1. powered by Surfing Waves

Mass Effect 3 [2012]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Stanisinjo, Jul 20, 2011.

1. Krompir

Krompir Active Member

598
    78
    28
    Nema šta pravi esej:).
    Mene je obradovala najava ME trilogije, nadam se da ću tokom prve polovine sledeće godine početi natenane sa igranjem serijala.

2. Darth Revan

Darth Revan Active Member

465
    111
    43
    Evo predjoh i ja ME3. Moram da priznam da je igra nevjerovatno adiktivna i zanimljiva - priority misije su fantasticne, dok su i N7 dobre.

Borba je mnogo unaprijedjena (igra sam na hardu) izazovna, i leprsava. Za razliku od ME2 nije se dovoljno zabunkerisati na jednom mjestu i pucati, mora da se krece po bojnom polju. A samo bojno polje je zaista raznovrsno kao i protivnici - ovo me malo podsjetilo na BG2, kada bi naletio na neku opasnu druzinu (twisted rune anyione?). Gameplay - cista 10.

Sto se tice rpg elemenata, poceo bih od price... to je zaista dosta manjkavosti - niti ti objasne sta o Riperima, a kamoli o ostalim stvarima. Ja koji sam jedva cekao da vidim sta i kako sto se ripera tice - dobio sam nista. Zatim sami krajevi - ono nisu losi, ali nekako su isforsirani i bezveze. Nema nekog finog toka. Sta im je trebalo da sjebu ovako pricu nemam pojma - ali ovdje je na skali od 1 do 10, NULA. Sorry, ali ako rpg ne razjasni glavnu misteriju onda mozda i nije RPG.

Zanimljiva igra, ali malo vise RPG elemenata bi je ucinilo epskom...

3. Jörmungandr

Jörmungandr Poljski Konjušar

2,472
    991
    113
    Pa u Leviathan DLC-u se govori o postanku i Reapera, ako si na to mislio.
    Btw, je l' onaj Omega DLC doprinosi ista kraju ili samo dodatni war assets?

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,765
    3,848
    113
    Odluka da se prica Leviathana prebaci u paid DLC je najveca kradja koja je uradjena u ovoj generaciji konzola. Apsolutno neoprostiv potez Bioware-a.

5. Darth Revan

465
    111
    43
    ^Amin ti that! To je apsolutno morao da bude dio glavne price, tj. njen centralni dio...

Eh, da i Illusive men. Nista o njemu, ko je on, kako je dosao tu gdje jeste... itd... Kao da u BG2 uopste ne saznas nista o Irenikusu, mislim nezamislivo...

6. 9dots

9dots Active Member

323
    113
    43
    To je namerno. To je deo koji ti popuniš sam. I hvala bogu što je tako.
    Pegla mi se od serviranja svega na tacni.

7. Darth Revan

465
    111
    43
    To je namerno. To je deo koji ti popuniš sam. I hvala bogu što je tako.
    Pegla mi se od serviranja svega na tacni.

Ne lupaj! To je zato da bih odresio kesu i kupovao stripove, ako me taj lore zanima... strvarno su ga nagrdili...

8. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,560
    130
    63
    Tako je. Lejm opravdanje za nešto što je očigledno njihov propust i njihova lenjost, a onda na kraju i halapljivost. Nisu trebali baš sve bukvalno servirati, ali neke stvari su morali detaljnije da predstave.

9. 9dots

9dots Active Member

323
    113
    43
    Kupiš/sam samizliš. Mehanizam je isti, da bi se čitalac/štagod zapitao o delu više nego što bi inače. Fora stara par hiljada godina.
    Nisu mi pali na pamet stripovi jer sam prestao da mislim na ME3 onog sekunda kad sam ga prešao.

Btw, evo mog review-a ME igara. Fala Švabama na nesebičnoj pomoći.
    [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cQe9eK_4U0U[/video]

EDIT: hm...ne baš par, verovatno je nije bilo na glinenim tablicama :D

10. doktor

doktor EmuGlx website editors

1,227
    134
    63
    Ljudi posto sam se totalno pogubio u ovoj poplavi DLC-ova za ME3,ajde recite mi koji su single player DLC-ovi bitni za pricu jer hocu da lepo odigram trojku sada tokom praznika

11. WolfDC

WolfDC Well-Known Member

1,636
    79
    48
    Iskreno rečeno sem onog prvog koji ti je da novog lika svi ostali su ne važni. Mada ako baš oćeš imaš onaj levijatan i sada ovaj omega nešto. Plus naravno DLC sa malo boljim krajevinma.

12. forsaken demon

forsaken demon Svemirski Modulator

4,560
    130
    63
  13. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    ^bas sam se nasmejao :lol:

14. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    From Ashes i Leviathan su apsolutno neophodni. Kao i Extended cut. Po meni je to što su ove krucijalne momente isekli iz igre i prodali kao DLC zaslužilo mnogo veći backlash nego prvobitni kraj.

Mogao bih da navedem gomilu bagova (nikad nisam sreo Matriarch Aethytau) i gluposti (hram na Teziji, maj gad i dalje mi se stomak prevrće) ali to ne može da promeni činjenicu da je ovo jedna epic triologija koja je obeležila ovu generaciju igara.

Thank you BioWare, and I hope you rot in hell.

15. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    ja sam sam zadnja 2 meseca maltene svaku noc proveo u mass effect svetu...indoktriniran sam ME serijalom pojacano
    igrao sam po redu..bez prestanka..svaku mogucu misiju, sve dlcove, svaku planetu posetio po par puta...ucitavao zilion puta pozicije da bih istrazio sto vise...igrao sa istim likom u sve 3 igre...etc etc
    a posle toga, kako red nalaze, usledilo je trovanje po netu...prvo ost..pa onda malo wiki i casting...i ofc sta o svemu tome kazu fanovi ME (sto me je skroz dotuklo lol)

- moj omiljeni deo je svakako me2, main story je slabasan ovde ali likovi!!! i njihove misije kao i sam engine igre i questovanja mi je bio savrsen, uzivao sam od 1 momenta do kraja
    - me 1 mi ima najjacu pricu, i savrsen je uvod za kasniju ludnicu
    - me 3...pa izgleda lepo...akcioni delovi su najbolji u ovom delu...i ima dlc koji je po meni najkompletniji, I AM OMEGA....ah aria

16. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    Ja uzeo da igram kao renegade po prvi put, i mnogo je zabavno, mozda cak i zabavnije nego paragon. Trenutno zavrsavam ME2 i pitam se kako li cu ujediniti galaksiju kao renegade :)
    Vidim opet su najavili neki DLC.

17. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    @fluffy Zanimljiva teorija, ali no way da je to canon. Možda im je to bila početna ideja, ali je neko dalje u developmentu streamlineovao to na ovo što smo dobili.

@Jörmungandr Nijednu BioWareovu igru nisam mogao da igram kao villain :)

18. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,085
    1,091
    113
    @fluffy
    Mislim da i sami znaju da je bolje da ostave Šeparda mrtvim i nastave seriju sa novim glavnim likom. Što više budu pokušavali da poprave kraj, to će ga više zasrati i stvaoriti veći otpor glavnog dela publike.

19. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    Igra li neko Citadel DLC? Urnebesan je, ja ne pamtim kad se ovoliko smejao igrajuci nesto. Comedy gold :D

20. Ryo

Ryo Veteres

1,862
    331
    83
    Planiram povratak na Citadelu, samo da ponovo svučem igru i sve dlc-ove. Jbg, očekivao sam da će dlc biti smeće, pa sam se prerano oprostio od Mass Effecta. Bit će ispravljeno.

Inače, 9/10 na Eurogameru.

21. Black_Waltz

Black_Waltz Moderator

5,322
    533
    113
    Najbolji DLC od svih za sve ME igre.

22. Maxa

Maxa opsa!

11,264
    4,047
    113
    znači citadel mu dođe poslednji dlc? jel ona reloaded verzija citadela donosi sve prethodne dlcove?

23. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Dje bih mogao da skinem sve DLC-ove za sva tri dijela igre? Gledam po bitsoapu, gg, bc...mrka kapa.

24. Maxa

Maxa opsa!

11,264
    4,047
    113
    http://www.rlslog.net/mass-effect-3-ultimate-collectors-edition-3dm/

25. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Kad sam nalpe pa trazim svugdje bez po piratbay-u, tnx :)

26. Maxa

Maxa opsa!

11,264
    4,047
    113
    ma i ja ga izbegavam, a ovaj rls je juče ispao, a nema nigde drugde :)

27. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Iako sam presao sva tri dijela kako su izlazili na x360, poceh danas od pocetka sva tri sa svim dlc-ovima. Mislio sam da ih igram opet na boxu (ljepse je iz kreveta, jesam li crnogorac ili ne majka mu stara :D), ali kad sam vidio koliko sve tri igre izgledaju bolje na PC-u u punoj rezoluciji, nisam se mnogo mislio.

28. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,417
    2,694
    113
    Ja keca nikako nisam mogao da započnem na PC-u, miš i tastatura su me UBIJALE. Odigrao sam igre tek kada sam uzeo xbox, trojku još nisam, jer sam čekao sve dlc-ove. Treba da je završim.

Dvojku sam kompletirao 100% bukvalno, keca ne potpuno, trojku nameravam isto 100% :)

29. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Poceo da igram serijal od pocetka prosle nedelje. Ja jos nesto ne mogu da se nacudim kako ovo nema podrsku za controler na PC-u, a jos je igra prvo izasla na X360...

30. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Trenutno prelazim ME2, ako ovo nije jedna od najboljih igara ove generacije pomamio se :) Nesto sam sada vise odusevljen s njom nego kad sam je igrao kada je izasla. I da, PC verzja i dalje mnogo bolje izgleda od X360...

31. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    Meni je ME2 omiljena igra. Vise ni ne znam koliko puta sam je presao. Koliko je samo epic zadnja misija, steta sto tako nesto nistu stavili i za kraj trojke.
    Inace, nedavno sam prvi put igrao kao renegade, i sad mi je dosadno igrati kao paragon :D Kao renegade si bas bad ass.

32. Maxa

Maxa opsa!

11,264
    4,047
    113
    yeah, dvojka je najbolji deo definitivno :)

33. Blue

Blue ....................

12,221
    963
    113
    Meni je ipak prvi deo najbolji, zbog atmosfere i više RPG elemenata.

34. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Upravo presao Citadel dlc za ME3, hahaha kako je dobar, posebno dio sa zurkom kad se svi patosiraju, na ppar scena sam se bas kidao od smijeha, odlican dlc, bas osvjezenje za igru :)

35. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    Ima li igde kakav zdrav torrent za ME2 DLCove za X360? Za ME1 i ME3 nadjoh, al za ME2 ne. Na gazeli i torrentleech nema nista.

36. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Ja sam ih za x360 skinuo sa blackcats-a.

37. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    Gledao sam i tamo, i nasao samo golu igru a ionako odatle ne mogu da skidam. Smorio sam se, na kraju ce ipak biti back to PC :)

38. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Ja sam se dvoumio izmedju X360 i PC varijante kada sam skoro sve odjednom prelazio i prelomio je PC zbog drasticno bolje grafike.

39. Wahad

12,417
    2,694
    113
    Ja nisam nikako nikada mogao da sednem i uđem u igru na PC, a probao sam jedno 10x, onda seo i uzeo za X360 i prešao 2.5 igre kroz 2 nedelje. Još sam dvojku skoro pa kompletirao, ostao mi je achiev za veću težinu, ono izdominirao sam je :D

40. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    sto je lud citadel dlc:) ima par epic fazona stvarno....ali GRUNT lol koji je to car..bas me je nasmejao
    nisam mogao da pozovem Ashley na party:) posto sam maltene pisao po njoj od me1 i teskom mukom je ostavio u zivotu u me3
    jebeni james me je odradio ko vola da radim 183 zgiba...znaci ko da sam ih rl cepao

ovaj dlc na momente sramotno lose radi na ps3...fps issues uglavnom...nije mi mnogo smetalo posto je to ME!!!! divni mass effect smrc
    uff sad mi se igra ceo ME od pocetka

41. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    Ja Ashley uvek ostavim dumre na Virmire. Djubre rasisticko :D Razmisljao sam jednom da je ostavim u kecu da je mogu licno da roknem u trojci :D

42. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    jeste rasista..i folirant koj gugla poeziju:)...i nesposobno oportunisticko smece
    mene su doveli pred svrsen cin na Vrimire-u...nisam smeo idiotu da ostavim tako bitan zadatak...sve sto pipne upropasti..raspadnuta piglu kuja lol koj hejt
    al ostavi je jednom u zivotu...da je brutalno ponizavas u me3, cak sam navukao i crew da je hejtuje pojjacno i da je izroka pre mene;)

ziva ashley, tamanjenje rachnija & civila qq sa gasom u onom labu (al to sam uradio nesvesno i dan danas nisam siguran dal sam ih kokno)..smatram za svoja 2 najveca faila u citavoj igri

btw sad igram citadelu u full bitch renegade modu....mordin je kresno ariju izgleda ghahahaa kakav master

43. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    ^
    Okle ti Mordin u Citadel DLC kad on zagine na Tuchanki lececi genophage?

44. Wahad

12,417
    2,694
    113
    Lakše malo sa spoilerima :D

45. fluffy

fluffy Well-Known Member

828
    269
    63
    @ garrus fan;)

nasao sam neke mordinove logove, i totalno ju je muski posedovao!
    a ne mora da mordin da zgine (ne)lececi genophage...al sumnjam da bi se pojavio na zurci posle toga

46. Jörmungandr

2,472
    991
    113
    @ garrus fan;)

nasao sam neke mordinove logove, i totalno ju je muski posedovao!
    a ne mora da mordin da zgine (ne)lececi genophage...al sumnjam da bi se pojavio na zurci posle toga

Mozes nekako da ga ostavis u zivotu, al' onda nestane i ne pojavljuje se uopste.
    Al mislim stvarno, ne izleciti genophage je ludost. Krogani su ubedljivo najkul rasa.

47. vetar

vetar Well-Known Member

6,275
    1,095
    113

Share This Page