1. powered by Surfing Waves

Hvala svima

Discussion in 'Newbies welcome' started by Zuti Bar, Jan 8, 2018.

1. Zuti Bar

Zuti Bar Active Member

591
    177
    43
    Nisam znao gdje da otvorim topic pa hajde neka bude ovde.

U zadnjih par postova dobih gomilu lajkova. Povodom toga moram da se oglasim i kažem da sam srećan što su mi postovi voljeni. Pišem iz zadovoljstva. Teme kojima se posvetim zaista volim iz 'srca i duše'. Volim Emuglx. Kako sajt tako i forum. Na forumu ima gomila divnih ljudi koje volim i cije postove rado čitam a mišljenje posebno cijenim.

Znam da sam pored dobrih napisao i par loših postova. Odmah ću vam reći da sam pogriješio i da se ograđujem od nečega za šta znam da je pogrešno. Žao mi je što dio posvećen 8-bitnim i 16-bitnim sistemima nije malo življi. Što nema više novih topica, novih komentara i malo jačih rasprava. Šteta zato što je ovo najbolje što Srbija pa i čitava naš ex-YU region (BiH, Hrvatska, CG, Makedonija i šire)
    imaju. Najsvjetliji momenat srpske emulacije su upravo Emuglx sajt i forum. Lični pečat i prepoznatljivost ne donose next-gen sistemi kojie obrađuju na desetine i stotine domaćih medija. Već retro konzole i stari računari njegovani bez premca.

Iskren da budem ne oduševljava me hajp oko novih igara. Ali zato retro sekciju čitam po redu. Neke opise čitam po nekoliko puta. Divim se kvalitetu opisa. Posebno opisa igara za C64 i Amigu. Ne zato što su mnogo bolji od ostalih. Već zato što sam djete konzola. Nismo imali prilike da se družimo dok su sistemi još bili aktuelni. Pa sada, po stare dane, otkrivam jedan poptuno nov "univerzum". Nov način uživanja u igrama. Tako različit od konzolnog ali i savremenog PC gejminga.

Tri najbolja sistema za mene su Sega Mega Drive 2, Nintendo Entertainment System i Sony PlayStation. S'tim da Segu daleko najviše volim. Mega Drive je za mene bio i ostao nepresušan izvor životne radosti i inspiracije.

Ako govorimo o emulaciji onda mi je MAME kralj svih emulatora. Koristio sam na desetine emulatora. Po nekoliko različitih za iste sisteme. Kako na PC-u tako i Androidu. Ali sam i dalje ubjeđen da je MAME beskrajan rudnik odličnih igara koji nikada ne može do kraja da se potroši. Naročito igara za dva i više igrača. Ma koliko indie timovi pokušavali da ih što bolje prekopiraju i prikažu kao svoj "nov" proizvod.

Last edited: Jan 8, 2018
    Ace, Spidey, eufrat and 11 others like this.
  2. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,320
    2,211
    113
    Well EmuGlx je gaming medij, posao nam je da pokrivamo nove stvari ali necemo zanemariti nas emulation i retro roots. Kako je emulacija malo shady tema za jedan ozbiljan medij koji smo napravili od 2014. do danas mozemo da se fokusiramo samo na retro stuff nostagiju. Ako se secas Gamescon sajma 2016. tu smo sparkovali tu pricu ponovo na EmuGlx-u. Za ovu godinu imamo svasta u planu kada je nas retro segment u pitanju i tice se YT-a, jer hej retro je ponovo cool!

Sto se foruma tice, posebno tih retro delova, well... community pocinje od nas. Postuj vise tamo, zovi ljude koje poznajes da imaju ta interesovanja da se ukljuce tamo malo. Emu teme su takodje OK za forum, nisu za sajt. Mozete da pisete retro textove, pravite retro top liste, objavicemo to na sajtu ako valja :)

I naravno, hvala tebi :) EmuForum pa i sajt su nista bez posetilaca, kao i ljudi koji doprinose.

Share This Page