1. powered by Surfing Waves

Horor filmovi

Discussion in 'Movies / TV shows' started by Nyarlathotep, Feb 17, 2012.

1. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

22,083
    3,282
    113
    Jel ovo onaj film sa nadrkanim gray alienima sto operisu ko mesari? Gledali smo to bese?

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,415
    854
    113
    Ne, to je Fire in the Sky

3. Goro Manjina

1,415
    854
    113
  4. Revan

Revan Well-Known Member

1,729
    950
    113
    Imas na 1337x.to zive torrente.

Goro Manjina likes this.
  5. Goro Manjina

1,415
    854
    113
  6. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Pogledao Near Dark (1987). Nisam fan vampira i vukodlaka pa sam ovo uvek gurao u stranu.
    Mračno, Nadrkano, super kast, ko neki 80s Devils Rejects. Malo su me pred kraj zbunile neke motivacije likova i silni neki pokreti ali nije mi poremetilo ugodjaj. Ko nije gledao i voli vampire top notch. Ketrin raznela režiju.
    https://www.imdb.com/title/tt0093605/?ref_=nm_flmg_dr_18

Dopalo mi se što je jednu od Vampirica, Dzejms kasnije pokupio za maćehu u T2:D

Last edited: Jun 24, 2019
    Teoreticar and grunt like this.
  7. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,920
    846
    113
    Ima tu bar 5 glumaca sa kojim je Kamerun nastavio da radi kasnije.
    A maceha je vec bila u Aliens-ima :)

voja87 and Goro Manjina like this.
  8. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Ima je i u Titaniku. Ali tamo je valjda majka a ne maćeha :)

9. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Evo nebi još sto godina provalio da je Vaskez maćeha ludilo

10. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Pogledao sam Hollow Man, koji ne znam kako sam do sad uspeo da izbegavam. Čak sam i dvojku overio u nekom momentu ali kec ne. Valjda mi tad ubilo uzbuđenje što su trejleri previše otkrivali plus svi oni silni mejking off prilozi koji su išli na tv.
    Velika greška. Ne sećam se da sam gledao premijerno ovako dobar film, bukvalno mi je ovo uz Niske Strasti i Šougrls najbolje od Verhovena, Kevin Bejkonov lik i njegov sunovrat na tamnu stranu seksualnog manijaka je esencija.
    CGI iako autdejted u nekim trenucima, suludo je kreativan i odlično hendlovan za sve akcione scene. Ako bi me neko pitao kako zamišljam savršen film to je nešto kao Hollow Man, dakle kvalitet sam očekivao ali ovakav ni u ludilu.
    Takodje pojma nisam imao da se Rona Mitra skida ovde, pa ko dugo nije pogledao film eto povoda za reprizu:D
    Prihvatam primedbu da je ovo možda malo nategnuto uvrstiti u horor, više saj faj triler ali meni je atmosfera bila žešće zajebana i napeta i kad film naginje na tu stranu maestralan je.
    Umesto sisa evo ovih divnih skrinova pvm ekrana koji defiluju kroz film
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Last edited: Jun 29, 2019
    Super Simke 64 and darkado like this.
  11. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    super je hollow man, otpilike san svakog pubertetlije, da je nevidljiv i da spijunira i vata zene. poslednii americki film verhovena nazalost.
    secam se dobro kad je film izasao milsim da je bio na omotu gamera, jos sam dobio ulaznicu za premijeru ili tako nesto...dolazimo do redakcije po tu kartu (kao da je to nesto veliko) i lik kaze "jel vidite da su protesti, bioskopi ne rade" xd

grunt and Goro Manjina like this.
  12. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Pogledao novi Pet Semetary, sta ti ja znam, nije nesto. Mada ni original nije neko remek delo. Nisam ocekivao nista pa se nisam nesto razocarao, ali film definitivno ne nudi nista za danasnje standarde, OK premisa, ali meh atmosfera i jos pg13 tako da nema ni nasilja iz originala.

Wasted potential iskreno. Kada ovako half assed odrade posao bolje da ni ne krecu :D

disturbed likes this.
  13. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Brightburn
    https://www.imdb.com/title/tt7752126/

Od prvog trejlera sam nestrpljivo cekao ovo, sta znam, na kraju mi je nekako razocarenje ispalo. Koncept odlican, nasilje odlicno, ali ono prica/likovi su bas tanki i kratak mi nekako film ispao, iskreno nisam siguran sta bi tacno poboljsalo utisak, ali znam da mi je nesto falilo :D

Svakako OK za jednom pogledati. 6/10

Goro Manjina likes this.
  14. Revan

Revan Well-Known Member

1,729
    950
    113
    Fali general Zod.

15. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,459
    955
    113
    Heh, to je i kod mene slucaj. Nesto mi fali filmu, al ne znam sta :) Al solidan film, svakako.
    Svaki film koji nema srecan kraj ima veliki plus kod mene :)

16. ∞beSkraj∞

∞beSkraj∞ Active Member

895
    107
    43
    Brightburn generalno dobar...kontam da je klinac izrastao u Homelandera xD

17. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Dobro bre @grunt kako ne kačiš ovo

18. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Zato sto to djubre nece dotaci moj HDD :D Lik(reziser) ima niz uzasnih filmova, bogme vise necu da trosim vreme na njega, pogotovo ne posle Strangers 2 po meni jednog od najgorih filmova ikada :D

Goro Manjina likes this.
  19. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    heh to je film sa stalloneovom cerkom:), lici na oca

20. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    @grunt vidiš da sam pogodio da si upućen, ja nisam imao tu sreću da gledam nešto od njega, ali vidim da je ova ajkula nastavak?? Inače trejler me podsetio na Descent zatočene su u pećini ,podvodnoj doduše

21. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    @Goro Manjina
    U prvom delu glume dve glumice koje gotivim Mandy Moore i Claire Holt pa ga nisam hteo skidati :D Tako da preskacem i nastavak.

Bolje ponovo pogledati Descent nego ova dva :D

Goro Manjina likes this.
  22. howler

howler Well-Known Member

2,762
    768
    113
    Najbolji film sa tom pecinskom tematikom koji vam je garant promakao - Sanctum (2011)

Jbt zasto ne prave vise ovakve "Adrenaline rush" trailere :)

23. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Nije mi promakao, ali nije mi ni ostavio neki utisak posto ga se ni ne secam vise :D
    Znam da sam ga gledao posto mi je stikliran na iMDB, ali ono cim mi je izvetrio iz glave nije dobar znak.

24. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Sećam se trejlera ali sam zaboravio posle da postoji i nisam nikad pogledao. Trenutno pokušavam da se setim kakav je Descent 2 jer sam ubedjen da sam ga gledao a nemam jednu sliku u glavi

25. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Dvojka je dosta ispod keca, ali vredna barem jednog gledanja.

26. Goro Manjina

1,415
    854
    113
  27. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Odgledah Brightburn. Nisam siguran da sam do sad gledao Super Hero Slasher što ovaj filmić pokušava da izvede. Sa te strane glupo je da zameram kliše porodicu, da preispitujem logiku koje uglavnom nema jer to ne radim ni kad gledam petak 13. 6. deo.
    Sad problem je što i za slasher horor ovaj film je opet previše površan i nekako kao da autori nisu imali živaca (ili para) sem da povežu kvazi radnjom tih nekoliko scena nasilja koje su meni iskreno bile top notch i baš sam se uživeo. Na sve to klinac je izuo svojom pojavom i uterivanjem straha u kosti pa mi još više smeta što se na kraju sve svelo na vic uz pesmu Billie Ellish za odjavnu špicu.
    Ovo je kad se neko toliko izgasira na ideju i neće ni malo da sedne i da je razradi pa ako fora uspe uspela je.
    Ovaj put nije.
    Edit: Ona sveska gde mali crta skice svojih ubistava je zakon voleo bi ono da imam haha.

grunt likes this.
  28. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    The Dead Don't Die
    https://www.imdb.com/title/tt8695030/

Meni se svideo, kontam da nece svakome leci quirky likovi, tripozna atmosfera i budalast scenario, ali meni je bilo super :) Likovi su odlicni, dijalozi super i generalno je trippy as fuck film :D

29. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Tragedy Girls
    https://www.imdb.com/title/tt3859272/

Prijatno me iznenadio film, skinuo sam ga zbog para glumica, ali sam dobio vise nego solidan komentar na drustvene mreze i glorifikaciju nasilja :) Gluma je odlicna, nasilje fino dozirano i humor povremeno solidan. U ovo susno doba za horore ima preporuku.

30. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Pogledao Knock, Knock.
    Prvo pojma nisam imao da je ovo radio Ilaj Rot. Kad sam skontao to odlučio sam da ga overim iako dugo izbegavam.
    I film negde do pola uopšte nije loš, medjutim kad krene nasilje uglavnom psihičko mene to nije toliko uznemirilo. Film ima završnicu sa kojom hoće da poentira nešto ali to se ne dešava što me nije iznenadilo jer Ilaj Rot.
    Da je ovo snimio pre Hostela moguće da bi bilo daleko više uznemirujuće, ovako je ekploatisanje Kijanu Rivsa pomoglo da se uopšte i zna za film.
    Pohvale za glavne glumice koje su baš pokidale a u medjuvremenu se pokazalo da je to neko i primetio. Dok je Lorena Izo imala kameo u Bilo jednom u Holivudu, Ana de Armas je bila hologram u Blejd Raneru a sad glumi u novom Bondu.

31. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    Ana de Armas se ba sprobila od tada, bila je u dosta poznatih filmova

ps: najbolji deo filma xd

32. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Meni je deo kad dodju u kuću pa sve do narednog jutra perfektan, evo najbolje što je Ilaj Rot režirao. Kijanu je tu super odglumio isto, oduševio me

33. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,844
    1,834
    113
    ima li kakvog dobrog horora? nemojte me cimati uzalud :D

34. Goro Manjina

1,415
    854
    113
  35. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    veceras gledam the endless iz 2017...ja cu se standardno usrati

36. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Ako je to nastavak Resolution, to nije strašno. Ali volim Spring od ove dvojice, zanimljivo.

disturbed likes this.
  37. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Chucky reboot, hmm ne secam se kada sam video ovako podeljena misljenja u user ocenama na imdb :D

Iskreno meni je bio OK. Hamill je odradio odlican posao, svidja mi se sto su koristili animatroniku, gore je odlican. Sto se price takodje su odradili skroz novi origin story prikladan modernom dobu. Klinci su malko smarali i bili su zesce genericni.

Svakako original ima mnogo vise sarma, ali i pored toga OK je ovo ispalo. Daleko od najgoreg reboot-a sto su radili.

E sad na kraju dolazimo do pitanja da li je bilo potrebe da se uopste radi reboot, iskreno kao i za vecinu ostalih NIJE, ali sta da se radi moderna vremena lack of originality etc :D

38. voja87

voja87 Well-Known Member

12,393
    3,006
    113
    gledaju da se uhvate za bilo sta sto bi im povecalo sanse za gledanost, bilo sta sto je ljudima poznato, zato i ima mali milion rimejkova nastavaka...postoje orginalne ideje i sada samo sto je rizicnije ulagati pare u njih

ps: the endless i nije horor, neki kao supernatural triler, interesantnan filmic

39. Goro Manjina

1,415
    854
    113
  40. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,232
    2,540
    113
    Kada smo kod Netflixa, ima dobra španska serija koja je izašla na Netflixu pre neki dan, još nisam overio

41. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,819
    1,283
    113
    Kako se zove? Horor?

42. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,232
    2,540
    113
    Rodilo likes this.
  43. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Bah finale Hellhouse trilogije razocaralo, ubedljivo najslabiji od 3 :(

Kec je odlican, dvojka moze da prodje, a trojku vredi gledati jedino ako ste fan i hocete kakav takav kraj price :D

https://www.imdb.com/title/tt10675136/

44. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    @grunt ovaj Hellhouse neka ff trilogija? Dzizs nikad čuo za ovo odavno ne pratim žanr ko nekad. Jel i THe houses October Build isto ff serijal, vidim iskače mi na imdb

EDIT: uh šta mi sve izlazi od ff filmova zatvorio sam, da ne sjebavam sam sebe upašću u ponor bez dna, prekinuo sam negde 2012 to da pratim teška je priča vidim

45. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Da found footage su svi sto si pomenuo. Prvi hellhouse je skroz cool.
    The houses october built je ok malo losiji, al se moze pogledati. Dvojku nisam jos overio al posto si me sad podsetio skinucu :)

46. Goro Manjina

1,415
    854
    113
  47. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Kako 3 ? Kec iz 2014 i dvojka iz 2017.
    Na imdb ima neki iz 2011, ali to je kec nesto su zajebali na sajtu.

Sad citam i to iz 2011 je full dokumentarac. Pa je onda sa istim imenom snimljen i film.

Goro Manjina likes this.
  48. Goro Manjina

1,415
    854
    113
    Aaaa ovo iz 2011 je baš dokumentarac, moja greška.

grunt likes this.
  49. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Konacno ubo jedan vise nego solidan.

Haunt
    https://www.imdb.com/title/tt6535880/

Setting nije najoriginalniji, ali je dobro iskoriscen. Bad guys su super cool. Nasilje na nivou. Ja zadovoljan :D

Ace likes this.
  50. grunt

grunt Celeb Freak

17,431
    3,613
    113
    Annabelle Comes home, onako moze da se pogleda, ali def je average at best, prica nepostojeca, nema creepy atmosfere nego su isli na jump scares sto imho ne prilici ovom univerzumu, al ajd barem su ih OK odradili uspeli su 1-2 da me trgnu :D

Conjuring 1 i 2 su mi jedni od najboljih creepy horora u zadnjoj dekadi, ali svi ovi spinoff filmovi su mnooogo losiji.

Share This Page