1. powered by Surfing Waves

Life is Strange [2015] / Life is Strange 2 [2018]

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by DieH@rd, Nov 11, 2015.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,403
    2,684
    113
    Cudno je da niko nije napravio thread o ovoj igri, a znam da ima membera koji su je igrali. So here we go.

Posle osredneg uspeha sa PS3/X360/PC akcionom avanturom Remember Me [igra sa velikim potencijalom koja je nazalost bila lose sklopljena, ali "time manipulation" sekvence i OST od Olivier Deriviere-a su dve stvari koje su uzdigle ovu igru iznad proseka], francuski studio Dontnod Entertaiment je resio da se baci na manje projekte. Rezultat tog novog fokusa je Life is Strange, epizodic point&click avantura u stilu novijih "cinematic" igara koje su popularizovali Quantic Dream i Telltale.

Igra prati avanturu mlade devojke koja se posle 5 godina odsustva vraca u svoj rodni grad radi skolovanja, gde srece svoje stare prijatelje i otkriva mracnu misteriju koja je nekako povezana sa natprirodnom moci koja joj je dala mogucnost da premotava vreme unazad.

Upravo zavrsih Ep1 na PS4 konzoli [vizuelno izgleda odlicno, miles ahead of Telltale games], and it is good.

EDIT: Opisi svake od epizoda prve sezone, skoro svi napisani od strane naseg bradatog vodje (i njegovog highscool aprenticea Ridley-a)

Life is Strange – Episode 1 (2015)
    http://www.emuglx.org/nextgen-igre/life-is-strange-episode-1/

Life is Strange – Episode 2: Out of Time (2015)
    http://www.emuglx.org/nextgen-igre/life-is-strange-episode-2-2015/

Life is Strange – Episode 3: Chaos Theory (2015)
    http://www.emuglx.org/nextgen-igre/life-is-strange-episode-3-chaos-theory-2015/

Life Is Strange – Episode 4: Dark Room (2015)
    http://www.emuglx.org/nextgen-igre/life-is-strange-episode-4/

Life Is Strange – Episode 5: Polarized (2015)
    http://www.emuglx.org/nextgen-igre/life-is-strange-episode-5-polarized-2015/

Last edited by a moderator: Nov 11, 2015
  2. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nevezano za ovu igru- ajd sto telltale igre izgledaju katastriofa, al kad krenu da stucaju na ps4, e to je vec dno. Mislim da ne postoji gore optimizovan engine od toga sto oni koriste.

3. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,960
    2,403
    113
    Zaboravio si da linkujes opise koje smo objavljivali redovno na sajtu, ova igra je imala full coverage kod nas. Verovatno najbolja originalna epizodna igra like ever.

Btw. Na PS4 radi sjajno, nista kao Telltale shovelware

4. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Meni je najjace sto u tagovima za opis igre na sajtu stoji FEMINIZAM i HIPSTERAJ :D

dsst, TheNick and Timemaster like this.
  5. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Well, ovo pokrece Unreal engine. Developeri bi morali ozbiljno da se potrude da naprave UE igru koja radi lose na nextgen hardveru.

A Telltale engine je piece of shit jer developeri odbijaju da ga upgradeuju. Svidja im se to sto kada jednom naprave igru, mogu da je portuju i na iOS/Android uredjaje. Evo na mom mobu ima celu prvu sezonu od The Wolf Among Us, i super mi se sto postoji taj port i igru mogu da igram "on the go" kada nadjem slobodnog vremena.

6. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Well, well zasluzeno :D Mada priznajem na pocetku je bilo mozda i previse hejta ali brzo nas je Life is Strange kupio.

7. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,709
    1,184
    113
    Poslednja epizoda je mogla biti bolja. Dobra igra svakako.

8. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Ja sam u chetvrtoJ epizodi, negde pred kraJ.
    U pochetku Je bio cringe fest, ali kasniJe su mi se vishe dopali likovi, osim Chloe. Ona Je naJgori lik u video igrama ever! Chak ni scenom sa kraJa tretJe epizode/pochetka chetvrte nisu mogli da me kupe.
    NastavlJam da igram, zanima me kako tJe sve da zavrshe.
    NiJe mi bash naJJasniJe zbog chega lJudi kolektivno svrshavaJu na ovaJ naslov, dobar Je, ali nishta shto mozhe da me oduva.
    Kate is my BFF! Fuck Chloe! :lol:

9. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Sto se tice EmuGlx recenzija, pisali smo ih kako su epizode izlazile! PRATITE MALO SAJT IMA SVASTA TAMO! Pridruzite se stotinama ljudi koji svaki dan citaju textove kod nas. Opise za LIS smo radili neizmenicno ja i moj mladji kolega i aprentice Ridley. Posebno preporucujem citanje mog opisa prve epizode, ostale citajte for fun kako budete prelazili igru... takodje recenzija poslednje epizode, je malo spoilerish, ali sjajno napisana takodje, odlican zakljucak so read it kad dodjete do toga... Igrajte Life is Strange sada kada je kompletiran i setite se nas koji smo cekali po par meseci za nastavke :lol:

10. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Also, Chloe
    niJe dobila polJubac, nisam chak ni premotavao, samo sam Je iskulirao ... meta mi Je KATE iako znam da od toga nishta biti netJe :(

11. dsst

dsst fdggg

3,783
    922
    113
    moj covek, Kate do kraja, samo introvertno i pobozno
    odigrao sam mozda epizodu i po tho, nesto ne mogu da se nateram. nije bog zna kako zabavno, a ni zanimljivo. svakako mi nimalo ne prija taj Telltale trend "svaka akcija je bitna ali ne bas"

12. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Preshao igru, pre par minuta.
    Lep kraJ, iako sam ochekivao isto to Josh od prve epizode, no, ono izmedJu Je bitno, a to izmedJu Je bilo veoma dobro. Bilo Je par trenutaka kada sam hteo da odustanem od igre, ali tamo negde pred kraJ druge epizode sam se navukao.
    Voleo bih da su neke stvari malo detalJniJe obJashnJene, ali ok, ni ovako niJe loshe.
    Nervira kada krenu cinematics i igra sleti na 30FPS, veoma Je primetno i nervira me, ali dobro...prezhiveo sam.
    AnimaciJe lica su Jadne, ali voice acting ispravlJa to. Davno sam uzhivao ovoliko u voice acting-u (osim kada Chloe progovori).

Sve u svemu, zabavno Je bilo, i IMHO naJbolJa igra na ovu foru, da, bolJe mi Je leglo i od TWD. I da, svaka akciJa Jeste bitna, ali ne bash :)

13. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Well Nyarlo nisi proveo mesece cekajuci svaku novu epizodu, gledajuci i citajuci razne fan teorije i nagadjanja, oktivanja skrivenih detalja itd... meni je to bilo pola iskustva. Shit like this I mean...

14. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    TheNick likes this.
  15. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Ovo moze u vesti, bas cool :)

16. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    Taman sam mislio da kupim digitalnu verziju kad su vec izasle sve epizode ali sacekacu onda ovaj retail. Probao sam malo demo i izgleda interesantno.

Spidey likes this.
  17. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,449
    171
    63
    Isto, sacekacu retail verziju. Presao sam prvu epizodu na x360 i vidi se da igra nema neki preterani budzet ali je ligama ispred TT igara.

18. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Htedoh i ja uzeti digital, ali ovo je n puta bolje :)
    Cheka se sledetja godina.

19. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Well, tehnicki gledano da. Ali storytelling wise, TT je i dalje na vrhu svoje igre. Wolf/WalkingDead/Borderlans/GoT... all great games.

20. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Pa storytelling wise Life is Strange-u nista ne fali, naprotiv, mislim da je kao original story bolje zaokruzen od nekih navedenih TT igara

21. Spidey

Spidey Marvel Knight

1,449
    171
    63
    Mozda, meni licno LiS vishe svidja bas iz razloga sto nije igra vezana za neki vec postojaci IP. Barem koliko ja znam nije. Presao sam i ja BTTF, WD s1 i Wolf Among Us, daleko od toga da su to lose igre, ali ipak mi je ovo bilo neko osvezenje.

TheNick likes this.
  22. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Presao. Odlicna je igra. Prve 4 epizode su super, al ep5 je bila malo previse clusterfucky.

Spasio sam Chloe, mada video sam kako izgleda i drugi ending.

Ne bih se bas slozio. TT radi odlican posao u zadnje vreme da da likovima full story circle, ovde je ending ostao dosta nedorecen [pogotovo u jednom od endinga]. Najvise mi je smetalo sto nije bilo epiloga, nismo sanzali sudbine mnogih likova.

23. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Je li koliko dugacka igra? Standardno ~2h po epizodi? Instalirao sam je prije par dana pa dako je pocnem uskoro, igra mi se ovako nesto.

24. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Da, epizode su oko 2-2.5 sata, mada cetvrta epizoda je osetno duza i jedina je koja bas ima nekoliko puzzle-ova. Ostale epizode su vise "play [and rewind] and choose your own adventure".

HLTB kaze da cela igra traje oko 14h.

25. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    Znam da kasnim ali daaaaamn pre neki dan uzeo igru. Zavrsio upravo Episode 3....fml sam kraj je bio jeziv (mada mozda je nekome drukcije ispao kraj). Ne znam sto sam tolko odugovlacio da je uzmem.

TheNick and Nyarlathotep like this.
  26. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Samo nastavi :3

27. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Uzivaj u prici, al nemoj da ocekujes lude varijacije. Maltene se iste stvari desavaju svima.

Najvise varijacija ima kod sporednih karaktera, a onda na samom kraju svi tvoji izbori se ignorisu i moras da odaberes jedan binarni izbor koji ce uticati na epilogue. Moglo je to i bolje, al na svu srecu core story je dobar.

HR je po meni i dalje sampion sto se tice grananja [drasticno vece varijacije price od od bilo koje telltale igre], mada nisam igrao Until Dawn. Kazu da tamo player choice zaista utice na zilion grananja.

28. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    Shta Je HR?

29. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,130
    1,389
    113
    teska kisa, dejvid kejdzova umetnost prenosenja emocije na televizore emotivno osiromasenih gamera

zdravkelja likes this.
  30. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,565
    113
    :lol:
    Meni Je HR bio poprilichno zabavan.

31. Blue

Blue ....................

11,486
    639
    113
  32. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    HR je bas dobra igra. Naravno ne lezi svakome takva prica al cudesna je prodaja obzirom na prosecnog konzumenta video igara.

33. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Life is Strange > Animal Soccer PS2 > Heavy Rain

Kada je uverljivost emocija u pitanju

34. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    To je individualna stvar, meni je scena u HR-u kada Ethan sedi za stolom u onoj urusenoj kuci i bolje od svega u LiS.

Igre imaju drukcije zanrove naracije i stilove sa kojima je prica ispricana, pa se one svidjaju razlicitim ljudima.

35. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,947
    202
    63
    sve one muke tokom igre, da bi se onako završilo. razočaran sam krajom, ali overall je sasvim pristojna igra

36. DieH@rd

29,403
    2,684
    113

37. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Evo potvrde, sezona 2 pocinje 27. septembra!

Prequel mini-epizoda The Awesome Adventures of Captain Spirit ce besplatno stici na PC, PS4 i xbone za svega par dana, 26. jula.

38. TheNick

19,960
    2,403
    113
    A moze vala i novi thread :)

39. DieH@rd

29,403
    2,684
    113
    Sto, oces da bude jos manji od ovoga?

40. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Coverage na sajtu je bio full, sad sto mnogo ljudi sa foruma nije igralo, jbg :) Zasluzuje novi thread svakako, to e ce biti skroz druga igra.

41. TheNick

19,960
    2,403
    113
  42. TheNick

19,960
    2,403
    113
    Teoreticar likes this.
  43. Teoreticar