1. powered by Surfing Waves

Marvel Cinematic Universe [2019 - Captain Marvel, Avengers Endgame, Spider-Man Far From Home]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Oct 25, 2012.

1. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Pa to je Misterio, moze lako da ispadne da ih sve laze. A MJ ga verovatno zajebava kao sto je to cesto radila u prethodnom filmu.

Last edited: May 6, 2019
  2. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,492
    113
    Trejler je takodje dokazao da je ovo zaista "kraj Phase 3" jer se direktno nastavlja na pricu Endgame-a. Svojevrsni spiritualni nastavak Endgame-a, mozda i vise nego sto je bilo koji drugi MCU film pokusao. Tj, Civil War se donekle blisko nadovezuje na Avengers 2, samo sto je jelte, Antman1 je bio izmedju njih.

edit-

3. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    voleo bi da ne predju avatar...jedini film na listi koji nije nastavak ili superhero film

4. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Precice, Endgame ce ostati u bioskopima jos mesec dana.

I pored svega ovoga, Cameron ostaje gigant, covek koji je dva puta sa originalnom pricom dostigao 2B.

5. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Originalna Pokahontas u svemiru. Skoro sam uhvatio film na tvu, težak prosek.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

6. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    U prevodu lagano uvodjenje Deadpoola, X-Men, Fantastic 4 i ostalih jednim potezom u MCU. :)

7. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,631
    3,031
    113
    A jeste sad... bas je bioskopsko iskustvo. Sramno je gledati ovakav film po monitorima.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,370
    1,529
    113
    Tu si u pravu. Odgledao ponovo prošli film kod kuće, hdr 4k...nije to to.
    Kako bi bilo dobro da neko snimi bas dobar bioskopski film...

Goro Manjina likes this.
  9. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Ultra high res VR kaciga sa epic HDR-om i jako sobno ozvucenje [zbog udara basa na telo] ce biti vrh kucnog biskopa. :D

10. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    Ne zaboravi 8K

mnneurope likes this.
  11. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Per eye, ofc.

Koder likes this.
  12. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    gledanje u biokopu nema veze samo sam velikom slikom i dobrim ozvucenjem...to je kao dogadjaj, odvojio si vreme, isplanirao i otisao da gledas film i samo to, skonecentirsan si na film (osim ako nema govnara u publici). kuci cu u roku od pola sada poceti da bauljam po netu, film mora bas da bude specijalan pa da mi toliko drzi paznju da ne pocnem da radim nesto pored

Matt, Maxa, TheNick and 1 other person like this.
  13. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Yup. Bioskop je bioskop.

TheNick likes this.
  14. TheNick

21,631
    3,031
    113
    A zvuk na slusalicama kapiram da ne uznemiravas komsije slucajno. Bioskop je ipak bioskop jbg, dok ne budes imao velicinu platna prosecnog bioskopa gajbi dzaba 4k HDR i 2 soma TV.

15. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    SPOILERS in the vid

Sad pogledah intervju sa resiserima, i jasno su razjasnili kako su u Endgame-u...
    ...pristupili timetravel-u.

Putovanje u proslost je nemoguce, jer sve sto se desilo se vec desilo, nema promene toga.

Ali moze da se putuje nazad kroz vreme u druge paralelne dimenzije. Ako nesto promenis/uzmes tamo, mozes pomoci sebi u "sadasnjosti", ali imas sansu da destabilizujes taj univerzum. Zato su na kraju filma vratili sve kamenove/mjolnir nazad, da ne bi sjebali te univerzume.

Cap je otputovao nazad kroz vreme u te druge dimenzije, ostao je tamo i ostario, pa je na kraju nasao nacin da se vrati nazad do redovnog "MCU" univerzuma da preda shield Sam-u. Reziseri su to direktno potvrdili, iako u samom filmu nije bilo objasnjenja kako se Cap vratio nazad.

Inace fun fact, u onom starom 2017 intervjuu sa Amy Pascal i Kevin Fiege-om kad su pricali o prisustvu Venom-a u MCU-u, ona je krenula da opisuje stanje, a Kevin je pozeleneo jer je krenula maltene da prica o multiverse-u. Kad je taj intervju bio uradjen, snimanje od Infinity War Part 1+2 [tada su bili zvani tako] je bilo vec uveliko pocelo.

Sto se mene tice, Sony spinoff-verse je u redovnom MCU univerzumu, samo sto ti likovi nece biti prisutni u filmovima koje ce sam Marvel Studios praviti.

Mnogo je vece pitanje sta ce Marvel sada uraditi sa Netflix-verse-om, da li ce isti glumci biti doneti nazad u MCU ili ce otpisati sve likove/desavanja koje smo videli u netflix serijama.

16. TheNick

21,631
    3,031
    113

17. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113

18. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
  19. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    Zna čovek dobro šta koliko vredi :D[​IMG]

20. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Usraću se od smeha.

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

Blue, nikola22, Maxa and 1 other person like this.
  21. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Pogledao cap marvel(iznenadjunuce odlican film sobzirom da je zenska glavna)
    Endgame losiji od infinity wara,kraj pogotovo(ocekivao sam vise)

Послато са Moto C уз помоћ Тапатока

22. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Sta mislis ima li Kapetan Marvel pegava ledja?

23. Darth Revan

Darth Revan Active Member

462
    110
    43
    Pogledah i ja. Mixed feelings, bolji mi je bio infinity war. Endgame ima dosta mjesta na kojima je vrhunski, kao ideja da se ponovo prodje kroz stare lokacije. Ali primjetan je izuzetno veliki uticaj SJW. I to nimalo suptilan nije, stavise bas je in your face. Ne bih da pisem vise opazanja, jer mozda ima ljudi koji nisu gledali jos, ali definitivno ima dosta diskutabilnih stvari.

gruja, Omega and grunt like this.
  24. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,005
    385
    83
    Pogledao Capt. Marvel, dijalozi i atmosfera su toliko losi da filme ne moze da izvuce nijedan pozitivan deo, film se provukao na marketing i snagu fransize, a i lep primer koliko su fanovima isprani mozgovi kad ne da nije kritikovan nego jos i hvaljen

25. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,047
    579
    113
  26. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Upravo sam pogledao, meni je kapetanica Marvel skroz ok, cak sam i pozitivno iznenadjen :)

27. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Ja sam bio spreman da bacam hate, ali da Captain Marvel skroz OK. Nije nesto preterano dobro, ali moze da se pogleda. Macka Goose najbolji lik :D Samuel odlican kao i uvek, a Brie sam mogao da svarim ovde nekako :D

28. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Ok je Capt. Marvel. Ima eto taj jedan neocekivan twist, al to ne izvlaci bas ceo film iznad proseka MCU-a [a prosek za MCU je fun action ride].

29. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,005
    385
    83
    Mozda je samo do mene, ali svaka fora, promena tempa, comic relief momenat, witty dialozi itd su samo pogorsavali utisak jer svaki put su mi promasili zicu.

30. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,305
    291
    83
    I meni je CM solidan film, ali s obzirom da su očekivanja bila ravna nuli i ne čudi me...

31. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    skidam film, ako film bude sranje i protracim 2 sata krivim vas sve sto ste rekli da je sasvim ok:p

32. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Ali moras da znas kako su Avengersi dobili ime!

mnneurope likes this.
  33. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    captain girl power (google) totalni meh...mada lako je reci da je meh kad sam trecinu filma pogledao u prozoru bauljajuci po netu

34. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    Pogledao sam Avengers: Infinity War. Ovo su prvi Avengersi za koje mogu da kažem da nisu loš film. Lepo režirano i bilo mi 90% vremena zanimljivo dok sam gledao. Čak mi je i Thanos iako se baš vidi da je skroz CGI nekako izgledao stvaran. Stvarno su se ipak potrudili oko ovog filma.

Jedine zamerke: scene u Wakandi pre dolaska Thanosa su generične i dosadne, i subplot da kao Thanos pati što je žrtvovao ćerku je debilan, da pati i da je voli ne bi je ubio 20s pošto su mu rekli da mora da je ubije da bi dobio jedan od onih kamenova.

shin-boyan and stale like this.
  35. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Kako bi inace dosao do cilja za koji masta ceog zivota? Morao je zrtvovati necemu da bi dosao do toga, uostalom kao i sve u zivotu.
    Infinty war je film o Thanos-u i jedini superhero movie u kom antagonista je stavljen u prvom planu. Gledaoc ne mora odobravati te njegove postupke ali je tako dobro izvedjeno da u najmanoj meri mozes postavati to sto radi. Jer Thanos stvarno veruje u tome, I tako film zavrsava sa njegovom pobedom.

E da jedino sto mi ide na pamet da je najblize toga bio Joker u Dark Knight

36. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Nebo se otvorilo, simke je rekao za Marvel film da nije loš!

stale likes this.
  37. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Bukvalno najgore reziran Marvel film ali drago mi je da ti se svideo. Pogledaj Endgame sad.

38. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,305
    291
    83
    Marvel nastavlja dominaciju, i kada su u pitanju filmovi za mladju publiku.
    Savršeno odrađen post-endgame filmić (pričam o Far from Home), sa dovoljnom dozom patetike i tinejdžerskih love-storija.
    Malo spor u početku (ova patetika iznad) ali od sredine filma do pred kraj je pravo uživanje (sami kraj opet patetika), a kredit scena legendarna!
    Prolaziće ovo još, Holand je prihvaćen od publike, i baš ga guraju da bude novi mozak Avengersa.
    Dobra podloga za treći dio, def. je vrijeme da se uvedu sinister six i sve malo uozbilji, do tad je samo "fun to watch", i to pola filma.
    Gilenhol je odradio ulogu savršeno, trenutno je jedan od najbolje odrađenih marvel negativaca, po meni.

Preporuka zbog dobrih scena borbe (4d savršen) i post-endgame priče, ali film je generalno za mlađe forumaše.

7/10 (ne dam veću ocjenu zbog neozbiljnosti filma)

39. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    Cool je totalno. :)

Steta sto je multiverse samo laz. Bar za sada.

Obe after credits scene su vrh. Sad jos samo da vidimo koje ce filmove najaviti na San Diego Comic Con-u za Phase 4.

Last edited: Jul 5, 2019
  40. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Meni se svideo.
    Twist sa Misteriom je bio očekivan, ali mi se svidelo kako su ga uklopili u MCU. Pokidao sam se na kraju na scenu sa Džej Džonom, mada sam njegovo pojavljivanje slučajno spoilovao sebi na imdbu. Akcione scene su fenomenalne, iako su totalno CGI super izgledaju, pogotovo ono u Londonu na mostu.

Maxa likes this.
  41. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Black Widow se trenutno snima.
    Eternals je u casting fazi, krecu sa snimanjem relativno brzo.
    Black Panther 2 je potvrdjen.
    Doctor Strange 2 je potvrdjen.
    AssGotG3 je potvrdjen.

Maltene mogu samo da najave ovo i nista vise [verovatno ce i Shang-Chi-a da ubace], to je dosta materijala za sledece 3 godine.

42. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    +1

baš baš dobar.

43. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    gospodin uvek na mestu

44. Super Simke 64

5,266
    1,081
    113
    "Gospodin" reklamira za pare.

45. Blue

Blue ....................

12,048
    845
    113
    Cleaver storytelling?

46. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Dobar je novi Spajdo-Man, prijatno me je iznenadio film. Sjajna zabava u 4D. Ja bi mu dao i 8/10
    Inace vidi se da ovaj post Endgame phase bas cilja na novu publiku, mladje generacije sto je ok. Bas me zanima kuda dalje idu Marvel filmovi.

47. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    grunt and voja87 like this.
  48. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,040
    2,432
    113
  49. Revan