1. powered by Surfing Waves

Horizon: Zero Dawn [2017]

Discussion in 'PlayStation 4' started by zdravkelja, Jun 16, 2015.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113

Posle Killzonea, Guerrilla Games su konacno resili da se oprobaju sa necim novim. Postapokalipticni open-world akcioni RPG sa mehanickim dinosaurusima (!). Izgleda epic. Nista se vise ne zna sem da izlazi 2016.

[​IMG] [​IMG]

Trailer:

Screenshotovi:

Last edited: Jun 16, 2015
    Tiniri, Ivan and Kraken like this.
  2. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Deluje sjajno i mozda mi je najzanimljivija najava na ovom e3.

3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,861
    2,529
    113
    Odlican novi projekat Guerilla Games-a, bas mi je drago sto su ulozili svoj talenat u nesto sto nije smesteno u Killzone univerzumu. Ovo bas izgelda fantasticno, i drago mi je sto je action RPG smesten u open world-u. Too much potential! :D

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Nadam se da ce Guerilla konacno ubosti veliki hit.

5. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Ova ridjokosa heroina sa topcetom neverovatno vuce na HS. Nadam se da je to jedina slicnost.

6. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Ne bih imao nista protiv da kvalitet glume bude na nivou HS :).

7. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Odlicno izgleda ovaj western made Monster Hunter klon ;) I kid I kid :D

Definitivno super izgleda, osim naravno blebetanja glavne likuse, al nadam se da je to bilo samo za ovaj e3 demo.

8. Omega

Omega N64 je đubre

14,695
    1,981
    113
    Razmišljanje likova u igri na nivou: hej ubijamo moćne high-tech monstume, ali nećemo iskoristiti tehnologiju ili naučiti nešto nego ćemo nastaviti koristiti lukove, strijele i mačeve. :D

9. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Igra se desava 1000 godina posle apokalipse, covecanstvo je desektkovano i svo znanje je maltene izgubljeno. Na robote gledaju kao "normalni deo prirode", mada glavna cura ima neke svoje sumnje koje ce zapoceti main storyline igre.

Pitanje je koliko bi ljudi u takvom okruzenju bili voljni da nauce puno toga, kada sve sto vide na dinosaurusima je za njih CISTA MAGIJA.

10. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Igra ima ogroman potencijal,bas me zanima kako ce da ispadne.Mada...gde god ima robota ja sam kupljen :D
    Svidja mi se takodje neverovatan nivo detalja

11. zdravkelja

zdravkelja Member

8,528
    1,411
    113
    • They describe it as an open world action RPG, a "seamless open world"
    • Aloy is the main character, she is around 20 years old and a machine hunter by profession. Pronounced 'A-loy'
    • It's set around 1000 years after an apocalypse, nature has reclaimed the world and the tribes have only ever know the presence of these machine creatures
    • Has been in development for 4.5 years. Was in production with a small team before Shadow Fall shipped, most of the them moved over to help finish that and then the whole studio came back to Horizon and it's been in full development for 18 months. Currently in pre-alpha
    • Uses the same engine as Shadow Fall
    • Resources harvested from enemies are used to craft things such as new weapons, ammo, tools etc
    • "By far the biggest game we have ever made"

12. doktor

1,227
    134
    63
    Sounds interesting for now :)

13. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Mnogo dobro izgleda i lako moze biti must buy.

14. doktor

1,227
    134
    63
    Ja sam zinuo kada sam video kako izgleda,mehanika na robotima je sjajno uradjena a i ljudski modeli izgledaju veoma dobro

15. Omega

Omega N64 je đubre

14,695
    1,981
    113
    Zero DAWN an ne DOWN. :D

16. doktor

1,227
    134
    63
    Obavezno da se popravi :D

17. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,612
    885
    113
    AI onog ogromnog robota je 1000 puta gori od inteligencije hrčka.

18. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    Pa nije glup hrčak... Treba to isprogramirati

19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,612
    885
    113
    1000 puta gori.

20. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Last edited: Jun 17, 2015
  21. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Livestream igre krece za 5min, igrace istu sekciju ali na drukciji nacin!!!

edit - well no, kazu da ce biti vise rasprave o trejleru :-/

Last edited: Jun 19, 2015
  22. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Nije bilo novih snimaka igre [bio je editor sa dinosaurusom valjda], a developeri su rekli da su im inspiracije za Horizon robote/bitke bili Dragon's Dogma, Monster Hunter i Binary Domain. :D :D :D :D

Kupujem igru samo zbog ovoga. :D

23. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,236
    814
    113
    Dobro nisu rekli da im je inspiracija za glavnu likusu Ygritte :D

24. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,864
    1,899
    113
    Dobro sve sve, stvano do jaja izgleda.

Ali jebote, koji nenormalni um bi pravio armiju robota po šabolonu Dinosaurusa?! Mislim WTF, bilo pa otišlo čovečanstvo i neko rekao, e ajde napraviću robote kao most flawed bića koja su ikada hodala planetom, ogromni, katastrofalno neagilni itd itd... Znači praktično su uzeli savršenu tehnologiju robotike, whatever, i upakovali je u najgore exoskelete, tj čaure, dinosauruse....

To mi je baš ono, meh... Roboti Dinosaurusi... WTF?!

Poslao sam jedno 10x u toku stream-a svuda da vidim da li će postaviti to pitanje onom dizajneru, whatever, i nisu.

To je jedino šta mi mnogo mnogo smeta u igri. Ok da su oni mali kao seekeri/scanneri ali ovi ostali, I just don't get it... Mogli su jebenog robota iz Pacific Rim-a da naprave umesto onog retardiranog ogromnog robota sa kojim se mačuje posle, baš se vidi koliko je flawed.

25. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    AI koji misli da nature ne treba da bude unisten, pa je napravio "balanced" bica koja ce da uzimaju resurse po potrebi [oni mali harvestuju fluide za one kanistere]?

Mnogo toga ne znamo, tako da do sada nijednom nisam pomislio da li su dinosaurusi realisticni ili ne, zasto su "dominantna bica". Jedino sto znamo od izvestaja sa E3-a je da roboti "cuvaju nesto", i da postoje zone "koje nisu za ljude".

26. Ivan

Ivan Active Member

590
    249
    43
    Video games, serious business :D

27. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,864
    1,899
    113
    Ma da... ali ovo mi je baš upalo u oko. Svaka igra ima nebuloza, ali ovo mi je baš velika ne znam zašto...

Ista takva glupost ima i u Gears of War... Rat traje stotinak (or something) i za 100god su mutirali ljudi i stvorile se funkcionalne podvrste, ono evolucija koja traje ne vekovima nego hiljadama godina (jebote baš mi se spava) a oni su celokupnu evoluciju locusta, vrsta i podvrsta (svaki neprijatelj je različita grown mutacija) su smestili u 100god. A uopšte ne bi bio problem da rat traje mnogo duže i da se sve strpa u neko realno vremensko okruženje.

28. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Brate o cemu ti razmishljas :D mislim da igre vise nisu za tebe ako trazis based on a true story event. Transformersi imaju Dinobots, Grimlock je robotski T-Rex i jaci je od Starscream-a koji je jet fighter. Because SCIENCE! Uzivaj u igri a pusti dizajnere izvoljevaju, sve je bolje od prosle gen kad je sve bilo braon, zuto i prepuno blooma.

TheNick likes this.
  29. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Novi koncept art

I najava Gamescom prezentacije

30. vrobec

vrobec Active Member

306
    27
    28
    Zasto mi ovo deluje kao mix Enslaved-a Monter Hunter-a?

31. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Lici ti, zato sto igra zaista dosta podseca na te starije projekte. Ali, kao dodatak, ovo je takodje i open world RPG sa ogromnom singleplayer-focused kampanjom, tako da definitivno ima potencijala da bude odlicna unique igra.

Videcemo, za sada imamo samo inicijelna obecanja i kratak video snimak.

32. bmf

bmf Member

37
    4
    8
    Kada je procurio concept art sa dzinovskim robotima dinosaurusima, delovalo mi je kao užasna ideja. Međutim, nakon E3 prezentacije ovo mi je najišćekivaniji novi naslov. Samo se nadam da če napraviti dobru priču, što nažalost nije bio slučaj u ranijim igrama i.e. Killzone. U E3 prezentaciji su mi samo smetali vodopadi sa prozora zgrada iako oko njih nema vode. Nadam se da će to objasniti na neki način. Inače, pročitao sam malopre da u igri neće biti oružja u klasičnom smislu, kako igra ne bi postala cover shooter.

33. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Sa Killzoneom su imali epic setting, ali su nekako failovali da naprave engaging minute-to-minute story. A sto se Horizona tice.... definitivno se trude sada vise.

Mozda si promasio i vest da je Guerilla Games dovela totalno nove ljude koji bi bili zaduzeni za storyline/quest design [ponajvise iz Obisidan-a, CDPR-a i Bethesde]. Dva najveca imena koje su doveli su John Gonzalez iz Obsidian-a [lead writer of Fallout New Vegas, presao je u GG pre 2 godine] i Dennis Zoetebier [quest designer iz CDPRed-a koji je radio na mnogim Witcher 3 side questovima i pripomogao malo na Bloody Baron storyline-u].

Last edited: Aug 4, 2015
  34. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    GG je veoma dobar studio ali se previse vezao za kz. Iskreno se nadam da ce da Horizon da ispadne dobar naslov i zbog njih a i zbog ps4 kome stvarno trebaju neke bolje exluzive.

35. bmf

bmf Member

37
    4
    8
    @DieH@rd Nisam propustio vest, ali mi ona baš nešto i ne znači, pošto nisam (od)igrao Witcher-a (ok probao sam prvi, stigao do pola igre i jednostavno odustao) niti Fallout (probao sam Fallout 3 i odustao kod džinovskih mrava koji bljuju vatru). Ja inače više volim SF igre (sa naglaskom na Science) od fantasy igara, pa mi se ovi naslovi možda zato nisu svideli.

@Kraken Dobar je Killzone, pogotovo u osećaju kretanja i težini oružja. Takođe, svaka od igara je imala najlepšu grafiku u svojoj generaciji. Što se tiče nedostatka igara, nadam se novim naslovima, jer nažalost još uvek nemam razloga da pređem na novu generaciju konzola.

36. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Witcher 3 se neverovatno razlikuje od prvog [predlazem da odigras W3, friendly je ka igracima koji nisu igrali ranije delove/citali knjige] a Fallout New Vegas je takodje dosta drukcija igra od Fallout 3.

F3 je jedina igra u toj franshizi koja je downsize-ovala i komercijalizovala svoj story da bude zanimljiviji casual igracima, dok je New Vegas drasticno blizi F1 i F2 igrama kojima je bilo bitnije da igrace ubace u ziv svet koji moze veoma burno da reaguje na njihove odluke. Porediti New Vegas i F3 nema previse smisla, razlikuju se na "fundamentalnom" nivou bas dosta [i to ne samo po kolicini contenta]. Ako oces detaljniji pogled na razlike, pogledaj odlican overview fallout franshize od strane Noah Caldwell-Gervais-a.

Last edited: Aug 4, 2015
  37. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,547
    2,271
    113
    Jedva cekam HD verziju ovoga u 60fps na PS5 2019 godine!

38. bmf

bmf Member

37
    4
    8
    @DieH@rd Možda probam New Vegas kad budem imao vremena, a Wicher mi nikako ne leži.

@TheNick Neće biti sledeće generacije /s

39. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,547
    2,271
    113
    Nece biti sledece generacije? Sta propadaju konzole, ostaje PC samo? :lol: Da li to vest iz nVIDIA kampa ili je Kraken izjavio? :)

40. bmf

bmf Member

37
    4
    8
    Ma jok, ja to na konto priče da tržište konzola propada. Inače, većinu vremena igre igram na konzoli zavaljen u fotelju jer mi je sedenja za kompjuterom zamorno. Nadam se samo da će biti još novih igara kao što je Horizon (čak i ako bude loša igra, probali su da naprave nešto novo).

41. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Sto ne nabavis bezzicni box dzojped? Meni nema nikakve razlike u ugodjaju izmedju pc sa bezzicnim dzojpedom i ps4- oba povezana na oba tv-a i pikam gde hocu. Sa tastaturom bas retko nesto igram, da nije strategija onda bi bilo ne retko vec nikad.

Btw ne moze trziste konzola da propadne jer ogroman broj ljudi su casual gameri koji su spremni da daju preko par stotina evra za konzolu i jos 100 evra za cod i fifu. Sve preko toga ih ne zanima.

42. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Sledece generacije ce biti, ogroman uspeh PS4 prodaje [a i Xbone se prodaje bolje od x360, mada nece se prodati ni blizu uspesno kao ta stara konzola] i fina zarada kod velikih publsihera su vec obezbedili to. Sudeci po rumorima [mada nisu ni potrebni rumori za to], Sony je vec zapoceo prvi talas sakupljanja dev feedback-a o PS4 hardveru sa ranim pitanjima sta bi hteli da se ispravi/doda next time around. PS5 ce IMO stici tamo negde 2019/2020, sa arhitekturom koja je veoma malo izmenjena u odnosu na trenutnu [AMD APU, unified ram].

43. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
  44. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    GG je postovio novu sliku igre povodom nominacije igre na ovogodisnjem The Game Awards-u [igra je trenutno #1 u fan-voted "most anticipated game" kategoriji]

45. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Glasina da će igra biti odložena

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1209988

Ako se ovo ispostavi kao tačnim valjda neće i The Last Guardian biti ponovo odložen, mislim da od jačih ekskluziva od U4 do kraja godine ostaje samo još No Man's Sky.

46. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,745
    113
    hahah, koja bulja

EDIT: no man's sky nije ekskluziva ako se ne varam...

TwiSteR likes this.
  47. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Heh, videcemo. Kako je krenulo, Sony uopste ne forsira da im 1st party igre izlaze u holiday sezoni. Tamo imaju obezbedjenu prodaju od navale multiplatform/3rd party ekskluziva. Meni se cini da oni vise vole da guraju svoje eskluzive u Q1/Q2 da bi imali izjednacno dobru prodaju hardvera cele godine.

Sto se NMS tice, to nije ekskluziva, stize istog dana i na PC [kao i Paragon, Hellblade i Azbu]. Persona 5 je PS4+PS3, Nier i NiOh su PS4-only, a Gravity Rush 2 ce biti bas Sony-made. Videcemo kakav ce biti deployment od PSVR igara, tj kada ce stici GT Sport.

A ako odloze The Last Guardian... opet... to bi vec bilo previse. Naravno najbitnije je da igre budu dobre, odlaganja se mogu preziveti, ali u slucaju TLG-a mislim da vise nemaju prostora za mrdanje.

Last edited: Apr 21, 2016
  48. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,236
    814
    113
    Milan Tarot ain't got shit on me.

Al' bez sve zejebancije, mislim da smo svi znali da nema nista od Horizona u 2016oj. U svakom slucaju, bolje i odlaganje nego izbacivanje igre koja se raspada.

Maxa and TwiSteR like this.
  49. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,745
    113
    igra će se u svakom slučaju raspadati na basic ps4, 99%

50. Omega

Omega N64 je đubre

14,695
    1,981
    113
    Ja tipujem na mid-2017 za Horizon, odgodiće ga još jednom ili dvaput sigurno. Ne znam ko se još nadao ovoj godini. :lol:

Share This Page