1. powered by Surfing Waves

Marvel Cinematic Universe [2019 - Captain Marvel, Avengers Endgame, Spider-Man Far From Home]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Oct 25, 2012.

1. Revan

Revan Well-Known Member

926
    483
    63
    Plot twist: Nisam gledao anime, a film sa Scarlett mi bio veoma dobar. :)

2. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    bas vizuelno mi je bezveze i ne moze da se poredi sa animeom, nema g od gritty i veoma je cgiish, bezveze hologrami na sve strane, ni dizajn robota mi se ne dopada, motokino odelo izgleda lose itd itd. film je i pokusao da ima neku dubinu oko price ali ni to nije ispalo kako treba

btw jedino mi je 1995 anime odlican, gits2 mi je bezveze pogotovo vizuelno a serije su mi samo solidne

dsst likes this.
  3. stale

stale bowel disruptor

3,707
    927
    113
    Meni su oba sac-a odlična. Onaj Arise ili kako se zove sam samo prvi pogledao pa i nemam neki utisak.

4. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

4,689
    810
    113
    Arise je negde na nivou holivudskog filma. Ima par zanimljivih scena i možda koju ideju ali izvedba sve to sabotira. I od Arise sam očekivao neki kontinuitet sa ostalim animeima, što nisam očekivao od filma, a oni su totalno promenili sve vezano za Matoko. Ostali likovi nisu toliko unakaženi.

5. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,409
    2,601
    113
    Alita deluje kao smece koje ce flopovati od svog prvog trailera.

Sent from my iPhone using Tapatalk

6. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,953
    971
    113
    Alita ne deluje kao nikakvo smeće, recenzije govore da je film u najvažnijim stavkama dobar. Naravno, ipak ima upola manje ocene od Black Panthera jer ne prikazuje Afričku crnačku zemlju koja je najnaprednija na svetu. Jer takve stvari sigurno pomažu polovini Afrike u kojoj crnci gladuju i žive u svakodnevnom strahu za svoj život od raznih terorista, jer zapad zapravo baš briga, nafta i dijamanti gde ih ima stižu bez problema, gde ima problema sa tim, tek tada zapad "pomaže". Meni se jedino ne sviđa što je Alita izgleda cela CGI, nisu problem oči da su samo one CGI.

Nažalost živimo u vremenu gde filmovi sa naslova teme gotovo jedini vladaju i dovode do toga da retko koji originalan i dobar blokbaster prođe. Zato se ja, bar na ovom forumu toliko borim protiv njih. Ako je istina ovo za Alitu, to je veoma loša vest, jer nas očekuje još tužnije vreme gde ništa osim super hero filmova, koji sami po sebi nisu problem, i ja sam bio donekle geek, i ja sam voleo super hero filmove, problem je što se danas svi prave na isti dosadan Marvelov kalup a kritika nema muda da to krene da pljuje, pa se onda iživljavaju na filmovima kao Alita.

Vidim malo se promenilo stanje na forumu, dosadili heroji i drugima, ali nažalost neće dosaditi većini ljidi još ko zna koliko godina. Dizni je napravio takvu marketing mašineriju od onih prvih Avengersa da mogu da štancuju ove gluposti još minimum deceniju ako ne i mnogo više zbog globalizacije koja je od Marvel heroja napravila najpopularniju stvar u svetu zabave u celom svetu ikada. Plus je tu armija super geekova koji ove filmove po čitavom netu brane kao najvažniju stvar koja postoji na svetu. Pa jbt, uspeli su zbog svega toga da izguraju da ono govno od filma Black Panther, koje čak nema ni dobre efekte, bude kandidovano za oskara za najbolji film.

Tužno i čudno vreme je došlo, pare donose samo super heroji, Diznijeve live action scena za scenu "adaptacije" crtaća i, ovo mi je najmanje jasno, ultra shit filmovi kao oni u Fast & Furious serijalu i još poneko iznenađenje sa kvalitetom tog ranga. Sve ostalo danas za generacije koje rastu na društvenim mrežama gde je najvažnije da si isti kao svi, je dosadno. Došli smo do toga da Netflix jedini finansira donekle originalne filmove, ali neće ni to dugo.

Rodilo likes this.
  7. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,054
    1,300
    113
    Au Simke, šta ti sve napisa...

8. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Nisam skontao...

Simke gledao Alitu?
    Ili kritikuje kriticare koji nisu nahvalili Alitu? (jer je to ipak Rodriguez)

9. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,257
    262
    83
    Mislim da treba dublje ući u sadržaj posta, aktivirati zen-mode i pokušati shvatiti šta je pisac htio da kaže... Nemam sad vremena, sutra ću...

10. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    recap, simke poceo da prica o aliti pa nastavio da pljuje po marvalu

Last edited: Feb 6, 2019
    Maxa likes this.
  11. Revan

Revan Well-Known Member

926
    483
    63
    Marvelous Simke

Bahamut and Maxa like this.
  12. shin-boyan

5,054
    1,300
    113
    Razmisljam se da pogledam Captain Marvel dok sam u Amsterdamu.
    Imax 3d, Dolby Cinema 3d ili 4dx?

13. stale

stale bowel disruptor

3,707
    927
    113
    imax 2d :D

grunt and Revan like this.
  14. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,557
    997
    113
    Da li oni sinhronizuju filmove? I ja sam u Ams sledeće nedelje.

15. shin-boyan

5,054
    1,300
    113
    Ne. Zato sto svi znaju engleski.
    Imas nekoliko bas dobrih bioskopa, pogledaj na pathe.nl.

Rodilo likes this.
  16. Revan

Revan Well-Known Member

926
    483
    63
    Cool je Captain Marvel skroz.

Solidna akcija i dobar glavni twist, sve ostalo po meri. I taman koliko treba, malo ispod dva sata.
    Fury i macka najjaci u filmu. :)

Prva after credits scena je u stvari jedna od scena iz Avengers Endgame, vrlo verovatno negde sa pocetka filma.

17. TheNick

20,409
    2,601
    113
    Sa FILMOVI threada, zaboravih da okacim ovde pre neki dan

18. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    nije film bez mana, ali mi se čini da su negativni utisci masovno začinjeni brie-inim proseravanjem.
    ipak, solidan tie-in film, nick fury je odličan i dovoljno dobrih momenata da bih mogao pozitivno da posmatram film.

19. Adanos

Adanos Fart Baron

403
    93
    28
    Zvucacu kao Simke, ali sam se toliko umorio od ove prosecnosti i nepotpunog dozivljaja da vise ne verujem da cu ici da gledam Marvelove filmove. Crni panter prekinut na pola. Cptn u rangu Aquamana (znam da je isti DC, ali po kvalitetu su isti sto dovoljno govori).
    Pomislim da sam samo suvise mator za ove stvari, ali kada pogledam prokleti Spiderverse shvatam sta znaci dobar film i zabava. Necu prosek, hocu kvalitet. Fk you Ford

Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Super Simke 64 and Goro Manjina like this.
  20. TheNick

20,409
    2,601
    113
    Meni je Aquaman daleko zabavniji i kvalitetniji film od Cpt Marvel

Sent from my iPhone using Tapatalk

21. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    aquaman>>

22. grunt

grunt Celeb Freak

16,341
    2,804
    113
    Ovo je svakako filler film nista ne ocekujem od njega, sva nada ide na Infinity War 2 svakako, to ne smeju da zajebu :D

23. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    ceo thread pročitajte

24. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,956
    2,847
    113
    Planovi su jedno, egzekucija drugo. I sami su prosli kroz period gde su hteli previse, ugrozivsi filmove zeljom da u njega uguraju previse konekcija ka ostatku univerzuma.

Al dobar im je trenutni pristup, centralni spidey filmovi koji se drze MCU-a [gde ih Marvel Studios kontroilise da ne divljaju previse] i dosta sporednih projekata [i animiranih i live action] koji se trude da budu sto bolji, bez obzira ima li vezivnog tkiva sa centralnim Spiderman filmovima. Venom je ispao iznenadjujuce super, a bas me interesuje kako ce ispasti Morbeus.

Inace, pogledao sam Into the Spider-verse, zaista je odlican. Uspeli su da sklope dobru pricu, akciju, likove, pacing, emocije, komediju, a vizuelni stil je fantastican. Nicholas Cage zasluzuje svoj film. :D

jovcov likes this.
  25. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,953
    971
    113
    A šta je Sony toliko divljao? Kritikovali ih što kao ima i previše negativaca u Spiderman 3 i Amaizing Spiderman 2? Što su hintovali univerzum (a to Marvel radi u svkom filmu)? U isto vreme Marvel u 99% svojih filmova imao nikakve negativce, najcenjniji filmovi im oni koji imaju po 20 glavnih junaka (kao u tim filmovima su svi fenomenalno prikazani). Ostavlja me bez teksta kako je Dizni uspeo da progura mišljenje da je Marvel neka visoka lestvica kvaliteta i kao da tek njihovim uplitanjem Spiderman filmovi nešto vrede. A sve je to isto sra**

26. Revan

Revan Well-Known Member

926
    483
    63
  27. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113

eufrat and jovcov like this.
  28. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    hajpčina <3

29. Revan

Revan Well-Known Member

926
    483
    63
    "I like this one" :D

eufrat likes this.
  30. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,384
    1,346
    113
    :D[​IMG]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Maxa likes this.
  31. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    I dalje nije bilo nikakvih akcionih scena [Infinity War trejler je prikazao i shibanje na Titanu i mass battle u Wakandi], samo lagano rade dizanje tenzije.

Drago mi je sto ne spojluju sve zivo.

32. howler

howler Well-Known Member

2,520
    617
    113
    Pa ne mogu. :)
    Ceo tim se najverovatno vraca u 20toj minuti filma.
    Glupo bi bilo da pokazu Spidey, Scarlet Witch, Doc Strange, Star Lord... sada kada furaju taj fazon na beznadeznosti.

33. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Ja ocekujem frku oko njihovog vracanja sve do zadnje bitke u trecem act-u.

34. TheNick

20,409
    2,601
    113
    Poster je lit as fuck. Cekam da se femipederuse zale sto Marvelka nije u prvom planu! MANSPLAINING!!!!!!

Inace rumor has it da ce u Srbiji biti 2 nedelje odlozena premijera zbog Vaskrsa. HOPE THATS NOT TRUE.

voja87 likes this.
  35. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,384
    1,346
    113
    Jeste sad, kurca baba večerala! Nisu valjda toliki idioti da to urade zbog verskog praznika?!

36. grunt

grunt Celeb Freak

16,341
    2,804
    113
    Chills down my spine, mada to je i zato sto je 15c u sobi :D Svakako HYPE !!!!
    Nista vise ne gledam/ne citam, sledece sto cu videti oko filma je sam film u bioskopu !!

EDIT
    Ma dajte bre kakvo odlaganje filma lol Privatne firme teraju radnike da rade na drzavne praznike, a sada ce da se oproste tone love zbog verskog :D

37. TheNick

20,409
    2,601
    113
  38. Banezza

Banezza Clever Title

315
    87
    28
    Ok, sve manje razloga da se ostaje u ovom debelom crevu zvanom SERBIJA.
    Idem u Šahovnjaču lepo u IMAX-u da gledam ovo ko čoik, na vreme, 25tog.

Attached Files:

• 1.JPG
      1.JPG
      File size:
      13.3 KB
      Views:
      28
    • 2.JPG
      2.JPG
      File size:
      14.4 KB
      Views:
      28
    TheNick likes this.
  39. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,747
    310
    83
    Све сам ти опростијо Србио али одлагање Осветника је превише!

mnneurope likes this.
  40. TheNick

20,409
    2,601
    113
    A bukvalno ko ce da ceka tamo neki maj da gleda film kad ce Internet eksplodirati sa spoilerima momentalno.

41. Revan

Revan Well-Known Member

926
    483
    63
    Da cekam dve nedelje zbog praznika? :D lol

Jedini nacin da izbegnem spoilere je da odgledam neki budjavi bioskopski day1 snimak. Pa cemo nakon praznika odgledati na platnu.

42. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Ovo je kap koja ce preliti casu. Idemo svi iz Srbije.

mnneurope and TheNick like this.
  43. zdravkelja

zdravkelja Member

8,918
    1,626
    113
    Ionako sam razmisljao da putujem negde u to vreme, taman i neki inostrani bioskop da se obidje :lol:

44. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    nije tolika frka sacekati, ne morate brinuti za spojlere.... ironman gine svi ostali ozivljavaju...javlja vidovita zorka

45. TheNick

20,409
    2,601
    113
    DH turn on the tractor! Lets go, svi uskacite u prikolicu idemo.

46. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    Major disappointment.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

47. grunt

grunt Celeb Freak

16,341
    2,804
    113
    AHAHAHAHAHAHAHAHA FFFFFFFFFUUUUUUUUUUCKKKK ME. Da li je ovo realno ??? Kakve jebene veze ima usrani uskrs sa bioskopima i filmovima ???? Ne kontam ko je ovde kriv ?? Distributeri filma ? Hoce da imaju neradne dane pa ono narode jebite se ? Nemogu da verujem...

48. Teoreticar

Teoreticar El Profesor

2,783
    778
    113
    Zar im i praznici nisu radni? Cak bi trebale da su i karte skuplje neradnim danima?
    Da nije u pitanju ipak neki domaci film koji tad ima premijeru?

Stvarno ne razumem logiku. U USA kad god mogu ciljaju praznike ili produzene vikende (spojen petak ili ponedeljak sa vikendom) za premijere.

TheNick likes this.
  49. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,257
    262
    83
    Mene je izbio Stark u trejleru, bolje da nisam gledao.
    Mislim da za ovaj film trejler nije potreban, samo poster i ćao.

50. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,384
    1,346
    113
    Izbio?

Share This Page