1. powered by Surfing Waves

Hajde da igramo stare igre!

Discussion in '16-bit konzole' started by Zuti Bar, Jun 10, 2017.

1. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Nisam vidio uživo, ali kažu da BVM ima "out of this world" dobru sliku. Kako tek doći do tih modela kad su ovi tako rijetki...

2. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Prilicno lako ako hoces da pljunes 300e mada kontam da bi shipping isto toliko kostao. Ja sam video kod zeninog caleta u televiziji bvm, mnogo je blizi ovim novim digitalnim displejima nego default crt-u. Mislim da je 800tv lines minimim za bvm sto je bolesno.
    Video sam i tamo lcd pvm monitore (ne znam da li se i dalje zovu tako ali je namena ista i isto su sony) i to prilicno dobro izgleda.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

3. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Yup, i dalje se prave PVM/BVM serije ali sada su LCD i OLED. I koštaju k'o dobro auto iz salona. :D

4. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Desert Demolition Starring Road Runner and Wile E. Coyote

Ptica Trkačica

Kojot

Zanimljivo da sam sa Kojotom (sporijim i zahtjevnijim likom) završio igru za 12 sekundi brže! Valjda je trebalo vremena za uhodavanje.

Last edited: Jun 30, 2017
  5. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Najjace sa kojotom kada si krenuo da igras prvi nivo i naletis na pticu trkaxicu i orma padnes dole na donji deo platforme ,umro sam od smeha

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

6. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    kad sam prvi put u životu iznajmio segu iz kluba na 24h, dobio sam kojota i pticu trkačicu uz nju. ako se ne varam, prešao sam igru jedno 6 puta za to vreme, naizmenično sa oba lika :)

7. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Kao pripremu za Sonic Maniu odigrah još jednom S3+S&K. Ovaj put sa Knuckles.

I to bi bilo to od mene, za neko vrijeme. Sada ću pročitati postove, pa odgledati i prokomentarisati postavljene video klipove.

Last edited: Jul 2, 2017
  8. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Metal slug 5 svideo mame pc sa starog 6600gt :D[​IMG]

gruja, Costanza, Blue and 2 others like this.
  9. DROGi

DROGi Active Member

191
    53
    28
    Pošto se priča o snimanju retro gameplay-a, da li je neko snimao AVI u samom KEGA Fusion emulatoru? Ja ne uspevam da instaliram posvećen kodek na WIN10 x64 koji dolazi uz emulator.

10. DROGi

DROGi Active Member

191
    53
    28
    facepalm... disable driver signature [:(]

11. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Iskopao kabl na buvljaju, pomislih da je komponentni, kad ono rgb. I to 3 u 1, za ps 1/2/3, xbox i game cube/n64. Mega score. Probao sam ps1 i ps2 i ono nije humano koliko dobro izgleda na pvmu. Par ps2 slika.

[​IMG][​IMG][​IMG]

12. Revan

Revan Well-Known Member

659
    375
    63

Prva igra koju sam presao, 1994. godine, sa nepunih 5 godina. Iako ne najbolja u serijalu, meni je omiljena jer sam je ubedljivo najvise igrao. Dvojku mislim da nikada nisam ni zavrsio.

Ovde sam hteo da u skoro svakom nivou skupim zivote i po 100 prstenova, ali sam se zeznuo na par mesta pa nisam stigao do svog rekorda - 31 zivot. :D

13. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    The Pirates of Dark Water je popularni crtani film iz devedesetih. Priča prati tri junaka. Ren, Tula i Loz su na putu da pronađu čarobne artefakte kojima moraju poraziti Mračnog Stanara. Crtani se prikazivao i kod nas. Na osnovu njega stvorena je istoimena igra za SNES i Mega Drive 2. Međutim igre za ova dva sistema su potpuno različito iskustvo. Dok ste na SNES mogli odigrati pomalo suvoparni beat 'em up, za MD2 se pojavila solidna akciona avantura. Devedesetih sam dosta igrao Seginu verziju na MD2 konzoli. Pa prije par dana rekoh sebi 'ajde da se podsjetim tih Pirata. Trebalo je malo vremena za uhodavanje. Ali završih igru sa minimalnim korišćenjem čarobnih napitaka.

Ostale dijelove imate na mom YT kanalu.
    https://www.youtube.com/channel/UCXmgiKdOk3vsBx4a6BHdlCQ/videos?shelf_id=0&sort=dd&view=0

Rygar, Super Simke 64 and jovcov like this.
  14. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Dobro me podseti, voleo sam je nekad. Mogao bih je zavrsiti.

15. Revan

Revan Well-Known Member

659
    375
    63
    Nikad cuo za ovu igru, kao ni za Mr Nutz. :D

16. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    ^
    Nikad cuo ni za crtani film !
    A za Mr. Nutz sam znao zahvaljujuci Amigi. (ali to su 2 razlicite igre - nakon puno vremena izasla je i Amigina verzija za Segu !)

17. Revan

Revan Well-Known Member

659
    375
    63
    Gledao sam video od Zutog Bara sa prethodne strane, dobra je. Odigrace se svakako, kad tad. :)

18. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Odrastajući na Mikijevom Zabavniku zavolio sam Mikijeve, Pajine i Šiljine avanture. Jedna od prvih stvari koja mi se dopala kod MD2 konzole jeste činjenica da je imao masu kvalitetnih naslova posvećenih Diznijevim junacima. Neke igre nikada nisu portovane za druge sisteme. Pa ako ne računamo emulaciju mogu se igrati samo na Seginoj kućnoj konzoli. Takav je i World of Illusion Starring Mickey Mouse and Donald Duck. Stariji brat klasika Castle of Illusion.

19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Ne znam za igru ali crtani je na mene kada sam bio klinac ostavio neverovatan utisak. Stalno želim da ga sad kao mator gledam i uvek zaboravim. Hvala za podsećanje!

Crtani se davao povremeno na TV-u, glavni negativac je bio kapetan nenormalno ogromnog gusarskog broda koji napred ima čeljust koja se otvara i guta sve ostale brodove. Takođe po okeanu je plivala neka crna tečnost koja je gutala sve sa čime dođe u kontakt, u stilu morske crne rupe. I danas se zapanjim kako je moćna i creepy ideja kada razmišljam o tome, zamislite tek kad sam imao 7-8 godina. Crtani nažalost nije bio popularan kada je izašao, zato nikada nije završen, ima samo 2 sezone sa ukupno 21 epizodom ali je važi za serijal koji je bio mnogo ispred svog vremena. Crtani ima baš moćnu i zrelu atmosferu i priču.

Last edited: Oct 16, 2017
    grunt likes this.
  20. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    world of illusion je super, prelazio sam ga gomilu puta kao klinac <3
    mickeymania isto.

21. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Čitajući Nickov editorijal "Mega Drive 2 u Srbiji" saznah da je Castlevania na našim prostorima bila rijetkost. E ja sam back in the day igrao MD2 Castlevaniu, i to evropsku verziju. Naime evropska verzija se zvala Castlevania The New Generations ili plava Castlevania. Dok se u Americi pojavila Castlevania: Bloodlines ili crvena pošto je, kao što joj ime kaže, sva bila u bojama krvi.

Zanimljiv je način kako sam došao do ove igre. Desilo se da iz igraonice, u kojoj sam tokom ljeta boravio svaki dan, neki likovi ukradu dva kertridža. Sjećam se da je jedan od ukradenih bio Boogerman. Da bi prikrili lopovluk ostavili su dva svoja kertrižda: Ball Jacks zanimljiv jedno popodne i pomenutu Castlevania-u The New Generations. Praktično su izvršili zamjenu a da nikoga nisu pitali. Ali da oni to nisu uradili ja nikada ne bi igrao Casltevaniu na Segi.

Bila je to prva igra sa elementima horora koju sam igrao. Kako je Bloodlines dosta teža ali i bolja igra izabrah nju za igranje. Iako sam je prvi put pokrenuo tek na emulatoru.

Last edited: Oct 23, 2017
    Mile88 and SolidSnake88 like this.
  22. TailsWithaZ

TailsWithaZ New Member

12
    15
    3
    Ok evo i ja da se prikljucim, full playthrough Final Fight trojke...zapoceo sam yt kanal za retro igre pa sam mislio da stalno radim reviewe ali rekoh ajde da uploadujem malo i gameplay

CTOJAH likes this.
  23. CTOJAH

4,203
    745
    113
    Predlazem ti, da kad si vec pun entuzijazma, radis playthrough/longplay, prvo pregledas YouTube, pa onda objavis SAMO ono sto nema neko vec snimljeno !
    Good Luck with this :) Ja licno nalazim za veoma korisne ove video snimke posto ne mogu bas svaku igru da odigram do kraja.

24. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Ovo obavezno, odličan savjet.

25. TailsWithaZ

TailsWithaZ New Member

12
    15
    3
    hvala na tipu, ne jurim views i to, vec onako radim iz hobija...Mislio sam da radim playthrough-ove za neke shmup igre ali tu treba dosta da se vezba dok se ne dostigne nivo koji moze da se prezentuje javnosti hahah

26. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    The Punisher (MD2)

Boogerman: A Pick and Flick Adventure (MD2)

Punisher mi ni dan danas ne izgleda naivno. Dok me kod Boogermana iznenadilo koliko je laka igra. Iako je kao klinac nikada nisam završio.

Mile88, Revan and Cipak like this.
  27. Mile88

Mile88 Well-Known Member

275
    522
    93
    Ja sam igru Castlevania prvi put igrao tek na emulatoru. Meni je jedna od prvih igara sa elementima horora bila Splatterhouse. Mislim da mi je prva bila Friday the 13th sa NES-a.

28. Revan

Revan Well-Known Member

659
    375
    63
    Slazem se za Punishera. Ta i Phantom 2040 mi ubedljivo najteze igre koje sam igrao u ono vreme. A od platformera verovatno Pera Detlic.

29. CTOJAH

4,203
    745
    113
    Moze link/info za Peru Detlica ?

30. Revan

Revan Well-Known Member

659
    375
    63

Ne postoji igra na engleskom.

CTOJAH likes this.
  31. CTOJAH

4,203
    745
    113
    ^
    Only Brazil - WoW !!!

32. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Bugermen je tezak ko zlo...
    Poslednji boss i ne bas ali krtica i poslednji nivo uhhh majko moja koliko sam love potrosio dok ga nisam presao u igraonici...

Sent from my A40C using Tapatalk

33. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,449
    171
    63
    The Punisher nisam sigurno igrao 20godina. To je prva igra koju sam imao na MD. U mom sećanju je igra bila brutalno teška. Ćale i ja smo igrali non stop i gledajući @Mile88 tvoj video mislim da je najviše što smo uspeli da pređemo do one šume. Pošto nismo mogli dalje, ćale je sa nekim trampio Punishera za TMNT Hyperstone Heist , e to smo prešli milion puta :)

34. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    ne sećam se da sam imao problema sa punisherom... svakako, preferirao sam arcade verziju sa superior grafikom. to su bili dana loženja na punishera... :D

35. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Disney's Aladdin (MD2)
    Jedna od prvih igara koju sam imao prilike da vidim a kasnije i zaigram na mom Mega Drive-u. Kao klincu mi je bila teška kao đavo a sada je rutinski prelazim. Vrhunski naslov i obavezno štivo za svakog Mega Drajvera!

Mickey's Ultimate Challenge (MD2)
    Najlošija zamjena igre za igru (uz doplatu) koju sam u životu uradio. Dao sam odličnu igru a dobio ovo. Odluka šta da izaberem zavisila je naravno od naljepnice na kertridžu.
    Pomislio sam da ću dobiti Mickey Mania 2 ili bar Castle of Illusion 2. Kad ono... prc. :lol:

Last edited: Dec 7, 2017
  36. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Sta si dao za ovo? :)

37. CTOJAH

4,203
    745
    113
    ^
    ...i ko je doplatio ?

38. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Dao sam Mickey Mania-u i doplatio još 10 maraka zamjenu! :D Kad već pominjem Mania-u evo odigrah i to.

Last edited: Dec 8, 2017
    GamePad likes this.
  39. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    Uh, jedna od omiljenih na segi. Milion puta prešao...

Sent from my D6503 using Tapatalk

40. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113

Pre tri godine,razmisljam da obnovim kanal i krenem ozbiljno da radim neki svoj show

Sent from my A40C using Tapatalk

Mile88 likes this.
  41. GamePad

GamePad Member

72
    15
    8
    A hajde da igramo stare igre zajedno? Da li je to moguce

42. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,876
    1,499
    113
    Naravno, mnogi emulatori imaju network multi

GamePad likes this.
  43. GamePad

GamePad Member

72
    15
    8
    Moze :D Mislio sam i ovako uzivo da se odigra :D

gruja likes this.
  44. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Evo nešto novo iz moje "produkcije". Dobri stari Kremenko u MD2 izdanju.

Mile88, SolidSnake88 and Omega like this.
  45. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Jako dobra igra, ali muzika i efekti ubijaju koliko su loši. Neko nije znao dobro iskoristiti zvučne mogućnosti konzole.

46. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,367
    952
    113
    To sam rado cepao na MD-u, mada mislim da je tada nikad nisam prešao na hard. Najčešće sam igrao easy varijantu sa samo četiri nivoa, ali sam je znao napamet, sve bonuse i ostale stvari gde se nalaze. :)

47. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Nes verzije oba dela su zakon,mada sam ja to n asega klonu prelazio kao klinac :D

48. Maxa

Maxa opsa!

9,768
    2,916
    113
    uh, cepalo se ovo na segari onomad :)

49. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

602
    181
    43
    Došlo vrijeme da osvježim Megateku.

Pink Goes to Hollywood

Pink Pantera sam najviše igrao kao školarac, učenik četvrtog razred OŠ. U to vrijeme moja Sega je bila kod babe. Nisam mogao da dočekam odlazak na selo samo da bi ušao u mini Segateku koja je odavno trebala da nestane... Ali eto, iz nekog razloga su zaboravili na nju... iako nisi mogao da zaradiš za više od jedno kila hljeba dnevno.

Ima 20 godina od kako sam poslednji put igrao ovu igru. Zato se malo pogubih u pojedinim djelovima. Ipak završih iz prvog pokušaja.

Ostali dijelovi:

3 / 4 / 5 / 6 / 7

jovcov and Mile88 like this.

Share This Page