Horor filmovi

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Nyarlathotep, Feb 17, 2012.

1. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    Ja sam gledao The Broken, nemam reci koje djubre od filma...gledao sam je zbog Sare Konor, inace film je neverovatno glup i dosadan 1/10
    Takodje i The Witch, isto misljenje kao i Broken...samo neka govna gledam :/

2. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,551
    1,566
    113
    Da ne bude da nishta ne pishem ovde:

http://www.imdb.com/title/tt4375268/

OvaJ film zaobidJite! Dakle, uzhasno dosadno, ne kapiram gde Je tachno horor, ne mogu ni da pishem vishe o filmu.
    Kostimi su kul tho.

Odgledao sam i The Witch pre nekih sat vremena.
    Dakle, shta Je tu tachno horor? For real, Jedan Jump scare, a ovo ostalo ono, nishta posebno. Niti sam osetJao nekakvu napetost, niti Jezu, sve Je nekako prazno bilo. SvidJa mi se ideJa tho, i dobri su mi bili momenti u shumi, ali sve ostalo Je skroz meh. :\

Last edited: Feb 21, 2017
  3. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    Ja gledao Train To Busan, korejanski zombie "hororcic"...paa ljubitelji zombi zanra zaobidjite ovaj, ni jedan metak niko nije opalio u celom filmu XD ali kontam ovo ima neku emo poentu, al' ja sam hteo nesto drugo

4. Ace

Ace 1.000.000

2,583
    384
    83
    Meni je Train to Busan odličan, najbolji zombi film koji sam gledao u poslednjih par godina. Čak sam uspeo da istolerišem to što je korejski film jer korejske/japanske i slične non-english filmove ne mogu da gledam, u stvari mislim da je ovo prvi korejski film koji sam u životu pogledao.

Pogledao sinoć Autopsy of Jane Doe, super je, pravo osveženje, jedino je kraj mogao da bude malo bolji.

Takođe sam pogledao i Hush, ok je samo što sam sve vreme imao utisak da su pokušali da kopiraju "You're Next" (koji je do jaja, preporuka ako neko nije pogledao).

5. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    ^ Gledaj korejske trilere...ne znas sta propustas ;)..horori im nisu jaca strana

6. zdravkelja

zdravkelja Member

7,900
    1,074
    113
    Memories of Murder je kul, a od ovih novijih Handmaiden :)

7. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    Ja odgledah Split http://www.imdb.com/title/tt4972582/ od Najta Simamamlana, pise da je horor ali vise je triler, u glavnom dobar film, radi se o tipu koji imam poremecaj licnosti, tacnije 23 licnosti u jednom coveku :shocked2:

8. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
  9. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,136
    728
    113
    Zapravo možda i poslednji Karpenterov "ozbiljan" i kvalitetan horor. Mada su se meni kao klincu sviđali i cheesy "Vampiri". Pogotovo uvodna scena. :)

10. howler

howler Well-Known Member

2,148
    382
    83
    @grunt Da Mouth of Madness je stvarno dobar. Neznam zasto jos nije popularizovana Lovecraftian tematika... Skoro i da nema filmove koje crpe inspiraciju od toga...
    Prince of Darkness jesi gledao to?

....i dok sam tu... kazu da je ovaj film pomerio lestvicu horrora za jos jedan nivo. Po bizarnosti ga stavljaju na nivo sa "A Serbian Film".

11. dsst

dsst fdggg

3,426
    620
    113
    preterivanje i senzacionalizam, prilicno light horor.
    ima nekoliko gore scena i nekoliko simply gadnih scena.
    generalno nista narocito filmic ali u odnosu na Srpski Film je remek delo (a retko sta nije).

12. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @howler
    Aha gledao, pogledao sam skoro sve sto valja od horora iz 80tih, zato mi cudno bilo da sam ovo nekako promasio. Pregledao sam nekoliko top lista juce i smorio se kada sam skontao da mozda ima jos 2-3 filma da pogledam, kada stim zavrsim ostajem na milost i nemilost modernih horora :D

Sto se Raw-a tice overice se.

Last edited: Mar 27, 2017
  13. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    The Devil's Candy...sranjence :/

14. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @beskraj
    Na ovaj mislis ?

http://www.imdb.com/title/tt4935372/

A bas sam se nameracio da gledam posto glumi Shiri Appleby na koju se palim jos od klinacki dana i gledanja Roswell-a :D

15. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    ^ Aha, mada mozda se tebi dopadne, gluma je dobra ali film mi je meeh.

16. zdravkelja

zdravkelja Member

7,900
    1,074
    113
    Spidey likes this.
  17. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Rings, zbog cega je ovo snimljeno lel
    Nije toliko uzasan kao onaj revival Blair Witcha, ali je bogme blizu. Nula suspensa i jos manje horora, jedina svetla tacka Vincent, al je on tu 5 min pa nista od spasavanja filma :D

18. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Pogledao Raw, ovo je uber tame film pogotovo za evropski horor.
    OK mi je film ima dobru atmosferu i svidja mi se glavna klinka. Ali film jedva da ima nekog nasilja i ono je bas mlako.
    Svakako vredi pogledati u nedostatku dobrih horora.

19. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,990
    859
    113
    Autopsy of Jane Doe

Ima solidne glumce, totalno nevin ali gadan pocetak. Svaka im cast kako su preneli seciranje i vadjenje organa tokom autopsije :D Naravno krece sve u k***, klasican horor setup. Pricha je odlicna ali su na kraju nekako zbrzali sam kraj. Retko reci za film al da su barem imali jos dodatnih 20 min da malo dorade zavrsnicu.

Film traje samo sat i 20 min. Necu spoilujem nista, vredi pogledati al mislim da su mogli jos da dodaju da zaokruze ili zapocnu nesto novo a ne klasican zavrsetak: what will happen next. Indie je projekat al visokobudzhetno sniman sa poznatim glumcima al ne ocekujem nastavak zato i kazem bolje da su ga malo produzili.

20. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Jigsaw is back (sorta) baby :D

WickedlNl likes this.
  21. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    ^ deluje ok, kec je najbolji, ima jos par delova koji mogu da prodju.

22. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,204
    767
    113
    Meni kec i dvojka jedino dobri, i iz nekog razloga, uživao sam u onom poslednjem (valjda beše 7., 3D)

Last edited: Oct 15, 2017
  23. howler

howler Well-Known Member

2,148
    382
    83
    @grunt trazio dobar horror
    Verujam da ga nisi gledao posto je niche horror. Produkcija je indie a radnja je pure Lovercraftian horror.
    The Void - Preporuka da ides na slepo bez gledanje trailera i naravno kuci ne tamo na recepciji :)

grunt likes this.
  24. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @howler
    Nice try gledao sam ga cim je izasao :) Skroz je solidan osim onog trippy kraja.

25. howler

howler Well-Known Member

2,148
    382
    83
    Ok meni je preodobar zbog ta Silent Hill-ish atmosfera. Monsteri su 100% practical effects a kraj je otvoren za interpretaciji sto daje dodatnu tezinu filma.
    Stvarno je premalo filmova koji se bave sa ovim kosmickim hororom

Neznam sta bi ti jos preporucio...Altered States, The Possession (Uncut ver), Coma, Cold Fish...

26. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    @howler
    Prva dva gledao, hmm Coma deluje OK, pogledacu da li ima neka gledljiva verzija da se skine (da nije neki ancient dvd rip).
    A Cold fish mislis azijski ili usa nasao sam dva na imdb ?

27. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    zdravkelja likes this.
  28. zdravkelja

zdravkelja Member

7,900
    1,074
    113
    Nadao sam se da je dobro, imam movie night sa drustvom i to sam spremio za veceras :D

29. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Kreacija Anabele, well mogu dva komplimenta da dam, bolji je od prvog i nisam zaspao na pola filma.
    Ali to je to. Nadam se da ce sledeci film u ovom univerzumu biti na nivou Conjuringa 1/2.
    Izlazi sledece godine The Nun. Definitivno je bila creepy as fuck u Conjuring dvojci, dovoljno da dobije svoj origin story :)
    Ima fin teaser post credits.

30. Super Simke 64

4,204
    767
    113
    Razočarao me skroz Cult of Chucky, malopre ga odgledao. Nije mi jasno zašto je kao i prošli deo nahvaljen. A 1., 2., i 4. deo tog serijala su mi jedni od omiljenih horror filmova. Ostalo je loše, mada svaki ima moćnih (najčešće komičnih) scena.

Evo horror filma koji obećava :D

31. howler

howler Well-Known Member

2,148
    382
    83
    Simke kad ti se bude svideo neki film/igra/muzika/knjiga molim te dodji ovde i iznesi svoje mislenje.
    Stvarno nema svrhe kritkovati svega i svacega. Ovde smo da procitamo recenzije i kritike za stvari koji volimo i koje se svidjaju drugima. Boli me dupe za lose stvari.
    Tvoji komentari ostaju utisak da nista ne valja da se covecanstvo raspada i sva ta negativna energija koja ovde isturas pridonesava da ljudima ides na zivce.
    Daj sad preporuci neki dobar previdjen horror film pa da skidam i da gledam.

32. Super Simke 64

4,204
    767
    113
    Pa i ovde sam napisao da obožavam Child's Play 1 i 2 i Chucky's Bride. Jutros baš nahvalio Blade Runner a kad sam ga prvi put gledao nije mi se svideo, ali jbg, to je baš kompleksan film.

Nisam ja kriv što su danas većinu stvari loše, upravo pogledao Cult of Chucky, baš se razočarao, bio ovde i to podelio.

Od novijih horora koje sam skoro gledao baš mi se svideo Babadook. Od starih mi je možda najbolji The Fly iz 80ih, ali ima ih još dosta koje volim, napisaću kada se setim.

Upravo se spremam da na vašu preporuku pogledam The Hollow.

33. howler

howler Well-Known Member

2,148
    382
    83
    Za ocekivati je Cult of Chuky da bude los film. Neznam sta si ocekivao od Direct to Video izdanje namenjeno da se shlepa na izumrla franshiza iz 80tih i 90tih godina.
    Takve filmove zaobidji....

34. Super Simke 64

4,204
    767
    113
    Pročitao recenzije, većina ga baš hvali, režirao ga lik koji je pisao sve filmove, a ja sam veliki fan 1., 2. i 4. dela. Lik koji je glumio klinca, glavnog junaka u prva dva dela je ovde opet glavni protagonista. Ima odličnih direct to Home video horrora, u poslednje vreme su češće oni bolji od bioskopskih, bar što se tiče američkih. To su bili razlozi zašto sam gledao film i imao visoka očekivanja.

35. gruja

gruja I am God of War

5,594
    661
    113
    Pogledao leatherface,retko solidan ali ne klasican horor film.

Sent from my A40C using Tapatalk

36. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Auu koje djubre ovaj Leatherface.
    Sta ti je tu bilo dobro grujo ?
    Ocena 3/10 i to 1 poen za slatku glumicu sto igra med. sestru i 1 poen za solidan gore, sam film 1/10 xD

37. gruja

gruja I am God of War

5,594
    661
    113
    Story je solidan.

Sent from my A40C using Tapatalk

38. Mile88

Mile88 Active Member

72
    174
    33
    Razocarao sam se u Jeepers Creepers 3, ocekivao sam bolji film. Mislim da bi bio mnogo bolji da je izasao kada je trebalo, pre 10-ak godina.

39. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Jos sto mi pomenu to smece, toliko nesto uzasno davno nisam gledao, jos sto je najgore bice i 4ti izgleda :/

A samo je prvi valjao.

40. Mile88

Mile88 Active Member

72
    174
    33
    Da, to ce sada samo da stancaju delove, kontam da necu gledati sledeci. Jeste, prvi deo je najbolji, kao i u vecini horora. Kao na primer Wrong Turn, kec je dobar, dvojku sam pogledao, a ove ostale nisam. Na primer Child-s Play mi je jedan od retkih kod kojih su prva tri dela ok.

41. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    U ovom susnom dobu za horore uvek se obradujem kada naletim na neki koji nije totalni trash :D
    Film je slasher umiksan sa groundhog day forom, poprilicno je zabavan i nikada sebe ne shvata previse ozbiljno.

Happy Death Day

http://www.imdb.com/title/tt5308322/

Mile88 likes this.
  42. Mile88

Mile88 Active Member

72
    174
    33
    Deluje ok, podseca malo na horore 80s. Zato me mami da ga pogledam :)

43. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,292
    707
    113
    Zabavan je film, ali nije horor.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

44. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Nije strasan to da, ali svakako spada u horor zanr :)
    Ekstra mi je bila mala "bonus" scena u diner-u kada je pita da li je gledala groundhogs day xD

45. Ace

Ace 1.000.000

2,583
    384
    83
    Pogledao ga i ja sinoć kad sam video da si ga preporučio, više scifi nego horor ali prijatno osveženje, two thumbs up.

grunt likes this.
  46. howler

howler Well-Known Member

2,148
    382
    83
    Neznam dali ste gledali ali overite Creep (2014). Film sacinjen od dvoje likova - kroz ceo film.
    Prijatno iznenadjen kako je prica funkcionisala i njih dvojicu drzali paznju za svo vreme.
    Inace radi se o found footage i cini mi se nije ni moglo drugacije biti sniman takav film.
    Sve preporuke. Mark Duplass - oscar worthy actor
    Trailer - skip

grunt likes this.
  47. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
    Zvuci OK, kad nadjem vremena overice se.

48. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

724
    44
    28
    pogledah Happy Death Day i nije los filmic, mana je samo sto se plavusica nije trpala sa nekim. Overicu i ovaj Creep

Rodilo likes this.
  49. grunt

grunt Celeb Freak

14,159
    1,809
    113
  50. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

1,990
    859
    113
    Ok je Happy Death DaY ali mi je previshe copy/paste filma Before I Fall iz 2017. Jedina razlika je sto jednu devojku lik ubija svake veceri a druga umire u saobracajnoj nesreci. Oba filma imaju tog jednog geek lika koji pomaze devojci iako ga pre nije primecivala, nije joj rodjendan nego je Valentines Day, poenta price u oba je da isprave greske/svoju sebicnost pre nego sto ponovo umru. Ako ovo nije kradja ideje onda ne znam sta drugo moze da bude :D

P.S. Before I Fall mi je bolji film

Last edited: Jan 14, 2018
    abcdef likes this.

Share This Page