shin-boyan

4,102
    901
    113
    Ovi drugi uglavnom i kupuju igru.

28. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,488
    991
    113
    Nekako sam stekao utisak da će kežualci pre uzimati NFS, a ne GTS. Nije GTS baš za svakoga.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

29. voja87

voja87 Well-Known Member

9,133
    1,504
    113
    vecina su sigurno kezualci, ako nista barem zbog imena, najbolja voznja za ps aj da ga uzmem. igrao sam dosta gt ranije a nisam uopste neki auto moto fan niti imam volan

shin-boyan likes this.
  30. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,386
    828
    113
    Ma da, kad su GT igre bile ubedlljivo najprodavanije igre na Playstation konzolama (Playstation 1 i 2) uzimali su ih većinom hardcore vozači simulacija. :)

Sve je stvar marketinga (ili većinom). Tada je marketing uspeo da napravi da je in igrati Gran Tusrismo, sada izgleda to ne uspeva, ali opet igru većinom kupuju casualci, koliko god Nick pokušava da nas ubedi da GT igra samo neka viša rasa, kojoj on naravno pripada.

31. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,488
    991
    113
    Simke stvarno, ali stvarno nemam snage, niti volje da se raspravljam sa tobom. Idi u neku Wii ili matore drtine od PC teme i tamo vodi debatu o igrama koje igraš, a ne o igrama koje verovatno niti ćeš ikada igrati ili igrati za 10 godina. Toliko.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

32. Blue

Blue ....................

11,054
    504
    113
    Ne kapiraš, mora svaki drugi post da bude o tome kako je marketing kriv za nešto.

33. Cipak

Cipak RPG Fan

1,521
    294
    83
    Au sta sve necu cuti ovde. Marketing prodavao prva 4 GT-a. Ko ih je igrao kada su se pojavile zna da bi se prodale u milionskim tirazima i da nisu imale nikakav marketing. Prva 3 GT su postavljala standarde ne samo za simulacije vec i za voznje uopste.

34. shin-boyan

4,102
    901
    113
    Deo vezan za marketing veze sa mozgom nema. GT je tada bio ubedljivo najbolja voznja na trzistu.
    Ali Simke jeste u pravu da su igru uglavnom kupovali ljudi koji se ne mogu nazvati hc vozacima.

35. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Drago mi je da dosta toga menjaju i slusaju fanove. Jedna stvar koju bih ja voleo da srede jeste muzika pri restartovanju trke. Iritantno je kada prelazis "kampanju", pogotovu u delovima na samom pocetku u prvih 5 sekundi kada izvalis da moras da restartujes i probas ponovo, nakon 2 sekunde krece ponovo trka sa novom pesmom. I tako 30 puta za redom, 30 razlicitih pesama svakih 5 sekundi.

Driveclub je to odlicno resio jer pesma se ne prekida sem te 2 sekunde kada se pauzira igra i restartuje staza. Cim se vratis na stazu pesma nastavlja tamo gde je i stala i ne menja se dok se ne zavrsi. Jeste mala zamerka ali DC resenje je mnogo bolje odradjeno.

36. shin-boyan

4,102
    901
    113
    Igra je 20 funti na Amazonu. 18 na shopto.
    Po toj ceni bih mogao i da uzmem.

37. TheNick

18,972
    2,076
    113
    Kupuju casualci Simke da bi igrali 4k HDR ;) i lozili se na grafiku... a batalice za mesec dana, dok ce ga naredne 3 do 4 igrati samo hc fanovi kojih itekako ima, vise nego ranije.

GT jeste najuspesniji brend koji Sony ima, do your research.

38. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,222
    694
    113
    Mogu zamisliti kakav bi pokolj bio u prvom krugu kod Loews hairpina :)

39. WickedlNl

2,164
    995
    113
    To se reshi veoma lako, Destruction Derby :p

40. TheNick

18,972
    2,076
    113
  41. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Taman sam kupio sve automobile u igri ukljucujuci sve Vision GT, millage points kola i Nissan safety Car za sve gold na Driving School. Ukupno 163 automobila i ushtekovao 20 mil za naredne automobile koji ce da se pojave u decembru :D Inace dodali su i "Player Engine Sounds" "Transmission Noise" "Tyre Squeals" "Opponent Engine Sounds" slajdere pa moze da se modifikuje po zelji sada.

Last edited: Nov 27, 2017
  42. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,933
    588
    113
    @TheNick Bar popravite typo u naslovu :)

master_yoda, Maxa and grunt like this.
  43. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Rekli su da ce da malo modifikuju difficulty sto se tice kampanje pa reko ajde da probam za sve trke sto imam srebro, da vidim dal cu napraviti bolji rezultat. Ukratko, ukinuli su penalty u mission trkama kada udaris protivnika ili barijeru, nema vise skresavanja sekundi zbog takvih stvari sto MNOOOOGO olaksava samu trku jer se koncentrises iskljucivo na najbolje moguce vreme. Takodje su povecali time limit potreban za zlatnu medalju. E sad ovo je sve super za one koji jos nisu krenuli kampanju ali za nas koji smo je zavrsili i jurimo svo zlato, napravili su jos jedan glitch. MY RECORD ima bolje vreme od trazenog ali idalje imam srebrnu medalju. Ok, probacu opet trku pa ce da se sve normalizuje.

Ako po novom vremenu postignes trazeno vreme za zlato A NIJE bolje od tvog proslog "my record", dobices gold medal ekran ali se zlatna medalja nece registrovati. Ukratko moras da oboris sam svoj rekord da bi dobio zlato iako vozis brze od trazenog vremena. To nije problem ako si kasnio par sekundi, ali ako si kasnio par stotinki to znaci da si odvozio trku skoro savrseno i ispade da se opet boris protiv starog sata :D Dobio sam na kraju zlatne medalje za sve ovo al eto cisto za onoga ko je presao SP da se ne zbuni. Cak sam i snimio glitch:

BTW navodnu su sada ubrzali automobile tako da cete lakse da dobijate zlato na Endurance. Blago svima koji jos nisu zapoceli kampanju, nemate pojma kolko je lakse dobiti svo zlato sada.

44. Super Simke 64

4,386
    828
    113
    Pa zar nije ovo najbolja simulacija, ili bar jedna od najboljih? Kako u simulaciji mogu ubrzati automobile da bi olakšali igračima?

45. zdravkelja

zdravkelja Member

8,097
    1,187
    113
    Automobili koje dobijas na tim misijama su predefinisani, ne mozes da ih biras ili tuniras. Verovatno su dobili bolji tuning setup, vise hp i tako to.

46. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Zato sto su se posavetovali sa profesionalnim vozacima i dosli do zakljucka da ovakvi automobili u stvarnosti ne ljuljaju tolko u krivinama i da mogu mnogo brze da menjaju brzine. Verovao ili ne, trenutne karakteristike su sada realnije navodno :D. Takodje kola imaju sada mnogo bolji grip na stazi. To sto su ubrzali ne znaci da ces moci da opet dobijes sve zlato, ima se fino cimas na pojedinim stazama. Nisu olaksali to sto su ubrzali nego sto su ti time limit dodatno pomerili. Brz si ti ali brzi i protivnici.

47. Cipak

Cipak RPG Fan

1,521
    294
    83
    Ne znam sto se trudite da simketu objasnjavate bilo sta u ovoj temi. Covek iz nekokg razloga ne voli ovaj serijal. Plus sto sigurno nije ni probao novije delove a vrlo moguce ni stare igre iz serijala. Bar ne u vreme kada su bile aktuelne. Meni licno ne smeta sto stalno pljuje sve zivo ovde na forumu ima pravo na svoje misljenje. Ali da bi nesto pljuvao moras bar malo biti upucen u materiju. Ja sam stekao utisak da nega ova igra uopste ne zamima. Nego iz ciste dosade pise neke rendom postove koji bar u ovoj temi nemaju veze sa mozgom.

TheNick, eufrat and WickedlNl like this.
  48. Super Simke 64

4,386
    828
    113
    Baš grešiš, baš me zanima ova igra, da imam Playstation 4 igrao bih je. Igrao sam baš mnogo Gran Turismo 2, i u vreme kada je izašao a i mnogo kasnije preko emulatora, povremeno ga opet palim. Jbg, nisam igrao ostale, nisam imao na čemu ali me uvek zanimao i zanima ovaj serijal i nikada nisam imao ništa protiv njega.

Ali i da je sve tačno to što si napisao, a uopšte nije, moje pitanje je bilo logično na nelogične stvari koje se pišu ovde. Ne moram da igram da bih to što sam pitao, pitao. Ali nema veze. Baš zato što je moje pitanje baš imalo smisla i odgovor na njega se tebi i ovima što ti lajkuju nije svideo, vi ćete potencirati nešto što zapravo objektivno sa mojim pitanjem nema nikakve veze.

49. Cipak

Cipak RPG Fan

1,521
    294
    83
    Nije tvoje pitanje problem nego nacin ka koji si ga postavio. Mogao si na drugi nacin da ga postavis da ne izgleda zajedljivo i ne lici na trolovanje. Balansiranje tezine igre nije uvek los potez i ne razumem koji mi se odgovor nije svideo.
    Citajuci tvoje postove u ovoj temi stekao sam utisak da blage veze o cemu pricas. To ti kazem kao neko ko je presao sve delove osim petog uzduz i popreko. Jos uvek aktivno igram sesticu online. A i sport cu igrati uskoro posto igru imam jos samo da se odlucim da najzad kupim PS4 konzolu.

50. WickedlNl

2,164
    995
    113
    Ovo je bilo simpaticno od PDa, nisam uopste ocekivao su ovo ubacili u igru:

Share This Page