1. powered by Surfing Waves

Horizon: Zero Dawn [2017]

Discussion in 'PlayStation 4' started by zdravkelja, Jun 16, 2015.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,861
    2,529
    113
    "Soon". Like, in this decade. :D

2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,547
    2,271
    113
    Well da smo dobili igru ranije imali bi ga vec sada :) Ali jbg... Igra stize za koji dan, opis u fazonu - prva nedelja Marta. But it will be worth the wait ;)

3. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Mislim na MC/OC, ne na opis igre.

4. hiawata

hiawata Relic

261
    75
    28
    Dosta dobre kritike vidim. Imam zelju da ovo odigram.

5. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
  6. voja87

voja87 Well-Known Member

9,992
    1,782
    113
    bezveze sto su se potrudili oko svega sem vode, izgleda skoro kao neki efekat sa xbox keca

7. vetar

vetar Well-Known Member

5,643
    890
    113
    Jbg, verovatno nije moglo sve..

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Wat voda je razoravajuca,now they hurt my feels :( Nadam se da nema mnogo vodenih povrsina xD

Ne mogu da bacim svoj sud dok ne pogledam kuci.

Last edited: Feb 24, 2017
  9. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    OK pogledao snimak.

Son I'm fucking impressed !!! Guerrilla je SABILA, ovakve igre pokazuju da ce eksluzive uvek biti ispred svega ostalog, igra je apsolutno prelepa.

TheNick likes this.
  10. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,172
    1,002
    113
    Odlicna je. Reshio da skinem Yakuza 0 sa backloga i prodam ga da mogu odmah krenem Horizon :D

11. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    U photo modu se moze menjati polozaj sunca, ali sve ostalo stoji [zato oblaci/foliage stoje u mestu]

12. DieH@rd

28,861
    2,529
    113

13. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Damn

Last edited: Feb 26, 2017
    Nyarlathotep likes this.
  14. jovcov

jovcov Active Member

360
    115
    43
  15. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,112
    393
    83
    Odgledao stream prvih 6h igre. Svako ko ima priliku treba da igra ovo. Prica ima dosta klisea ali je tako dobro sastavljena da sam ja odusevljen. A i gameplay mi deluje jako zabavan.

16. Banezza

Banezza Clever Title

302
    75
    28
    Ovo sam zeni uzeo odavno, igra danas ~10-11h ravno, ja pomalo pogledam :)
    HAOS. Puno raznih igara spljeskano u jednu. Smrt svim nevernicima, ovo je pokidalo! Ko se dvoumi, neka uzme smesta, makar jeo palacinke sa secerom i pastetu par dana (ili nedelja, meseci, kako kome).

Ratanook likes this.
  17. DieH@rd

28,861
    2,529
    113

18. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,886
    188
    63
    e ako je CDPR pohvalio igru onda nema sumnje u njen kvalitet

19. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Ništa dok ne odobri Naughty Dog :D

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

20. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    OK :)

eufrat and Timemaster like this.
  21. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    To bi bilo to, I'm out...

22. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Igra je navlakusa ko sto su Witcher i Mass Effect serijal bili. Mislim da sam odigrao dosad oko 10 sati i idalje sam na sidequestovima koji fala bogu nisu tipa od tacke A do tacke B, nego dodjes do B pa onda jos par puta okolo juris. Mozda sam presao 3 main questa koji su inace odlicni ali imam OCD kad vidim sa strane da ima moguci sq. Otkrivanje proslosti, pecina, kodeksa...sve je zarazno. Stealth odlican. Grafika se vec zna.

23. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,607
    694
    113
    офишал OST пуна четири сата

бог чув'о vpn :)

24. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Guerilla je odgovorila CDPR-u

voja87 and Maxa like this.
  25. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Cute su par xD

26. Maxa

Maxa opsa!

9,461
    2,746
    113
    hideo-kun i dalje dominira

27. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Bas me zanima koliko prica na takvim eventovima, da li se saplice oko engleskog ili vucara prevodioca :D

28. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,505
    1,125
    113
    Krenuo da igram (pre nego Zeldu :D) i sta znam ... deluje kao dobra igra.
    Grafika je odlicna, prica zanimljiva, likovi hipsteri, UI krsh (nije mi se svidjao ni u poslednjem Killzone-u), gluma kao da je Rados Bajic rezirao.
    Odigracu do kraja sigurno.

29. DieH@rd

28,861
    2,529
    113
    Reziser mnogih kultnih filmova John Carpenter je imao ovo da kaze o igri:

voja87 likes this.
  30. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Kao sto rekoh, zaraznost na nivou Witcher 3. Krenem da igram 2 sata, na kraju odigrao 5 sati i idalje van main questa. Cauldron pecine su mi najvece iznenadjenje i definitivno ih treba posetiti. Dacu glavni verdict kada predjem celu igru i sidequestove.

Last edited: Mar 8, 2017
  31. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Ok, definitivno cu dati igri jos jednu sansu kada zavrsim TLG.
    Sto nece biti skoro jer su kontrole ocajne.

32. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    @shin-boyan

Kada zavrsis onaj pocetni main quest The Proving, tada ti se sve otvara. Izbor municije i oruzhja ogroman, mozes vremenom da override-ujes sve mehanicke zivotinje. Prvo na neko vreme, kasnije do beskonacnosti. Sada imas na svojoj strani Sabertootha da pokida neprijatelje :D Ima dosta stvari da se pokupi i procita sto potpunjuje pricu o proslosti sta se u stvari desilo a i plemena su raznovrsnija. Igra te uglavnom nagradjuje da istrazujes jer ce biti par delova na koje te ne salje ali ako sam odes, uvek ces naci nesto rare. Spolja igra je primitivna priroda ali u podzemlju je drukcija prica :)

Sidequestovi srecom su dovoljno zanimljivi i nisu od tacke a do tacke b...svaki sq ima zamrsenu pricu tako da ces da se shetash okolo dok ga konacno ne zavrsis. Sto se tice opreme tu je malo manje truda potroseno...bukvalno veoma brzo naidjes na merchanta koji prodaje ljubicastu/rare opremu. Samo ti trebaju pare i onda se opredelis dal ti bitniji stealth, stamina ili nesto drugo i naravno nabacis dodatne perkove Najbolji outfit ces videti na pocetku ako slucajno banes u jednu pecinu ali nazalost moze da se otkljuca tek pri samom kraju igre, mada vredi za preostale sidequestove jer si prakticno neunistiv. Ja sam se vise opredelio na stealth, naravno da dignem uzbunu itd al vise volim da se shunjam i pokusam da ih preobratim na moju stranu i da jednog po jednog bandita skidam dok ne protmem ceo kamp.

shin-boyan likes this.
  33. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,864
    1,899
    113
    Oružja ogroman...

Hmmm 5 oružja je ogroman izbor?

I to podzemlje ga ima jedva, samo kada moraš one override cores da pokupiš.

34. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Pa bolje reci varijacija. Imas samo luk koji izbacuje vatrene strele da bi kasnije dobio novi koji moze da izbaci 4 razlicite elementarne strele. Takodje i sa svim ostalim tripcaster, sling, ropecaster. Na pocetku sam samo koristio blast damage tripcaster jer sam jedino to i imao. Sada vec imam posebni arsenal da skine zasebno oklop oko kriticnih delova zivotinje, onda u zavisnosti na sta je slaba, koristim taj element, a mogu i da pre toga da ih zamrznem sa slingom ili oborim shockwave-om. Tako da nije da mozes samo da stavis najveci perk na prvi luk i strelu i da ocekujes da ces tako celu igru da predjes vec moras stalno da se prilagodis tipu neprijatelja jer ocigledno neka oruzhja skoro da nemaju nikakav uticaj na konkretnog neprijatelja.

Cauldrona ima samo 5 ali se razlikuje skroz od spoljashnjeg sveta, jos ako zelis da utrosis vreme citajuci svih collectables. Sve u svemu sam se tamo dovedes, ni jedan quest te ne tera da ih prelazis. Ali ako oces da budes full proof, vise volim da rukovodim najvecim mashinama u dolini nego da svaki put bezim od njih. Al to je vec licni zibor dal si stealth ili akciono orijentisan.

35. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,547
    2,271
    113
  36. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Upravo presao, what a ride. Bio sam pesimista u vezi ovog naslova jer iskreno nisam ocekivao ovako dobar lore. Tolko dobar da cu da odlozim Mass Effect Andromedu neko vreme jer ne mogu tolko brzo prelazim opet na ogroman svet.

Ukupno mi trebalo 55 sati za main a mislim da sam i sve sidequestove presao. Ostalo pocistim mapu sa collectables i jos 4 trofeja do platine :p

37. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Meni se igra svidja, ali me svet nikako nije uvukao.

38. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,852
    1,148
    113
    Dobro je pa to nisi do sad rekao već nekoliko puta, but don't mind me. Just saying :D

39. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Ne čitaš pažljivo.

40. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    57 sati za Platinum. Btw Guerilla su kraljevi, svaki put kad sam im pisao odgovorili bi u roku od 24h. Dobio sam mail od celog Horizon tima, vole svoje fanove. Respect.

Ivan and grunt like this.
  41. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Postaje igra sve bolja. Mislim da sam tek na 20%.

42. WickedlNl

2,172
    1,002
    113
    Prica je u stvari odlicna. Na pocetku ljudi misle a kul mehanicki dinosaursi itd al sto si blizi kraju prica se razvija i onda tek vidis zasto oni postoje i ima itekako smisla za eko sistem.

43. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    Koliko impresivno ova igra izgleda stvarno da ne poverujes. Nista lepse nisam video. Ocekivanja od God of War-a su mi sada jos veca :D

WickedlNl likes this.
  44. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Odlicna je grafika.
    Sto se mana tice - voda, nizak AF i lose animacije likova.
    I uz sve te mane, za mene najimpresivnija igra do sada.

WickedlNl likes this.
  45. grunt

grunt Celeb Freak

15,262
    2,256
    113
    @shin-boyan
    Za vodu se slazem, AF mi se cini OK u 4k modu, ali da moze biti bolji.
    Sto se animacija tice cini mi se da je tu problem samo sa ljudskim sporednim NPC-ima, sama Aloj i ovi "zivotinjski" neprijatelji su animirani odlicno, barem mi tako deluje preko gomile snimaka sto sam pogledao.

46. DragonOfTheEarth

3,112
    393
    83
    Uhm, jedini lik koji ima 'losu' face animaciju je na zalost Aloy. I to ne zato sto je lose animirano nego je glumica sve sto je mogla nekako stisnuto izgovarala pa joj kretanje usana cudno izgleda. Cak i mnogi sporedni likovi koje sam ja video imaju jako visok nivo detalja u facijalnoj animaciji, recimo jednoj zeni drhti donja usna dok izgovara odredjene reci i to potpuno realno izgleda. Stvarno ne znam gde si naisao na lose animacije.

47. Wahad

10,864
    1,899
    113
    Nismo onda igrali istu igru :( nisu u fazonu MEA ali su baš loše most of the time, i ni jedan patch to za sada nije fixovao.

48. DragonOfTheEarth

3,112
    393
    83
    Moguce da je tako kasnije u igri, ja sam samo gledao kompletan prelaz prve zone(do napada cultista) i tu su mi facial animacije bile vrhunske osim gorepomenute Aloy.

49. shin-boyan

4,505
    1,125
    113
    Ashly Burch je iznenadjujuce lose odradila posao, dosta gore nego u Borderlandsu, MK 10 ili Life is Strange.
    Sama gluma je ok, ali prica nerazumljivo, tiho, mumla. Mozda je zamisao i bila da tako zvuci. Nemam pojma.
    Mada, kada se poredi sa MEA...

50. Wahad

10,864
    1,899
    113
    ima jedan trenutak u ME:A što sam video u review-u, hteo sam da plačem...

What a writing....

Share This Page