1. powered by Surfing Waves

Horor filmovi

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Nyarlathotep, Feb 17, 2012.

1. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Horror movies

Horror films are a movie genre seeking to elicit a negative emotional reaction from viewers by playing on the audience's most primal fears. They often feature scenes that startle the viewer through the means of macabre and the supernatural, thus they may overlap with the fantasy and supernatural genre. Horrors frequently overlap with the thriller genre.

http://www.youtube.com/watch?v=IezWgqg_-cQ

Topic za sve nas koji vole horror zhanr.
    Mesto na kojem tjemo motji jedno drugom preporuchiti horor filmove, kad god da su se pojavili. Ne bih da mnogo cepidlachimo, sve shto nas je na neki nachin uplashilo, istraumiralo, probudilo u nama nekakav strah, mozhe da ide u ovaj topic. Potrudite se da napishete neko svoje mishljenje, ne morate duzhiti ako vas mrzi.

Da ne duzhim mnogo...

Noroi IMDb

http://www.youtube.com/watch?v=7A5VNsEeAMY

Definitivno jedan od boljih azijskih horora na foru "ghost footage" filmova. Podsetja na Blair Witch project jer je na onu foru, pronadjeni su snimci lika koji pravi dokumentarce koji je nestao. Pozajmljeno je par fora iz slichnih filmova, al' to ne znachi da je ovaj film losh, shta vishe, odlichan je.

Kobajashi je lik koji istrazhuje paranormalne dogadjaje, na pochetku filma njegova kutja izgori do temelja, zhena mu je pronadjena mrtva u rushevini a Kobajashi je nestao. Pronadjeni su njegovi snimci koji tje nam otkriti shta se ustvari dogodilo.

Film je spor, polako vas uvlachi u svoj svet objashnjavajutji vam svoju mitologiju, sve to je propratjeno povremenim bizarnim i neobjashnjivim dogadjajima, ne bih mnogo da spoilujem. Gluma je skroz na mestu, nije bilo momenata na kojima sam prevrtao ochima i shegachio se na konto glumaca. Film bi trebali gledati sami, u mraku, bez da vas neshto ometa, da mozhete polako da udjete u Noroi svet i se da upijete. Shto film duzhe traje, to je vishe jeziv, da bi pred kraj pochele stvarno bizarne scene, samo kad se setim jednog dela najezhim se.

Definitivno ga vredi gledati, ako ste ljubitelj "found ghost footage" filmova i azijskih horrora, ovo je definitivno film koji se ne sme propustiti! Chak i ako ne volite gore navedeno, pokushajte pogledati ovo, film je vredan gledanja. 9/10 od mene :)

2. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,179
    220
    63
    ^ Je l' iz prvog lica kao BW Project?
    Ako jeste, da ne skidam dzaba...

Elem, ne sjecam se kada sam zadnji put pogledao dobar horor, azijci su ubjedljivi po ovom zanru.
    Ne volim horore (ni bilo koji drugi zanr) iz prvog lica, interesuju me horori tipa Ju-on, Omen i sl., ne volim djecu pa se samim tim uzasavam istihh :lol:
    Ako se neka premislja da pogleda Don't be afraid of the dark neka odma' odustane, film je nadareno glup.

3. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    nah, nije u tom fazonu kao Blair Witch, ako ti je Ju-on bio dobar, ovaj tje da te istrese iz gatja :)

4. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Ako se neka premislja da pogleda Don't be afraid of the dark neka odma' odustane, film je nadareno glup.

Ja sam ga pogledao i daleko mi je od glupog samo sto je vise fantasy nego horor.

5. voja87

voja87 Well-Known Member

9,146
    1,511
    113
    pogledam ponekad neki horor, ali sad iskreno izbegavam ih jer hvatam sebe kako ne smem da odem u kuhinju ako mi se u toku noci pije voda...
    nesto sto mie je istraumiralo, ovaj film nisam dugo gledao ...the mothman prophecy, jedan od onih filmova gde loze a na kraju se nista ne desi u 90% slucajeva, tipa, lik gleda u ogledalo i sad naravno ocekujem da pomeri ogledalo i ugleda neko jebeno sranje, ali nema nekih cudovista, ubica...zajeban film barem mi je tako ostao u secanju, mozda nije nista specijalno
    ps: iz filma, super quote
    John Klein: I think we can assume that these entities are more advanced than us. Why don't they just come right out and tell us what's on their minds?
    Alexander Leek: You're more advanced than a cockroach, have you ever tried explaining yourself to one of them?

6. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    Podrzavam topic, pogledao sam toliko horora da su mi svi smesani u jednu veliku kasu :D Tesko je izdvojiti iz secanja nesto sto valja da preporucim, kasnije mozda se i setim necega a da nisu vec svi gledali.

7. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

749
    54
    28
    obozavam horore igledam ih od malih nogu. zasad evo da izdvojim [Rec] koji mi se bas dopao i Hellraiser: Inferno po meni jedini hellraiser koji valja, vise je psiholoski teror nego bezumna koljacina, pinhead se ne pojavljuje toliko koliko u ostalim delovima...mis'im preporuka od mene.

8. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    41
    48
    Jedini problem je sto ih ne prave kao ranije:)
    Vec "deset" godina ne skidam horore zato sto se termin "horor" nakacio na subotnje vece uz kokice i los slasher movie ili fag industriju vampira. Podrzavam i ja max thread i dobro bi bilo spomenuti sto vise good ol' movies jer bih rado neke stvari ponovo pogledao:)

9. dimitrijer

dimitrijer woy chan

1,006
    7
    38
    Videh na linku za imdb koji si ostavio da pistoji film uzumaki ili spirala.manga je totalno bolesna,al mi nisu jasni kako su uspeli da naprave film po tome.moracu odgledati

10. Shodan

Shodan timebomb tickin away

673
    5
    18
  11. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    o da!
    Buildup jeste odlichan kao i atmosfera u filmu, al' kasnije prerasta u sprdnju.
    Shto se Uzumaki filma tiche ... meh, jeftino deluje i nekako plitko, definitivno je mnogo bolje prochitati mangu.

Odgledah sinotj Paranormal Activity 2: Tokyo Night http://www.imdb.com/title/tt1728179/
    Prva polovina filma je gotovo identichna americhkom PA (prvom delu), kasnije postaje jezivije i, po meni, mnogo bolje od USA PA.

Ako ste vetj odgledali 3 dela Paranormal Activity, dajte i ovome shansu.
    p.s. OBAVEZNO nadjite dobre subtitleove, na netu se vrte 2 verzije, jedna ima ochajan prevod koji film pretvara u komediju, vetj u prvih par minuta mozhete skapirati o kojoj verziji se radi :)

12. aequitas

aequitas Member

50
    0
    6
    Upravo odgledah Frailty
    slucajno sam ga video na zemundi, odlican triler/horor, prepruka.

13. SrEbRnI

SrEbRnI Member

209
    9
    18
    Kao sto neko rece odgledao sam toliko horora da su mi postali smesni. :) Sto se tice novojih horora odavno nisam pogledao dobar horor. Zadnje sto sam gledao da mi se bas svidelo je REC 2. Nije los. Jednu stvar sam samo primetio kod horora. Filmovi koje sam gledao pre 15 - 20 godina kad sam bio klinac su mi bili vrh, kasnije kad sam ih odlgledao bili su mi smesni. Npr. jedan od najstrasnijih filmova koje sam gledao kao klinac mi je bio Exorcist, kad sam kasnije procitao knjigu i odgledao film jos jednom nije mi bio ni blizu tako strasan. Kao klinac sam se lozio na TO (od Kinga). Isti slucaj, procitao sam knjigu i kad sam odgledao film bio je blagi uzas. Skroz mi je pokvario onaj utisak koji sam imao kad sam bio klinac. Da ne kazem sto su upropastili knjigu na kraju. Da skratim, sto se tice horora ako ima neki film koji je ostavio super utisak na vas pre brdo godina ne gledajte ga opet!!! Ja sam tako sebi upropastio gomilufilmova.

14. Sol-Badguy

Sol-Badguy Active Member

1,202
    1
    38
    ^drugarica mi poklonila komplet IT knjiga, probao da čitam, batalio posle nekih stotinak strana. Smorilo me, ubilo. A ni film me nije previše oduševio.

Videh na linku za imdb koji si ostavio da pistoji film uzumaki ili spirala.manga je totalno bolesna,al mi nisu jasni kako su uspeli da naprave film po tome.moracu odgledati

Bolje preskoči, ja sam pročitao mangu i skroz mi je bila dojajna i onda film... taj ukleti film sa još ukletijom japanskom "glumom"... nešto više od pola sam pogledao i batalio. A čak sam i Meet the Spartans uspeo da pogledam ceo.

Kontam da bih mogao da konačno pogledam BWP, kažu ljudi da ima odličnu atmosferu, a poslednjih 5-6 godina nisam gledao nijedan horor koji me je uplašio, a pregledavao sam i one starije.

Ali zato ne mogu da igram Amneziju duže od 15 minuta
    od čega 10 minuta stojim u mestu i osluškujem

P.S. Bilo bi fenomenalno kada bi neki "First person" horor bio snimljen tako da je zvuk binauralni... ili igra tako odrađena.

15. Blue

Blue ....................

11,066
    506
    113
    REC je jedini film koji je uspeo da me uplaši u skorije vreme,
    dobar je i REC 2 ali ne kao kec.

U svakom slučaju vredi pogledati oba.
    Ne znam sad šta da preporučim a nije ultrapopularno jbg.

16. nojvil27

nojvil27 Member

106
    2
    18
    U zadnje vreme bas slabo ima dobrih horrora, prosle godine mi se najvise svideo:
    La casa muda , zbog jako dobre atmosfere tokom celog filma

[video=youtube]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Rc8WnSu2w9U[/video]

A ove godine izlazi i americka verzija filma:
    [video=youtube]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=4C8z9m97OAU[/video]

17. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    dobar je bio la casa muda, odlicna atmosfera kroz ceo film, slazem se :)
    e sad ... remake, nisam nikada bio fan istih, al predpostavljam da cu gledati, jer mi vise lezi engleski od ... spanskog?
    Rec mi je bio onako... nista specijalno, jedna scena pred kraj me prosrala skroz :D
    Mogao bih da overim i drugi deo. Ok, stavljam ga sada na download ... moram

18. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,699
    1,179
    113
    opa, preporuke o kakvim sam sanjao, a nigde nisam mogao da nađem, nyarla, svaka čast za topic! rec sam davno gledao i sećam se da sam posle filma bio oduševljen jer me je isto, zadnja scena ispresecala pošteno, mada, američku verziju nikad nisam gledao, dvojka je isto u opticaju :) ne sećam se ni ja kad sam gledao dobar horor, u skorije vreme. hm, paranormal activity me je isto isprepadao, samo sam u vrata gledao :D, druga dva dela neću ni da pominjem, maksimalno su mi glupi. horore sa sečenjem udova i čupanjem mozgova (hostel, saw, human centipede i slični) ne računam u horore, sem što mi je saw 1 jedini kvalitetan film u franšizi zbog misterioznosti i statičnosti, a opet te istripuje i ima radnje i te kako. sledeći je la casa muda :)

19. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    Obozavam horor filmove,al nijedan ljudski nisam skoro pogledao,sem Mirrors koji nije los,al je jaca azijska verzija.
    Insidious od novijih nije los,Red state moze da prodje,11-11-11 je do jaja.btw jel gledao ko Priest valja li film ?
    Dajte preporuke za filmove na fazonu ukletih kuca i to,kao sto su The Haunting in Connecticut i 1408,i neke sa vampirima dobre :)

20. SrEbRnI

SrEbRnI Member

209
    9
    18
    Nije los film Bag Of Bones. Skoro je izasao. Radjen je kao serija iz dva dela i prilicno je veran knjizi.
    American Haunting sam skoro odgledao. Ima neku cudnu atmosfru ali me je odusevila jedna scena sa devojcicom i samaranjam. Odlicna scena.
    A sto se tice filmova sa vampirima Salems Lot mi je neprevazidjen. Odlican film.

21. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,699
    1,179
    113
    Insidious od novijih nije los

ae sad ozbiljno da mi neko kaže, koja vam je fora sa ovim filmom? pričao sam sa jedno petoro i svi su davali tople preporuke u stilu "jako dobar horor". ja nisam skontao šta je tamo bilo horor, meni je film bio tužan koliko je naivan

22. Zegota

Zegota Zegota

1,362
    130
    63
    Insidious je teško sranje. Odgledao sam ga do kraja samo da bih video da li im je zaista bila namera da naprave sprdačinu, ali, na žalost za moje vreme, to nije bio slučaj.
    Poslednje horore koje sam odgledao i koji su me kao skenjali su REC i Martyrs, pa i Session 9 da kažeš da je ok. Možda se još nečega setim.

23. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

749
    54
    28
    e Martyrs je odlicna bolestina, francuzi kraljevi, a ima dobru pricu

24. Rocky

Rocky CAPCOM suicide

1,107
    17
    38
    Kau da je ovo OK film - You're Next http://www.imdb.com/title/tt1853739/ ?

25. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Meni je insidious bio interesantan skroz, nije strashan, onaj darth maul je smeshan, al' najezhio sam se ko najgori kada sam video one likove sa onim chudnim osmesima pred kraj filma.

ovo je ok kratak film, nije horor, al' nek bude ovde :)

http://www.youtube.com/watch?v=La6T8Bq6CsU
    na zhalost slika je golo govno

ovo vetj jeste horor, bitje vam jasnije zashto sam se najezhio dok sam gledao kraj Insidious:

http://www.youtube.com/watch?v=DsL_5bovozE

26. murdoc

murdoc Member

62
    0
    6
    John Carpenter's Vampires http://www.imdb.com/title/tt0120877/

http://www.youtube.com/watch?v=eGnFEre3Iu8

27. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    ae sad ozbiljno da mi neko kaže, koja vam je fora sa ovim filmom? pričao sam sa jedno petoro i svi su davali tople preporuke u stilu "jako dobar horor". ja nisam skontao šta je tamo bilo horor, meni je film bio tužan koliko je naivan

Meni je insidious bio interesantan skroz, nije strashan, onaj darth maul je smeshan, al' najezhio sam se ko najgori kada sam video one likove sa onim chudnim osmesima pred kraj filma.

Pa eto , rekoh i ja nije los , al kakvih ima horora , jednostavno nije los :D

28. Shodan

673
    5
    18
    Odgledao Noroi... očajna gluma, scenario, tekst, neverovatno naivno... čak je i muzika ukradena iz The Thing. Totalni amaterizam u svakom smislu.

29. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    ah, shteta :\
    meni je bio bash kul film, jeziv i mrachan
    onaj deo sa fetusima...

30. Shodan

673
    5
    18
    Ne znam, stvarno skroz jeftino izgleda... ok, razumem da je "found footage" fazon filma i nisam ni očekivao neke efekte (a i onako efekti ne mogu da nadomeste atmosferu... koje ima u ovom filmu, ali samo u tragovima), ali ovo je... kao da sam ja ustao i rekao e Nyarla, ajd nas dvojica da pravimo film... od rekvizita će da nam posluži ono što nađemo u sobi, ostale uloge ćemo da popunimo talentom sa Facebooka, a super-psychica će da igra Kale, gospodar vremena.

Meni nije bilo ni najmanje jezivo, par puta umalo nisam zaspao, uopšte se ne zezam...

I ne ide krađa muzike nikako, pogotovo ne iz The Thing (zar su mislili da niko neće da izvali?) Zamisli da gledaš neki novi SF film i krene da piči Star Wars tema...

Jedina scena koja iole valja je kad se golubovi zakucaju u prozor i ona žena krene da ispušta one Ju On zvuke :) a i to samo zato što se desilo u momentu kad sam ustao od kompa da bih se prebacio na krevet jer više nisam mogao da izdržim od smora... idem ka krevetu, iza leđa čujem te umilne zvuke, okrećem se i wait wha šta?! :D

Ma šta znam, verovatno sam i ja oguglao na sve to... ranije nisam tri meseca spavao normalno nakon japanskog Ringa, sad se smejem kad gledam... isto kao kada sam gledao Rec, sve vreme sam imao utisak da gledam Los Serrano u horor fazonu i kidao se od smeha :lol: (što je najgore, posle sam skinuo film sa engleskom sinhronizacijom i reakcija je bila... vratite mi španski) Nekoliko godina se nisam usuđivao da ponovo pređem F.E.A.R., skoro sam ga obrnuo a da se nisam iscimao ni na sekund... nothing seems to satisfy, dajte bre neki ultimativni horor :D

31. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    Ja nisam primetio da je muzika iz The Thing, retko skontam takve stvari.
    A shto se glume tiche, shta ja znam, meni je problem shto je film na japanskom, pa ne mogu da im skapiram emocije :D

A ako zhelish ultimativni horor, Amnesia, al' to nije film.
    Mene teshko plashe filmovi, jedino ako se bash uzhivim pa mi bude malchice nelagodno dok gledam, recimo Fourth Kind sa milom jovovitj.

Skinuo sam Hantu i Mati Suri, azijski filmovi, nekakvi Filipini il' neshto slichno, pa bih mogao to da gledam.

Gledao sam Wrong Turn 4... tjesme, jedino mi je kul shto
    SVI pocrkaju
    , zadnja smrt je awesome, ochekivao sam neshto da tje da se dogodi, ali ne bash to :)

http://www.imdb.com/title/tt0065947/ ovo je kul, nije horor, ali vredi videti, kratko je i bizarno.

Gledao sam i Darkening Sky http://www.imdb.com/title/tt1502402/, hjoj uzhasa, volim filmove sa vanzemaljcima, al' ovo je uzhasno dosadno, predvidivo, ochekivao sam da tje vanzemaljce da predstave nekako drugachije, ovde izgledaju kao nekakvi smeshni insekti.

Hostel 3... sranje, sranje, sranje... ne postoji bolja rech koja bi opisala ovaj film, ovo je totalan raspad.

Room 6 http://www.imdb.com/title/tt0451187/ zaobidjite u shirokom luku, kraj filma je ochigledan nakon prvih 10 minuta, pricha je chista debilana, nema nicheg zanimljivog za videti u ovom djubretu.

32. Shodan

673
    5
    18
    Ovo je tema, ide nekoliko puta u Noroi:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=meU2gAU7Xss[/video]

Daaaa, Amnesia... sećam se da sam izdržao pet minuta nakon prvog pokretanja igre :D oh well, downloading again :)

33. the patriot

the patriot philosopher

811
    14
    18
    ^ Meni je rezonovanje dosta pomoglo da predjem amneziju. U pocetku mi je recimo bilo najstrasnije jer nisam znao pricu, kako je igra napredovala i kako se lik upoznaje sa stvarima to vise stvari onaj ko igra moze da postavi u realni okvir i da demistifikuje (don't worry ovim nista ne spoilujem :)), te je meni sve manje i manje bilo strasno upravo zato sto mi je postajalo sve logicnjije sta se zapravo desava. Daleko od toga da se nisam prepadao.

Takodje da bih olaksao sebi igru pocim sam imao mogucnost trudio sam se da trazim ono od cega bi trebao da bezim da bi mogao da vidim sta je.

Za mene je oduvek najstrasnije bilo nesto sto dozvoljava mojoj masti i mom umu da odlucuje sta je kada nemam dovoljno informacija da to postavim u neki logican uzrocno-posledicni sled i "realistican" (veoma labavo definisano) okvir.

Zato mi je recimo (po hiljaditi put :lol:) pontypool bio jedan od odlicnih horrora bas zbog tog nepoznatog faktora i time sto nacin na koji je snimljen dopusta gledaocu da popuni rupe, to je i jedna od stvari (pored fantasticne glume) koja cini 12 angry men meni jednim od najboljih filmova ikada.

http://www.emuglx.org/nextemuforums/showthread.php?tid=317&highlight=amnesia

34. Shodan

673
    5
    18
    Za mene je oduvek najstrasnije bilo nesto sto dozvoljava mojoj masti i mom umu da odlucuje sta je kada nemam dovoljno informacija da to postavim u neki logican uzrocno-posledicni sled i "realistican" (veoma labavo definisano) okvir.

E, baš na to sam i mislio kad sam rekao da efekti ne mogu da nadomeste atmosferu. Ringu (pa i F.E.A.R. koji je od njega "pozajmio" dosta elemenata) je bio pun takvih momenata, kada se duboko u pozadini kadra, u nekom ćošku pojavi nešto na delić sekunde i narednih par minuta razmišljaš "čekaj... jesam li ja tamo stvarno video nešto ili ne?" Zato su iskoč-uplaš holivudski treševi krš jer igraju na jeftinu kartu refleksa, za razliku od mindfuck momenata koji su pravi horor... nikakva slika na ekranu (zato, između ostalog, kvalitetan horor čini i kvalitetan zvuk) ne može da stvori jezu koju sam iskonstruišeš u svojoj glavi :)

35. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    Slazhem se u potpunosti sa vama dvojicom, zbog toga ja i dan danas nemam muda da igram System Shock 2, jednostavno, igra mi je haos strashna :D Jeste da izgleda jadno grafichki, al' sve ostalo je chista desetka, jedna od igara sa najboljom atmosferom ikada!

36. nojvil27

nojvil27 Member

106
    2
    18
    Konacno jedan horror koji po traileru izgleda jako dobro:
    The Awakening
    [video=youtube]http-~~-//www.youtube.com/watch?v=3yneMKpmA8w[/video]

37. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    ^ Skinu sam ga juce, ali nisam jos stigao da pogledam. Vidim da su ocene ok.

38. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    Pogledao sinoc DC verziju From Beyond-a, sweet creature effects, uvek mi dodje da placem sto vise ne prave lutke/maske u danasnjim hororima :(

http://www.imdb.com/title/tt0091083/

39. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    Pogledao sinoc jos jedan klasik iz 80-tih Prince of Darkness od karpentera, extra film, steta sto danas nema ovakvih horora danas.

40. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    ^
    Odlichan film, i ja sam ga skoro gledao s' uzhivanjem po boga pitaj koji put.

Gledao sam pre neki dan 3 horora sa devojkom, pa tju da napishem po par rechi o svakom.

Apartment 143

Ako ste gledali Paranormal Activity, gledali ste i ovaj film :)
    Dakle, na foru svih ghost filmova koji su se pojavili u poslednjih par godina.
    Ne znachi da je losh film, ok je za odgledati ako ste fan ovakvih filmova, nije neshto preterano napet i jeziv, al' ima par scena koje su me uplashile iako je bolno ochigledno da neshto mora da se dogodi.
    Plus je, meni barem, shto u filmu glumi onaj latinos il' shta li je iz Reaper serije.

Area 407

Josh jedan found footage film, ovaj nije strashan, ni malo!
    Avion se srushi na nekakvom napushtenom mestu i neshto krene da napada prezhivele. Jedina pozitivna stvar u filmu jeste bash to shto napada ljude
    jebeni DINOSAURUSI
    .
    Preskochite ovaj film, odgledajte jedino ako gotivite found footage filmove i ako ste ljubitelji
    jebenih dinosaurusa
    , koji se ne vide mnogo u filmu, na zhalost. :(

The Tapes

Da, josh jedan found footage film...
    Donekle zanimljiva ideja koja je upropashtena loshom realizacijom. Dva ortaka i devojka su chuli neshto u vezi svingerskih zhurki na jednom mestu, pa su odluchili da posete to mesto i vide shta se tamo deshava. Naravno, ispostavlja se da su se grdno zajebali i da su ushetali negde gde nisu trebali. Nije strashan film, ne setjam se da ima jedna scena koja me uplashila, nije ni jeziv niti napet, tome verovatno mnogo doprinose i ochajni glumci, al' ako gotivite ovakve filmove, pogledajte i ovaj, kratak je i videtjete da deluje kao fina ideja koja je, na zhalost, upropashtena mnogim glupostima.

A evo josh par filmova koje sam gledao u poslednjih par nedelja:

Atrocious

Ime filma odprilike opisuje film :)
    Found footage film, koji je, po meni, ogromno djubre.
    Brat i sestra odputuju na vikendicu kako bi proveli slobodno vreme sa porodicom, tamo chuju nekakvu legendu o devojci u crvenom koja pomazhe ljudima koji se izgube u lavirintu napravljenog od zhbunova koji se nalazi u blizini vikendice. Njih dvoje uzimaju kameru, odlaze tamo, sranja pochinju da se deshavaju. Preskochite slobodno, osim ako ste ljubitelj ovakvih filmova. BTW: Film je na shpanskom il' nekom slichnom jeziku.

Evidence

Found footage, opet :D
    U zadnje vreme ih prozhdirem, iako nigde ne mogu da nadjem jedan koji me MNOGO zanima, al' o njemu na kraju posta.
    Dakle, prijatelji odu na kampovanje, skontaju da ih neshto prati, sranja pochinju da se deshavaju... a onda, pred kraj filma, sve ode u tri lepe, film krene nekim sasvim drugim putem i gledaoce ostavlja zbunjene. Meni je bio ok film, najvishe zbog tog kraja koji nisam ochekivao (shto ne znachi da je dobar). Ponavljam se, ako volite found footage filmove, mozhda vam se ovo dopadne.

Martyrs

Mnogo ljudi je hvalilo ovaj film, a meni je ekstremno djubre :D
    Ne kontam na koju foru je ovo horor, tj. horor je, ako su Saw i Hostel horori.
    Neki ljudi su muchili jednu curu dok je bila klinka, i ona, kada je odrasla, iscima svoju drugaricu, koja je takodje zhrtva zlostavljanja, da se osvete ljudima koji su je zlostavljali.
    Ne volim francuski jezik, verovatno je i to uticalo mnogo na smor koji sam osetjao dok sam gledao film. Mozhda tje neko ko je ovo gledao i gotivio napisati neshto vishe, shto se mene tiche, ovo netju gledati ponovo.

A sada, film koji bih MNOGO voleo da vidim, a vetj mesecima nigde ne mogu da ga iskopam je Unaware.

Ako neko ima neke informacije o mestu na kojem bih mogao da nabavim film, neka javi. Hvala!

41. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    De nalazis ova DJUBRAD lol Ja placem kako nemam vremena da pogledam ni ono malo sto vredi, a ti gledas ova smeca :D

42. stale

stale bowel disruptor

3,413
    778
    113
    Meni je Martyrs jedan od najboljih horora koje sam gledao.
    Sad sta ga cini hororom, je pitanje za teoreticare. Horor kao zanr je prilicno sirok, u knjizevnosti ga cak smatraju da ne postoji dovljno osnova da se istim i smatra.
    Sto se samog filma tice meni se uvek svidjala ta tematika i ovde je odlicno obradjena. Pocetak filma je vise slash/horor orijentisan dok posle vise prelazi u dramu, a kraj mi je fenomenalan :D

43. njmfffanj

njmfffanj New Member

733
    5
    0
    Ja sam pre koji dan svukao ova dva na DVDu... Poslednji put sam ih gledao pre sto godina, pa sam se odlucio da ih ponovo pogledam... i nisam zazalio, sada su mi verovatno bar tri puta bolji. :lol:

Street Trash (ili ti poznat kao "explodingbumexplotation" :lol: )
    http://www.imdb.com/title/tt0094057/

When a liquor store owner finds a case of "Viper" in his cellar, he decides to sell it to the local hobos at one dollar a bottle, unaware of its true properties. The drinks causes its consumers to melt, very messily. Two homeless lads find themselves up against the effects of the toxic brew, as well as going head to head with "Bronson" a Vietnam vet with sociopathic tendencies, and the owner of the junkyard they live in.

i ovaj sjajan socio-satiricni horor ooozefest:
    http://www.imdb.com/title/tt0106450/

Residents of peaceful Pebbles Court, Homesville, are being used unknowingly as test experiments for a new 'Body Drug' that causes rapid body decomposition (melting skin etc.) and painful death.

ps. Oba filma definitivno nisu za sve, al' trebalo bi im jednom dati sansu. Po meni su zapravo vise politicko-socijalne satire nego horor filmovi.

od ovih novih "fensi" horora, preporucujem "The Violent Kind". Odlicna postava, odlicna rezija, kamere, efekti. Prica takodje jurca sa jednog zanra na drugi (pocinje kao slasher, prebacuje se na Evil Dead, zatim ode skroz u SF, a zavrsi se Lavkraftovski). Oh da, i kako ime kaze, film JESTE nasilan, vise nego krvav. :lol:

44. mandrak

mandrak New Member

55
    0
    0
    Horori su mu omiljeni zanr, ali malo je onih koje posle prvog gledanja ne obrisem.
    Moje preporuke:
    1. DEAD END (2003). Jedan od retkih filmova koji je uspeo da me unervozi, a i čitava priča ima , po meni, solidan epilog.
    2. TRIANGLE (2009)
    3. IT (1990) - Kad sam bio madjionicarev segrt, ovo mi je bio omiljeni horor
    4. In The mouth of Madness (1994)
    5. Rec- ovi

45. milosm

milosm loony tune

1,028
    0
    0
    Nije se dosta pisalo po temi,ali uglavnom izasao je Rec 3,koji je hronoloski ispred Rec 1 i 2.Film je onako,a najavljen je i Rec 4 kao kraj sage.

Inace The Haunting in Connecticut mi je omiljen od novijih,dajte preporuke za neke dobre Horore :)

46. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Ohoho, mogao bih da overim Rec 3, kada sam vetj i prethodne gledao. Nisam mnogo horora pogledao u zadnje vreme, a i ti shto sam gledao su bili meh. Kasnije tju napisati neshto o njima.

47. SrEbRnI

SrEbRnI Member

209
    9
    18
    I ja sam stavio rec 3 na skidanje. Nisam ni znao da je izasao nastavak. A sto se tice It-a iz prethodnih postova i meni je to bio jedan od omiljenih filmova. Skoro sam uzeo da ga odgledam da se podsetim mladjih dana i razocarao sam se. Knjiga je mnogo mnogo bolja i realnija.

48. SrEbRnI

SrEbRnI Member

209
    9
    18
    Rec 3 - hmmm... mozda se nekome i svidi ali na kraju mi je bilo zao sto sam ga odgledao. Nema nikakve veze sa prethodna 2 dela. Ne izgleda mi kao da je hronoloski ispred jer nema nikakve veze sa prethodna 2 dela. Tj sa pricom iz drugog.

49. grunt

grunt Celeb Freak

14,515
    1,948
    113
    Imao sam takav osecaj, pa se i nije nasao na dl listi.

50. SrEbRnI

SrEbRnI Member

209
    9
    18
    Ja sam se ponadao da ce da objasni nesto o devojcici sa kraja drugog dela ali nema bas nikakve veze. Ko nije gledao a svidjaju mu se prva dva slobodno nek preskoci.

Share This Page