1. powered by Surfing Waves

Marvel Cinematic Universe [2019 - Captain Marvel, Avengers Endgame, Spider-Man Far From Home]

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Oct 25, 2012.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,163
    3,492
    113
    Lol kakav panel, lude najave.

Blade!!!!

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Last edited: Jul 21, 2019
  2. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    kul, steta sto nisu vratili wesleya ali jbg, mozda bi mogao jedan film da uradi ali je mator za neki serijal
    ostalo meh, dobar deo toga su filmovi za b klasu likova posto je a klasa penzionisana

Goro Manjina likes this.
  3. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Dobre najave, simke ce biti odusevljen.

Sent from my iPad using Tapatalk

4. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,005
    385
    83
    milk it dry

5. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,627
    1,239
    113
    Dobre najave mada sam ocekivao i najavu priklkucenja xmena ili f4 u MCU mozda.

6. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    OK, ovo je trenutni raspored [filmovi u zelenom] za Phase 4:

2020
    1. maj 2020 - Black Widow
    jesen 2020 - Falcon & Winter Soldier TV SHOW
    6. novembar 2020 - Eternals

2021
    12. februar 2021 - Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
    prolece 2021 - VandaVision TV SHOW [direktno se nadovezuje na:]
    7. maj 2021 - Doctor Strange in the Multiverse of Madness
    prolece 2021 - Loki TV SHOW
    leto 2021 - WHat If...? TV Animacija
    jesen 2021 - Hawkeye TV SHOW
    5. novembar - Thor: Love and Thunder

Bez potvrjenog datuma:
    GotG 3
    Capt Marvel 2
    Black Panther 2
    Fantastic Four
    X-men
    Blade

Sledeca MCU prezentacija ce biti uskoro na D23 konvenciji, kontam da ce tada javno prikazati Black Widow / Eternals trejlere i potvrditi ponesto o ovim filmovima bez datuma.

IMO, ovako sirok i raznolik spisak je dokaz da je Marvel usao u fazu gde mogu da rade bas sta hoce, maltene se "bahate", ali dalje sve sto prave sam siguran ce biti veoma zabavno i kvalitetno. Cak su i sa naslovima filmova krenuli da chaneluju full on zabavni comicbook wibe.

Last edited: Jul 21, 2019
  7. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Eve ga i full panel [sa audio problemima]

8. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
  9. pajac

pajac seljak

116
    13
    18
    Pin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop themPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourTextPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text Pin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourPin copied text snippets to stop them expiring after 1 hourText you copy will automatically show hereText you copy will automatically show herePin copied text snippets to stop them expiring after 1 hour
    Göndərən ko. İlk l 87m97iikkk7k8kkikm8k7k7đ0n6p9nđnj66jn66đ 6jlm

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Maxa and Rodilo like this.
  10. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,040
    2,432
    113
    Dobar ovaj bot. Kreativan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Wtf jel to bot hakovao liku account!?!

TheNick likes this.
  12. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    Morace Blade trilogija uskoro na reprizu

13. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    kec odlican, imo dvojka nesto losija ali i dalje super, trojku mozes slobodno da preskocic, film je djubre

grunt and Goro Manjina like this.
  14. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    Ma gledao sam ih po 4-5 puta (keca i dvojku), nego nisam bas odavno. Trojke se i ne secam.

Drugi mi ostao u najboljem secanju, mozda i zato sto mi je prvo gledanje bilo u bioskopu 2002. :)

Goro Manjina likes this.
  15. grunt

grunt Celeb Freak

17,134
    3,371
    113
    Slazem se sa Vojom oko Blade delova.
    Ali trojka je imho must watch barem jednom pogotovo sada posle ovoliko godina malo da se smejemo Ryan i Jessica su lulzy :D

jovcov likes this.
  16. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,631
    3,031
    113
    Videcu sta se desava sa ovim. @pajac je bio stari EmuForums member, deluje da mu je neko preuzeo nalog

stale likes this.
  17. pajac

pajac seljak

116
    13
    18
    E tu sam ja, lurkujem na forumu. Nemam pojma kako se ovo desilo, mora da je sestrić nešto čačkao kad se igrao na telefonu. Obrišite taj post, mislim da nije bot već moja greška.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

TheNick and DieH@rd like this.
  18. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    First look at the MCU's Taskmaster

19. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,752
    1,197
    113
    Ko je taj lik?

Sent from my Honor 8 using Tapatalk

gruja likes this.
  20. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Taskmaster je znacajan negativac, hand-to-hand borac koji je poznat po tome to moze da emulira borbene stilove svojih protivnika i sto je "instruktor" mnogim negativcima ili evil orginizacijama [npr Hydra]. Dobar je izbor za Black Widow film jer on nema nijednu supermoc, pa ce biti zanimljivo gledati kako sa mlate.

Bilo ga je u gomili drugih marvel proizvoda [animirane serije, video igre i sl], al eto stize najzad i do MCU-a. Zadnje znacajno pojavljivanje mu je bilo u PS4 Spiderman igri [side content combat challenges].

Rodilo likes this.
  21. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Love and Thunder je otprilike najbolji podnaslov ikada :) I jos predstavljen na panelu uz Rainbow in the Dark. I lol, vracaju Natalie Portman i kazu da je ona Thor :D

Last edited: Jul 22, 2019
  22. eufrat

eufrat вештац за сиротиљу

3,808
    1,657
    113
    A šta je onda Chris Hemsworth, Jane?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

23. Revan

Revan Well-Known Member

1,507
    791
    113
    Lebowski

stale and jovcov like this.
  24. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Cirkus u najavi i Thor serijal tone jos dublje u comedy/parody vode

gruja likes this.
  25. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Vecina voli Ragnarok pa je logicno da ce nastaviti u tom pravcu. Bice dobar. A meni su cak i prva dva ok, Thor mi je nekako uvek bio najsimpaticniji u ekipi.

jovcov and Maxa like this.
  26. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113

TheNick likes this.
  27. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Ovaj camuga musliman koji ce da ga glumi ima 45 banki.odradice jedan film i u drugom delu(ako film ne flopne) ce imati 50..
    On je puno mladji od snajpsa ili sta?
    Snajps je idealan blade no videcemo,nisam neki optimista po pitanju blade filma jer je novi helboj ne govno nego srackalica od filma dok su prethodna dva kidali.
    Daj boze da gresim ali mislim da ce novi blade biti sranje kao mi 90% marvelovih filmova.

28. gruja

gruja I am God of War

6,340
    871
    113
    Meni dvojka puno kvalitetnija od keca,stim sto je i kec odlican .
    Trojka iako losija od prethodna dva dela,solidan fim stim da su za drakulu mogli angazovati drugog glumca i onog klosara sto glumi dedpula sto je glumio u trojci totalno nepotreban lik..
    Ostalo manje vise kao i u prethofna dva filma,suva akcija sa dobrom mjuzom i scenama borbe.

29. TheNick

21,631
    3,031
    113

30. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    spoiler ko nije gledao endgame...ubedljivo najbolja scena u filmu...

31. Omega

Omega N64 je đubre

15,531
    2,386
    113

grunt likes this.
  32. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Imas ga u gomili MvC igara a i drugih, meni je makar poznat od tamo.

33. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    heh interesantno, google thanos i kliknuti desno na rukavicu

34. Blue

Blue ....................

12,048
    845
    113
    Odgledao ove poslednje Avengerse, u principu osrednji film, nije da sam imao neka očekivanja mada su mi prva dva dela bila OK.
    Pozitivno mi je što je film sve vreme sprdnja iako je prethodni deo najavio da bi ovaj trebao da bude najozbiljniji.

Da ne bude zabune, skroz OK za takvu vrstu filma samo je trebao da bude zabavniji.
    Moguće da je ovo tip filma koji mora da se gleda u bioskopu ali mi se ogadila količina hype-a pa nisam mogao jbg.

I da, najbolja stvar u filmu:

Debeli Thor

shin-boyan likes this.
  35. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,005
    385
    83
    Marvelovi filmovi vecinom su vise nego pristojni za taj subzanr, problem je kad hyped up fanovi ne razumeju da su specificni kriterijumi tog zanra i univerzalni kriterijumi filmske umetnosti razlicite stvari pa pocnu da smaraju da su to award worthy dela, sto je besmisleno.

Matt and zdravkelja like this.
  36. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,266
    1,081
    113
    Ma Marvel za Oskara i Zlatnu palmu u Kanu! Pogotovo sada kada, posle 22 filmova za 11 godina praćenim najvećim marketingom i najzaluđenijim fanovima (posle DC fanova) ikada, imaju najgledaniji film ikada.

Avatar je sa druge strane bio film koji iza sebe nije imao nikoga osim James Camerona, sigurno manji budžet za marketing od End Game-a, ali i bar, pored već viđene priče, i pozitivnu poruku, legitimnu kritiku današnjih korporacija i svetske politike, možda i još uvek neprevaziđene specijalne efekte, mnogo bolju režiju od svih Marvelovih filmova, mnogo bolje, i pogotovo realnije, scene borbi, a još je i bio začetnik novog, doduše ponovo, s razlogom, neuspelog talasa 3D filmova, ali je u Avataru taj 3D stvarno, nikad do tada i retko od tada, bio dobar.

37. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Avenger Endgame
    Infinity War mi je fenomenalan film koji zavsrio na najbolji moguci nacin. :), tako da negiracu postojanje ove time travel bulshitarije.

Goro Manjina and jovcov like this.
  38. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Hahaha Avatar nije ima nikog iza sebe sem 150M marketing budžeta, ogromni studio, ultra poznatog režisera koji je režirao do tad najgledaniji film, 3D gimick koji su se svi gurali da vide. Daj nam breakdown scena borbi molim te i objasni zašto je avatar bolji.

Maxa likes this.
  39. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,047
    579
    113
  40. voja87

voja87 Well-Known Member

12,070
    2,785
    113
    mozda se nekom ne svidja prica (pokahontas sa vanzemaljcima) ali mimo toga avatar je definitivno bio impresivniji film kad je izasao i njegov uspeh je impresivniji od endgame-a koji stoji na ramenima svih prethodnih marvel filmova, hype se gradio godinama

Super Simke 64 and Goro Manjina like this.
  41. TheNick

21,631
    3,031
    113
    Nema sta dal se nekom svidja ili ne, test vremena je pokazao svoje. Film nema epic legacy niti fanbase koji bi bio ekvivalentan tom “uspehu” koji je ostvario na blagajni pre skoro 10 godina kao 3D gimmick film, koji je vecina zaboravila par god kasnije.

Endgame i ceo taj Infinity saga ark ce ljudi pamtiti i prepricavati sigurno jos dugo, dublje ostaje upisan u istoriji popkulture svakako. Ko bre danas zna kako su se zvali likovi u Avataru?

stale likes this.
  42. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Zaboravljas da je Captain America nastao 1941god.; Iron Man 1963god; Hulk 1962..... Ne mozes sporedjivati 60 godisni likovi iz strip sveta koji su gradili svoje pop culture reference godinama unazad, sa Avatar-a koji je orginalna ideja i vizija samog Cameron-a predstavljena javnosti 2009god.
    Nema tu sta da se uporeduje...osim zarada na kino blagajnama.

43. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,047
    579
    113
    Ne zanima to njega, poenta je da on pobedi u raspravici on se bori protiv fiktivnog Avatar tabora.

voja87 and shin-boyan like this.
  44. stale

stale bowel disruptor

3,914
    1,106
    113
    Hoces reci da su ti likovi imali ogroman fanbase pre nego sto su filmovi izasli? Pogotovo kod publike koja je uglavnom rodjena kad su zlatni dani stripa uveliko prosli.
    Ljudi su napravili vrhunski posao sa celom fransizom. Napravili su ceo filmski univerzum sa par odlicnih filmova, par osrednjih i par losih.
    Zahvaljuci MCU danas imamo i serije kao sto su DD, Punisa, Legion, donekle i Preacher, The Boys... Nisam sad trazio statistike, al kontam da je prodaja stripova skocila. Zato ne razumem hejt koji dimitrije i ostali posipaju po MCU.

TheNick, Revan and Maxa like this.
  45. Maxa

Maxa opsa!

10,858
    3,745
    113
    lol avatar bolji od endgamea, svašta ću čuti...

46. howler

howler Well-Known Member

2,697
    732
    113
    Aaa pa zar nije olaksavajuca okolnost sto su vec imalii razradjeni karakteri, radnja im je bila postavljena, jednostavno su trebali spakovati i prodati na najbolji moguci nacin.

Ne kazem da je MCU los, nego da je Endgame los i nije vredan te paznje koje privukao iz prostog razloga sto trebao predstavljati kulminacije te sage a dobili smo uzasno odradjena time travel prica, 2 sati nepotreban team build-up, glup povratak Thanosa, i 30minutna borba u kojoj nije se znalo ni ko jede ni ko pije.
    Highlight filma je debeli Thor, hipster Hulk-a, SJW scena i takvi nekih trivijalih stvari.
    Nema epska scena po kojoj ce ostati zapamcen, nema nikakav preokret za koji bi ljudi pricali... Film je prazan. INfinity War je za tri koplja bolji.

A vidim pricate o Avatar-u...
    Zasto do juce naprofitabilniji film u istoriji kinematografije nije dobio produzetak svih ovih godina i zasto se prica za nastavkom 2 godine pre njegovog izlaska?
    Videte....na njemu mozete gledati kao na GTA izadje jednom na 5-6 godina i podignu lestvicu za to sta znace video igara
    Dok su Marvel filmovi, Assassins Creed, annual release. Isto sranje 10 godina za redom, Zarade brdo para, prodje odredeno vreme niko se ne seca na njih. :lol:

jovcov, shin-boyan and Goro Manjina like this.
  47. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,040
    2,432
    113
    Avatar also had a second theatrical release in 2010, less than a year after its initial theatrical release.

Avatar's re-release came eight months after its theatrical debut, and over four months after its release on DVD and Blu-ray.

48. Matt

Matt Active Member

137
    98
    28
  49. DieH@rd

31,163
    3,492
    113
    Ha, Marvel je hteo da izvuku iz Sonija pare. Da daju deo budzeta i onda dobiju 50% para od zarade. Ako su vec prodali licencu Soniju kad su bili pred bankrotom, i profitilrali su od toga, sta se sada seljace?
    Originalna vest je @ https://deadline.com/2019/08/kevin-...nter-soldier-tom-rothman-bob-iger-1202672545/

Reziser Tom Watts i glumac Tom Hollands su potpisali za jos 2 filma, tako da trenutna verzija ce ostati na ekranu jos ~5 godina.

Ovakvi veliki behind-the-scenes pregovori uvek mogu da se preokrenu, nikad se ne zna. Mozda i tek posle sledeceg filma [ili oba] se dogovore oko nove saradnje.

edit-

Last edited: Aug 21, 2019 at 12:03 AM
  50. zdravkelja

zdravkelja Member

9,460
    2,008
    113
    Pa pise 50% kofinansiranje pa pretpostavljam da bi takva bila i podela zarade. Kako god, u Sonyju bi bili ludi da su privhatili to, odgovara im da drze trenutnu kontrolu gde sami finansiraju i uzimaju pare i daju 5% Disney-u + prodaju igracaka.
    Mada mislim da ce doci do dogovora, ako Disney smanji apetite. Ne bih voleo da Insomniac ostane bez igre, a taman ih kupili, lol :D

Share This Page