1. powered by Surfing Waves

Hakovanje Switcha: Vesti i homebrew (For science purposes!)

Discussion in 'Nintendo Switch' started by ivamark, Mar 23, 2018.

1. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Narucio je neko SX Pro iz Srbije ? Vidim ima tona reseller-a, vecina ima sajtove ko iz 90tih lol Zna se za neki da je skroz pouzdan i da nema naduvanu cenu, posto sam video na nekim 60-70e traze lol

Ovaj deluje OK i ima normalnu cenu plus free shipping, kontam da uzmem jedan odatle, probam Switch i posle prodam zajedno na kup/prod za 399 eur specijalna verzija Switcha sa besplatnim igrama :D

https://www.online-trends.net/ukstore/xecuter-sx-pro-1938.html

Ovaj je za 2-3 eur vise, al isto deluje OK, oba salju od 10 avgusta.

https://modmyswitch.co.uk/product/team-xecuter-sx-pro-with-os-cfw/

Last edited: Aug 7, 2018
  2. zdravkelja

zdravkelja Member

8,386
    1,337
    113
    Mislim da je odatle vec neko i narucio sa foruma, stoji mi sajt u bookmarks, pouzdano je.

grunt likes this.
  3. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    @zdravkelja
    Na Online trends mislis right ? Ajd mozda narucim do kraja nedelje :D

@ivamark
    Gledam sad ponovo neke klipove i sa onim free loaderom i sa SX loaderom ima opcija autoRCM tako da cak i ako se ugasi switch/izvadi SD ne treba vise Jig samo se upali sa vol+power. Znaci zapravo samo 1 put je potrebno ubacivati Jig nebitno koje resenje se koristi ili ja nesto pogresno gledam :D

Drugo sa SX-om mogu da vozim najnoviji zvanicni FW igram online npr neke f2p naslove i da pikam pirate (sa resetom konzole na cfw) i da nema bojazni za ban ?

4. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Dok je aktivan AutoRCM ne možeš boot-ati OFW, samo CFW, a velike su šanse za ban jer se log šalje Nintendu čak i nakon factory reseta.

grunt likes this.
  5. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,721
    1,114
    113
    @grunt
    autoRCM zaobilazi u sirokom luku. Imaju ljudi svako malo problema ili kada skroz ostanu bez baterije ili tako neke stvari.
    Ne bih ja brickovao switch pa makar to bilo I u kontrolisanom okruzenju.

grunt likes this.
  6. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Aha znaci ne bitno sa cime pokreces pirate, igranje originala online i pirata offline ipak moze dovesti do ban-a, ah well :D

@ivamark
    Inace integrisana memorija u Switch-u se ne koristi uopste ako igras pirate, sve se pokrece sa SD kartice ?

7. ivamark

4,721
    1,114
    113
    moze da se instalira najnormalnije na internu eshop igre, ali ja to ne bih radio bez backupa NANDa bar.
    Ja se drzim SD kartice.

8. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Save-ovi će se snimati na int. memoriju, ostalo ide sa sd kartice (koju ćeš formatirati sa exFAT-om ako uradiš update).

9. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Inace kontam da ako uzmem SX Pro ne moram uopste USB C kabel da uzimam, ionako SD karticu povezujem sa PC-em preko malog USB Donglea, eto smanjujem cenu SX Pro sa 40 na 35e :D

Samo da me ne oderu nase derikoze za paket :D

10. ivamark

4,721
    1,114
    113
    grunt likes this.
  11. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    @ivamark
    Ove XCI ili kako vec ide ekstenzija za SX OS igre, kako funkcionisu updates i DLC za njih posto one emuliraju ketridz ?

Hvala za ovaj tool, to neki kinez napravio, vidim da se cimaju ljudi oko titles key fajla, za 3ds je to bilo lako dostupno, a sad za Switch svi nesto anti pirate :D

12. ivamark

4,721
    1,114
    113
    Update moze da se koristi ovi NSP update fajlovi. Mada ja udjem u zvanican OS odaberem igru pritisnem plus ja noyconu i uradim update igre.
    2-3 puta sam tako uradio samo nisam isao u eshop i gasio sam net posle toga i nikakvih problema nisam imao za sada.

Nemam pojma koje je nacionalnosti ali na svakih 15 pokusaja pribavljanja svih fajlova jedna verzija programa mi radi. Tako da sam sada stavio da svuce sve zivo pre nego sto opet N banuje ovaj zajednicki sertifikat. Pa sve krene nanovo. :D

grunt likes this.
  13. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Ok skinem igru u xci formatu, pa update sa ovim eshop programcetom, u sx os ima neki package instaler da se primeni taj update ? Kako ce to da radi kada se igra ne instalira nego se mountuje kao npr iso fajl na pcu ?
    A dlc ? Ima masa cool dlca za igre, kako to pokrenuti :D

14. ivamark

4,721
    1,114
    113
    SX OS ima svoj instaler u okviru OS sada. Kopiras nsp na root sd kartice i on ce ga videti.
    Hehehe pa i original ketridz se muntuje a update i dlc je iovako na konzoli/sd kartici nije kao da se on upisuje na ketridz ili da se sadrzaj ketridza upisuje na konzolu. :)
    I da DLC se isto instalira kao i update.

grunt likes this.
  15. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    @ivamark
    Koliko godina imaju ovi "developeri" lol
    Ovaj "tvoj" evilsperm koji je kao legit je srao par dana liku sto radi RajNX kao ja ZNAM a ti nemas pojma iako mu je developer RajNX-a rekao da uzme i pregleda njegov kod da ce da vidi da nema sanse da je brick dosao zbog RajNX. Ali ne ovaj samo nastavlja da sere plus gomila druge dece napadaju Raj lika kako nema pojma i onda par dana kasnije :D

Znaci da umres od smeha od ove "scene" gde svako svaku konkurenciju napada/vredja zove debilima :D

16. ivamark

4,721
    1,114
    113
    @grunt
    to je nista. Da vidis kad transgender devovi krenu da prozivaju ove weabooe I suprotno. Pa ko je ciji exploit prodao......citava spanska serija. :lol:
    Generalno svi devovi konzolni nisu normalni to se podrazumeva.

17. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Dovoljno je kada otvoris bilo koji topic ide 1-2 posta, pa 4-5 sakrivenih, pa 1 post, pa 2-3 sakrivena i tako svaka strana :D
    Ne bi bio mod tamo pa ni da mi placaju 100e na sat (dobro za toliko bi :D) :D

18. ivamark

4,721
    1,114
    113
    gbatemp je decija igraonica,jedino sto ih vadi posecenost pa onda I informacije stizu tamo prvo.
    A na twitteru je dev ludilo. :D

19. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
  20. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    Čestitke, ne isplati se zezati sa spajalicama i telefonima i rizikovati kratak spoj. Odlična cijena btw.

grunt likes this.
  21. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Prva stvar sto planiram da uradim je backup NAND-a cisto da se nadje nije frka da mi cuci 30gb na kompu.

To ide preko ovoga right ?

https://github.com/CTCaer/hekate/releases

Posle toga idem na SX OS i zabava moze da pocne :D

22. ivamark

4,721
    1,114
    113
  23. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Uh ovi ga zakomplikovali, sa SX OS nema potrebe povezivati sa PC-em uopste fala bogu :D

Gledao sam video sa RX OS je super lako, skine se zadnji Hekate sa linka sto sam ostavio, kada se bootuje RX OS ide se na Options, pa launch external payload, samo na root SD ostavis Hekate i iz njega pokrenes backup oko 1-2h zna da potraje, posle to ostavis na kompu for save keeping :D

24. ivamark

4,721
    1,114
    113
    pazi samo da je baterija puna.

Inace da li je neko modovao d-pad na joycon? Deluje mi tako primamljivo plus kul shellovi ali bojim se da ne zeznem kontroler.

25. Ashitaka

Ashitaka Member

45
    22
    8
    Da li neko moze da mi kaze da li sx os podrzava i poslednji fw? Tj do kojeg fw-a radi. Hvala

26. SrEbRnI

SrEbRnI Member

264
    17
    18
    Koliko sam ja upucen radi na svim fw i ubuduce ce raditi na svakom dokle god ne izbace drugu verziju konzole.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

27. ivamark

4,721
    1,114
    113
    Dokle god nije u pitanju ovaj novi switch patchovan u fabrici da ne moze da udje u RCM, mozes da koristis CFW nezavisno od FW.

28. Ashitaka

Ashitaka Member

45
    22
    8
    Hvala na odgovorima, opasno se dvoumim da uzmem. A da li je moguce igrati online ove igre koje vec imam koje sam kupio. Tj samo ne pokrenem hak?

29. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    @Ashitaka
    Mozes jedno vreme dok Nintendo ne odradi banwave :D Kao i na vecini ranijih eksploita na drugim konzolama ili online ili free games :)

30. Ashitaka

Ashitaka Member

45
    22
    8
    Heheh. Nzm sta kazu ljudi koji imaju ovaj hak jesu zadovoljni? Mada generalno igram online samo rocket league. Kakva su iskustva?

31. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    @Ashitaka
    Sve igre koje postoje za Switch i koje ce ikada izaci za 0$ vs online, ne znam sta da ti kazem meni je izbor ocigledan, pogotovo sto za online koristim iskljucivo PC :D
    Sve je noob friendly pogotovo ako uzmes SX imas moja pocetnicka pitanja svuda po ovom pod forumu @ivamark je vec odgovorio vise puta na sve :)

32. Omega

Omega N64 je đubre

14,626
    1,964
    113
    SX Pro radi super. Čekam da mi stigne veća kartica pa nisam mogao sve isprobati, ali ovo malo do sada radi super. Čak i patch-eve možeš skidati direktno.

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,878
    1,241
    113
    Ja sam prezadovoljan

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

34. SrEbRnI

SrEbRnI Member

264
    17
    18
    Ja bas i nisam. Desava mi se cesto da zakoci posle dva-tri sata igranja. Onda mora reset pa da se odrado hack kao kad gasis konzolu. Planiram da promenim karticu pa da vidim sta se desava.

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,878
    1,241
    113
    Čudno, nisam imao tih problema, a nije da se ne igram na switchu

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

36. SrEbRnI

SrEbRnI Member

264
    17
    18
    Znam. To je ono sto me nervira. Od svih ljudi bas mene zajebava. Nije ni do verzije igre. Sad razmisljam da odradim update konzole i da prebacim u exfat pa ako i onda zeza da probam da menjam karticu.

37. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Poslali su mi iz Kipra SX Pro, nije tako daleko nadam se da ce brzo stici :D

BTW sad nesto razmisljam, posto me vracanje na stari FW ne zanima, a za SX Pro nije bitna verzija FW-a. Ja bi mogao dok mi ne stigne SX da napravim Nintendo nalog, updateujem Switch na zadnji FW i pilam malo Paladins online da testiram konzolu, pa kada stigne SX Pro prelazim na pirate :D

38. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,878
    1,241
    113
    Skroz legitimna ideja. Gopher it

grunt likes this.
  39. ivamark

4,721
    1,114
    113
  40. SrEbRnI

SrEbRnI Member

264
    17
    18
    Dobra je ova fora sa ftp serverom. Ne mora vise da se gasi switch i da se vadi kartica. Sve se prebacuje preko ftp servera. Samo ne znam kako da podesim da ne ide on line kad ga povezem na net. Imam jedan ruter viska, mozda da napravim novu mrezu preko njega ako ne mora da koristi net.

41. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Izvuci net sa orvog rutera, ne treba ftp-u net

Sent from my MI MAX using Tapatalk

42. ivamark

4,721
    1,114
    113
    ako nekog zeza filezilla neka proba file explorer za ftp. Meni tako radi bez problema.
    FZ nema sanse da namestim.

43. SrEbRnI

SrEbRnI Member

264
    17
    18
    Isprobacu ovih dana. Samo da dodjem ranije kuci. Ne znam samo da li da odradim update konzole ili da ostavim na 4.1.0? Odradio bih update najvise zbog go vacation. Klinci me ubise a ne radi na 4.1. izgleda.

44. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Filezilla je bas retard friendly. Ne znam kako je na switchu al bez greske radi za xbox, ps3, ps4, vitu...

45. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Opa jos jedan odlican update, jedva cekam da stigne SX :D

46. ivamark

4,721
    1,114
    113
    radi relativno pristojno ftp. Brzine su spore ali kopira u pozadini mogu da se igraju igre dok kopira. :)

darkado likes this.
  47. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    Probaj ga u doku sa lan kablom, moralo bi biti znatno brze

48. ivamark

4,721
    1,114
    113
  49. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,590
    1,370
    113
    A ja retard pretpostavio da nintendo nije djubre koje izbaci konzolu bez lan porta

50. Marko1031995

Marko1031995 New Member

18
    3
    3
    Pokusao sam FTP preko ESP8266 cipa koji koristim za PS4 Jailbreak i radi sa WinSCP programom ali je prosecna brzina samo oko 135KB/s. Dobra strana je sto ne mora konzola da se povezuje na net ali bas je sporo. Koliko su brzine ako je neko probao regularno preko rutera?

Share This Page