1. powered by Surfing Waves

Jesen 2019 - Sezona kada udari poneki hit

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Sep 29, 2019.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    [link]https://anichart.net/Fall-2019[/link]

Sezona je prilicno genericna, ne vidim skoro nista novo da je zanimljivo:
    Boku no Hero Academia S4 - Totalno reciklirana prica iz X-men-a samo sto negativci nisu zasticeni zakonom.
    Psycho Pass 3 - Uopste ne vidim voljene likove iz prve sezone i filma na posteru, valjani novi GiTS kad?
    Legend of Galactic Heroes remake S2/Movie - Filmovi ce izlaziti kao iseckane epizode uporedo. Posto sam konacno krenuo da gledam seriju nedavno sad mogu da gledam i rimejk i uporedjujem jednolicne jednobojne likove sa definisanim likovima iz starije animacije.
    Fate Grand Order - Absolute Front Babylonia - Ne radi ga Ufotable, 3D CGI rigging je prisutan u trejlerima, ali kaze ovde 21 epizoda? Mozda nece biti totalni raspad ako su ulozili nesto od miliona koje zaradjuju svakodnevno na fransizi.
    TUEEE - Mrzi me da prepisujem naziv, ali glavni lik je paranoik koji uvek odbija da ide u sukob bez dovoljno pripreme i naoruzanja? Mozda nece biti totalni raspad.

Ovu prazninu ce dopuniti Vinland Saga, anime sa starim razrookim likovima i Fajt Fajer Vid Fajer serija.

Last edited: Oct 6, 2019
  2. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,145
    269
    83
    samo Beastars iz ove i možda koji jedan-dva max

3. Maxa

Maxa opsa!

11,167
    3,962
    113
    boku no hero academia se čeka ko ozebo sunce.
    psiho pas i shokugeki no soma će se ispratiti.

4. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,706
    761
    113
    Аутор коносубе није писао туеееее. Kemono Michi је његово. Рвач који се пали на звери.

5. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Korigovah komentar.
    Shinchou Yuusha (Tueee) - Prva epizoda je u odnosu na mangu udarila dodatno po komediji - Terminatorska poza prilikom prizivanja, Dr.Strange portalisanje i Tom Kruzovska poza trcanja. Ona poza iz intra me je cvikala na parodiranje Berserk OPa onog prvog nekako iz nekog razloga, a onda sam video sta nas ceka u sledecoj (ili kojoj vec) epizodi i bilo je "a, e ovo je totalna referenca na Berserk". Samo me cvika da li ce serija ici totalno na komicni ton, ili ce zadrzati (polu)crne elemente (taoci, poreklo njegove paranoje i slicno).

6. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,784
    83
    48
    Ok, dodata slika za thread sa drugog izvora, par utisaka prvih epizoda:
    Azur Lane - Što više likova ima u seriji to je manje animiraju i ubacuju slike sa pozadinskim zvucima. Bullet hell borba je isto vrlo statična, vatrene lopte samo stoje u mestu u sceni umesto bullet hell spama iz igre. Apsolutno smeće, čak nema ni zanimljivu pesmu kao što je KanColle imao sa "Wa** *r" pesmom :D.

Ore wo Suki Nano - Prva epizoda je počela parodiranjem da sam se okrenuo mangi da vidim gde ide i....sad mi nije jasno gde će ići serija ako je samo 12-13 epizoda. Biće zanimljivo videti kako su odlučili da animiraju razvoj priče ako još održe komične elemente iz prve epizode.

Mairimashita! Iruma-kun - Ovo me zaintrigiralo pa sam i ovome preleteo mangu dokle je prevedeno i svidelo mi se šta sam pročitao. Serija ima više od 12-13 epizoda što je još jedan plus, neće samo proleteti bezglavo. Baš me zanima ko daje glas Ameliji.... izvrsno, Klari daje glas... zanimljiv izbor.

FGO - Absolute Demonic Front Babylonia - Još od promo trejlera su prikazivali da će furati CGI i 3D CGI, stvar je pogoršana Takeuchijevim istoličnim sindromom, ozbiljno svi imaju isto lice u prvoj epizodi od glavnih likova, doduše primeti se veći budžet renderinga u tome da Metju (Mashu) barem izgleda tečno u borbi, dok Ishtar deluje više standarno animirana sa deformacijom usled brzine prelaza ekrana. Nebitna čudovišta su sva u 3D CGIju, tako da na to neću mnogo da se tripujem, više me zanima kako će animirati bitne borbe. Definitivno je korisno pogledati epizodu 0 za bolje razumevanje nekih sitnica. Baš me zanima koliko će biti ekstravagantni sa Merlinom i njegovim fušerajem magije.

Share This Page