1. powered by Surfing Waves

Horor filmovi

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Nyarlathotep, Feb 17, 2012.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    pa da, igra u filmovima da bi isplatio lobanje dinosaurusa i ostale nebulozine, ali nije tako bilo ranije, evo prva lista na koju sam naisao, barem ono sto sam odgledao sve mahom odlicni filmovi

https://www.imdb.com/list/ls056598914/

2. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,437
    938
    113
    Meni je Vampire's Kiss njegov najbolji film ubedljivo. So bad, it's good :D

3. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    Kejdz je bre glumcina i specifican je izmedju ostalog bas po tome sto donosi A glumu u SLJ filmove. :)

U Mandy razbija kako glumi.
    - scena u WC-u
    - gluma ocima i izrazima lica tokom celog filma je fascinantna, ali pogotovo dok mu spaljuju zenu
    - u vise navrata ali pogotovo u finalnoj sceni u kolima pokazuje ludilo/traumu odlicno bez jedne reci
    - akcione scene radi jednako dobro sa svim ovim danasnjim pajserima
    Covek moze sebe da pump-upuje i da oseca to sto njegov lik oseca i da to ful prenese za kameru. Jako mali broj glumaca to moze.

Face Off, ma koliko piglu bio, ti isto pokazuje kako Kejdz moze da se promeni izmedju dva sasvim drukcija lika u sekundi, i da to bude uverljivo. Lord of War mu je recimo fenomenalna ,,standardna" uloga gde glumi normalnog coveka.

4. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    A Kejdz je inace u silnim dugovima jer je lud ko struja. Kupovao sakom i kapom nekakve zamkove, prva izdanja supermena, i slicne neprocenjive stvari. :D

5. Ace

Ace 1.000.000

2,988
    690
    113
    Face/Off (1997). I Kejdž i Džontra su tu pokidali.

6. Blue

Blue ....................

12,048
    845
    113
    Meni Neško dobro glumi i kad loše glumi. :)

Teoreticar, jovcov and voja87 like this.
  7. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,631
    3,031
    113
    Cage je bog. Mandy je odlican film. Sta jos doprineti ovom threadu?

8. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Mandy stvarno odlican, ali def nije za svakoga. Bas mi je super legao. Panos definitivno ima odlican stil.

Odlican audio/vizuelan dozivljaj ovaj put prati scenario koji barem zauzima jednu a4 stranicu :D

Licno mi se vise dopao u nekim stvarima Black Rainbow (dizajn i muzika), ali Mandy ima vise gritty feel i kao sto rekoh ranije barem neki scenario za razliku od Black Rainbow-a.

Oba filma su unikatna i zasluzuju hvale barem sa te strane, cak i da vam se ne svide neke scene ce ostati u secanju for sure.

I da casting je stvarno odlican, svi likovi su potrefljeni 101%.

TheNick likes this.
  9. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    mi o vuku...

ps: malo se zajebao kad je oblikovao bradu, jedna strana mu je niza od druge xd

10. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
  11. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
  12. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    Ja sam za vikend gledao dva domaca horora. :D

T.T.SINDROM - zapravo sam ga gledao jos pre 10 i kusur god, al reko da ga revisitujem. Teski klishe trash, ali je simpa sto je domaci i nije bio dosadan za gledanje.

LAVIRINT - ovo sranje i nije horor, mada ga trailer tako prodaje. Teska budalastina, al bilo mi je jako simpa da vidim Katarinu Radivojevic kako cepa zidarski jelenac u anderu na kalishu. xD

13. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

881
    100
    43
    ^ Brt ako nisi gledo Sejtanovog ratnika nista uradio nisi XD

Rodilo likes this.
  14. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    "Daco, hoću rezultate!"

"Ili imaš muda, ili ideš u školu!"

15. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    To jos kad je izasao, ali je toliko djubre bio da ga nikad ne bi gledo opet. :D

Pritom Sejtanov Ratnik je komedija.

EDIT:
    Inace, poceo da gledam Hemlock Grove. Onako, ne znam sta da mislim. Nije mi nista to spec za sada, ali opet me nekako zanima da vidim gde sve to vodi.

Gledao juce i ovaj HELL HOUSE LLC. Dosadan je poprilicno i jednodimenzionalan, ali jbg takvi su skoro svi horori sa duhovima.

Last edited: Sep 26, 2018
  16. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    nama su pustali sejtanovog ratnika na casovima gradjanskog, jebes mi mater zasto.

17. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    Stabre? xD

18. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    generalno niko nije shvatao taj predmet ozbiljno, ukljucijuci i profesora, pa su nam tako pustali filmove ili stagod. obicno neke vezane za drustvene probleme, mi deca sa stanice zoo, paklena pomorandza, pa je tu nekako uleteo i jebeni sejtanov ratnik.
    valjda su mislili da je relevantno zbog likova naseg godista, highschool setting, nemam pojma :D

Giga likes this.
  19. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    jbt sejtanov ratnik, sad sam pogledao trejler posle 100god, kakav blast from the past

20. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

881
    100
    43
    Lake Mungo...gledam i gledam, reko desice se nesto...sranje tesko i smorno, zaobidjite

21. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Ja sam odgledao Event Horizon malo pre , nikad cuo za film ranije. Iskreno bas sam se slatko ismejao na taj CGI iz 97. Film kao film ima neke cool ideje i cool setove ali ne bi preporucio film uopste.

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

22. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    meni je event horizon odlican

Mile88, Blue, grunt and 1 other person like this.
  23. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Event Horizon je meni predobar, sigurno sam ga milion puta gledao i gledacu ga jos toliko puta. Perfektan setting i atmosfera.

24. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

881
    100
    43
    Event Horizon i sad da gledam bio bi mi bruka..atmosfera, gluma..sve

25. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    Odličan je Event Horizon. Kažu da je bio još bolji ali je studio na kraju promenio final cut. Nažalost, directors cut je uništen, bio odložen u nekom rudniku...

Paul W. S. Anderson je izgleda bio talentovan režiser, držao se još malo u Resident Evil 1 (meni taj film ima dobru atmosferu i donekle je preneo atmosferu igre) ali je posle toga u milion nastavaka Resident Evil postao jedan od najgorih filmadžija danas.

Ako se dobro sećam, CGI je samo vidljiv u onim scenama kada prikazuju Event Horizon na početku, i u to vreme i te scene su bile cool. Ostatak filma su posle 99% pravi setovi i praktični efekti. Osim atmosfere čitava ideja filma o instantnom putovanju (koju je Christopher Nolan maznuo za Interstellar) i gde ih je to odvelo je fenomenalna. Praktični efekti nestvarno dobri a oni flashbackovi iz Pakla i blood orgie me oduševljavaju i plaše svaki put kad pomislim na njih.

Last edited: Oct 1, 2018
    grunt likes this.
  26. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113

27. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,481
    201
    63
    Cool video, dosta toga nisam znao. Steta za director's cut. Verovatno bi to ucinilo film mnogo boljim.

Sent from my TA-1033 using Tapatalk

28. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    Event Horizon je vrhunska hororcuga. Meni je dodatno drag jer je nenamerno ispao kao prequel Warhammeru 40k, jer je prica filma jako konsistentna sa efektima the warp-a iz 40k. :D

Resident Evil kec je i meni super zombi film koji sam zapravo gledao par puta.

Inace, pregledao sam 5-6 epizoda ovog Hemlock Grove-a, s jedne strane mi se dopadalo, s druge strane bilo bledunjavo, ali na kraju je ipak pobedio shift+delete.

Fear Itself miniseriju sam sad krenuo da gledam. Radili isti ljudi koji su radili Masters of Horror. Zapravo je bilo par pristojnih epizoda skroz za sada, i naravno par budjavih.

29. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Unfriended: Dark Web
    https://www.imdb.com/title/tt4761916/

Bolji od keca. Malo sporije krece, ali je zabavan posle. Cool je realizovana ideja :) Da nije bilo onog nepotrebnog scrambleovanja likova ne bi imao vecih zamerki.

∞beSkraj∞ likes this.
  30. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

881
    100
    43
    ^ meni kec dobar, moram ovo da overim :D

31. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,127
    266
    83
    Event Horizon, gledao u bioskopu back in the day. odličan mi je bio tad i svaki put kada sam reprizirao, a moraću o5 sad

Giga and grunt like this.
  32. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

881
    100
    43
    Gledao Mandy...poceo malo sporije, i srecom dobro se zavrsilo King Ekbert pokido

33. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    GHOST STORIES - poceo dobro, a onda se pretvorio u dosadno besmisleno djubre. Najklishe moguci final twist, a od preachinga u toku filma mi se bljuvalo.

EDIT:
    Gledam i ovu FEAR ITSELF antologija seriju (ima jednu sezonu). U sustini je B horor djubre, ali ima zabavnih epizoda.

Teoreticar likes this.
  34. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Slender Man sta reci... :D Prvih pola sata je jos i OK, ali sto dalje ide film se sve vise raspada, jednostavno nema tu materijala za ceo film. Obozavam Slender Man creepypastu, ali film svakako nisu trebali praviti :D

TheNick likes this.
  35. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    APOSTLE (2018) - fin skroz horor koji sve vreme lepo eskalira. Vredi gledanja. :)

BEYOND THE BLACK RAINBOW - vizuelno sjajan film, ali previse spor i umJetnicki da bi bio zabavan.

36. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113

TheNick likes this.
  37. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    Sto je najgore i bas sam zeleo da mi se svidi zbog Mandy, ali pretera ga Panos jbg.

38. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Drugi tip filma, jbg gledao si ih pogresnim redosledom :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

39. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Apostle odlican.
    https://www.imdb.com/title/tt6217306/

Odlicna atmosfera/setting/nasilje :D

Rezirao je Gareth Evans sto garantuje visceralno iskustvo :)

PS
    Kako do sada nisam skontao da je pisac/reziser The Raid filmova jebeni Englez pardon Velsanin lol

stale and ∞beSkraj∞ like this.
  40. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

881
    100
    43
    ^ Dobar je, gledo sam ga sinoc

41. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    HALLOWEEN - iznenadjujuce kvalitetan film s obzirom na limitacije slasher zanra. Jedino mi je bedak sto film deluje ko da je totalan PG13, klanica prejadna.

42. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Tek sad prvi put gledas Halloween, blago tebi.

43. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Koja devojcica ti je bila omiljena? :D Also meni je fun to sto

Ocekujes da ce biti neki Strange Things bs ending sa spasavanjem ali ne sve glavne likuse pocrkaju do kraja. To je bilo refreshing :lol:

grunt likes this.
  44. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    @TheNick
    Sisata Joey ofc, jeste da je zesci butterface, al oprastam :D

Sto se filma tice da, manjak pozitivnog kraja je def plus i kao sto rekoh moglo je sve biti mnogo gore, al daleko da je dobro :D

45. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    Trebalo je da preciziram da mislim na ovaj novi sto je sad u bioskopima. :)

Prvi Halloween sam gledao sa fazon 5 godina i nisam smeo da ga pogledam do kraja koliko sam se prestravio od one muzike. xD

46. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    Pogledao sam kec u subotu, i dalje sasvim solidan, jednostavan film...mozda skinem i dvojku posto su velike sanse da mi se vise svidi od ovog novog...

47. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    @Giga
    Znam da si mislio na novi lol
    Bio sam sarkastican, posto film em nije dobar, em ima mnogo vise grafickog nasilja nego prethodni Halloween filmovi, pogotovo od prvog.

@voja87
    Dvojka je jos i OK, treci je shit, 4 OK. 5,6,7 meh, 8 uzas (i 9) :D

48. Giga

Giga Active Member

210
    58
    28
    Pa ima, ali je to nasilje prilicno pg13 za danasnje vreme.
    Majkl otelotvorenje zla nema muda da zakolje bebu. Ne znam sto su stavili tu scenu uopste u film, samo ga umanjuje.

49. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    zadavio je zato klinca

50. Mile88

Mile88 Well-Known Member

349
    672
    93
    Skoro sam ponovo pogledao Halloween serijal. Kec, dvojka i H20 su mi najbolji u serijalu, cetvorka isto moze da prodje, ostali prosecni. Ove od Rob Zombie-a sam poceo da gledam i ubrzo prekinuo, rekao batali ovo :)

Share This Page