1. powered by Surfing Waves

Izveštaji prodaje konzola [nextgen, oldgen, home, portable, hardware, software, berza]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Nov 11, 2013.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Za sada su najavljene samo PS4 ekskluzive. PS5 i njegove igre jos nisu najavljene. Cak i 3rd party-ji ne mogu da pricaju o nextgen igrama dok Sony oficijelno najavi konzolu.

Kao i uvek, treba ocekivati da ce PS5 dobiti svoj set ekskluziva. I Cerny i PlayStation sefovi su jasno rekli da Sony i dalje veruje u generacije.
    A za sam launch nije potrebno puno igara, bice dovoljno ljudi koji ce ga kupiti [heck, i trashy WiiU se prodao u 3M u svom launch quarteru]. I xbone i PS4 nisu bili lansirani sa velikim ekskluzivama. Switch je bio lansiran sa WiiU Zeldom, mozda na PS5 launchday u prodaju stigne Ghost of Tsushima za PS4 i jos poneka manja PS5 ekskluziva. Videcemo, postoji zilion varijacija.

2. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,648
    1,301
    113
    @zdravkelja

Jos bolji primer je GTA5. Takodje tipujem da ce HZD2 biti moguc launch title i mozda Gran Turismo 7. Graficki nece biti novi engine, dovoljno samo da je 4k 60fps i da ubace stare staze u trenutni engine i da ubace vec dodati singleplayer. Nesto kao GT5 na GT6 skok.

Ne slazem se sa Oblakoderom da ce ljudi radije uzeti igru na PS4 nego PS5. Par primera kao dobar razlog smo vec naveli. Kad se samo setim nasta je licio COD Ghosts na PS3...govno u sarenoj foliji a na PS4 crispy ostro. Niko ne zeli inferiorniju verziju,bice dosta double-dippinga sa DS, Cyberpunk 2077, TLOU2 koji ce da ponude bolje iskustvo a kamoli tek igre koje budu izasle kad je vec PS5 aktivan.

Uzeo sam PS4 day one, isto cu tako i PS5. Nisam osoba koja ceka da se nakupe igre. Iz tog razloga nemam backlog pa kao daj da zavrsim sve na PS4 prvo. Kad bude doso PS5, siguran sam da cu vec dotle odigrati 95% igara koje sam hteo. Da ne zaboravimo da ce PS5 biti BC sa PS4.

Last edited: Jun 19, 2019
  3. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Biće gomila ljudi koji će želeti odmah PS5 iako dosta tih igara izlazi i za PS4, tako da će PS5 svakako imati dobar launch (što DieHard reče, čak je Wii U imao OK launch),
    sa druge strane biće i dosta ljudi koji koji baš zato što dosta tih igara izlazi i za PS4 neće žuriti sa upgrade-om na PS5, i ti ljudi će uglavnom čekati price cut ili igre koje nisu cross gen.

Goro Manjina likes this.
  4. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Prodavace se dobro, prelaz sa PS3 na PS4 i 360 na One je isto imao gomilu cross-gen igara, i oba su obarala rekorde u prodaji.

5. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Prodavaće se dobro, ali ovde govorimo o većem cross gen faktoru, govorimo o istoj arhitekturi (zato će PS5 imati BC), daleko će lakše biti raditi cross gen igre nego što je bilo za PS3/PS4.
    Takođe PS3 je bio mnogo više zastareo u 2013. i ljudi su jedva čekali next gen, nego što će PS4 biti zastareo sledeće godine (pogotovo sa midgen upgrade-om u vidu PS4 Pro).
    A ako cena stvarno bude $500, onda će svakako i to imati efekta na prodaju i na upgrade PS4 korisnika.

6. Oblakoder

Oblakoder Well-Known Member

1,097
    176
    63
    Ja upravo na to mislim jer realno zasto bi poleteo da kupim PS5 kad imam Proa koji nece biti preterano slabiji od PS5, a nisam opterecen grafikom. Da sam fanboj verovatno bih drugacije razmislao, ovako se ceka Pro verzija sto je jedina zdravorazumska odluka :)

Jed da i ja malo kenjam jer cu recimo Switch Deluxe kupiti istog momenta, nazalost u toj situaciji i ja gubim razum :D

7. YOTH

YOTH Well-Known Member

746
    553
    93
    Jel se vi zajebavate ili ne kapirate koliko je ZEN 2 jaci od jaguara u PS4/PS4 PRO.?

8. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    To koliko je jači ne menja mnogo poentu priče, PS4 igre izgledaju i dalje odlično a ta razlika u snazi će najviše otići na 4k rezoluciju,
    npr neki ljudi će kupiti PS5 da igraju TLoU 2 u 4k dok drugi neće žuriti sa PS5 upgrade-om pošto će i u 1080p na PS4 isto odlično izgledati.

Goro Manjina likes this.
  9. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Da, PS4 softver ce duze ziveti, ali nije sve u starom contentu. PS5 ce dobiti svoj ekskluzivni content. A takodje mislim da ko god ima iole veci ekran [49" and beyond], razlika izmedju 1080p i 4K je jasno vidljiva, i 4K ce biti "najprivlacniji" content mnogima.

A kod svake tranzicije je uvek ista prica. Rani adopteri ce biti tu da odrzavaju prodaju u prvoj godini, a onda ce i ostatak mase krenuti sa upgradeom kada stignu nove nextgen-only igre [ciji bazicni gameplay nece moci lako biti realizovan sa starim hardverom [u ovom slucaju Jaguar-om]].

Jaguar nije ni laptop procesor, to je netbook procesor iz 2013. godine [ako se neko i dalje seca sta je to netbook :) ]. It's a fucking low powered Celeron, made by AMD. :D

Sa druge strane, PS5 dobija maltene najbolji gaming procesor iz 2019. godine. Razlika ce biti nebo i zemlja.

eufrat and YOTH like this.
  10. YOTH

YOTH Well-Known Member

746
    553
    93
    I framerate.Ako im uspe 4k 60fps putem bc-a ili reizdavanjem naslova gomila ljudi ce kupiti konzolu samo zbog hardvera. I nije samo proc,duplo vise rama i jaci GPU.Dovoljan je jedan Witchardov klip sa Digital foundry-a.Mislim da im se ne isplati da podrzavaju PS4 duze od sledece godine jer ce kanibalizovati prodaju PS5 kad izadje.Ako bude dobra cena i spreme neku bombu od igre za launch,ne da li ce se prodavati XD

11. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Tako ako se poredi onda to jeste nebo i zemlja ali u praksi razlika izmedju PS4 Pro i PS5 ce biti samo u rezoluciji, e sad ko ima obican PS4...

12. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Pro sumnjam da ima vise od 15% ps4 baze.

Goro Manjina likes this.
  13. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Razlika u odnosu na ostale generacije kao što sam naveo je da PS4 igre i dalje izgledaju veoma dobro čak iako ne podržavaju 4k rezoluciju,
    dok recimo za poređenje PS3 igre u 2013. više nisu izgledale dobro a da ne spominjem koliko je PS3 hardver bio već zastareo (recimo 512MB RAM-a) u 2013. godini kad je PS4 izbačen i ljudi su jedva čekali upgrade na next gen, sada nije baš takva situacija, pogotovo što smo imali mid gen upgrade sa PS4 Pro.
    Razlika je i što govorimo o istoj aritekturi što znači mnogo lakše pravljenje cross gen igara, tako će svakako biti mnogo više cross gen igara nego što je bilo za PS3 nakon što je PS4 izbačen, plus što će PS4 imati install base od preko 110m tako da 3rd party neće tako lako napustiti PS4 platformu čak iako Sony prestane da izbacuje igre za PS4.
    Takođe, ako cena stvarno bude $500 to će isto napraviti neku razliku u odnosu na PS4 prodaju na početku.

Naravno, biće gomila ljudi koji će kupovati PS5/XB2 na launchu ne samo zbog full 4K rezolucije nego jednostavno zbog činjenice da je "next gen" launch,
    ali generalno mislim da neće biti situacija kao sa PS4 gde su ljudi jedva čekali da pređu na next gen sa PS3/360/Wii koji su se odužili i bili veoma zastareli,
    odnosno da će dosta ljudi nastaviti da duže koristi svoje PS4/Pro konzole nego što su nastavili da koriste svoje PS3/360/Wii konzole nakon što je PS4 izbačen.

14. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Pa i prosle generacije su se izbacivali third party godinama nakon izlaska PS4. Call of Duty su nudili za PS3 jos 3 naredne godine od kako je PS4 izasao. Need for speed, fifa itd isti slucaj. Nije poenta dal ce biti za stariji HW isti naslov vec kolko bolje ce izgledati na novom. Al prvenstveno sto kaze @DieH@rd, ono sto ce da pogura inicialnu prodaju PS5 ce biti te pocetne ekslkuzive. Mozda danas KZ Shadow Fall i Infamous ljudima nije nista specialno al iako nisu 9+ igre, bile su dovoljan razlog zeleti novu konzolu.

Ljudi su i pre pricali kako ce graficki skokovi biti sve manji sto i jeste do nekle istina ali razlika ce biti osetna. Uvek dajem pimer COD Ghosts jer 3 igre koje sam uzeo day one uz PS4 su bile: cod, nfs rivals i KZ. Samo taj skok sa 720p na 1080p, i ogroman nivo detalja je prevazislo bilo sta na PS3, bukvalno sam se osecao kao da igram na PCu sa ultra settings nakon PS3-ke. Isto ce biti i sada, rezolucije ce garant biti 4K, samo ta ostrina cak i cross gen igrama daje veliko osvezenje, bice kraci loading, moguca implementacije ray tacing itd. Pa kad sam kupio PS4 Pro, prelazak sa obicnog PS4...nisam verovao koliko je u stvari mutan menu dok nisam uzeo Pro.

Ko ima para u shteku tog trenutka, nema zasto da ceka. Em mozes svoj Pro da prodas za $200 em mozes da nastavis da kupujes PS4 naslove na PS5 jer ce biti BC. I taj BC ce mozda da poboljsha nesto. Nema vise gde kupis novu konzolu a batalis igre za staru, sada ce biti 2 in 1 konzola i ne vidim zasto bi se neko drzao 4ke kada mozes da ga koristis uistu svrhu + PS5 ekskluzive, sve na jednom sistemu.

voja87 likes this.
  15. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    ne znam koja to ekskluziva moze da bude za ps5, mozda horizon 2, ostali veci timovi vec imaju najavljene igre za ps4

16. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Sto bi rekao narod on te krsti, a ti prdis :D

Kako ne kapiras da se ta situacija sa Ghoustom nece ponoviti jer graficki PS4 Pro verzija igara nece biti toliko losija od PS5 verzije. Glavna razlika ce biti u rezoluciji sto opet nije nebo i zemlja osim ako nemas bas veliki tv...

17. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    ko uopste kaze da ce ici na puni 4k? sta ako opet bude 1440p upscaled i zbudze grafiku maksimalno...a i da bude 4k ps5 ce imati toliko jaci hardver da ce igre opet izgledato dosta bolje

18. Oblakoder

1,097
    176
    63

Za razliku izmedju 1080p i 4k treba ozbiljno jaci hardver, a da bi bilo to i plus mnogo bolje teksture e tu treba brutalno jaca masina, sto sumnja da ce biti slucaj.

19. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Opet Oblace, koliko ljudi mislis da ima Pro/One X?

20. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Nemam pojma verovatno 50:50 :D

21. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    oblak, ekspert za tehnologije i hardver

eufrat likes this.
  22. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Al ja imam veliki 4K TV (58"), sve te sitnice se jasno vide. Ne mora da razlika bude drasticna ko sa Ghost, poenta je da ce je biti. Ako cemo vec da se drzimo COD-a, to je fanshiza koja juri 60fps za multiplayer. Naspram toga dizajniraju mape i koliko detalja moze da ima a da odrzi 60fps. Nije sve samo rezolucija, nivo detalja ce sada moci da bude mnogo vecji, fizika realnija, na primer predmeti lete na sve strane nakon eksplozije ili moguca destrukcija terena. Sve to trenutni HW ne gura a novi koji je navodno 4 puta jaci, ubacice stvari koje im nisu ni padale na pamet na trenutnom jer su svesni da ce da ugusi resurse. Opet, naj bitnija stvar ce biti, zasto da se drzis PS4 kada mozes da imas PS5 koji ce da pusta PS4 i PS5 igre?

Evo razlike PS3 - PS4. Zajebi rezoluciju, pogledaj sta su sve dodali/ubacili, senke, napunili svet a opet drzi striktnih 60fps:

23. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,899
    1,753
    113
    Čitam i umirem od smeha. Ne vredi ulaziti u bilo kakavu raspravu, kada lepo čovek sve zna. A zapravo nema veze sa životom :D

Sent from my PS4 using Tapatalk

WickedlNl likes this.
  24. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    zaboravih da dodam, doktor i visokocenjeni gejming analitičar.

25. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Koje to PS4 imao jake ekskluzive na launchu? Na stranu to što su velike 3rd party igre najprodavanije igre na PS4/XB1 platformama a ne ekskluzive.
    PS4 je počeo da dobija jake ekskluzive tek nakon 1-2 godine nakon launcha, ljudi su na početku kupovali PS4 najviše zato što su želeli next gen pošto je PS3 odavno počeo da pokazuje starost, dok sa druge strane PS4 igre i dalje izgledaju odlično uprkos "samo" 1080p rezoluciji, a nije sad da svaka kuća ima 4K TV ili čak i oni koji imaju da će odmah uzeti PS5. Mislim da je to istina, uvek bi se svaka konzola prodala najviše u prvoj godini na tržištu, a ne u svojoj 3-4 godini kada konzola ima nižu cenu i mnogo veći izbor igara kao što je i slučaj sa PS4.

Prilično sam siguran da će svi ciljati 4k rezoluciju, kao što je PS4 ciljao 1080p a PS3 720p,
    to naravno ne znači da će svaka igra raditi u 4K ali ogromna većina hoće.

Goro Manjina likes this.
  26. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Niko nije rekao da ce naj profitabilnija godina za next gen biti prva godina vec da iako "PS4 igre i dalje izgledaju odlično uprkos "samo" 1080p rezoluciji", imace ljudi vise nego dovoljno razloga da zele novi HW. Pogotovu sto taj novi hardware ce da pusti i PS4 igre. Po tvojoj logici, znaci najveci broj iPhone X se proda tek posle 3-4 godine a u stvari sada je naj popularniji iPhone 6? Ljudi kupuju novi HW jer je nesto novo i sveze, donosi nove mogucnosti a ne zato sto im ono sto su pre imali, tolko zastarelo da moraju da predju na novo.

27. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,530
    1,828
    113
    ovo sto pisete je totalno nebitno. Pitanje je kako ce se switch boriti sa next genom. Za PS4 ja nemam brige. Urade price cut i prodavace se i dalje bez problema.
    Vece je pitanje kako ce ljudi koji sada zrtvuju grafiku zbog portabilnosti reagovati kada port ps5 4k igre bude radio u 19fps sa 576p rezolucijom na switchu?
    Switch nema nekog prostora za neki drastican graficki napredak sa ovim konceptom koji trentuno fura.

Goro Manjina likes this.
  28. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    1080p je bio standard za ps4 zato sto je to bio standard kod televizora i to godinama, koliko ljudi sada ima 4k tv? ako je upscale dobar, dobar aa, nema aliasinga zasto juriti puni 4k kad trazi toliko resursa. samo stave ui da bude 4k

29. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Ne pričam o profitabilnosti, već o prodaji konzole, a ti si zvučao kao da će odmah svi PS4 korisnici odmah da urade upgrade na PS5, što naravno nikad nije slučaj, prva godina obično bude slabija nego 2, 3 i 4. godina, zato što više ljudi kupuje konzole kad konzola kasnije ima nižu cenu i ima veći izbor igara a ne na launchu, imaš PS4 kao dokaz (a i XB1 i Switch).
    Naveo sam da će biti dosta ljudi koji će svakako odmah da urade upgprade na PS5 zbog 4K rezlucije i same činjenice zato što je next gen, ali će isto tako biti dosta ljudi koji neće odmah uraditi upgrade na PS5 i nastaviće da voze PS4 dok ne padne PS5 cena i ne bude više samo PS5 igara.
    Ono što je drugačije sa PS4/PS5 u odnosu na PS3/PS4 je:
    -to što PS4 igre i dalje izgledaju odlično
    -PS4 je imao mid gen upgrade
    -govorimo o istoj arhitekturi tako da je raditi cross gen igre mnogo lakše i biće ih mnogo više
    Te razlike idu u prilog mojoj tvrdnji da će da će dosta ljudi nastaviti da duže koristi svoje PS4/Pro konzole nego što su nastavili da koriste svoje PS3/360/Wii konzole nakon što je PS4 izbačen.

Poređenje sa telefonima nema puno logike zato što telefoni izlaze svake godine, to naravno nije slučaj sa konzolama,
    i naravno ogromna je razlika upravo to što se novi telefoni obično prodaju najbolje u svojoj prvoj godini pošto naredne već izlazi novi telefon, što opet nije slučaj sa konzolama.

Pa i Switch će imati svoje price-cutove i revizije, a ono što na prvom mestu prodaje Switch su Nintendo igre i ekskluzive (a one narvno imaju jači rezoluciju i frame rate nego to što si naveo) pa tek onda dolaze multiplatform igre. Mislim 3DS se do ove godine prodavao uprkos 240p rezoluciji.
    Ali ako pričamo o multiplatform igrama, PS4/XB1 će nastaviti da dobijaju dosta multiplatform igara bar još 2-3 godine nakon PS5/XB2 izlaska a nije kao i da sad Switch ima puno current gen portova, više ima last gen portova koje će naravno da nastavi da dobija u svakom slučaju.
    Šta više, mislim da je PS5/XB2 launch situacija od koje Switch može čak i profitirati, pošto će PS5/XB2 tek praviti svoj install base dok će Switch kad PS5/XB2 budu bili izbačeni biti vrlo aktivna platforma sa install base-om od oko 70m, tako da bi to moglo uticati na bolju 3rd party podršku.

Last edited: Jun 20, 2019
    Goro Manjina likes this.
  30. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Slažem se, ali ipak mislim da ima dovoljno snage i da će fokus biti na 4k rezoluciji,
    mada opet kažem to ne znači da će svaka igra biti 4K kao što ni sada nije svaka 1080p pogotovo kad je u pitanju XB1.

31. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    1080p tv niko ne kupuje vec par godina, do 2020 ce biti u vecini.
    Inace je si ti video uzivo razliku izmedju 1080p i igre u 4k, ne bilo koje nego neke sa 4k assetima, npr Shadow of the tomb raider.

Razlika je velika i native 4k vredi.

Naravno ja bi prihvatio i 1440p ako mi to garantuje sweet 60 fps :D

32. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    koliko ljuidi igra sa 1m razdaljine, koliko ljudi ima 50"+ televizore, razlika postoji nema sta ali da li je razlika izmedju punog 4k-a i dobro upscaelovane igre na 4k velika sa oko 2m razdaljine?

33. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Nemam pojma koji je procenat 4k i 55" i vecih TV-a, ali znam da ce samo da raste, a sledeca generacija ce se koristiti do 2026 godine minimum, a tada ce 4k 55" tv da se prodaje za toliko smesnu sumu da ce i sirotinja moci imati po 2 kom min :D

Sto se razlike tice, ako pratis preporucene razdaljine za sedenje za odredjenu dijagonalu jedino 1800p upscaled moze da prodje tu je razlika mala. Ispod toga nikako ne bi smeli da idu.

34. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Ma da samo kad si ti ekspert :)

Nisam strucnjak ali jasno je kao dan da je mnogo veca razlika izmedju PS3 i PS4 nego sto ce biti kad izadje PS5. Recimo PS4 ima 8gb ram memorije sto ce verovatno biti duplo manje od PS5 dok PS3 ima 16x manje od PS4

Jos kad se uzme u obzir koliko je za sistem, a koliko za igre...

35. voja87

voja87 Well-Known Member

12,253
    2,918
    113
    nece imati toliko vise memorije (a ni pc nema mnogo vise) ali ce zato cpu i gpu napraviti pravi generacijski skok

36. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Nisu oni ništa dodali/ubacili u PS4 verziju, nego su mnogo toga izbacili za PS3 verziju.

37. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    CPU je mnogo bitniji od memorije, a tu ce razlika biti ogromna.

38. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,899
    1,753
    113
    Dovoljno da znam u čemu leži razlika između veće količine memorije i jačeg CPU-a i GPU-a.

Sent from my PS4 using Tapatalk

39. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    Ne potcenjujte SSD :D

Maxa and eufrat like this.
  40. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Realno, CPU je čisto spominjan kao boltneck za XB1/PS4, tako da će to defintivno biti najveća razlika sa PS5/XB2 hardverom pošto Pro i X imaju po oko 4TF odnosno 6TF.

41. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    Mo jok bre, samo rezolucija, biće identične igre sem toga, objasnio lepo Oblakoder.

Isto kao što sad igre na Switchu izgledaju identično kao na PS4, samo se rezolucija razlikuje.

42. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Najveci generacijski skok (za mene) je bio sa ps1 na ps2 (tehnicki) sve ostalo je sviranje kurcu...

Послато са Moto C помоћу Тапатока

43. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Ako se računaju samo 3D konzole, najveći je naravno skok sa 2D konzola na 3D, recimo sa SNES na N64,
    pa onda sa PS1 na PS2 i sa N64 na GC.

Goro Manjina likes this.
  44. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
  45. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    zasluzeno, odlicno sredjena igra koja je prezabavna :)

eufrat likes this.
  46. Blue

Blue ....................

12,102
    867
    113
    Baš mi drago.

47. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Ne mogu da se slozim jer je stvarno meh da tako brza i precizna igra radi u samo 3ofps. Sve ostalo je ok ali kako i da ne bude kad je klasican plagijat Mario Karta :)

Timemaster likes this.
  48. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,530
    1,828
    113
    CTR je bolji od bilo kog Mario kart-a.

Cipak, eufrat, Omega and 2 others like this.
  49. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Prosecna ocena kaze drugacije sto naravno ne znaci da nekome nece biti bolji CTR :)

Koliko vidim Mario Kart 8 Deluxe je poprilicno bolje ocenjen 92 naspram 85.

50. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Ne kenjaj, nijanse su u pitanju. A i CTR ima 88. :p

Manite se tih brojeva i glupih sajtova.

TwiSteR and eufrat like this.

Share This Page