1. powered by Surfing Waves

Hunter x Hunter [2011- ]

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by Maxa, Sep 12, 2013.

1. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Exceed your limits, and DANCE! :D

2. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    And enjoy the aftermath. :D

3. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Odgledao 135. epizodu
    Ja sam razocaran ovom Ant sagom. Lik je razvuce na skoro 40 epizoda samo da bi zavrsio celu sagu u cele 3 epizode. Koje fraktalisanje jebote, detalji, detalji, detalji, sve glupava uvertira a nigde kulminacije, epiloga ni na pomolu. Taman se uzivim u neki fight, ocekujem bice nesto i dobijem apsolutno nista. Kapiram da se smorio od ovolikog odugovlacenja i rekao a u kurac daj da zavrsim.

4. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    meni je potpuno suprotan utisak
    odličan epilog, jako emotivan closure sa kraljem, prelepa tragedija. vrhunac bitke je bio king vs. matori. fenomenalan arc, iako je u pitanju shonen anime, gde je uvek šabloniška, ovde niko nije mogao ni da pretpostavi kakvo će biti razrešenje. drago mi je što nije bilo finalne "this isn't even my final form" bitke u nedogled. veoma sam zadovoljan. možda i najbolji shonen arc do sada viđen.

5. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Slazem se sa Maxom...

suzu sam pustio za Merueom...mislim da su oni bili glavni likovi ove Sage, a ne hunteri...i stvarno to, ali uopste nisam naslucivao takav kraj...prelepo emotivan zavrsetak jedne sage...jos uvek sam pod utiskom...

6. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    ^
    Nisi naslucivao takav kraj zato sto je spakovan na brzaka :D Salim se naravno, super ako je vama dvojici odgovarao ovaj zaplet + "rasplet", meni definitivno nije po volji. Daleko od toga da sam ocekivao da ce biti ova faza koju je Maxa naveo (super sayan mod i te zajebancije u nedogled), ali sam ocekivao malo vecu akciju. Po meni je sam potencijal price i dogadjanja mnogo veci nego ostvareni rezultat.

7. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    pa po meni su prevazisli ciste makljaze i ko ima veci bicepsfazon...provucena je mnogo kompleksnija i emotivnija prica...ne znam, mozda me lupaju emocije, jednostavno je to ono doba meseca...hahah...:)

8. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    ^this :)

9. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    očekivano lagana poslednja epizoda, ali sam kraj obećava :)
    suddenly a wild ging + hisoka appears! :D

10. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Ironija stvari je da
    na kraju kraljevog zivota pustamo suzu na njegove zadnje momente sa njegovom zenom. Nije on kriv sto je bio masovni ubica i planirao genocid, samo je hteo da procisti svet od gamadi :D.

11. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    ^da, ali kao neformirana ličnost, koja do upoznavanja komugi nije ni znala nizašta drugo osim životinjskog instinkta.

12. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    ja... ne da sam suze lio, nego skoro nisam onako plakao za nekim. tako mi je težak kraj bio, cela igra komugi sa kraljem, oproštaj, njegovo konstantno pitanje da li je komugi još tu, njegovo formiranje kao ličnosti/čoveka... ne znam ni kako da opišem koliko su ovo jaki naleti osećanja za mene bili. nijedan arc ne može da prismrdi chimera arcu. nijedan do sad. NIJEDAN. ovako nežno/grubo razrađena priča, savršeni emotivni odnosi, saosećanja... pa jao, šta sam ja sada odgledao, ne mogu da dođem sebi

13. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    hehehe :)

14. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    dobra 140ta
    leorio ftw! :lol:

15. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Sinoc kasno samo video da je izasla epizoda, danas cu da skinem tu epizodu.

Potpuno sam zbunjen sa Zoldick djecom, ova sa Killuom je jedna cerka dok je ona sto je bila sa Fantom Grupom druga?

16. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Ok, ovo je vec zanimljivije :D

17. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,676
    736
    113
    Ne gledam HxH (bar ne josh lol, jako teshko uopshte pochinjem dugachke serije...) ali videh vest da se serija zavrshava sa 148. epizodom, tek da znate. Mozda se samo pauzira na duze ili krace vreme dok se ne nakupi manga chaptera...

18. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Manga je dugo zakovala bila bas na kraju trenutnog dela koji se animira, tj, na toj 148. epizodi, novog materijala za anime nema, tako da im je odluka da zavrse seriju na mestu gde je manga dugo vremena stala odlicna, nemaju potrebu ni za kakvim fillerima niti icim drugim.

19. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    def bolje pauza od filera. ali svakako će nedostajati... još samo 5 epizoda :(

20. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    ja stvarno ne mogu da se pomirim da ce doci do pauze. toliko neispricanih prica... toliko nedovrsenih borbi... :(

21. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    ^Da li bi vise voleo da iznenada razni likovi krenu u totalno banalne i nelogicne avanture koje nemaju veze sa vezom i bez ikakvih sirovih fajtova i potpuno mlakih negativaca koji nemaju nikakve veze ni sa cim u celoj prici, jer samo to mogu da uguraju posle ovoga, manga se jeste restartovala, konacno, ali trebace dosta vremena dok ne izadje dovoljno price da bi mogli da naprave nastavak ovoj adaptaciji.

22. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    to što si napisao i jeste jedini scenario koji oni sada mogu da odrade. i ne, ne bih voleo da se to desi hunteru, definitivno mom omiljenom animeu. ništa, pomirio sam se nekako, jedva, da je to to sa 148. epizodom. ali je velika šteta. i za genei ryodan, i hisoku i chrolloa, hisoku i gona, za kajta... ma pašće mi još sto nedorečenih priča na pamet

23. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Fuck...tek sada sam skontao da je zadnja epizoda...:(

24. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    heh, totalno sam zaboravio da sam hteo da ostavim utisak ovde :D

kraj je lep, fina završnica, i donekle zaokružena priča, tako da ću svakako biti ispunjen pozitivnim vajbom koliko god čekao na nastavak :)
    s druge strane, iz poslednje epizode saznajemo da
    je univerzum mnogo veći nego ono što je trenutno poznato, i da mravi ne potiču sa lokalnog područja, te postoji logična premisa za nastavak.

sve u svemu, generalnog sam utiska da je ovo najbolji shonen anime koji sam gledao, svaka preporuka, definitivno ne treba propustiti ovo.

25. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Odlicno zaokruzen serijal, ili bolje reci, odlicno odradjena celina od strane autora.

Dao Bog zdravlja da se autor oporavi od trenutnih muka koje ga muce, pa da nastavi gde je opet pauzirao sa pricom.

Nasmejao sam se onoj ilustraciji "jezerskog" predela i ostatka sveta.

26. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Nisam pogledao zadnju epizodu usled silnih obaveza, ali nisam izdrzao da ne procitam spoiler...

Sta je sa zdravljem autora?

Slazem se sa Maxom, jedan od ozbiljnijih shonena koji sam gledao, nimalo naivna prica, dosta surova. Sto vise anime odmice, prica postaje sve kompleksnija i mracnija, posebno saga sa mravima...

Mrzim taj gorko-slatki osecaj kada se neki anime/serija zavrse...

27. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    ^
    Imao je operaciju ledja.

28. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    To nije opravdanje da nas uskrati za novi materijal...:)

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    deo mene je umro i opet sam delom prezadovoljan ovakvim zavrsetkom huntera. stvarno nemam sta da dodam sem da je ovo bilo savrseno

30. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Jos uvek ne mogu da nađem anime koji će makar malo da mi zameni nedostatak huntera...

Maxa likes this.
  31. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    ovog tipa teško.

ne znam jesi li gleadao full metal alchemist: brotherhood?

32. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Gledam sada bleach, ok je. A brotherhood nisam, jer nisam ni onaj vanilu odgledao, i to je na cekanju :)

33. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    fuck bleach, not worth it.

kod fma gledaj odmah brotherhood, superiorniji je od vanile, a pokrivaju istu priču (vanila do pola, do duše), tako da i nema poente gledati oba :)

34. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,659
    1,089
    113
    Sta znaci vanila?

35. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Samo fma. Bez ovog brotherhood :)

36. daemonkiller92

daemonkiller92 New Member

24
    5
    3
    Bleach je prvih par sezona ok, do onih što su u neku ruku vampiri, to i sve nakon je čisto gubljenje vremena i živaca.

A FMA, meni je malo bolja vanila, jer mi je onaj aspekt sa homonkulima interesantniji tamo, nego u Brotherhood. Ali je u Brotherhood bolja akcija. Po meni je bolje odgledati prvo vanila, pa onda Brotherhood, nakon prva 2-3 story arca, koji su manje-više identični.

37. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    da li mene ovo oči varaju ili je nastavljeno pisanje hunter x hunter :D ? sada vidim da je svež broj izašao broj 350 - the princess :D

38. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    fošizl? nice!

39. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,218
    449
    83
    Da, lik je zalecio ledja ili stagod i nastavio da pise. Jos uvek nisu rekli da li ce i kada da nastavljaju anime, ali kontam da ce mu trebati minimum godinu dana da nastancuje dovoljno materijala.

40. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,779
    83
    48
    Oce li uspeti da veze 10 brojeva pre nego sto opet zakoci kicma?

41. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
  42. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Onda je bolje da je vise i ne pipa i ne unistava onakvu kultnu avanturu koju je stvorio

43. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Ne unistava on nista, cujem da je novi arc odlican. Problem je sto ledja unistavaju njega.

44. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,571
    1,629
    113
    Koliko ima novog arca? Da se onda bacim na citanje ako su fanovi vec zakljucili da je odlicno

45. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    sloby gledaj ippo-a, nemoj da te sanjam :lol:

46. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,076
    113
    U vise navrata sam gledao ovo, stigao sam ja mislim do 64 epizode (dosta njih je bilo fast forward na poslu :D) i za sada mi je bilo mozda 5 stvarno dobrih epizoda, postaje li ovo bolje kasnije ili ako mi do sada nije leglo da batalim ?

47. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    Do 64. epizode je definitivno trebala da ti legne serija. Ako ti se Yorknew arc nije dopao onda HxH definitivno nije za tebe.

48. grunt

grunt Celeb Freak

16,749
    3,076
    113
    E taj je jedini dobar bio, svi ostali su previse mlaki za moj ukus, previse "komedije" i dosadnih treninga. Bas zbog tih par epizoda gde se onaj plavi lik sa lancima sibao sa onim mafijaskim super ubicama sam nastavio da gledam posto su mi bile ekstra, sve do tada je bilo meh, a evo opet ovaj greed island smara uzasno, pogotovo ova "klinka" sto ih trenira...

Treba neko da mi da spisak epizoda sa dobrim borbama da to pogledam ostalo mogu da skipujem :D

49. DragonOfTheEarth

3,218
    449
    83
    E, ako je takav slucaj, onda izguraj jos tih 10-ak epizoda greed islanda jer je sledeci arc(Chimera arc) jako mracan.

50. Maxa

Maxa opsa!

10,487
    3,449
    113
    au grunty son i am disappoint.

Share This Page