1. powered by Surfing Waves

Martial Arts & MMA Talk

Discussion in 'Wrestling & MMA' started by stale, Jul 19, 2011.

1. stale

stale bowel disruptor

3,506
    830
    113
    Briga je onog koga interesuju borilacke vestine :)
    Evo sad cu da izguglam sta je Pride. Prvi put cujem za to.

2. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Pa i nije bas, ne bih se slozio... Rothwella nema odavno, Barnett u penziji, Velaskez se borio dva puta u zadnjih 5 godina, Hunt je ljuska spram onoga sta je bio, CTE Overeeem isto, Werdum dozivio brutalan nokaut od Volkova i posle pao sa hemijom, Dos Santos je posle ona dva brutalna prebijanja od Velaskeza komotno mogao da se penzionise, a Ngannou je hype klasican i vidjeli smo ga u zadnje dvije borbe... Black Beast je lucky-shot borac, protiv Hunta jedva da je stigao da dise u cetvrtoj rundi...

Od krstenih boraca ostaju samo Blaydes - koji je top rvac ali zamalo popusio nokaut od Hunta, Miocic, Volkov i Cormier koji je maltene pred penzijom...

Toliko... :)

3. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Slobodno slobodno, nije sramota :D

4. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    hunt je i dalje sasvim solidan, overeem i dalje opasan samo sto nema bradu sto mu je uvek bio problem. jds je imao dobrih borbi posle caina i milsim da opet moze da bude super, ngannou povredio miocica par puta, veliki potencijal ako bude sredio stvari u glavi...

5. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Sta znam, ne slazemo se :) Hunt je vise u ozbiljnim godinama i ima zestok problem sa rvacima, dovoljno je da pogledas Blaydes i Lesnar borbe, a da ne spominjem mec sa Miocicem... Mislim da njega namjerno ne stavljaju u meceve sa udaracima jer je tuzio UFC radi onog glavatog steroidasa.

Overeem je upokojen u zadnje dvije borbe, ajde onaj Ngannou KO nego sto ga je i Blaydes otvorio k'o konzervu... a JDS nije isti posle Velaskeza, dzaba sve...
    Ngannou ima najsiroviju snagu, ali nema tehniku :) Pa u zadnjoj borbi se bukvalno vidi koliko je uplasen da ga Lewis ne svali i siluje u parteru :D

Nego izgleda da u pricu ulazi i Greg Hardy, u njega polazem nade :lol:

6. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1

I evo jedan kultni poster, specijalno za ovog Mighty Mouse fana gore :D:D:D

EDIT: E jbg, ne radi imgur kako valja, na slici je Minotauro vs. Shogun...

7. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    kad to hunt nije imao porblem sa rvacima, kakav je bio ranije sad je jos i super. jds je pobedio miocica i rothwela posle caina dok se ngannou ne boji partera nego toga da mu ne nestane goriva, zato nista nije radio u prosloj borbi, nije bilo tu nikkave pretnje od bacanja protiv lewisa

8. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Boji se on partera itekako, u borbi sa Miocicem je skoro svo vrijeme ili lezao ili bio pribijen uz ogradu

9. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    zato sto je ispucao sve u prvoj rundi i ostao bez goriva, cak i tako umoran je umalo nokautirao miocica

10. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    Lhwv i hw najnezanimljivije kategorije.

Kad neko uradi submission kakav je dj uradio borgu, neka se javi da mu prismrdi.

Sent from my D6503 using Tapatalk

11. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,543
    2,270
    113
    There, I fixed it! :D

12. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    ...demetrious je jednostavno mali zato i nje preterano popularan, moze da ima najbolju tehniku ljudi znaju da bi ga prebio pedesti na listi iz neke teze kategorije...i tako misle ne samo laici nego i ljudi koji su u sportu

13. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Mir vs Minotauro / Sylvia / Lesnar...
    Kad tvoj prdez od DJ-a odradi takve poluge onda ces biti kompetentan da pricas :D:D:D

14. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    ^relikti prošlosti koji danas ne bi mogli da se snađu.

pretpostavljam da nisi ni video o čemu pričam, al bitno da si upao na temu da prosipaš mudrost kao da si izmislio mma.

@TheNick klasičan wwe zaključak :D

Stale je lepo napisao, ceni se nivo znanja borilačkih veština, a ne gluposti poput ovaj veliki može da prebije ovog malog...

15. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    ..kao sto rekoh tako misli dosta ljudi koji treniraju, takmicari pa i treneri...cak i crocop je prokomentarisao nesto slicno

16. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    ja nisam nikog normalnog čuo da tako nešto komentariše.

17. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Taj leteci armbar sto si okacio sam pogledao jos odavno i znam o cemu pricam... Citav koncept UFC-a je nastao iz ideje da se vidi koja vjestina je najefikasnija i koji borac je najjaci u ultimate kategoriji.

E sad, to sto ti volis da gledas i uzdizes kepece cija je gradja na nivou osnovca i koji skidaju kilograme da bi tukli jos manje kepece od sebe - to je potpuno druga stvar... Manlet detected :D:D:D

Evo sta kazu dva ozbiljna borca na tu temu, ali dobro, sta oni znaju...

18. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    ma preozbiljni su, crocop koji je pregažen u ufc-u i bisping sklon lupetanju :lol:

19. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Pahahahaha... Dok je taj isti CroCop harao po Japanu, Mekgregor je radio kao vodoinstalater i primao socijalnu pomoc :D I nije svoju karijeru pravio na trash talku kao ti tvoji idoli...

Bisping nije neki borac, ali covjek je izlazio na megdan roidovanim zivotinjama poput Belforta i Hendersona. I ima muda do poda, na kraju mu se posrecilo da uzme pojas...

Manlet detected once again :D:D:D

20. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    a možda ima veze i razlika u godinama sa time ko je gde harao, kad si već rešio da mi stavljaš reči u usta.

bispingov skill nisam ni komentarisao, već ono što lik voli da priča u javnosti.

da se ogradim, respekt obojici na svojim borilačkim karijerama, legende su sporta, ali fakti su fakti.

dosadan si sa manletom, ako je 183cm manlet, jbg, onda priznajem. s druge strane, ako nastaviš sa ličnim uvredama, brisaću ti svaki post.

21. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    to da li je pregazen i zasto nije bitno, crocop je legenda mma sporta i dosta ljudi ima slicno misljenje, znam jel treniram evo 6god i to u dobrom klubu, znaci nije neki snjmnj klub gde su seljacine, sve su to normalni ljudi (menje vise xd)

ps: sad ispada da sam na strani ovog morfeja ali jbg

22. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    ne razumem šta ti vojo hoćeš da kažeš? da ljudi koji ne respektuju niže kategorije razmišljaju ispravno? izvini, ali, ne mogu a da ne kažem koliko to glupo zvuči.

23. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Poenta foruma i jeste da diskutujemo, ne shvataj zajebavanje licno :D Jedina stvar koju govorim svo vrijeme - UFC propada, sto i govori broj prodatih strimova u zadnje vrijeme.

Forsiranje Mekgregora, Ronde, CM Punka, zenskog MMA koji je realno sranje da vece biti ne moze i sveopste invazije dagestanskih kromanjonaca u svaku diviziju je ucinilo svoje... Dok su sa druge strane zapustili LHW/HW divizije koje su uvijek bile najatraktivnije ljudima i to je to.

24. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    poenta jeste diskusija, a ne "tvoj prdež" i "kepecu". nadam se da razumeš razliku. uopšte mi ne smeta da imamo različita mišljenja, ali ako se agresivno postaviš, vređajući druge, to više nije diskusija.

slažem se da je ufc otišao daleko u "entertainment" segment, što najviše dokazuje ova zajebavancija sa upadanjem lesnara u ring i gluposti sa cm punkom. ali... razumem da kao privatna organizacija, moraju da prodaju sport kako bi funkcionisali. Nažalost, jeste balans trenutno na entertainment strani, ali to opet nema veze sa uzrocima koje navodiš.
    i konor i ronda su svojevremeno forsirani sa razlogom, ne samo što su prodavali, nego je i reč o dva vrhunska borca, kada se sve svede na bottomline.
    "dagestanski kromanjonci" su takođe odlični borci, i stvaro mi nije jasno koji argument imaš ovde, pogotovo za propast sporta. kabib - neporažen, dominantni stil, jedan od najboljih rvača na svetu. zabit - sve borbe do sad na jako visokom nivou sa koje god strane da se gleda, čekamo borbu sa yairom da vidimo da li je stvarno za visok nivo.

teškaške divizije nisu zapuštene, ovo nema veze sa vezom, dc vs stipe ubedljivo najpromovisaniji meč ove godine.

činjenica je da se u nižim divizijama mnogo više skilla pokazuje, dok su kod teškaša uglavnom sve borbe skoro pure brawl sa jako malo tehnike (čast izuzecima, naravno).

25. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    ne, ja samo kazem da dosta ljudi ne prati i nije im interesantan demetrious zato sto je mali, ja ga postujem nema sta ali radije cu pogledati borbu iz neke teze kategorije, svako ima neko svoje misljenje

Maxa likes this.
  26. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    ok, to da, manja je popularnost niskih kategorija, pogotovo utiče na to i dominantnost dj-a, verujem da će stvari postati malo zanimljivije sad kada je cejudo preuzeo, mada sve mislim da će dj dobiti immediate rematch i da će povratiti titulu, što možda i nije loše, da padne tj superfight konačno :D

also :D

27. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Pa sta je drugo lik od 160cm/60kg nego prdez i kepec? Budimo realni... I da se takav po nekim listama forsira kao najveci ikada pored zivih Fjodora / Jonesa / Silve?

Mekgregor je covjek koji je sa ~80kg skidao na featherweight, alo covjece... U lightweightu je dobio title shot sa najgorim sampionom ikada, u ona doba bi ga pojeo cak i Cowboy a kamoli Ferguson ili Khabib. Kako je prosao protiv Diaza to svi znamo. Znaci to je ta marketing masina, forsiramo one koji prodaju strimove a prave borce ko jebe...

Od dagestanskih boraca jedino je Khabib tata, ali jedno smece koje podjebava beskucnike i daje im pare da rade sklekove. Ostatak su trogloditi koji se jos nisu dokazali i tu nema rasprave... U vezi teskasa imas par postova prije ovog, napisano ti je sve.

I evo opet tvrdnje "nize divizije = vise skilla". Pa prijatelju, ne moze covjek od 110-120kg da ima kicmu kao feder i da pravi showtime kick. Ali zato su najbrutalnije i najkrvavije borbe upravo u teskasima...

https://www.tapology.com/rankings/all-time-top-ten-best-heavyweight-mma-fights-265-pounds

Da ne nabrajam sad, evo ti uzmi i pogledaj pa uporedi sa borbama koje se forsiraju danas?

28. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    pretpostavljam da znaš šta je pound-for-pound. razumem da se tebi ne sviđa takva kategorizacija, ali ona jeste realna. sve drugo može da bude samo subjektivno.
    ^čista teorija zavere i spekulisanje. konor je dokazao kvalitet i igrao prema pravilima organizacije. da li je zaslužio onoliku slavu je diskutabilno, ali uskoro će imati priliku da se dokaže.
    vidim da si naseo na novinarski senzacionalizam. jadni oni, urade par sklekova i dobiju pare... svakako nisu ni prvi, ni poslednji sa javnim ispadima.
    eto, lepo si rekao. treba samo izabrati, šta je zanimljivije i u okvirima sporta, tehnika ili makljanje? Naravno, svakom svome, fala bogu.

29. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    1) Pa da, taj teoretski P4P... Npr, kad bi DJ bio visok 204cm koliko sam ja vjerovatno bi me satrao? Ali nema niti ce ikada imati, zato je citav taj P4P prazan koncept i nagadjanje
    2) Koje spekulacije? Mekgregor je bolji borac od Fergusona i vehabije? OK, vidjecemo uskoro :D A sto Diaza nije uspio da nokautira u oba meca?
    3) Nije stvar u senzacionalizmu, nego u ponizavanju slabijih i nemocnijih od sebe, a citav taj gest govori o kakvom covjeku se radi
    4) Ne znam jebiga... onda batali MMA i pocni da gledas wing-chun, realni aikido i slicno, tamo su vrhunske tehnike :lol:

Pozdrav

30. YOTH

YOTH Well-Known Member

552
    384
    63
    Naravno da moze imati kicmu kao feder sa sto i nesto kila pogledaj Shawn Jordana koji radi salto unazad posle borbe ili Bonjaskya u K1 kako leti po ringu.Stvar je u tome sto teskasi gasuju svi posle prve a u poslednje vreme se bore toliko oprezno da ti se prispava dok gledas.Eto najbolji skoeiji primer Nganou i Lewis

31. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Pahahaha, upravo si me podsjetio na najjaci nokaut ikada :lol::lol::lol:

I ne mogu vise da raspravljam, ukrali ste mi svu energiju... :D

32. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    conor je vrhunski bokser i ko god ne uspe da ga obori i umori imace problema (nejta niko ne moze da nokautira, covek je zombi). imo pobedio bi fergusona i ako bi sad morao da se kladim kladio bi se da ce nokautirati i khabiba. khabib dok prilazi prima udarce samo tako, brada gore i ide npared, ako to bude radio i sa conorom vrlo verovatno ce ici na spavanje

33. YOTH

YOTH Well-Known Member

552
    384
    63
    Pa eto Lewis je sad vise od gatekeepera,ako dobije Volkova(sto ne verujem da ce se desiti),ne bi me cudilo da mu daju da se bori za titulu.
    Ima jako malo dobrih teskasa ili su stari i ispovredjivani.
    Sto ne znaci da likovi iz nizoh kategorija(velter i navise) ne bi mogli da se nabalkuju kao sto je to uradio Rumble i dobio Arlovskog u WSOF.
    A i vecina likova sa teskom rukom su po hw standardima midgeti.
    Poenta je biti najbolji u kategoriji a koja je to nebitno je.

34. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Pa dobro, kad je to bas tako zasto ne nabiju kilograme? Lakse je da nabiju masu nego da dehidriraju 2 mjeseca pred mec jelte...

Arlovskog je u UFC-u nokautirao maltene svako ziv, glup ti je primjer. Ogromna vecina boraca bjezi u nize kategorije jer su tu veci i jaci od ostatka, da se svako bori u prirodnoj kilazi to bi vec bila druga stvar...

I eto, jasno ti je na sta je spala HW divizija kad je jedan Lewis blizu borbe za titulu, tuga i ocaj. Dok se te paraolimpijske kategorije najvise forsiraju...

35. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    opet obrćeš realnost i subjektivizam. izgleda da ceo svet greši sa p4p kategorizacijom, samo si ti u pravu...
    mma math dokazano ne funkcioniše, svi možemo samo da nagađamo, kao što ti nagađaš da su vehabija i ferguson bolji od konora. a kako se to zove? špekulacija.
    možda je trebalo da ti ukažem da pokušavaš da se koristiš zamenom teza, pošto ti je vehabija tata kada treba da se mlati konor, a kada su dagestanci krivi za propast mma, onda je loš čovek i nemoralista.
    zadovoljiću se superiornim middlom i welterom, ipak ovde pričamo o mma i tehnikama u okviru iste.

Pozdrav druže, sve najbolje!

36. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    P4P = "sta bi bilo kad bi bilo...", a jos nigdje nisam vidio da ijedan MMA portal/magazin forsira mjesta na toj imaginarnoj skali. Vezano za drugu stvar, mma math ne funkcionise ali si vjerovatno cuo za izreku "styles make fights" i irac sa njima dvojicom nema sta da trazi, bas zbog toga. E sad ide dio gdje si ti zamijenio teze, ne volim ni jednog ni drugog i najvise bih volio da ih roidovani Overeem izotvara koljenima obojicu, ali je vehabija bar pocistio svakog koga su stavili ispred njega. Za razliku od irskog abortusa koji je branio titulu koliko puta...? I koji je imao koliko meceva u zadnje dvije godine...? I koji je izbjegavao odbranu pojasa na sve nacine, cak i uzimanjem porodiljskog odsustva pahahahaha....

I slozicemo se da je MW najsuperiorniji trenutno, welteri i nisu nesto sa citavom ovom colby-till-wonderboy-woodley pricom... Lawler/Hendricks/Rory/Condit/GSP era je bila najjaca ikad, ali sta da se cini sada

Pozdrav buraz, svako dobro zelim :)

37. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    samo robi vitaker <3

38. stale

stale bowel disruptor

3,506
    830
    113
    Wow kakav edgelord :O

39. Morfej

Morfej New Member

28
    0
    1
    Bjezi budalo

40. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    oplako sam :lol:

41. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    xd, bleja sa tajsonom ima isti efekat kao kad si na omotu za ufc igru

Maxa likes this.
  42. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    opro gejči vika :lol:

43. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113

44. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    strasno koliko je eksplozivan woodley, ne volim ga nesto preterano ali sam ovde navijao za njega, tillu je dobro doslo da pojede malo humble pie sto bi rekli

45. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    haha, slažem se, pogotovo što mi nije bolji od wondeboya.

woodley pokidao jbg, teško će ga neko skinuti sa trona, čekamo colby fight :lol:

46. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    colbyu dupla porcija pite

Maxa likes this.
  47. voja87

voja87 Well-Known Member

9,989
    1,780
    113
    heh werdum suspedovan (suspendiran?)na 2god, ne znam na koje steroide je uhvacen

48. Maxa

Maxa opsa!

9,457
    2,743
    113
    suspendovan :D

49. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,849
    1,148
    113
    Suspendiran nije reč