1. powered by Surfing Waves

Kirby [2018]

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jun 13, 2017.

1. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
  2. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Nikad nisam igrao ni jednu Kirby, a ni Yoshi igru pa me zanima kakve su sanse da to bude kvalitet kao sto je Donkey Kong Country: Tropical Freeze ili New Super Mario Bros.U. Ovo sto sam do sad video deluje poprilicno kvalitetno i zanimljivo, a posto jos nema najava portova ili novih Donkey i 2D Mario igara ove igre ozbiljno razmatram za kupovinu. Koliko im Nintendo posvecuje paznje ili su tu cisto da popune rupe dok ne dodje nesto kvalitetnije?

3. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,636
    1,060
    113
    Kirby igre su jako kvalitetne, samo su mnogo lakse od DK a i pored toga sto su platformeri i nemaju bas nekih slicnosti.Sigurno ce ti se svideti pogotovo ako nisi igrao druge kirby igre.

Yoshi igre sa druge strane su nepredvidive, vecina je samo ok a Yoshi's Island i Yoshi's Woolly World su odlicne. Tako da niko ti u napred ne moze reci za njih.

4. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Ako su mnogo lakse to je onda ozbiljna mana

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,525
    1,345
    113
    Kirbi mozes da igras pijan jednom rukom

Sent from my MI MAX using Tapatalk

gruja and jovcov like this.
  6. gruja

gruja I am God of War

6,255
    835
    113
    Ja samo kada sam pijan mogu da igram takvu igru(i to na silu)

Sent from my A40C using Tapatalk

7. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Nista onda znam sta mi je ciniti posle izlaska u provod :)

8. grunt

grunt Celeb Freak

14,920
    2,133
    113
    Ne znam kakav PC imas, ali i sa nekim slabim mozes da emuliras 95% Kirby igara pa probaj. Ja sam ih dosta igrao na Nds-u.
    Jesu relativno lagane, ali su zabavne, plus je Kirby mega cute :)

9. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Imam sasvim pristojam PC sa FX8350, 16gb ram memorije i privremeno koristim graficku R7360 jer mi se pokvarila R9270X, pa u tom momentu nisam imao para za bolju. Polako spremam pare za nesto jace jer ipak stize Metro Exodus, a to se mora odigrati.

10. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    E jbg slucajno sam poslao nedovrsenu poruku. Videcu da emuliram nesto od Kirbi igara, cisto malo da isprobam, a taman je ova praznicna atmosfera i cesto sam pijan :D

grunt likes this.
  11. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    744
    113
    @Oblakoder
    Istini za volju najbolje 2 Kirby igre su za Wii, znaci lagano preko Delfina ih mozes odigrati - rade 100% !
    Kirby's Return to Dream Land i pravi gragulj : Kirby's Epic Yarn !

Oblakoder likes this.
  12. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Ovaj novi Kirby podseća na Kirby's Return to Dream Land,
    a Kirby's Epic Yarn po meni najbolja Kirby igra bi bio još bolji kao HD remaster na Switchu.

13. greenman

greenman #Senior

969
    65
    28
    Offtopic

ali mislim da sam video prije par mjeseci Gruju u Beču u desetom okrugu (blizu Reumannplatz), kako sa nekim likom jede valjda burek i pije pivo ili jogurt zaboravih..
    Lookalike ili Gruja ?

/offtopic

darkado likes this.
  14. gruja

gruja I am God of War

6,255
    835
    113
    Ne,bio sam u becu poskednki put 2016 januara.

Sent from my A40C using Tapatalk

15. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Kirby Star Allies: Playable friends trailer

jovcov likes this.
  16. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Kirby Demo is out

17. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
  18. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,636
    1,060
    113
    Ovi ''prijatelji'' iz starih igara samo pokrecu pitanje zasto nintendo jednostavno ne uradi remaster starih Kirby igara u ovom novom engineu i objavi to kao kolekciju?
    Verujem da ne bi bilo skupo a prodavalo bi se mozda i bolje od novih Kirby igara.

19. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
  20. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Za sad samo 74. Dokaz da Nintendo igre dobijaju ocene kakve zasluzuju, a ne kao sto neki tvrde da Nintendo namesta reviewe. Steta za Kirby, ipak sam mislio da ce to biti 80+ igra :(

21. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Probao sam demo, i dok sam bas voleo triple deluxe i epic yarn, ovaj mi je bas lose legao. Ne svidja mi se mehanika za cetvoro, smeta mi u ovako prostoj igri 30fpsa i ne svidja mi se sto je naravno kirby uzasno lak. Kapiram da treba da postoje i lake igre, ali ovoliko lako, meni licno ne lezi. Tako da sto se mene tice, stvarno je neka 7 od 10

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ace likes this.
  22. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    To je prosečna ocena za Kirby igre,
    ali recimo IGN je dao 8.3 ocenu, GameSpot 8 i Eurogamer ima prilično pozitivnu recenziju, deluje kao dobra Kirby igra.

23. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    30fps? Probao sam demo i uopste to nisam primetio, malo je sporiji tempo pa mozda zato nisam primetio. Jako lepo izgleda za jedan 2d platformer. Sto se tice tezine slazem se, jednostavno igra koja je klasican platformer ne bi smela da bude previse laka. Ja ih smatram za igre koje treba da testiraju reflekse i zivce :)

Video sam da je vecina relevantnih gaming sajtova dala ok ocenu ali opet prosecna ocena od 74 je jasan znak da igra nije nista posebno. Kad dodjem sa posla procitacu neki review da vidim sta su glavne zamerke.

24. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    e ako nisi posle 600+ sati splatoona primetio da kirbi radi u 30fpsa, da ga jebem :D

25. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Koliko sam video, glavne zamerke su da je igra laka.

26. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Jbg demo sam igrao citavih par minuta :)

Pretpostavljam da ce takav biti i Yoshi, a oni koji vole izazovnije 2d platformere morace da cekaju 2d Mario i Donkeya :)

27. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Yoshi je nekada bila dobra i izazovna igra, a onda posle islanda su odlucili i nju da uproscavaju i priblize vise deci

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

28. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Steta za takve odluke. Mislim da Switch ne kupuju deca, a cak i da ga kupuju ne vidim razlog da naprave toliko laku igru, totalno bez izazova. Zar ne moze da se nadje neka sredina. Bio sam i ja dete pa mi nije bio problem da igram Super Mario Bros. :)

29. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Yoshi Wolly World je IMO odlična igra, i nije baš toliko laka pogotovo ako se juri collectibles.
    Tako da je Yoshi definitvno izazovniji nego Kirby, ali obe igre su već par generacija više pristupačnije deci što se težine tiče.

IMO Kirby Epic Yarn i Yoshi Wolly World su najbolje Kirby i Yoshi igre. :)

30. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Vetre sta ti mislis da li ce uskoro novi 2d Mario i Donkey? Mozda na E3? :)

31. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,862
    1,237
    113
    Ne znam, apsurdno mi je reci da je yoshi woolly tezak cak i sa sakupljanjima svega. istina, sakriveni su, ali nista tu nema tesko naci ih ili doci do vunice ili pecata. to je bleda kopija islanda po tezini

32. vetar

vetar Well-Known Member

5,512
    849
    113
    Novi Donkey (bar ne 2D) neće skoro pošto DKTF izlazi sada za par meseci,
    2D Mario možda ove ili sledeće godine (spomenuto je možda da će NSMBU isto biti portovan na Switch).

Postoji razlika kada se kaže "nije baš toliko laka" i kada se kaže teška igra, kapiram da je Yoshi Dark Souls za Kirby. :lol:

33. dsst

dsst fdggg

3,597
    781
    113
    ne moraju svi platformeri biti cupanje kose. hoces da se opustis, upalis kirbija, kao da si popio pivo.
    a kirbi je jedan od retkih chill platformera sa visokim nivoom polish-a, nije kao da je trziste prezasiceno njemu slicnim, ima mesta za sve.

vetar likes this.

Share This Page