1. powered by Surfing Waves

Guilty Gear Xrd -SIGN-

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by zdravkelja, May 19, 2013.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    I poceli su sa bullshitom... Bice DLC character na samom launchu igre.
    Drugi bullshit je to sto izgleda kao da ga je Mori (blazblue) dizajnirao. Ne mogu reci da mi se svidja, GG se obicno klonio takvih stereotipnih animu fanservice likova (sem Dizzy). I zove se Elphelt :D Eruferto, lol

Ali deluje da ce imati zanimljiv stil borbe:

Unlike most of the other characters from the Guilty Gear series who use melee weapons, Elfeldt is a gunner who fights using both rifles and shotguns. She can snipe to deal damage from a long distance and also has some sort of powerful potshot attack.
    She also has some unique characteristics that will let you aim while and reload. Arc System Works feel that players will get to enjoy FPS-like controls while playing as her.

Heh, bori se sa puskama i ima ruze na haljini... Ocigledna muzicka referenca karakteristicna za GG :) Edit: heh, izgleda da se njena muzicka tema zove "Welcome to the jungle" :D

I da, izgleda da igra izlazi na zapadu do kraja godine, najverovatnije u decembru. Planira li uopste neko ovo da uzme? Haseo?

2. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    TGS trailer

https://www.youtube.com/watch?v=9h5gPKzlyqw

Sin i Elphelt gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=tg8iDwKqqsk

3. Haseo

Haseo Hands off the panda!

2,280
    207
    63
    Tbh, videvši kako Mori userava Blazblue zbog GG, možda iz čistog revolta neću uzeti GG i dići ruke od fighting igara (mozda cu se zezati sa UNIEL)

4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Pa sad, ne znam da li ga userava bas zbog GGa :D Overdrive i guard crush definitivno nisu bili pametna ideja, mene je bas odbilo od igre.

5. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Ko ima PS4 i japanski PSN account, moze da aktivira 14 day PS+ trial i skine demo koji ce biti dostupan do kraja oktobra. Ubacen je ceo arcade mode za Sola i Kya i tutorial. Trenutno downloadujem pa cu da podelim utiske i uhvatim koji screenshot i video. Jedva cekam :)

6. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
  7. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Lol, kupicu sve tri verzije ako izadje :p

Anyway, igra izgleda glorious. U cutscenama manje vise, 3d modeli izgledaju cudno, ali kad krene borba... Niko ne bi rekao da su 3d modeli u pitanju sem kada se aktivira dust, overdrive ili IK. Instant Killovi su bas hype. Stvarno radi odlicno i radi u super stabilnih 60fps. Osecaj je slican kao u prethodnim igrama sem sto je igra blago usporena sto se najvise primeti kod hitstopa udaraca koji je malcice produzen. Nisam se igrao mnogo sa novim Roman Cancel sistemom, ali ima vremena.

Evo samo jedan kratak video Solovog classic dustloopa. Steta sto ne moze da se snimi u 60fps.

https://www.youtube.com/watch?v=6krUC5FL8vw

8. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
  9. Haseo

2,280
    207
    63
    Azrael plavuša sa makoto cross-like štanglama.

Very original nema šta.

10. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Pa nije tako lose. Ove krstace su macevi, a on se zove Leo Beli Ocnjak i Ky-ov je prijatelj i rival :D

I jos vesti iz tog Famitsu clanka, ubaciju neke vrlo kul stvari u igru :)

http://shoryuken.com/2014/11/05/guilty-gear-xrd-sign-joins-the-massive-online-lobby-party-will-support-up-to-64-players/

- In GGXrd’s Network Mode, a maximum of 64 players can gather in a massive lobby. In this lobby you can group up with friends, create a versus room, battle under various conditions, comment while spectating, chat using character voices and more. In addition, in Online Training Mode, two players can play and practice together.

- Versus replay data can be saved on the game system and on online severs. Save your notable matches with friends, make use of battle analysis and share with other players. Replay data also supports frame-by-frame playback.

I ovo je bas awesome, aplikacija za turnire:

A smartphone app that supports online tournament organizers will be launching as a PlayStation 4 service! You can produce a tournament by smartphone. The app is free and supports iPhone (4 or later) and Android (4.0 and later).

What you can do in the App:

- Create a tournament (Schedule, rule settings)
    - Confirm tournament content (Schedule, rule confirmation)
    - Enter a tournament
    - Check past tournament results
    - (When entering) Receive a match start notification

What you can do on PS4:

- Confirm tournament content (Schedule, rule confirmation)
    -(When entering) Be guided to entry into the exclusive lobby
    - Confirm match-ups
    - Battle (Transfer to the exclusive room)
    - Check tournament results

11. grunt

grunt Celeb Freak

17,760
    3,884
    113
    Ajmo zdravkelja xD
    Code:
    Guilty Gear Xrd Sign PS3-DUPLEX

12. Haseo

2,280
    207
    63
    Djuskao sam kod ortaka na PS4.

Izgleda glorious nema šta ali u nekik situacijama ima toliko flasheva, vatre i ostalih zezancija da ne vidi čovek šta se dešava.

Input je mnogo strožiji nego u Blazblue (što je i očekivano tbh)
    Ali nekako mi igra ne leži...

Ne zna još, videću ako sledeće godine uzmem PS4 da se dokopam njega i malo djuskam.

13. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Sto se flasheva tice mislim da se ne razlikuje toliko od BBa i starih GGa, jedino sto su sad ubacili ta zumiranja sa kamerom kod nekih poteza. A input, klasika, vidim da neki kukaju kako ne umeju da odrade wake up reversal. Good times :D

Ja cu verovatno uzeti PS3 verziju jer je jeftinija, a i ne bih da ulazem u novi stick.

14. Haseo

2,280
    207
    63
    PS3 verzija ima opciju da isključi te bonus visuals, što je veliki plus jer stvarno ume da odmaže dok se igra.

15. Sigurd

Sigurd Member

41
    0
    6
    Ljudi igra li od vas ko ovo online? Ima li neko posebno vrijeme kad se ljudi sa balkana okupljaju?
    Pitam zato shto ovaj netplay i nije bash kvalitetan. Imao sam goru konekciju prije 7-8 godina, pa sam reload online na pc igrao na frame delay 4 bez ikakvih problema. Igrao sam sa ljudima iz Francuske, Poljske, Norveshke, Shkotske itd itd. isto bez osjetnog laga, sa Frame Delay 4. Takodje sam Melty Blood igrao na frame delay 3/4 bez problema na onaj online mod shto je radjen u DOS-u.
    Oce neko da mi kaze da u 2015 ovi likovi ne umiju napravit krshten netplay i da sam ogranichen da igram sa ljudima iz komshiluka?
    Sad neznam jeli do mene problem... radio sam speedtest za Ping do Pariza 50ms.... To je previshe??? i imam sa svima u francuski lobby "2" kvalitet konekcije. Frame delay varira 3 do 4. Shto je nekad na reload online bilo bash dobro. Sad sa ovim delay-om mi kasne komande po 1/3 sekunde ili tako neshto. Imam osjecaj kao da mi lik ima 200kg pa moram vucat po ekranu.
    Inache sam procitao po netu da netplay i nije neshto dobar. Recite mi kako je vama?

p.s. ako neko oce da igra neka me doda na friend listu. US account koristim, psn tag: KorvinAtanovski

16. Haseo

2,280
    207
    63
    Blazblue Calamity Trigger je imao perfektan netcode. Igrao sam sa amerima i japosima lagano. Od sledećeg dela i svih njihovih igara, net code im je postajao sve gori i gori...

17. rale

rale the first to witness

2,179
    388
    83
    sigurd je ziv o.O

18. Sigurd

Sigurd Member

41
    0
    6
    A shto ne bi bio ziv za ime boga hahaha
    Ajde ima li neko da igra ovu prokletu igru? Ocu barem da testiram kakva mi je konekcija sa nekim sa balkana....

19. dshadow

dshadow Night Scout

7
    0
    1
    Evo i ja bih rado igrao ggxrd sa ex-yu memberima, Dajte neki tajming, pa da ucimo i tepamo se.

20. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Sigurde, Shadow, na cemu igrate ovo? Ima flash sale sada na US PSNu, igra je 20$ na obe konzole. Verovatno cu za PS3 da uzmem jer nemam stick za PS4, a na gamepadu sam hopeless.

21. Sigurd

Sigurd Member

41
    0
    6
    Ja ti igram na ps3. PS4 ne posjedujem josh uvjek jer nema nishta shto me interesuje za sad. Tako da uzmi slobodno za ps3. Samo u opcije podesi da ti igra ide u "performance" modu a ne "quality" jer ps3 verzija zna da "zashtuca" shto bi rekli, u quality modu.
    Iskoristi priliku uzmi to sad. Nema potrebe da bachash 50$ dolara.

22. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Ok, taman da se ne zezamo sa crossplayom, kazu da nije tako dobar kao kada se igra sa istim konzolama. Uzecu sutra, vidim da popust traje do 16., valjda nece isteci dok odem do banke i uplatim.

23. Sigurd

Sigurd Member

41
    0
    6
    Predpostavljam da to znachi i cio 16-ti. S obzirom da su Ameri unazad s vremenom u odnosu na nas, trebalo bi da dobijes oko 5-9 sati ekstra. Tako da bi trebalo bit ok.

24. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Pise 13.-16., tako da se nadam da je tako.

25. Sigurd

Sigurd Member

41
    0
    6
    Zdravkelja, doda sam te na Steam u prijatelje pa prihvati pozivnicu.

Edit:

Jesi uspio kupit igru?

26. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Prihvatio.

Znaci, ja sam najveci baksuz na svetu jer je jbna banka danas zatvorena zbog jbnog dana drzavnosti :D I onda sam se setio da tata ima Amex karticu, povezao je na Paypal i uzeo PSN kod. Tako da jesam kupio igru :D

27. dshadow

dshadow Night Scout

7
    0
    1
    I ja sam na PS3.
    Bilo je dobro tepanje danas, kada bi jos 2-3 ljudi doslo, bilo bi idealno!
    @zdravkelja
    Dobar si, igras lijepo sa Chippom.

28. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    GGs. Za prvi put, nije lose :) Sada mi samo malo prakse treba jer sam retko kad imao sa kim da igram. Malo da vezbam hit-confirming, da ne ispustam comboe i malo naucim character specific stvari. I da ne pravim gluposti jer sa Chippom jedna greska moze ceo mec da sjebe sto se sinoc pokazalo vise puta :p
    Mada cu jos da eksperimentisem, jos me zanimaju I-No, Millia i Slayer.

Inace, posle nedelju dana, moj utisak o igri je ekstremno pozitivan, cak je i bolja nego sto sam ocekivao. Malo vise oprasta slabiju egzekuciju nego ranije sto dozvoljava da vise vremena posvetis general gameplayu, ali i dalje ima potrebnu dubinu. Jos uvek ne moze da se mashuje reversal na wakeup-u sto mi se svidja. Skroz je zadrzala GG feeling.
    Ali igra stvarno cini sve sto moze da bude vise friendly za novije igrace, mislim da nikada nisam video ovako dobar tuturial mod. Bukvalno sve objasnjava, od super osnovnih stvari kao sto su chainovi i specijalni potezi, preko instant block kaznjavanja, raznih okizeme setupova, do burst baitinga i option selecta. Stvarno odlicno.
    I, naravno, prelepo izgleda, cak i na PS3.

29. Haseo

2,280
    207
    63
    Neki čak kažu da je na PS3 igra malo "normalnija" jer nema preteranih flasheva koji iskaču na sve strane u PS4 verziji igre.

30. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
  31. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Last edited: Jun 9, 2015
  32. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    lol

[​IMG] [​IMG]

Kul je dizajn, ali playstyle me uopste ne privlaci. Gameplan je da izbacuje te kucice u obliku bundeva iz kojih izlaze minioni koji napadaju i koje protivnik mora zasebno da ubija. Kao MOBA character.

Johnny info dump
    https://www.evernote.com/shard/s474/sh/4122f96f-c95f-48a5-93c2-7b36d308d88b/4b4921ade2207342

I graficki engine je dobio update tako da igra izgleda bolje nego ikada.

Last edited: Aug 15, 2015
  33. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Revelator izlazi za arkade za 10 dana. A tu je i opening sa novom engrish pesmom :D I najannoying glas fighting igara se vraca, Jam Kuradoberi :D

34. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    I Steam release is ON! Current verzija Guilty Geara na PC-ju, what a time to be alive.

Efendija and Nyarlathotep like this.
  35. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,197
    747
    113
    *BUMP * :)

36. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    CTOJAH and Efendija like this.
  37. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113

Prva sisa Guilty Geara se vraca, a tu je i The Business Ninja :lol:

gruja likes this.
  38. gruja

gruja I am God of War

6,464
    942
    113
    Ima sise kao ona entrida

jovcov and Rodilo like this.
  39. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Rise from your grave

Izgleda jos bolje, ASW je dobro iskoristio DBFz pare :D

Johntra likes this.
  40. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Jbg sad "grave" je malo preterano... GG je uvek bio niche, možda i bolje, ako je ikako moguće samo da srede ranked i crossplay (ovo je malo skuplji sport).
    Modeli još detaljnije izgledaju, ovo nisam verovao da je moguće:)
    A i vidim poigrali su se sa stejdžovima, novi lik fino deluje.

41. Blue

Blue ....................

12,322
    1,037
    113
    Dobar pržački trailer. :)

42. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Pa ono, dve i po godine nisam nista pisao ovde. A i preskocio sam Revelator jer nemam stick za PS4, a na kompu ne mogu da igram. Mozda uzmem za PS4 cisto da ispostujem ASW i da vidim kako se prica dalje razvija, a valjda cu uzeti krsten komp dok izadje novi GG.
    Btw, sad je Rev 2 na popustu na Steamu zbog EVO-a i nove najave.

43. dshadow

dshadow Night Scout

7
    0
    1
    Taman par dana razmisljam o gg, nisam ga igrao 100 god, sto se kaze, kad ono najava za novi. Bas me zanimaju novine koje ce da ubace

44. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Pre neki dan se Daisuke obratio narodu preko Twittera, kaze da ce biti totalni overhaul svega, a i ranije je pricao da ce da pojednostave stvari, tako da ne znam sta da mislim. Valjda nece da totalno dumb down-uju igru, auto comboi u stilu Dbfz i tako...

Meni to uopste nema smisla, to je Guilty Gear, anime fighter, mogu oni to da maksimalno pojednostave, da ubace najbolji tutorial ikada, casual igrace jednostavno zabole za takve stvari, sto se vidi i iz prodaje Xrd-a.

45. dshadow

dshadow Night Scout

7
    0
    1
    To je i meni prvo proslo kroz glavu :)
    Ocekujem neko pojednostavljenje, sto je mozda i dobro za siri community ako to bude u malim granicama. Vise od toga, slazem se, ne bi bio vise GG.
    Problem je po meni takodje, sto sami sebi prave konkurenciju u vidu blazbluea, podijelise svoj community bespotrebno.
    Blazblue ljudi uglavnom dozivljavaju kao jednostavniju verziju GG-a

46. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    May is in

Skeptican sam malo, neke stvari me podsecaju na dbfz auto combo bullshit. Za Dragon Ball je to ok, ovde nikako nije. Za dve nedelje ce biti jos jedan trailer, videcemo.

47. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113

Izgleda da ce ovako na 10-15 dana da predstavljaju nove likove, dok ne krene Arcrevo gde ce biti playable demo.

48. zdravkelja

zdravkelja Member

9,888
    2,346
    113
    Nekako sam propustio prethodni trailer koji je pokazao novog Axl gameplay, a danas je vec stigao i novi sa Chippom i Potemkinom

Ali nista od toga nije bitno jer su jebeno masakrirali igru. Ubili su duze comboe, ne mozes da pravis combo iz P i K poteza, nema comboa iz overhead poteza van coska, hard knockdown samo iz sweepa i throwa, air recovery vise ne postoji. Oki game NE POSTOJI... Da ne nabrajam, sve je ovde:

https://www.evernote.com/shard/s296/client/snv?noteGuid=c0a05226-52a0-4446-9cb0-cb349a64d5bc&noteKey=366a6db68b6c1aca13d9378c265ce2cf&sn=https://www.evernote.com/shard/s296/sh/c0a05226-52a0-4446-9cb0-cb349a64d5bc/366a6db68b6c1aca13d9378c265ce2cf&title=INFODUMP+FOR+GG2020+COMPILED+BY+RUU

Otprilike rade ono sto je SF V uradio posle SF IV, sto je za SF mozda bilo ok, ali za GG je katastrofa. Jedino sto graficki izgleda fantasticno.

I pokazali su gameplay prototip verzije:

Ne znam, ovo je meni otprilike najvece razocarenje ove godine :no: Ostaje mi samo da se nadam da ce na predstojecem Arcrevo eventu na kojem ce igra moci da se proba dobiti zestoke kritike.

Last edited: Nov 4, 2019
  49. grunt

grunt Celeb Freak

17,760
    3,884
    113
    Heh ko da sam citao neki ancient jezik dok sam citao zdravkeljine zamerke :D Meni izgleda isto ko ranije gameplay wise, a grafika je super. Mada vs fajteri i ja :lol:

50. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Ovo deluje kao ozbiljan dumbdown, što nikako nije dobro,tako nešto su i najavljivali, al ono što ne shvataju da to ne znači da će privuću casualce automatski...Ja ne mogu da zamislim GG bez P/K chainova, oki-a sa RC/FRC pressureom, air recovery da ne spominjem, bukvalno još da najave mrtve auto-comboe i zlo...bojim se i da vidim da li su za dustloop,burst,FD imali inovativne ideje...

Što se SFV tiče ne znam kolko si ga igrao al jezivo je generično i dosadno ono ispalo, SFIV ja daleeeeko zanimljiviji bio i za igranje a pogotovo za gledanje.
    Čak i sa shoto klonovima i Eleninim healingom itd.opet je mnogo duže bio aktuelan.. U SFIV si zapravo mogao da razlikuješ pro igrače koji igraju sa istim likovima(Infiltration i Tokido sa Akumom npr.) do se u petici većina drži istih (crash-counter) taktika.Bilo je i drugih problema, najviše na launchu al nadam se da ARC ne ide Capcom stramputicom.

Ako ništa muzika i grafika i dalje plode:)

Share This Page