1. powered by Surfing Waves

Grand Theft Auto V [PS3/X360 2013] [PS4/XBONE Nov 2014] [PC 14. April 2015]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Oct 25, 2011.

1. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,450
    944
    113
    Rockstar otrkio mikrotransakcije pa ih mrzi da prave nove igre :)

2. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    RDR nije GTA, mislim dovoljno je uporediti prodaju za RDR1 i GTAV.
    PS4/XB1 će imati ukupno preko 150m+ instal base, teško da neće izbaciti narednu GTA igru za njih nakon što je GTAV postala jedna od najprodavanijih igara ikada.

Edit
    Mada to dosta zavisi i od toga kad GTAVI stiže i kada naredna generacija konzola stiže.

Last edited: Mar 7, 2018
  3. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Znam da treba da jure veliki install base, ali ako ne rade paralelno, ne znam kako misle da naprave do kraja 2020., kada ja ocekujem next gen.

4. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Zar ne rade dva odvojena studija GTA i RDR serijale (Rockstar North i Rockstar San Diego)?

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Kad se igra priblizi izlasku, skoro uvek svi rade na istom projektu [pogotovo ako je igra primorana da bude odlozena]. Naravno uvek ima ljudi koji su posveceni preprodukciji i pravljenju prototipova softvera/gameplay-a.

6. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    Na stranu sve, ne vidim šta bi bilo tako loše da glavni lik bude žensko...

Sent from my D6503 using Tapatalk

7. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    sad ce da zvuci glupo mimo sta je in poslednjih godina i feminizma meni je uvek bilo malo bezveze da igram sa zenskim likom, preterujem kad kazem bezveze, ok mi je i ako je lik zensko ali bi radije da igram sa muskim likom .. valjda zato sto sam musko, secam se jos u silent hill-u 3 sam razmilsjao hmm vise bi mi odgovaralo da je glavni lik musko
    za gta zavisi kakva ce biti kao lik, ima super zenskih likova ali ako bude kao ona iz cod-a npr prevrtacu oci tokom svake animacije

8. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,648
    1,301
    113
    Igrali smo jos kao klinci nekoliko igara kao zenski glavni lik, nije to nista novo ali za GTA mi ne pashe zbog vishe razloga:

1. GTA5 me je razmazio...sa 3 gotivna lika da se vratimo na samo jednog mi je minus mada razumljivo jer ako nisu 3 ista lika onda svaki put moraju da prave neki zacareni trougao pricu.

2. GTA je cool i gritty, ne vidim kako mogu da naprave normalnu zensku u tom scenariju. Il ce biti prwpucana picketina sa sisama i pishtoljima sto ce da ih napadnu svi SJW zbpg takvog izbora ili ce naprave neku mushkobanjastu lezbachu da bi poklekli LGBT ljudima.

3. Bas zbog toga uvek sam mislio da Rockstar boli uvo za sta je prihvatljivo u svetu al mi ovo zvuci kao e ajde i mi da napravimo lika koja ce biti strong female advocate bla bla. Ali ako ima barem 2 igraca....musko i zensko, moze biti interesantno. Nesto kao Mr and Mrs Smith.

Ne zelim da R* da bi ugodio trenutnom trendu jer ako je previse sexy onda je to sexist, ako ubija na sve strane onda je to too violent, ako kao zensko tuces kurve i posecujes striptiz barove onda opet, "you are degrading women". Ne znam, nekako mislim da ce vise da ih kosta sto su uzeli zensko nego da su samo nastavili po starom.

9. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Mislim da njih u R* generalno zabole, suocavaju se sa kontroverzama otkad postoji serijal. Ocekujem da ce VI ponovo imati vise likova i da ce jedan od njih biti zensko.

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Portal, Bayonetta, Beyond Good and Evil, No One Lives Forever, Heavenly Sword, Tomb Raider novi, Remember me... prve igre sto su mi pale na pamet gde sam uzivao sto igram sa zenskim likom :) Generalno su mi osvezenje pored mnogih igara sa muskim likovima. Da mogu, witcher 3 bih igrao pre kao Ciri nego Geralt, ali onda se menja prica I citava atmosfera

11. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Logicnije bi bilo da izadje odma za one i ps4 a port za twoo i ps5.

12. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,899
    1,753
    113
    E jbg sad, onda se igra ne bi zvala The Witcher. Ciri tehnički ni nije Witcher. Plus što je j****o OP :D

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Timemaster likes this.
  13. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    To je i rekao. Tako ce i biti, brdo ljudi je double i triple dipovalo.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

14. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    Geralt>ciri svakako, iako je ciri <3

I dalje ne mogu da skapiram da nemate kapacitet da svarite ideju o ženskom liku koji se može uklopiti u gta, i da to bude dobra ideja.

gruja likes this.
  15. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    heh kapacitet, moze da ispadne super a i ne mora, ako ispadne super kul

16. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Trevorova sestra, to bi bilo do jaja

Sent from my MI MAX using Tapatalk

17. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    Pa upravo to. Zašto se pecati na sjw priču u startu? Ko ti garantuje da neće biti isto govno ako je muškarac u pitanju?

18. Jörmungandr

2,450
    944
    113
    Bitcher :D

Last edited: Mar 7, 2018
  19. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    mene nervira sto na to uopste tako gledam, ali jbg sad cim vidim nekog edgy zenskog lika to mi deluje izforsirano i ubaceno zato sto je moderno

20. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Bas ima dosta badass zenskih likova u danasnjoj popkulturi ne samo u igrama(WW,Harley,Ripley,Black Widow,Furiosa,Killian-Motoko...
    U GTA bi to bilo ludo za videti,zamisljam nesto ovako :D

gruja likes this.
  21. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Ja recimo ne bi mogao da igram tomb rajder sa muskim likom,navikao sam na zensku e sad da je recimo igra odma imala protagonistu kao muskarca mozda bi imao obrnuto misljenje...
    Mada ne vidim da se neko bunio sto je u uncartedu lost legacy zenska glavni lik :)

22. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    Pa to ti kažem, uvek može i žensko da bude kul. Ne mora da znači da će da bude neko edgy loženje kao recimo watchdogs2...

23. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Biće nešto u stilu Bonnie and Clyde. Na kraju igre će i kao i njih dvoje, oboje poginuti.

24. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Malo kasnim al dobro :D

Kida igra ! I dan danas fino izgleda sa max grafikom u 4k. Pilam samo story misije posto me ostala side sranja ne zanimaju, za sada mi je ovo najbolji GTA sto sam igrao, Michael i Trevor su mi odlicni, Franklin not so much. Misije su zabavne, kontrole vozila taman, napucavanje super. Humor na visokom nivou i naravno tu je ta Rockstar magija :) Umro sam na LSD/Alien abduction scenu :D

Inace na ovo sam bukvalno plakao :D Koliko ovo ima epizoda humor je prejak :D

25. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    samo malo jel ti to tek sad prvi put igras gta5...??
    odlicne su i sporedne misije, jurnjava sa paparcijem itd itd

26. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    @voja87
    Krenuo sam da cistim onu moju dugacku to play listu od najstarijih pa na ovamo, gta v je najstarija igra sto sam preskocio :D

27. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    najstarija a moguce i najbolja:)

28. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
    Ja svaki znak pitanja kapiram kao story treba to igrati...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

29. Jörmungandr

2,450
    944
    113
    Ne preskaci side misije grunte, ima odlicnih budalastina :)

30. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Dobar si grunte, meni jos GTA4 nije dosao na red. :lol:

31. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Udji u sektu i trci po pustinji :D

TwiSteR likes this.
  32. Ace

Ace 1.000.000

3,001
    698
    113
    Ja jedva čekam kad jednog lepog dana budem uzeo novi komp da sednem i odigram GTAV.

Krenuo sam malo na X360 ali ne želim da oskrnavim GTA iskustvo jer mi je kao i uvek igranje na džojpedu mučenje, jedino mogu sport, vožnje, tuče i eventualno 2d platforme.

33. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Ajde da si rekao neces da kvaris zbog lose grafike, sve je dizajnirano za gamepad od voznje do napucavanja :)

Mada svakako mudro je sacekati posto ps360 verzije jesu dosta slabije od ovih sa trenutnih konzola i PC-a. A igra je ostarila odlicno, tj nemas osecaj da je ovoliko matora dok igras :)

Iako ne volim deonice sa letenjem (slupao sam jedno 5 puta avion u prvoj takvoj misiji) svet izgleda stvarno veliko i super bas su dobro napravili PC verziju veoma je scalable.

Da bi imao zakucanih 60fps u 4k sam morao smanjiti res scale na 0.875, mada to smanjenje ne vidim, pa sam happy :D

Mogu da zamislim kakva ce perverzija biti RDR2 na PC-u :)

Last edited: Aug 24, 2019
  34. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Resolution Scale najbolje-najkorisnije podesavanje koje su uveli/uvode u igre u ovoj deceniji.

grunt likes this.
  35. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    @Revan
    Slazem se, svaka igra bi morala da ima, UI ti se renderuje u nativnoj rezi pa je lepo ostar, a ti onda namestis 3d render rezoluciju +/- prema jacini GPU.

Last edited: Aug 24, 2019
  36. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
    To ja čekam već mesecima.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

37. Ace

Ace 1.000.000

3,001
    698
    113
    Možda je sve dizajnirano za džojped ali šta mi to vredi kad ne mogu ni približno da se krećem i nišanim kao što mogu na mišu i tastaturi tako da me igra više frustrira što ne mogu da izvedem radnje onako kako sam zamislio (ili uopšte ne mogu da ih izvedem) nego što uživam. Da nema auto aim-a ne znam kako bih prešao RDR :)

Jedina stvar koja me sprečava da mi konzole budu main mašine za igranje je način kontrolisanja, kada bi bili pametni da pa omoguće da se koriste miš i tastatura u svakoj igri ako želiš to bi bilo savršeno ali od toga naravno neće biti ništa zbog glupog multiplayera...

jovcov likes this.
  38. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    ajde nisanjenje ali ne znam kako ces voziti ili jos gore leteti sa misem i tastaturom

eufrat and Maxa like this.
  39. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Ja sam igrao san andreas na pc, bilo je top sve, a onda je došla misija sa avionom. Probao jednom i obrisao igru.

eufrat likes this.
  40. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,903
    3,193
    113
    Vidi to je tvoj hendikep sa kojim bukvalno ides protiv sveta i igracke industrije. Da stvarno postoji TOLIKA potreba za misom i tastaturom u FPS i TPS igrama pa do sada bi dodali tu podrsku pre 3 generacije minimum. Stvar navike.

eufrat likes this.
  41. Chaos212

Chaos212 Old one

640
    65
    28
    Ma jok to je jer console plebsovima je tesko da koriste m+k, ipak treba vise od 3 sive celije da radis dve razlicite stvari sa dve ruke. Zasti bi ubacivali bilo kakvu podrsku kad mogu lepo autoaim da ubace za koj nije svesno 80% igraca, nego se tripuju da dobro pucaju :p

Super Simke 64 likes this.
  42. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,903
    3,193
    113
    I tako tri uskoro i cetiri generacije, uz milione igraca vise nego na PC k&m, kad ce shvate vec jednom?

Inace spoiler tripujes da dobro pucas i sa point and click mehanikom miša, realniji je pistolj sa Wii-a lol

43. Jörmungandr

2,450
    944
    113
    To su zaglupljene mase, intelektualna elita igra na PC-u sa misem i tastaturom.

Super Simke 64 likes this.
  44. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Nisam oziveo ovaj topic za ovu debilnu raspravu po zilioniti put :/

TwiSteR, Maxa, voja87 and 1 other person like this.
  45. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Ja za monitorom mogu da igram samo SF. Sve ostalo je mucenje.
    Da postoji udoban nacin da se m+k koriste dok lezim ili dok sedim na 3m od tv-a, mozda bih i probao.
    Ovako ne.

Goro Manjina likes this.
  46. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,959
    1,017
    113
    Tastatura je zakon i najbolji kontroler ikada. Posebno za vožnje :p

Ima gomila načina za to...

jovcov likes this.
  47. Chaos212

Chaos212 Old one

640
    65
    28
    Ma kakav WII oni kineski Terminatori sa buvljaka 90ih su imali bolje aim mehanike :D

jovcov likes this.
  48. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    ako si na trosedu bezicna tastatura i mis plus tvrda podloga za mis, tastatura u krilu, mis pored tebe. jeste da je lagodnije za dzojpedom ali i ovo je ok

49. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Ja kontam nekad da uzmem lapboard, izgleda kao jedini nacin za k+m na trosedu.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

50. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,959
    1,017
    113
    Budi ultra 1337 hardcore :D

Share This Page