1. powered by Surfing Waves

LGBT in children's media (animation, games, books, etc)

Discussion in 'EmuGlx Hangout' started by hiawata, Dec 19, 2018.

1. To nije objašnjenje, to je truizam btw.

Pa da, to i ja kažem, a to sve spada u vrednosti na spektru polnih karakterstika, i primarnih i sekundarnih. Ima žena koje imaju više testosterona u organizmu od drugih, fizički su snažnije i oblik tela im to odražava, to je samo jedan od primera. Ovde neki izgleda misle da ili imaš maks. određenih hormona ili nemaš uopšte, kao da su bitovi u pitanju.

2. Maxa

Maxa opsa!

10,041
    3,126
    113
    a gde si to pročitao? možda u nekom naučno priznatom štivu?

3. voja87

voja87 Well-Known Member

10,853
    2,133
    113
    dva pola, mozemo da pricamo o nekom spektru, percepciji itd unutar toga...kakav crni spektar polova

4. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113
    Informaticari obozavaju da klasifikuju stvari.
    Kojom tipom promenljive bi ti belezio da li je zena trudna ili ne?
    I kojom formulom bi kvantifikovao koliko je neka osoba muskarac, a koliko zena? Da li je u pitanju skala od 0-1, da li je visedimenzionalna promenljiva?

Nemam nameru nikog da vredjam ili da ga omalovazavam, niti smatram da je na drzavi da treba da te kontrolise.
    Ali ako ste vec krenuli sa definicijama, onda definite do kraja, tako da i mi iz prirodnih naukama mozemo da vas razumemo.

Women's Studies je akademsko polje i postoje i naucni casopisi gde mozes objaviti naucne radove iz tih oblasti, tipa
    https://www.tandfonline.com/loi/cjgs20
    Kao i bilo kojoj oblasti dobar deo su gluposti, ali ima puno i high quality research-a. Problem je sto treserana stigne do medija i uz pomoc politike i sacice zagrizenih profesora koji smatraju da zene treba da imaju vise prava od muskaraca nastane ovaj haos.

Biti "normalan, kulturan, odmeren i biti za ista prava svih" nije interesantno... biti npr. Crazy Cathy (Areu) jeste...

Maxa likes this.
  5. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    To sto zena ima manje ili vise testosterona ili estrogena ili mozda preterano lucenje kortizola ili preslabo lucenje seratonina ne cini je ni manje ni vise zenom. I dalje je zena. Cak i velika vecina gresaka u rekombinovnju gena gde zavrsis sa jednim hromozomom ili tri i vise pol je jasan na osnovu reproduktivnih organa. Jedan mali procenat je stvarno sjeban so te mere da je nemoguce nista reci ali jebati u glavu 99.9+ posto populacije zbog toga je glupo do neopisivosti.

Sto se tice gender studies, ja sam bio dovoljno zaludan da citam neke od kljucnih radova iz te oblasti. Ni jedan od njih ne bi prosao verifikaciju/proveru ni u jednom ozbiljnom naucnom casopisu. Najcesce se ciste hipoteze tretiraju kao teorije ali sve je puno i ignorisanja kontra primera, selektivnih upita,zanemarivanje metoda itd. Kada se cela struka zasniva na ideji koja se ne dokazuje, nedokaziva je i kosi se sa prihvacenom psihologijom

Sent from my Le X821 using Tapatalk

eufrat likes this.
  6. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113
    ...
    Naucni casopisi se rangiraju po raznim listama.
    Kod nas se koristi konkretno SCI i nece casopis biti, niti ostati na toj listi, ako ce imati puno gresaka.

"kljucni radovi" i "naucno priznati" su pojmovi koji koriste mediji i ne znas bas nista.

I jos bitnije, na recezentima i na casopisu nije da potvrdi ili opovrgne neki naucni rad, vec samo da odbace radove koji ne zadovoljavaju osnovne kriterijume od kojih si neke i sam naveo. A to rade relativno dobro, narocito u bolje ocenjenim casopisima.

A zvucis sad ko AV kad recenzira naucne radove (ili disertacije) iz oblasti sa kojom naravno nema veze :D

7. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Dok nije svaki slucaj toliko los, imas primer nedavnog skandala gde su casopisi objavljivali totalno izmisljene studije bez metodologije, bez podataka i sa gomilom drugih nepravilnosti. Proslo je oko 1/3 do 1/4 studija u jedom ili vise od oko dvadeset casopisa na koje su slali (razne studije u raznim casopisima).

A pruncip "pranja" tih studija je da se kasnuje druge pozivaju na njih i tako dalje unakrsno pa onda kada pretrazis studije po relevantnosti dobines da imaju visok skor jer je citirana u drugim radovima dosta puta.

Ne pricam napamet, te studije su citali i komeentarisali i ljudi koje licno znam, koji pisu istrazivacke radove iz prirodnih nauka po istrazivanjima koje sami rad. Pored njih ima dosta onih koji au javno pricali o tome pre svega da bi zastitili naucni proces od ovakvih stvari.

Ako hoces iz prve ruke imas intervjue sa doticnim triom ilo delovima istih na mnogim mestima na internetu, izmedju ostalih Joe Rogan Show i Rubin Report

Bio bi detaljniji sa prumerima ali kucam sa telefona u pauzama reinstaliranja hrpe racunara.

8. Ne razumem baš šta me pitaš? Primarne i sekundarne polne karakteristike su osnovnoškolska i srednjoškolska biologija.

9. Ne znam zašto me ovo pitaš, ne bavim se time. Imam utisak da misliš da ja imam pozadinu u gender/woman studies pa imam neku obavezu da ti kvantifikujem sve ovo. Jok.

10. Ja i svi koje poznajem na ovu temu su hetero orijentacije, i niko se ne oseća ni blizu "jebanim u mozak" zbog LBGT populacije i njihovih problema. To je preuveličavanje, making a mountain out of a molehill.

Ovo je stvar politike, samo ljudi ne smeju da priznaju izgleda. Iz mog iskustva, samo ljudi koji podržavaju konzervativne politike i pogled na svet imaju neki problem s večom LBGT zastupljenošću u svemu, i to su uglavnom starije generacije.

stale likes this.
  11. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Opet mesas stvari, sto najvatreniji zagovaraci aktuelne "LGBT+" politike vole da rade. Ja sam pricao o polu, ono sto je biologija. Reproduktivni organi itd. Nisam spominjao licnu percepciju pola (mentalni pol), ni seksualnost ni ponasanje. To su odvojene kategorije.

Ne verujrm da iko ovde ima ista protiv bilo koga ko bi potpadao pod LGBT kategorizaciju na osnovu toga sto je ta osoba pripadnik jedne od tih grupa. Sa druge strane mucenje vode mesanjem nezavisnih kategorija ocigledno ima otpor.

Maxa and Teoreticar like this.
  12. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113

Ne funkcionise tako. Gledas iskljucivo senzacionalisticki kako mediji to prenose, pa makar to bio Dave ili Joe.
    Obracaju se general publici, ne ljudima koji stvarno pisu (ili lol cak citaju) te radove.

Da bilo je i AI-ijeva koji pisu "naucne radove" i koji prodju bez problema, narocito ako se radi o casopisima bez peer review-a.
    Ali tzv "predatorski naucni casopisi" generalno nisu na SCI listi ili bilo kojoj drugoj relevantnoj, jer bi ih izbacili.
    I toga je bilo oduvek i bice zauvek. I nije poenta da se u potpunosti izbace takvi slucajevi, nego da se odrzi neki vid generalnog kvaliteta.

13. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Da se radi samo o predatorskim casopisima koje niko ne sljivi ne bi se digla tolika buka u akademskim krugovima. Problem je sto se objavljuje u casopisima koji navodno imaju stroge recenzente ili u casopisima koji nemaju ali se koriste u edukaciji.

14. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113
    "Buka" uvek postoji u naucnim krugovima.
    U pitanju su profesionalni teoreticari kojima je smisao zivota da se raspravljaju.
    Do mainstream-a dodje samo frakcija realnosti koja je pogresno protumecana, uz fix ideje fikcije sta znaci i sta radi naucnik.

Vrlo iskrivljenu sliku imas toga sta znaci biti "naucnik".

15. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Da skratimo pricu. Radovi koji nisu vredni izdavanja sa zakljucima koji ne moraju imati veze sa realnoscu se koriste za edukaciju ucenuka.

To je dovojno meni da vidim ogroman problem.

16. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113
    Jasno ti je da mogu da postoje dve prominentne teorije koje su kontradiktorne, a nisu opovrgnute, i da razliciti "ozbiljni" profesori mogu da ih zastupaju i citiraju radove koji oni smatraju da su relevantni?

Nauka nije "fixna" vec su samo u pitanju najbolja moguca objasnjenja koja trenutno imamo. Sutra ce bolja objasnjenja zamenuti danasnje teorije.

To sto si rekao nije problem, vec osnova nauke.

17. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Ali ako jedna hipoteza nema dokaza da je podrze sem ako ne ignorise druge toerije koje objasnjavaju iste pojave bez kontradikcija i konflikata koje prvo spomenuta teorija ima onda mozemo, na naucnoj osnovi, reci da je ta hipoteza, po nasem znanju, pogresna.

Mozda jednog dana nadjemo nove dokaze koji ce promeniti nase shvatanje, ali za sada kao teoriju koristimo onu hipotezu koja se najbolje uklapa u opservacije, najboje vrsi predvidjanje buducih rezultata i opservacija i izaziva namanje konflikata.

To je nauka.

Last edited: Feb 11, 2019 at 1:16 PM
  18. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,671
    750
    113
    Moram da pitam. Zasto ti je toliko bitno da ovo isteras do kraja?

19. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Vrlo iskrivljenu sliku imas toga sta znaci biti "naucnik".

To sto si rekao nije problem, vec osnova nauke.

Ne znam da li nisam bio jasan sta sam hteo da kazem i zelim da se pojasnim. Plus radim ubi boze dosadan posao sa ljudima koji me uzasno nerviraju pa mi treba skretanje paznje. I na kraju to je tema koja me je u zivotu u skorije vreme mnogo uzdrmala zbog ljudi u mom najuzem okruzenju.

20. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Zaboravio sam da upitam, zasto mislis da imam iskrivljeno misljenje o tome sta je naucnik

21. Maxa

Maxa opsa!

10,041
    3,126
    113
    ne, ok je to. a gde piše da je pol spektar?

22. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,625
    782
    113
    Sada kada sam se smirio da vratim amlo humora u temu

voja87 likes this.
  23. Ma nigde, ja sam mislio na seksualnost u celini, ne samo na pol. Loše sam se izrazio, zbog različitih termina na sprskom i engleskom.

Maxa likes this.

Share This Page