1. powered by Surfing Waves

Izbor best buy HDTV-a

Discussion in 'PC Gaming and hardware/software' started by grunt, Mar 13, 2012.

1. gruja

gruja I am God of War

6,305
    842
    113
    Jel se isplati ici u madzarsku za taj model ili da cimam ove svercere iz subotice?
    Koliko se krece cena tog televizora?

2. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,731
    1,112
    113
    Cimaj bolje uvoznike sa kp. Ima za 1000e na akciji, neki lik iz NS-a doteruje, potpisuje se kao Buba.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

gruja likes this.
  3. Blue

Blue ....................

11,343
    597
    113
    Postoji neki ekvivalent tog modela sa malo većom dijagonalom?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

4. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
  5. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,099
    882
    113
    Trenuto je 1100e 55'' model kod Baneta sa KP,covek sa najboljim cenama za Sony televizore.

6. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,615
    2,452
    113
    XE90 i li ovogodisnji XF90 su i dalje moji predlozi za svakog ko hoce odlican TV [49 je najmanja velicina]. Ili to ili da se vija LG OLED kad su na popustima.

+1 za Baneta

7. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,731
    1,112
    113
    Jel' 55" isto ima VA panel?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

8. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Da to sa VA/IPS je bilo samo za x800 seriju.

Inace da i ja sam od Baneta uzeo moj Sony.

9. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    XE90 je FALD i VA u svim velicinima. Sto veca dijagonla, to je vise FALD zona.

XE93 je edge lit, ali neka nova tehnologija, ukrstanjem svetlosti pravi jos vise individualnih zona nego bilo sta iz XE90/XF90 serije, plus jace osvetljenje za HDR. Bolji TV, al skuplji [uz kazu malo veci motion blur].

10. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,408
    1,076
    113
    Ok, probao sam danas tomb raider i forzu 3 i input lag je zaista negde izmedju game i standard moda.
    Koliko tačno, ne mogu da procenim. Igre su svakako igrivije, mada se primeti razlika u odnosu na game mode. Bilo bi lepo videti tacne cifre. Sa druge strane, definitivno ću za neke igre koristiti ovaj mode.
    Videću da ovih dana probam sfv na sticku i gts na volanu.

11. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,654
    260
    83
    Na kraju su pitali ljudi Vincenta sa hdtvtest da izmeri i slikao je rezultat, 63ms čini mi se... A navodno subjektivni osećaj nije da je tako tri puta gore nego u Game Modeu.

12. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Za one koji ciljaju na bas high end offering, Sony je upravo predstavio svoje nove highend televizore. Posle skoro 2 godine, stigao je naslednik od legendarnog Z9D-a.
    https://www.hdtvtest.co.uk/n/Sony-Launch-New

Z9F i novi OLED A9F u sebi imaju najnoviji X1 Ultimate cip koji podrzava ne samo bolji upscaling i processing slike, vec i najzad dosta brzi rad Android OS-a [ale-fucking-luja]. Po prvi put ubacena je podrska za automatsku kalibraciju [preko externih calibration uredjaja], a A9F je dodao i treci [centralni] screen vibration zvucnik, kao i subwoofer na pozadinski stand. Ceo audio sistem od TV-a moze da radi sam kao 3.1 sistem ili da se koristi samo kao centralni kanal u surroundu ako to korisnik hoce.
    Detaljne specifikacije su nepoznate, ali HDMI 2.1 nece biti podrzan jer niko jos nije napravio scaler chipove koji su kompaktibilni.

13. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,420
    2,240
    113
    El moze OLED 50 inchi za oko soma eura?

14. shin-boyan

4,408
    1,076
    113
    Ne moze jos. Moguce da ce moci krajem godine. I ne postoji nista manje od 55.
    Razmisli dobro da li zelis oled, ili je kvalitetni led bolji izbor.

15. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Moze jedino kad bi neko prodavao polovni 55" B5.

16. shin-boyan

4,408
    1,076
    113
    55b7 moze da se uzme za 1320-1350 danas.
    Valjda ce jos pasti cena.

17. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,721
    1,114
    113
  18. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Yo @grunt, sad sam skontao jedan koristan shortcut na XE9005 koji je prisutan na svim Android TV modelima od Sony-a.

Drzim na TV-u upaljen Picture profil na Graphic all the time tokom koriscenja PC-a, ali prilikom gledanja filmova/serija, manuelno sam prebacivao picture mode na Cinema [sto nije bas quick switch]. Tek sam sad skontao da postoji "Auto (24hz)" opcija. Preko nje kad god TV detektuje 24hz feed, TV se automatski prebaci u Cinema Home mod. U Potplayeru sam aktivirao 3460x2160p24 tokom fullscreen koriscenja, i woilla. Vise nema potrebe za koriscenjem daljinskog za Potplayer multimediju.

Ostaje pitanje, da li ce me prebacivati u neki drugi random picture mod ako detektuje nesto dok radim u desktopu... Javicu ako nesto primetim.

Last edited: Aug 1, 2018
  19. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    @DieH@rd
    A sta dobijas u Cinema modu ? Vecina post process efekata se moze ukljuciti i u graphics modu. Ja drzim onaj black i contrast adjust na low, dok su mi live colors iskljucene skroz.

20. DieH@rd

28,615
    2,452
    113
    Pa za pocetak, paljenje FALD-a. Cinema modovi su namenjeni gledanju filmova/serija, bolji je collor mapping, moze se upaliti true cinema motion [za peglanje juddera] i moze se upaliti bas sve od opcija televizora. A cela poenta je da smanjim drnanje daljinskog. Necu ni da manuelno menjam picture modove, a pogotovo necu da tweakujem graphics mod svaki put kad hocu da pogledam nesto ili kad se vracam u desktop rad. Ovako se sve svodi na potplayer use, sto mi savrseno odgovara.

Ja koristim bliska podesvanja onima koje predlaze rtings i par lokacija sa neta,
    Brigtness
    black adust -low
    contrast enchanced -low
    local dimming - high [<mega bitno, paljenje FALD-a, al ok, ti to nemas na XD80]
    dynamic range - high [<boostuje SDR content dosta, donekle "emulira HDR" povecanjem i smanjenjem brightnessa po potrebi, ne znam da i ovo imas]

Clarity
    smooth gradation - medium [bas se primeti poboljsanje gradacije, cak i kod Amazon/BD ripova, jbg, svi su oni 8bit]

Motion
    motion flow - true cinema
    film mode - high

Ovo je sve za SDR, a HDR svakako pali sam gomilu opcija cak i ako bi ih drzao ugasene, tako da Cinema Home koristim za svu multimediju.

Mozda je ipak ovo privlacnije samo onima koji imaju higher end panele, sa FALD/120hz baclightom i dosta jacim osvetljenjem [za dynamic range opciju]. Kod mene, Graphic i Cinema modovi izgledaju drasticno drukcije, i pravo je uzivanje gledati filmove u dobro podesenom Cinema Home/Pro modu.

21. grunt

grunt Celeb Freak

15,055
    2,169
    113
    Probacu, al ono nista od tih stvari mi se nije svidelo kada sam ih probao pre sto godina, meni graphics no frills look vise odgovara i za filmove, ovo je bas ono subjective matter.

22. mahermax

mahermax Member

169
    12
    18
    Ljudi trebam mi savet za kupovinu tv.

Da li je ovo isti model tv?

https://www.gigatron.rs/televizori/sony_smart_kd55xe8505-101559

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x850e

Meni ovo deluje kao ok cena.
    Ima li neko iskustva sa Hisense modelima?
    Vidim da za cenu ovog sony modela moze da se uzme 65 inca Hisense.

https://www.gigatron.rs/televizori/hisense_smart_h65a6500-138114

Ne bih kupovao tv manje dijagonale od 55, posto trenutni koji imam je 49 i mislim da je ipak optimum 55 ili 65. Ili da cekam jos? Oce biti nekih popusta krajem godine?
    Moze i neka druga preporuka, sta mislite sta uzeti u cenovnom rangu za 900-1000 eura?
    TV bi se primarno koristio za gledanje filmova.

Last edited: Aug 9, 2018
  23. DieH@rd

28,615
    2,452
    113

Share This Page