1. powered by Surfing Waves

Manga tema za komentarisanje i preporuke

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by l3fty, Mar 11, 2013.

1. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Tehnicarka kaze 200 kila u 4 chapteru, sto je sasvim ok za njihovu opremu.

To me seti Red Eyes i da sam stao negde u 2goj ili 3coj svesci, tamo onaj jedan tamani oklopljene snage ko Brus Willis.

2. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,442
    152
    63
    Da li postoji manga ili anime slican Sanctuary-u? Takav crtez, prica, tematika itd? Yakuza, ozbiljno, realistican crtez.

3. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    ^ovo i mene interesuje. damn, mogao bih opet pročitati :)

4. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    Slicno sam jedino citao Odyssey, Heat, Strain i Crying Freeman. Nazlost jedino poslednja dva mogu da se nadju kompletna. Heat i dalje izlazi, a Odyssey koji je mozda i najslicniji Sanctuaryu je on hold vec dosta vremena.

5. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    ^
    Pored ovih, koji su od istih autora vecinom, ako ne svi, slabo mi pada na pamet sto se tice animiranog formata.

Na pamet mi odmah pada Black Lagoon, mada je tu vise fokus na lika koji se polako uklapa na svoj riskantan nacin u uzavreli kazan raznoraznih mafija, ukljucujuci i drevne i izglasane, i agresivne sukobe izmedju raznih strana, sto lokalnih sto kratkotrajnih gostiju, stvar je vise akcija naravno, brutalna, ali akcija.

Gungrave je isto dobar, mada naravno imas celu foru gde se pojedini likovi napumpaju mutagena nekog kako bi bili jos vece baje i tezi za ubiti, ali jezgro price je kako se 2 najbolja prijatelja uzdignu od ulicara do vrha kriminalnog sindikata.

6. Zegota

Zegota Zegota

1,364
    137
    63
    Pa da, uglavnom su to Ikegami, Fumimura i Buronson sa takvim stilom pisanja i crtanja. Od ostalih mi je jedino mozda Jiraishin manga bliska tom fazonu. Nailazio sam na jos neke na raznim tumblrima, ali rsmo nista nije prevedeno. A sve su uglavnom iz 80., 90. godina, daleko je sve to od danasnjih trendova.

7. No_LiMiT

No_LiMiT Deus Vult

1,442
    152
    63
    Stavio sam na to read listu te jer sam vidio isti ljudi da ih rade, a misljah da ima jos nesto jer slabo sto od novih mangi citam sem attack on titan.

8. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    pominjali ste Sanctuary, ccc kakva je to manga, otprilike na svake 3 strane se najezim a na 10 zasuzim xd. prica, likovi, crtez sve odlicno

Maxa likes this.
  9. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Kada citate mange na telefonima, koristite li programe za citanje koji sami skidaju mange ili skidate mange sa odredjenih sajtova pa ih prebacujete na mobilni? Bilo koja varijanta bi mi znacila

10. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    mangatraders <3

11. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Poslije probanja vise njih konacno sam nasao aplikaciju koja mi najvise lezi. Koristim mangarock aplikaciju, nema je na play storeu ali ima na njihovom sajtu. U samoj aplikaciji ima da izaberes koji ces sajt kao source i samo stavis da ti aplikacija skida :) mozes da izaberes da ti skida na micro sd karticu ako je imas (neke aplikacije koje sam probao ovo ne podrzavaju). Koliko mi se svidio app da sam platio 5€ da bude add free i dok citam...

12. voja87

voja87 Well-Known Member

12,241
    2,913
    113
    i dalje koristim mango, fino izgleda, jednostavan i funkcionalan

13. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Hvala svoj trojici, sad ću da vidim koja od te tri meni najviše leži :)

14. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    mangatraders je source sajt, ne app :)
    što se appa tiče, perfect viewer mi je odličan, thanx @grunt y :)

15. Efendija

Efendija зимница мајстор ™

4,702
    757
    113
    Za source madokami ipak nenadjebiv, arhiva, ongoing, sve. Kontam da niko nije sad pitao, samo velim.

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,791
    1,800
    113
    Zasto da ne. Mnogo znaci :)

17. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    Yep, alternativa je uvek dobrodošla :)

18. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,731
    1,303
    113
    Ovde sam na forumu 100 godina a nikada (do sada) se nisam nesto preterano zainteresovao za anime.Naravno gledao sam Berserk i Robotech i GITS naravno.Skinem iz dosade "Shingeki no Kyojin" i prosto se odusevim :)
    Ooodlicna serija u svakom pogledu,mislim da sam je za dan pogledao.Zatim slistim FMA a onda i Evangelion i Death Note.U darkvudu kupim i procitam sve mange sto su izdali i sada mi je ponestalo materijala pa slobodno dajte neke preporuke kao poznavaoci zanra.Moze bilo sta ali najvise volim robote,mechove,saj faj itd....

voja87 likes this.
  19. drablj

drablj Stalker

1,047
    221
    63
    od tih zanrova koje najvise volis su mi se vise svidele anime nego mange.
    probaj sci-fi terra formars gaiden: asimov (bas ovaj https://www.mangaupdates.com/series.html?id=127647). crtez razvaljuje, kratko je i brutalno.

stari klasici:
    - monster https://www.mangaupdates.com/series.html?id=127 . anime ti pokriva celu mangu
    - sanctuary https://www.mangaupdates.com/series.html?id=1786
    - haruka na machi e https://www.mangaupdates.com/series.html?id=1166 . lep seinen koji je izdala fibra. sad vidim da je taniguci umro ove godine :(

mislim da ce ti ova tri naslova leci, jer su vise za stariju publiku.

kuzman, nikola22 and Roronoa Zoro like this.
  20. Maxa

Maxa opsa!

10,986
    3,829
    113
    Sanctuary

Sent from my D6503 using Tapatalk

21. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,134
    268
    83
    haruka na machi e odličan, ima li još sa sličnom tematikom?

22. drablj

drablj Stalker

1,047
    221
    63
  23. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,953
    1,014
    113
    Čisto da kažem par reči o Berserk mangi

Pi*beep* *beep* *beep* *beep* *beep* *beep* *beep* *beep* *beep* *beep* *beep* *beep*. Posle toliko godina napokon je krenulo da izlazi redovno i onda odluči da prekine na najzanimljivijem mestu u dosadašnjoj seriji. *beep* *beep* *beep**beep* *beep* *beep**beep* *beep* *beep**beep* *beep* *beep**beep* *beep* *beep**beep* *beep* *beep**beep* *beep* *beep**beep* *beep* *beep*

24. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    klasika, ja svaki put zaboravim sta je bilo, pa kad izadje novi deo, moram ponovo da citam da bih se setio

25. l3fty

l3fty Član biblioteke

1,781
    83
    48
    Izlaze novi Idol serijali, da se nije opet obznanio time?

Share This Page