1. powered by Surfing Waves

Izveštaji prodaje konzola [nextgen, oldgen, home, portable, hardware, software, berza]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Nov 11, 2013.

1. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,530
    1,828
    113
    to sto ima pacenika koji se loze na
    metacritic to je njihov problem.
    Objektivno CTR ima i bolju mehaniku i kampanju i zanimljivije staze. Naravno ne oduzimam nista MK8 koji je isto odlicna igra, samo definitivno nije bolja od CTR.

Cipak, eufrat, Revan and 1 other person like this.
  2. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Najbolji je Didi Kong Rejsing huehuehue

3. Oblakoder

Oblakoder Well-Known Member

1,097
    176
    63
    Po meni je uvek objektivniji Metacritic sve ostalo je diskutabilno. Jedino u cemu je bolji CTR je grafika sto je valjda i logicno ali dzaba i grafika kad je cena 30 fps, gamepley je takodje upitan jer je veliko pitanje da li bolje kada imas tri uzastopna ubrzanja sa skalom ili kao MK gde postoje tri nivoa ubrzanja u zavisnosti koliko dugo driftujes. Sve u svemu Mario Kart 8 Deluxe je daleko sadrzajnija igra bez obzira sto nema neku smisleniju kampanju, msm nemas bos bitke ali imas neke druge stvari koje ce te dosta dugo drzati i u sp delu.

4. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Večita CTR vs MK rasprava.
    Meni je CTR uvek bio meh, od art style-a, preko mehanike, ali dobro...ukusi se razlikuju.
    Kada izadje 60fps rado ću je odigrati.

Goro Manjina likes this.
  5. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    Racunaj sledece godine u ovo vreme.

6. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Mk sp nema nista. Ama bas nista. Skupljas novcice da dobijes random nagrade, treba otprilike 60-70 kupova da "sve" iteme otkljucas a do tad si sve vec 4 puta odigrao na svakoj tezini i onda treba jos 6 puta toliko za zlatne delove. To je super za narkomane sto igraju jednu igru 1000 sati (necemo da imenujemo), za sve ostale tesko.

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Revan and Omega like this.
  7. Revan

Revan Well-Known Member

1,652
    889
    113
    I za fandečačiće.

8. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Ljudi nema razloga za izlive agresije samo sam rekao sta mislim o CTR i to je objektivno tako :)

Da ne bih vadio oraniju :D

edit: I onu veliku kutlacu varjacu mesalicu sa cvarke, jebem li ga kako se tacno zove :)

Last edited: Jun 24, 2019
  9. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

848
    547
    93
    @Oblakoder Kakve izlive agresije, gde ti vidiš agresiju? To što si se pronašao u njihovim rečima je druga stvar. A poznat si po objektivnom mišljenju. :lol:

10. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Oblacicu, ne lozi se

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

11. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Super je MK ali All star racing Transformed za mene i dalje broj 1.CTR cu nabaviti ovih dana pa cu da dam ocenu,ne volim da se merim po metacriticu a da ni ne vidim igru.

12. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Meni su wve te mario igre buranija,mario tenis,mario ovo mario ono,mario basket,ajde molim te treba da mi zakucava onaj majmun iz donky konga u mario basketu,nemaju redovnu kosarku...
    Treba da izadje swich da bi imali redovan basket..Mario kart 64 je bio ok ali nista u poredjenju sa ctr (orginalnim)
    Nije mi jasno kako to da radi u 30 frejmova i na ps4 i pro,nije da je neka crysis grafika u pitanju kod kartinga...

Послато са Moto C помоћу Тапатока

13. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,300
    749
    113
    Slažem se za primedbu baraža mario igara ni ja to nikad nisam voleo, čak sam i kart 64 prvi put odigrao pre par meseci.. ali napomenuo bi da je za 1996 to bila prilično top funkcionalna vožnja i dalje je odlična u multiplejeru, crt je iz 1999 što je velika razlika, već je dc bio napolju

takodje nikad nisam igrao crt, ali rekao bi po reakcijama ljudi na tredu da je reč o vrhunskoj igri

14. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Opet kazem, mozda sam pogresno protumacen, uopste ne dovodim CTR kvalitet u pitanje jer posteno receno ta igra je bukvalno kopija Mario Karta samo sa Crash likovima. Toliko su iskopirali svaki detalj da iz ove tacke gledista ne mogu da verujem da je jedan tako slavan studio poceo karijeru kao plagijator. Licno bih vrlo rado kupio CTR ali me ovih 30fps strasno odbija i nista mi drugo ne preostaje nego da cekam PS5, One Two ili PC verziju...

15. Cipak

Cipak RPG Fan

1,668
    365
    83
    Nisam neki ljubitelj kart igara ali sam igrao sve MK igre starije iz radoznalosti a novije zbog klinca. Naravno igrao sam i CTR orginal i mogu reci da mi je bio mnogo zabavniji od bilo koje MK igre pogotovo u SP.
    Naravno igrace se i ovaj novi sa klincem iz cistog zezanja tako da mi ni ovih 30 frejnova nije preveliki problem.
    Da ne bude zabune ne sporim kvalitet MK igara ali su mi u SP-u dosadne a nemam zivaca i vremena da im se ozbiljnije posvetim u MP.

16. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,648
    1,301
    113
    Pricas o Naughty Dog? Pre Crash Bandicoot su imali 6 igara. Posle toga su izbacili 3 Crash Bandicoot naslova pa tek 10a igra im je bio CTR. Mislim da nemas pojma o gaming istoriji ako kazes da su poceli kao "plagijatori" :lol:.

17. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Ja nisam napisao da im je to prva igra, nemoj sve bukvalno da shvatas, vise sam mislio na neki rani rani rad Naughty Doga :no:

18. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    "da je jedan tako slavan studio poceo karijeru kao plagijator"

Ne znam kako drukcije da protumacim ovo sem da ti mislis da su sa CTR zapoceli karijeru kad u stvari, originalnom studiju je to bila poslednja Crash igra. Svaka igra krade nesto od nekoga samo ubace i po nesto svoje. Na primer u CTR drifting skroz drukcije funkcionise nego u MK. Kad smo vec kod driftinga i karting staza, prva igra je Power Drift...6 godina pre prvog Super Mario Kart. Nintendo je samo uzeo to i ispolirao kao i uvek sa svojim first party ali to sto je neko nesto popularizovao ne znaci da su svi ostali plagijatori to jest da sta, sada niko ne sme da iskoristi istu ideju. Boost polja, powerapovi, drifting...sve to postoji i u Wipeout. Oces reci da su i oni Mario Kart plagijatori?

Kart Racing je zhanr koji je Nintendo popularizovao. Skoro svaki "klon" funkcionise po istom principu...ne znam sta drugo zelis da se desava uigrida kazes da je skroz drukcija od MK. To ko kad bi neko reko e vec imamo Street Fighter...svaka druga igra ne sme da ima razne likove, pozadine itd jer to je SF prvi popularizovao. Ja nit sam fan karting zhanra ali cim je CTR tolko popularan tada a i sada znaci da rade nesto dovoljno dobro a i drukcije.

19. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Ovde nema objektivne priče, pošto svako voli ono što mu se više sviđa.
    CTR Remake sam odigrao samo par staza tako nemam kompletne impresije, ali na osnovu tok malog iskustva za sada mogu da kažem da deluje da CTR Remake više core/skill base orjentisan (da ne kažem teži), generalno deluje zanimljivije u singleplayeru (pogotovo zbog adventure moda), i prilično je dobar osećaj dok se vozi.
    MK8D je sa druge strane mnogo pristupačniji (može bez problem klinac od 3-4 godine a i deda od 80 godina odmah da ga igra), možda može biti dosadan posle izvesnog vremena u singleplayeru (ne i online) ali deluje zabavnije nego CTR Remake u multiplayeru (local ili online), dok su mi likovi, količina staza, art style, muzika, ispoliranost, 60fps...isto bolji u MK8D.

Tako da MK8D svakako deluje kao veća, generalno zaokruženija igra, i skoro perfektna MK igra (nema MK8D bez razloga ludačku popularnost gde svaki drugi Switch korisnik poseduje igru), dok je CTR više skill based i single player fokusiran,
    tako su obe odlične igre i obe se odlično dopunjuju ako imate obe igre, pogotovo na istoj konzoli.

Još da Nintendo izbaci Diddy Kong Racing 2 i imamo ponovo generaciju 5 kada su u pitanju kart igre. :)

Last edited: Jun 25, 2019
  20. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Po cemu ?Meni sto se sadrzaja tice je onaj na n64 bio nekako najbolji a igrao sam ,double dash za gamecube,onaj na wii i na ds,u.

21. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    likovi su najvece razocarenje u mk, svi zabavni su vec tu a otkljucavas neke kretenske varijacije. rose gold peach, lol. mada i crash ima onu ajkulu nesretnu. srecom su bar skinovi prilicno kul, bas se vidi da su se iscimali.

22. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,295
    1,086
    113
    Kakve su one ostale Crash Racing igre čije staze ubacuju u ovaj remake? Nisam baš razumeo, single player če biti kao kod CTR-a sa Playstation 1 sa novom grafikom a za multiplayer će biti i staze i narednih delova ili je nešto drugo u pitanju?

23. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Broj staza (48), likova, vozila, delova za vozila, likovi i staze iz Nintendo franšiza koje se ranije nisu pojavljivale u MK igrama, 50/100/150/200cc, mogućnost obrnute staze, par modova u okviru Battle moda, odličan online i generalno multiplayer, dva itema istovremeno, MKTV, odlične animacije, 1080p/60fps (docked)- 720p/60fps (portabl), odlična ispoliranost i muzika..MK8D deluje kao ultimativna Mario Kart igra, naravno bilo bi bolje da ima i Adventure mod (iako ga ni jedna MK igra nije imala).

Ali što Darkado reče, zamerka za likove, ima par bespotrebnih varijacija recimo za Maria ili Peach.

24. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    a i kubikaza je isto sto i tezina, mada dobar marketing. mislim da i crash ima mirror, kao da sam ga video pre neki dan u multiju.

25. gruja

gruja I am God of War

6,372
    887
    113
    Kao da ne mogu da stave megamena,linka ili tako neke likove kao sto ih smash bros koristi...
    Oni bas imaju velik roster za deciji ukus.

26. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    @darkado yep. ima i crash mirror mode

27. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Nisi u toku, ubačen je Link ima čak Zelda staza, kao i po par Animal Crossing i Splatoon likova.

Videćemo gde ići sa MK9 nakon MK8D, kapiram da će MK9 još više biti Nintendo Kart nego Mario Kart, odnosno još više likova i staza iz drugih Nintendo franšiza,
    ubacivanje i nekih 3rd party likova je svakako moguće (pogotovo nakon poslednjeg Smasha) mada manje verovatno.
    A Nintendo će svakako ići na to da veličinom i sadržajem igre nadmaše MK8D, kao što su to uradili sa poslednjim Smashom u odnosu na prethodni.

28. zdravkelja

zdravkelja Member

9,549
    2,068
    113
    To govorim vec par godina, izgurali su sa Mariom do kraja, sad treba da naprave Smash fazon i ubace likove i staze iz vise serijala.

shin-boyan likes this.
  29. Oblakoder

1,097
    176
    63
    Kako ne kapiras da ovo nije klasicno licenje igre na igru, obrati paznju na najsitnije detalje koji su u dlaku prekopirani iz Mario Karta. Nemoj samo da me teras da ti nabrajam takve stvari. :)

30. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    To, recimo Mario Kup, Yoshi Kup, Donkey Kong, Pikmin, Zelda, Splatoon, Animal Crossing, Star Fox Kup..gde bi imali staze, likove i vozila baziranim na tim franšizama.

Last edited: Jun 25, 2019
  31. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    morali bi i da imaju neki malo hrabriji kup u takvom sastavu da ne lici sve previse jedno na drugo. metroid mozda? ridley skin za bowsera? :D novije fransize kao splatoon i nemaju materijala za ceo kup ali svakako imaju za stazu.

32. WickedlNl

2,648
    1,301
    113
    Nabroji ih, svi jedva cekamo tvoj odgovor :D

TwiSteR likes this.
  33. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    Ne znam sad koliko bi se tačno recimo Metroid uklopio sa ostalim Nintendo franšizama koje su dosta šarenije.
    Splatoon ima materijala i potencijala za celu svoju kart igru a ne za jedan kup,
    mislim najmanji je problem napraviti 4 staze koje su bazirane na nekim nivoima tih franšiza ili generalno bazirane samo na tim franšizama.

Ovo je recimo Splatoon staza koja je dostupna samo u battle modu

34. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113
    Last edited: Jul 18, 2019
    grunt likes this.
  35. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    lal, nick se okreće u snu

jovcov likes this.
  36. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Kako?

37. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    rotira oko x-ose

9dots, jovcov and Omega like this.
  38. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,903
    3,193
    113
  39. Super Simke 64

5,295
    1,086
    113
    Pitao sam kako je PC profitabilniji od PS4.

A Nick, profitabilnost znači zaradu, a ne količinsku prodaju, tako da ili ne lupaj ili se ne pravi budala da bi ostao u pravu.

40. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Stigao je novi quaterly report. MS nastavlja da zaradjuje milijarde [tj desetine milijardi :) ] u svojim primarnim segmentima, ali Xbox One se i dalje muci.

Iako ce hardver biti oko 50M kada Scarlett dodje, odrzace svoj core userbase do tada.

41. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    To je očekivano, konzola je 6 godina na tržištu i sledeće godine stiže next gen, naravno da će XB1 (a i PS4) da ima pad prodaje.

42. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
    NPD June 2019.

Hardware spending in June 2019 dropped 33 percent when compared to a year ago, to $235 million. Year-to-date hardware spending has declined 20 percent versus year ago, to $1.3 billion. Nintendo Switch is the only platform showing year-on-year growth.
    Nintendo Switch was the best-selling hardware platform of both June as well as the first half across both unit and dollar sales.

Top 20 best selling titles (June 2019) - Includes Physical and Digital sales
    1. Super Mario Maker 2*
    2. Crash Team Racing: Nitro Fueled
    3. Mortal Kombat 11
    4. Grand Theft Auto V
    5. Minecraft***
    6. Super Smash Bros. Ultimate*
    7. Marvel’s Spider-Man
    8. NBA 2K19
    9. Mario Kart 8*
    10. Days Gone
    11. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
    12. Red Dead Redemption II
    13. The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
    14. MLB 19: The Show
    15. Call of Duty: Black Ops IIII**
    16. Tom Clancy’s The Division 2**
    17. New Super Mario Bros. U Deluxe*
    18. Assassin’s Creed: Odyssey
    19. Super Mario Party*
    20. God of War 2018
    *Does not include digital sales
    **Does not include PC digital sales
    ***Minecraft does not include digital sales on PS4 and Xbox One

Super Mario Maker 2 was June's best-selling video game. Super Mario Maker 2 set a new record high for launch month sales of a Mario Maker title, surpassing both the September 2015 release of Super Mario Maker and the December 2016 release of Super Mario Maker 3DS.

Crash Team Racing: Nitro Fueled ranked as the 2nd best-selling game of June. Sales of Crash Team Racing: Nitro Fueled represent the highest launch month total in Crash Bandicoot franchise history. The previous best was set by Crash Bandicoot: N. Sane Trilogy.

43. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ove godine ce biti prvi put da PS4 nece biti best selling konzola godine [worldwide], osim ako se ne desi nesto neocekivano [snizenje cena, ili planetarni mega uspeh Death Strandinga].

Sest godina zaredom je PS4 bio #1.

44. vetar

vetar Well-Known Member

6,236
    1,083
    113
  45. Krompir

Krompir Active Member

593
    75
    28
    Koji kriterijume kompanije odredjuju da odrede ,,monthly active users''?
    Da li je dovoljno da se neko samo uloguje nekoliko puta mjesecno pa ga proglase MAU (lol) ili postoji neka donja granica od XYZ sati gejminga da bi dosegao korporacijsku kvotu?

46. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Samo da se ulogujes jednom mesecno [u tom quarteru], i to na bilo kojoj podrzanoj platformi [ne samo na konzoli].

Sony je krajem 2018. bio na 90M MAU, isto kao i Steam tada.

Krompir likes this.
  47. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Statistika o "najbodobnijoj" platformi za igranje igara koje su u ovoj generaciji dobile najvise GOTY nagrada [ranking igara by GOTY Blog]:

2018:
    1) God of War
    2) Red Dead Redemption 2
    3) Marvel's Spider-Man
    4) Celeste
    5) Tetris Effect

2017:
    1) Zelda Breath of the Wild
    2) Horizon Zero Dawn
    3) Super Mario Odyssey
    4) Nier Automata
    5) Persona 5

2016:
    1) Uncharted 4
    2) Overwatch
    3) Doom
    4) Battlefield 1
    5) The Last Guardian

2015:
    1) The Witcher 3
    2) Fallout 4
    3) Bloodborne
    4) Metal Gear Solid V
    5) Life is Strange

2014:
    1) Dragon Age Inquisition
    2) Middle-earth Shadow of Mordor
    3) Mario Kart 8
    4) Super Smash Bros WiiU
    5) Far Cry 4

PS4 - 84%
    Xbone - 52%
    PC - 52%
    Switch - 18%

48. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Sony Q1

100M PS4 shipped!
    1B igara prodato!

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

49. Ivan

Ivan Well-Known Member

804
    384
    63
    Najbrže do 100m ako sam dobro shvatio

50. howler

howler Well-Known Member

2,730
    752
    113
    ....sa 300$/€ price point-om.
    Ako su pametni (nadam se jesu) krajem ove godine istavice jeftinija superslim verzija za 199$/€

Share This Page