1. powered by Surfing Waves

IGN Adria

Discussion in 'Domaća gaming scena' started by Dendy Somari Comrade, Jan 27, 2016.

1. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    CTOJAH likes this.
  2. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,585
    688
    113
    Sasvim je ok sajt, za ove prostore nije loše ispalo. Sad što su većinom prevodi, očekivano. Ima i disqus podršku, cenim to :)

CTOJAH likes this.
  3. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,866
    181
    63
    lepo je to, ali IGN ne, neka hvala

4. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Zavrsice kao srpski vice

5. dsst

dsst fdggg

3,605
    788
    113
    huh, nisam znao da je Talos Principle hrvatska igra. p.s. dopada mi se sto imamo jedan skriveni i jedan public IGN Adria thread, wtf :lol:

6. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

772
    219
    43
    ^Jebiga ja nemam pristup tom delu foruma, pa nisam znao da vec postoji thread.

7. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,585
    688
    113
    Jeste, postoji u privatnoj sekciji foruma ali to nije bitno... jer ga naravno (skoro) niko i ne može videti :D

Kako će proći IGN na ovim prostorima je relativno zanimljivo pratiti. Imaju ihahaj vremena i prostora za napredak, na njima je koliko će opstati.

CTOJAH likes this.
  8. dsst

dsst fdggg

3,605
    788
    113
    @Dendy Somari Comrade ma razumem, samo mi nije jasno zasto je ostao na tom delu foruma :)

a kako ce IGN proci na ovim prostorima, pa kao i bilo sta na ovim prostorima, ofrlje, dosadno, sa minimalno cimanja, razmisljanja i originalnosti. sto se popularnosti tice vec ne znam, nije velika publika, a ono malo sto je ima, cini mi se bas ne gotivi IGN.

9. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,320
    2,211
    113
    Cuj videli hahah... imamo jedan thread o ovome ali na admin/mod forumu. Nismo hteli da im dajemo free reklamu ali EmuGlx je itekako upucen, zamalo i ukljucen u pricu.
    Anyhow, da 99% textova su prevodi, imaju dva tri editorijala posebno pisana za sajt. Nema video materijala jos uvek. A uskoro stize jos jedan originalni text od vama dobro poznatog autora ;)

10. ljubomir

ljubomir +Excellent

1,334
    397
    83
    Igorica se vratio u gaming?

11. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,863
    1,237
    113
  12. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,682
    1,828
    113
    Cutim!

Last edited by a moderator: Jan 28, 2016
  13. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Calm your horses, EmuGlx ce uvek biti prio i nikad se nista nece preklapati sa tim. Ovo je small favor cisto da se upisemo, pa cemo videti sta dalje. Njima ionako ne treba nista sto mi radimo, jer imaju US IGN da prevedu :)

14. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    744
    113
    Auuuuu !
    Jebo te !
    Pravi Balkanski mentalitet - Pojavi se nesto sto nas spaja i/ili priblizava svetu... ...docekati na noz !
    Prosto neverovatno, ali istinito.
    A da prvo vidimo sta ce biti, kako ce ispasti... ...pa tek onda komentari tipa "Neka hvala", "Ne treba mi", "Zavrsice neslavno" i sl. ?!

15. Wahad

10,682
    1,828
    113
    Stojane....

Last edited by a moderator: Jan 28, 2016
  16. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Stojan podrzava piratski content :D

17. Wahad

10,682
    1,828
    113
    Last edited by a moderator: Jan 29, 2016
  18. Wahad

10,682
    1,828
    113
    Naravno prioritete bi svi trebali da znaju :)

19. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Normalno da je EmuGlx prioritet. Bilo bi suludo misliti drugacije! Lepo bi bilo da domaci IGN stvarno ima redakciju gde ima mesta za gomile domacih autora, i da to bude real job svima njima (kao sto bi recimo bilo u US ili nekom drugom regionalnom IGN-u). Ipak ovde 99% toga se prevodi za sada, a par domacih autora je radilo samo editorijala par (one HS karte, text o domacim igrama... moze na prste jedne ruke da se nabroje), i nesto ovako levo sto nemaju odakle kao sto su moji WOW Legion Alpha utisci. Tako da ne, necemo skoro doci u konflit sa njima, jer sve nove igre koje opisujemo well... mi cemo pisati originalne opise i dalje, za EmuGlx. Drugo EmuGlx ima toliko ostalih originalnih sadrzaja koje IGN nema, recimo kompletna retro sekcija, akcije koje planiramo za YT, anime deo, nasi LIVE eventovi itd itd. Tako da no worries, nisam promenio tim Yonai ne brini :)

Ivan, CTOJAH, TwiSteR and 1 other person like this.
  20. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nope vec ign nikad nije bio popularan zbog sijaset razloga. Meni je t nesto kao mtv adria- ne zanima mr ni originalni a kamo li lokalni.

21. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,205
    235
    63
    I like it.
    Ne vidim problem u prevodjenju aktuelnih tema, mora se necim popuniti content dok ne krene prava sljaka.
    Iskreno se nadam da hoce.

22. Maxa

Maxa opsa!

9,208
    2,616
    113
    u tome je stvar, kao velika korporacija ne treba da pokrećeš novi branch office sa tri čoveka koji će kao kinezi u podrumu da sede i prekucavaju tekstove. samo opet, nije to ni do ign-a, nego se neki balkanac slovenac profiter setio da kupi licencu i sa minimumom ulaganja očekuje kule i gradove. zato i sve izgleda i smrdi na amaterizam.

u svakom slučaju, ako iko odavde bude pisao za njih (nicka i ovaj tekst ne računam, jer je to zakulisni deal, i ima valjanog razloga zašto im je učinio ovog puta), toplo vam preporučujem da bez ugovorene potrvrde o plaćanju putem maila ne radite ništa za njih. jednostavno ne zaslužuju.

Nyarlathotep and Yonai like this.
  23. CTOJAH

4,203
    744
    113
    Iskazi se slobodno.

24. CTOJAH

4,203
    744
    113
    Ne znam sta ima veze ovo sa piraterijom... ...ali hahahahaa...

25. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Yep, poznato je da sem Stojana svi na forumu cepaju samo originale.

Ace, ljubomir and CTOJAH like this.
  26. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Ne ali CTOJAH ne bi kupuo original da mu zivot od toga zavisi

27. CTOJAH

4,203
    744
    113
    Uzmi Bronhi, lakse se dise i ne bavi se sa mnom vec sa temama ovog foruma, jer jedino sto mozes znati/pogoditi o meni to je na koju stranu mi lezi. (i to nasumice)

28. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Stojane ne piratizuj mi post

29. Ivan

Ivan Active Member

585
    246
    43
    Šta mislite, da li ovo na lokalnom nivou ima šanse da postane neka ozbiljnija priča?

Mislim na pravljenje neke normalne redakcije, bar nekog budžeta za sve to itd?

Početak nije baš najjasniji, pitam se kakvi su im planovi na duži period...

30. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Ja se iskreno nadam da ima, ono nisu ni puna dva meseca prosla jos... Evo ja sam objavio dva texta tamo, za jedan ce cak i da me plate! Masala... Also objavili su neki vid konkursa nagradne igre sta vec za nove saradnike, honorarce isto... znaci prica ide, napreduje, for sure. U sta ce se pretvoriti ostaje da se vidi. Razni regionalni IGN-ovi lepo posluju.

Ivan likes this.
  31. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ace likes this.
  32. Maxa

Maxa opsa!

9,208
    2,616
    113
    Zar nije filip nikolić urednik playa?

33. Ace

Ace 1.000.000

2,711
    501
    113
    Čist bullshit, očigledno im je važnije da ih ljudi razglase po s.mrežama nego da nađu kvalitetne saradnike.

34. Maxa

Maxa opsa!

9,208
    2,616
    113
    nije, nego bi i jare i pare, i što je najgore, jbg može im se.
    popaljena deca ima da se raspišu, samo treba među tim smećem iskopati nešto da valja :D

35. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Nije, ali jeste autor textova tamo

36. Maxa

Maxa opsa!

9,208
    2,616
    113
    zadnji put je bio kad sam proveravao... do duše to je bilo pre godinu dana sigurno

37. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Eto to je imao da doda na CV, plus je Nebojsin ortak ;)

38. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Undenis and stale like this.
  39. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,068
    867
    113
    Upravo procitao dok cekam da mi se skine MK XL za xbox :)
    Kao i obicno jasan i precizan tekst sa nekim informacijama koje mozda nismo znali ili ih zaboravili.Bas volim ove tekstove o istorijatu matorih serijala.Mozda bi mogla i neka Castlevania retrospektiva da padne.Pogotovo sto je fransiza imala slican put i krivu uspeha kao MK.

TheNick likes this.
  40. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,278
    491
    83
    Odličan tekst, dok sam čitao, osetio sam mirise igraonica u kojima sam obitavao kao osnovac. Lično MK nikad nisam voleo, jer sam suckovao u njemu :D

41. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,068
    867
    113
    Mislim da si jedino zaboravio da spomenes Shaolin Monks igru.Jeste da je spinoff ali ostala mi je u secanju kao prilicno zabavna co op igra iz xbox\ps2 ere.

42. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Yup, skroz solidan spin off

43. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Da znam namerno sam ga preskocio jer mi se cinilo da je text predugacak, a i jeste, morali su da ga podele na dve strane... Ja mislim da je to prvi put na IGN Adria do sad da se objavljuje toliki text. MK Mythologies SubZero je dobio recenicu dve samo zbog likova koji su tu uvedeni i sto je prvi spinoff... Special Forces sam samo namedropovao a Shaolin Monks mi je bio too much u svom messu iz PS2 ere, zahtevalo bi malo vece objasnjenje u vec prevelikom textu zato je leteo u final cut-u :) Bas kao i verzije za GameBoy Advance, DS, PSP i slicno.

btw. Kako vam se svidela video montaza? Ja sam odradio i to :)

A sto se tice Castlevania editorijala pa zapravo ga imamo negde zakopanog u arhivi v6 sajta, treba to ispeglati dopuniti i dodati na EmuGlx.

44. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Fino je, mada mislim da ne postoji serijal koji je vise overrated od MKa :)

45. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Lokalno je popularan i imao je taj kult zato je pao editorijal inace slazemo se, kao sto sam i rekao u textu, u zakljucku... MK je MK, love it or hate it, uglavnom ga nostalgija drzi.

Inace related vest, krece uskoro WEEKLY fix, trazi se voditeljka @mnneurope STOP!

46. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Imam par ortakinja koje cu da preporucim... samo da ne cuju za @mnneurope i ne vide ovakve klipove i sve ce biti fine

47. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,309
    919
    113
    Imam ja sačuvane na kompu, četiri dela Castlevania istorijata što je pisao Forsaken Demon ako treba. Tu je pokriven period od prve Castlevania-e za NES do onih N64 abominacija. :)

48. TheNick

19,320
    2,211
    113
    Tu je u arhivi ne brini :) Treba da se dotera, dopuni.

Castlevania - istorijat (uvod) Istorijat Castlevania igara [forsaken demon]
    Castlevania - istorijat (prvi deo) Istorijat Castlevania igara [forsaken demon]
    Castlevania - istorijat (drugi deo) Istorijat Castlevania igara [forsaken demon]
    Castlevania - istorijat (treci deo) Istorijat Castlevania igara [forsaken demon]
    Castlevania - istorijat (četvrti deo) Istorijat Castlevania igara [forsaken demon]
    Final Fantasy - pregled serije (prvi deo) Pregled Final Fantasy igara Nick4life
    Final Fantasy - pregled serije (drugi deo) Pregled Final Fantasy igara Nick4life
    Metroid - pregled serije Pregled Metroid serije igara Branislav7 (guest)
    Nick4life's Sonic Games Encyclopedia Pregled svih Sonic igara Nick4life

Fale slike u web verziji arhive, ali imam ja na kompu sve to

SolidSnake88 likes this.
  49. EXPCollector

EXPCollector Wastland assassian

301
    13
    18
    Castlevania igre su ZAKON!!!
    Izuzev onih sa N64

Share This Page