1. powered by Surfing Waves

Horizon: Zero Dawn [2017]

Discussion in 'PlayStation 4' started by zdravkelja, Jun 16, 2015.

1. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,864
    1,899
    113
    Nemam usb da prebacim png, a kada cuvam preko telefona, konvertuje u jpeg :(

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,746
    113
    Ne fali cell shadingu ništa, samo je witcher lepši, fact.

Sent from my D6503 using Tapatalk

Undenis, Kraken and TwiSteR like this.
  3. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    sad jbg sta je lepse, cisto tehnicki ja vidim da je ovde sve detaljnije, stene, likovi, vise trave, kad prolazis kroz travu ona se pomera i td i td, ne vidim ovde nikakav cell shading.....imho bolje izgleda od witchera

TheNick, eufrat and vetar like this.
  4. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Yup, šta je nekome lepše je veoma subjektivno, ali sa tehničke perspektive Horizon grafika je stvarno veoma impresivna.

Uzima se ovo sigurno kad naleti malo jeftinije, sad želim da vidim nove snimke za GoW i Days Gone (TLoU2 se ne usuđujem da još spominjem). :)

5. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,547
    2,271
    113
    Estetski ovo je lepse od W3 by long shot

6. 9dots

9dots Active Member

284
    71
    28
    By your sense of esthetics :)

Što se mene tiče, ovo, iz Eurogamer opisa:
    It's disappointing, then, that too much time is spent in cookie cutter encounters with more mundane flesh and bone of fellow tribespeople, where the imagination falters and where it all feels most like a pale imitation of countless games that have come before. There's the foundation here for something truly wonderful to come, and you hope that Horizon Zero Dawn does enough for Guerrilla to be able to come back and have another crack - and to perhaps put more of its own stamp on it all if it does.

Po n-ti put se moj utisak o nečemu ravna sa njihovim. Ok, malo njamke u prazno jer igru igrao nisam al što neko reče, otom potom, kad pojeftini. I kad kupim PS4 zapravo :) Al ovako, iz svega pokazano, def se čini da su igrali na sigurno i izmodelovali gameplay na osnovu već proverenih koncepata, što ne mora da bude loše al može da bude zamorno.

Maxa and TwiSteR like this.
  7. TheNick

19,547
    2,271
    113
    Ma by everyone's Witcher 3 ima "super grafiku", ali sve je bolno genericki tamo livade sume, sela, sve tako obicno i dosadno, nema trunke art directiona sve po defaultu.

8. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,607
    694
    113
    :lol:
    Ти немаш ни трунку кредибилитета да поредиш W3 са било чим.

Undenis, Maxa and TwiSteR like this.
  9. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,861
    2,529
    113
    Ako nema on, evo ja cu. Witcher 3 je namerno smesten u hardcore "srednjevekovni" svet koji je popunjen sa dosta slovenska mitologije. Developeri su se trudili da naprave bas realisticnna prirodna prostranstva i ljudske gradjevine.

Horizon je sa druge strane maltene full on fantasy. Da smesteno je na zemlji ali od prvog trenutka je bilo jasno da artstyle cilja da prikaze svet na dopadljiv comicbooky nacin, sve je prepuno boja, openworld je podeljen na jasne Forest/Snow/Desert/HumanRuins zone koje sve izgledaju drasticno drukcije jedan od drugih, a i same ljudske gradjevine/NPC-ovi su veoma "over developed".

Oba vizuelna pristupa su validna i dobro sluze da budu temelj drugim segmentima od obe igre. Witcher 3 je namenski pravljen prikaze M-rated gritty pricu i likove koji su vec prosli kroz par slicnih igara, dok je Horizon fokusiran na spectacle, istrazivanje sveta koji oduzima dah od strane lika koji je ziveo u izolaciji, i razmotavanje misterije veoma cudne apokalipse.

10. 9dots

9dots Active Member

284
    71
    28
    Bravou msje Dajhard, ni sam ne bih bolje :)

11. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Lepo sročeno :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

12. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    to je vec pitanje izbora, dizajna i osvetljenja, obe igre ciljaju realnost nema veze sto je sad svet horizona dopadnjiviji ili sareniji, kamenje je kamenje, koza je koza, sve te stvari izgledaju realnije u horizonu

13. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Šta je onda recimo Darks Souls 3 ako je Witcher 3 "hardcore srednjevekovni svet". :D

14. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Pa fantasy, očigledno :)

15. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Pa i Witcher je delom fantasy, a Dark Souls setting je isto srednji vek.

16. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    S tim što je Witcher rađen po slovenskoj mitologiji a DS po čemu, japanštini?

17. TheNick

19,547
    2,271
    113
    Jel to zato sto nisam W3 fanboy? :lol:
    Komentarisem vizuelni dojam i art tj nedostatak istog imam oci a odigrao sam par igara vec!

18. Ratanook

Ratanook Active Member

357
    92
    28
    Ahem, Dark Souls je dark fantasy :)

Mene Horizon vise podseca na novu Zeldu nego na Vicera. I HZD i BOTW se desavaju hiljadu godina posle katastrofe a W3 u sred rata i velike krize.

Super Simke 64 likes this.
  19. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Tačnije Zelda BotW se dešava oko 100 godina nakon katastrofe. :)

Ratanook likes this.
  20. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    W3 hejter zapravo

Super Simke 64 likes this.
  21. Wahad

10,864
    1,899
    113
    wow

22. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,607
    694
    113
    Не, него си очекивано један од најгорих тролова. Видиш неколико сличица и врховни си судија кад омрзнеш неку игру без разлога. Рећи да W3 "nema trunke art directiona" нема везе с мозгом.

Централни, изворни догађај у Witcher универзуму је "конјукција сфера", хиљаду и кусур година пре игара (када се већ одмеравају године и за друге игре). Тако су довучене све могуће караконџуле из различитих светова, времена, димензија итд, све оно натприродно. Словенски је аутор па разуме се да има много словенске митoлогије али не само ње. Убациш у то тешке класне, ратне, расистичке црте... Такав лонац биће стално усијан. Све то наравно није ново, колико пута већ овако или онако обрађивано с том разликом да је реализовано квалитетно у Witcher свету. Шта ће Horizon учинити са својом идејом, најбоље ће знати они који буду прелазили игру.

Last edited: Feb 21, 2017
    9dots, Undenis and TwiSteR like this.
  23. Wahad

10,864
    1,899
    113
    TW3 svet je mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo mnogo kompleksniji i detaljniji nego u HZD. Tako je, jednostavno je tako. Arhitekture ima minimum, par šuma, mnogo livada i jedna ogromna pustinja i valjda jedan planinski deo koliko se sećam sa snegom i svega. Arhitekture imaš samo po naseljima, napuštenim i naseljenim i poprilično je prosta. Lepo izgleda to da, ali je MNOGO jednostavnije. Prostije... Diviš se osvetljenju, travi, drveću, texturama ali ne tom svetu jer sem tih robota nemaš ništa impresivno u njemu. Nemaš građevine neke nenormalne, nemaš pećine, nemaš ko zna šta još... Da, najveća mana, očekivao sam da ćeš imati neke podzemne deonice a ono ništa... Imaš samo kada tražiš određene module, ali su sve dizajnerski iste.

E da, igrao sam obe igre, tako da :)

mnneurope, Maxa, Nyarlathotep and 2 others like this.
  24. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    idontgetit.gif

25. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Ali i dalje ima dosta dobrog...ako je igra dobila 9/10.

26. Wahad

10,864
    1,899
    113
    Naravno, ali ne zaboravi da je ovo akiconi RPG, akcenat stavljen na akcioni, a ne puni RPG kao TW3. Gde je bačen akcenat na ovu igru je sve perfektno odrađeon, plus grafika, plus fluidnost plus skroz okej priča.

shin-boyan likes this.
  27. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    W3 nije akcioni RPG? po cemu se razlikuje od Horizona u tom smislu? hack & slash, ponekad bacis koju magiju, bombu, imas neki basic skill tree, neke rune, i to ti je.

28. Wahad

10,864
    1,899
    113
    Igraj pa ces videti.

29. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,746
    113
    Ne baš.
    Samo su konture izraženije, pojačaj sharpening kad upalis witchera i dobićes ovaj stil koji fura horizon, da sve više liči na crtani film.

Što se dizajna tiče, svet u witcheru je napravljen da liči na nešto što bi se moglo videti u pravom životu, dok mi u horizon sve više liči na tipske wide area levele u open world igrama.

Sent from my D6503 using Tapatalk

30. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    daj igru pa cu igrati :lol:
    inace moj post mozda zvuci kao provokacija, ali iskreno sam pitao koja je razlika. ili bar ima li neke bitne razlike, ako vec ne smes da pricas detaljnije.

31. Wahad

10,864
    1,899
    113
    Smem da pričam nego sam kucao sa moba. Borbeni sistem ne da nije isti nego ono... TW je klasičan RPG patience and everything, ovo je čista akcija.

Pisaću možda kasnije moram malo da odmorim, ali npr, upoređivanje ovoga i TW3 po izvođenju je kao da upoređuješ Halo i Deus Ex

32. Cipak

Cipak RPG Fan

1,561
    323
    83
    Ja ne znam zasto se ovde uopste porede TW3 i ova igra kada nemaju bas mnogo dodirnih tacaka. Na stranu to sto se Horizon poredi sa jednom od najboljih igara u poslednjih 10 godina.
    Ali ovde na forumu je od same najave igre zavladalo neko lose raspolozenje i mnogi su najavljivali da ce da bude tesko sranje. Pa kada se ispostavilo da igra nije tako losa onda smo krenuli da je poredimo sa TW3. Naravno da ce biti u mnogim aspektima losija jer je TW3 postavio lestvicu visoko i tesko ce biti nadmasen u skorije vreme.

33. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,746
    113
    i ti ga sad pretera :D

niko nije pljuvao igru, a poredi se grafika sa witcherom... osim ovog detalja šta je pravi rpg :D

34. Cipak

Cipak RPG Fan

1,561
    323
    83
    Ne mogu sad da prelistavam temu ali koliko se secam bilo je komentara kako ce igra da losa i kako ne bi trebala uopste da se prodaje po punoj ceni. Ali nema veze da ne mracim nastavite ja se iskljucujem iz rasprave dok ne budem odigrao igru.

35. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Pomesao si sa The Last Guardian temom zasluzeni hejt. Ovde niko nije rekao da je ni blizu losha igra.

36. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ali je nazalost main story cesto veoma neubedljiv, znaci cak i meni kome se igra jako svidela je postalo dosadno da se vrtim po Novigradu dok trazim nekoga ko je video Ciri, pa trazi dwarfa, pa vadi Barda iz nevolje, pa zilion rastezanja.

37. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,236
    814
    113
    Tru dat. Meni je W3 11/10 igra, ali taj deo kad stignes u Novigrad bas uspori radnju i znaju bas biti dosadni ti kvestovi koji se sastoje i hodanja i pricanja.

38. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Ne znam o cemu vi pricate :D W3 je jedina igra dosad koju sam igrao barem po 5 sati dnevno. Navukla me prica ko droga, ni u jednom trenutku mi nije bilo dosadno. Btw presao sam svaki quest i otkrio sve znakove pitanja na mapi sa 100+ utrosenih sati.

39. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    problem (ako se moze nazvati problemom) kod witchera nije prica nego gomiletina sporednog sadrzaja pored te price. toliko bi se zezao pored tog glavnog questa da bi bukvalno zaboravio sta treba da radim, radnja tako bezveze potpuno izgubi tok
    btw meni je i dalje neverovatno da sam spucao skoro 150 sati u tu igru

WickedlNl likes this.
  40. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,236
    814
    113
    Ja sam igru presao 4 puta (pre neki dan poceo peti :D ) ali mi je taj pocetak u Novigradu uvek bio malko dosadan sto se kvestova tice.

41. DieH@rd

28,861
    2,529
    113

42. TheNick

19,547
    2,271
    113
  43. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
  44. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    To zavisi od pisca.

A evo komentara GB-a o igri

45. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Znaci potvrdjeno 9/10 :D Kada vam vec stize igra unapred, zasto se ne potrudite i izbacite review kad i ostali? Ne kazem da je istina, ali kada nakon nedelju dana izbace 40+ opisa sa ocenom 9/10, tesko da ce taj novi opis biti realan jer ste vec procitali sve review-ove i licno mishljenje se pomuti sa hype-om. Zato volim da procitam day one opise jer realno nisu imali od koga da kopiraju i cak i ti koji su dali 7/10 barem znas da je stvarno licno mishljenje pisca ne pomuceno opstim hajpom ili hejtom za igru.

46. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Ne, ko zna sta ce reviewer dati igri. Ni ja ni wahad je ne opisujemo za emuglx. Ako hoces da vidis wahadov opis, skokni na IGN.

Igra nam [ako bude srece] stize istog dana kada je i EU release.

Jako velik broj sajtova nije dobio access igri ranije, tako je uvek za mnoge igre.

Balkanski mediji neretko nemaju mogucnost da pisu day1 opise jer ih publisheri zaobilaze jer smo little fishes in a big pond.

Ti bas nemas poverenja u nikoga a, ni sam sebi onda ne verujes kada uzmes igru da igras? :D Kako ce se SVI zapadni mediji ponasati sada sa Nier-om mora da se pitas, igra izlazi danas u japanu a tek za 2 nedelje kod nas. Uf, svi ce biti pod uticajem hypea, propadose SVI opisi.

47. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Nisam rekao da propada bilo sta nego sam bio pod utiskom zbog cele ove price oko NDA da ste dobili igru ranije kad i svi za review purposes pa mi bilo cudno sto tolko dugo cekate se napishe review. A inace ono je bila zajebancija jer ne znam sto nebi priznao da je 9/10 kada su svi dali istu ocenu, nije kao da cekamo u neizvesnosti kako li ce igra proci medju srpskim igracima :D

Zamisli da EmuGLX da 7/10 ili 10/10. Mislim da bi uleteli i svetski mediji da to prokomentarishu :p Ako Nier dobije odlicne ocene u JAP, vecina buducih reviewera ce procitati te opise. Veoma su male sanse ako igra u aziji ima sve 9/10 da ce nekim cudom na zapadu imati lupam 6/10. Na primer znamo da ce Persona 5 imati odlicne ocene vec sada. Ali ok ovo je u pitanju regionalni review, ja sam vise pricao o zakasnelom review0u ali cela ta moja prica pada u vodu jer sada znam da ne dobijate igre unapred.

Last edited: Feb 23, 2017
  48. Wahad

10,864
    1,899
    113
    Ne ne, ja sam bio pod NDA za IGN.

49. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Dobijamo bas retko ranije, indi developeri su uglavnom otvoreniji sa igrama od velikih publishera [mada i oni ponekad znaju da se otvore ranije ako hoce da dobro promovisu svoje igre, npr kao Koei Tecmo sa Nioh-om].

Tu je naravno i cela problematika oko broja kopija koje regionalni distributeri dobiju, neretko brzo razgrabe sve osim xbox kopija [a kome treba to :D ].

50. TheNick

19,547
    2,271
    113
    Opis igre na EmuGlx vredi cekati jer cemo detaljno da ispeglamo igru uzduz i popreko pre pisanja, a autor ce biti eminentni JackRaid. Also yes, pocinjemo sa davanjem ocena igara, makar internalno zbog joinovanja Open/Metacritica soon.

Share This Page