1. powered by Surfing Waves

Metal Gear Rising: Revengeance [PS3/XBOX360 2013] [PC 9.jan 2014!]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Snake-Eyes, Dec 16, 2011.

1. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    ako se dobro secam teze mi je palo presecanje onih stvari sto baca, cak i danas nisam nesto precizan sa analognom, ali da najtezi boss u poslednje vreme

2. Chaos212

Chaos212 Old one

588
    26
    28
    Ahahah i meni ispizdeo sam, dok nisam provalio da samo mozes da protrcis ispod njih kad baci xD

3. fluffy

fluffy Well-Known Member

815
    260
    63
    red je da se bumpuje i ovaj MG topic:)
    posto sam zakucan na MGS 4 i ne smem da pipam nista dok ne budem mogao da se igram kako valja
    resio sam da lagano odigram ovu igru ponovo i malo smirim fantomski hajp

sad mi je jos bolja nego prvi put..pogotovo zato sto sam upoznao raidena u mgs 2/3
    isuse koje je lozenje pocetak igre..zaboravio sam
    blade wolf & jetstream story dlcovi mmmm cant wait
    ofc codec gameplay time mi je 90% igranja ja mislim:)

replay value 10/10 sto se mene tice

4. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,956
    2,847
    113
    AND THEY RUN AS THE SUN COMES UP

WITH THEIR LIVES ON THE LINE

RULES OF NATURE!!!!!!!!!!

TheNick likes this.
  5. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113

:lol:

Na zadnjem bossu sam prolupao, doshao bez njega s nula rations ... kapiram da sam se znojao sat vremena minimum.
    Gotovo svi bossovi do njega laki, i onda on odluchi da me skrshi pred kraj, god damn it.

6. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Bas mi se svidja sto je zadnji boss tako opak, kod njega moras da iskoristis bas sve sto si naucio tokom igre [pogotovo u zadnjoj bitci].

Maxa likes this.
  7. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    Fora je sto sam sve do njega mogao i da se provucem a da te neke stvari uopste ne naucim xd

SolidSnake88 likes this.
  8. fluffy

fluffy Well-Known Member

815
    260
    63
    jao:) predjoh igru skoro..i provalim da nema hakovanih dlcova za moju regiju igre
    ofc saveovi nisu kompatibilni, doduse both dlc & save konverzije se mogu manuelno srediti..aliii fak that! idemo jos 1 krug :)

secam se i ja zadnjeg bossa pfft
    sve mi bilo isto ko u wow-u...faze, teskoca, mehanika fajta, fail, fail, focus cao, faiiil, 1% hp koji traje vekovima

9. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,498
    1,048
    113
    Skoro sam uzeo da odigram i taj MGS spin-off, mada me nije toliko privlačila sama igra, više zbog poštovanja prema celom tom MGS univerzumu. Mnogim ljudima je Devil May Cry preteška igra, ali iskreno cela prva tri dela su pi*kin dim u odnosu na ovog poslednjeg boss-a. Do malopre sam pokušavao sat vremena da ga roknem, i odustao sam. Doteram mu health do 150% i kad krene da baca ona govna na mene gotovo, ne mogu sve da ih isečem, a skinu 100% healtha (inače imam 190%, promašio sam jedan endurance +1 na početku izgleda). Tako da faktički dva puta me rokne time i gotovo. Možda bih i uspeo da ga pređem da nema tog dela, ovako ne znam, pokušaću par puta još pa bataljujem. Ionako me igra nije oduševila nešto posebno, realno i DMC i GoW su mnogo bolji iz tog žanra. Samo što uopšte nije teška toliko sve do tog prokletog kraja kada tera na ludilo zbog ekstremne težine. Trebalo je to bolje izbalansirati. Ali vidim da su i mnogi drugi imali isti problem. Tako da samo sam morao da se izjadam pošto sam besan zbog svog neuspeha da je završim večeras kako sam planirao. :D

Last edited: Dec 9, 2015
  10. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Moras nauciti kako da seces, uopste nije tesko. Plus kada iseces to, po battlefieldu ispadne par health itema.

Po meni to je najbolji boss kojeg sam igrao u poslednjih jako puno godina, totalno je over the top, extremno zajeban, fantasticno izbalansiran da bude majestic end challenge, ali ako si naucio sve sto combat ima da ponudi tek onda mozes da se izboris sa njime. Stavise, rekao bih da je to relativno lak bos, ali zahteva da igrac zna sta radi. Takodje, igrac mora da prihvati da u ovoj bitci dosta vremena moras biti defanzivan. Slobodno se povuci nazad kad god mislis da ces najebati.

/GET GOOD ;)

11. SolidSnake88

1,498
    1,048
    113
    Tokom cele igre nisam imao problema sa tim sečenjem u blade modu, dobro sam savladao i combat sistem, sve sam relativno lako prešao. Ali ovde prvo što kad ovo baci mnogo brže leti bez obzira što bi trebalo da ima bullet time kad aktiviraš blade mod, tako da nema mnogo vremena za nišanjenje, plus što moraš sve četiri tačke da isečeš ili gotovo. Prvo stignem da isečem ali drugo me redovno pogodi. Uspevao sam da dođem maltene sa full health-om do tog dela i tu me urniše sa dva pogotka. Probaću još koji put ali ako ne uspem, odustajem. Rekoh da ionako nisam baš impresioniran, mada bi mi bilo krivo da sad na samom kraju batalim.

12. Loncha

Loncha Member

39
    23
    8
    Na kom nivou tezine igras? Na nizim nivoima ne moras sve cetiri tacke da unistis, vec 2-3 ako se dobro secam...

Samo desni analog menja poziciju, tj. ugao secenja. Kao sto je neko vec rekao, mislim da moze i da se izbegne ako trcis ka njemu odmah, ali nemam trenutno igru instaliranu da proverim.

Practice, practice, practice.

Samo da dokazem da znam o cemu pricam, posto sam potrosio jedno 200 i vise sati na ovoj igri (tajmer zabagovao oko 140 sati, pa ne znam koliko tacno).

Nyarlathotep likes this.
  13. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    ako sam ja uspeo da dobijem poslednjeg bossa, može skoro svako :D

14. SolidSnake88

1,498
    1,048
    113
    Odustao sam. Evo opet sat i po izgubih pokušavajući i ne vredi. Uspeo sam da ga srozam na nekih 90% ali me ubio. Ne uspevam da isečem sva ona sranja, pa mi ne ispadne nijedan repair nanopaste. Kad bih imao barem jedan, eventualno dva prešao bih sigurno. Ali baš je mazohistički, cela igra je relativno laka i onda ovako na kraju reše da ti se naj*bu majke za sve. Nije vredna igra tolikog maltretiranja. Prelazim na nešto sledeće. Uzgred, na normalu sam igrao, mogu misliti kako je na najtežem nivou. xD

15. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Inace mislim da se sece ISTA sekvenca svaki put, osim mozda zadnja sekvenca koja je duza. Uopste nije tesko.

Pomeris pecurku u pravcu secenja i onda samo pustis pecurku. Tako je najefektivnije.

16. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,567
    113
    Patio sam se i ja sigurno sat-dva, mene je jebalo shto nisam kontao shta da radim kada se regenerishe :lol:
    To sa rezanjem smetja jeste bilo teshko u pochetku, kasnije sam se skapirao.
    Borbu sam pochinjao sa tachno 0 onih chuda za heal, pa me je to deprimiralo maksimalno, no ako sam ja uspeo, mozhe svako.

17. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    hahahah i ja sam bio u kurcu sa healovima, prva dva tri gubitka sam bio iz fazona ma ovo nema šanse :lol:

18. fluffy

fluffy Well-Known Member

815
    260
    63
  19. grunt

grunt Celeb Freak

16,341
    2,804
    113
    Ajde kad ste oziveli topic krenuo i ja da igram xD
    Umro sam od smeha kada sam video da je od 25 gb igra zapravo smesnih 2.5gb, a 22.5gb su VIDEO FAJLOVI :D Mislio sam da MGS igre imaju masu sinematika, al je kojimu platinum zajebo lol Bukvalno vise ima animacija od gameplaya lol

Sama igra je OK, malo previse smara sto je cela borba bazirana na counter napadima stvari koju uglavnom nikada ne koristim u akcionim igrama posto imam reflekse mrtvog konja, al snalazim se nekako. Vizuelno dosta lose izgleda, vidi se da su sve zrtvovali samo da izvuku 60fps na starim konzolama :D Zbog toga me nervira sto povremeno imam neka glupa zastajkivanja ?? Npr kada boss po prvi put koristi neki specialni napad igra zastane na 1-2 sek nema logike, em igra sa ovog grafikom moze da radi u 200 fps em je na SSD-u..

Videcemo da li cu imati zivaca da je zavrsim, SP igre i ja se nikako ne gotivimo :D

20. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

20,409
    2,601
    113
    Kako zaboga vizuelno lose izgleda? Igra bila ftw 2013.

21. grunt

grunt Celeb Freak

16,341
    2,804
    113
    @TheNick Pa jedino dobro vizuelno su sami likovi i to bitniji, okolina je ps2 kvaliteta, a o ogavnim low res teksturama da ne pricam. Grafika je i u to vreme kada je izasla bila meh. Drugo je vizuelni utisak koji je na konzolama ostavljala zbog 60 fps,fancy seckanja i overthetop akcije. Mada 90% tih scena nije ni realtime nego su sinematici.

SolidSnake88 likes this.
  22. SolidSnake88

1,498
    1,048
    113
    Moraću da se složim sa ovim što kaže grunt. Grafika nije ništa specijalno. Ja sam igrao na PC-u, ali nije neka preterana razlika u odnosu na PS3. Istu zamerku imam kao i za MGS 4 što se tiče grafike, previše sivila i mnogo malo boja koje pritom izgledaju nekako beživotno (imajući naravno u vidu to kada su obe izašle). Sama igra je solidna, ali je poslednji boss nenormalne težine, pa sam da ne bi u potpunosti razdrndao džojped batalio. Meni lično su GoW i DMC daleko zanimljivije i bolje igre u tom žanru.

23. voja87

voja87 Well-Known Member

11,067
    2,277
    113
    Igra jos kad je izasla izgledala je losije od mgs 4, jbg morali su nekako da postignu tih 60 fps-a

24. grunt

grunt Celeb Freak

16,341
    2,804
    113
    Ubio onu prvu boss kucku, i onda jedno 5 puta umro u onoj kanalizaciji kada te napadnu ona 3 setaca. Combat je toliko cudan, tesko je opisati. Pola vremena te neprijatelji bukvalno samo gledaju stojim ja mirno, stoje oni i gledamo se tako. Onda odjednom krenu svi da te napadaju i nema sanse da counter uradis zbog uzasne uzasne kamere... Dunno tesko mi je da se naviknem na borbu, ne znam da li da ih udaram obicnim napadima ili da cekam prilike za counter xD A oni zuti grab napadi tek sto smaraju.... Sva sreca pa nije duga igra mozda se nateram da je dovrsim zbog toga. Jedino je seckanje obicnih vojnika dobar feel kada im iscupas kicmu :D

25. gruja

gruja I am God of War

6,314
    859
    113
    Ja batalio zbog uzasne kamere.

26. TheNick

20,409
    2,601
    113
    Ja sam X360 igrao, mala razdaljina, nisam primetio lose texture... igra je LETELA sve bilo smooth as fuck, i dizajn je bio sjajan. Takodje prelazak na cinematice se nije osecao na konzoli.

27. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,054
    1,300
    113
    Vreme je za nastavak

Maxa likes this.
  28. TheNick

20,409
    2,601
    113
    O da! Ionako je bez Kojime radjen i prvi deo...

29. Maxa

Maxa opsa!

10,168
    3,210
    113
    odlična igra i odličan, fluidan i intuitivan sistem borbe, koji zahteva promil mozga više od čistog button mashinga.

grunte prva greška ti je što si stao da razgledaš okolinu, odma skok na neprijatelja da sve pršti, tada igra izgleda najlepše :)

30. shin-boyan

5,054
    1,300
    113
    Hteo sinoc ovo ponovo da odigram u 4k, kao ono sipak :).
    Igra crashuje ako idem u full screen (originalno sam igru instalirao na D, kopiranje na C nije pomoglo), a nisu ponudjene rezolucije vece od 1080p. Da li je neko imao slicne probleme i uspeo da ih resi?
    Kontam da full screen crash mogu da resim preko borderless window app-a, a postoji tool za custom rezolucije, ali se nadam da mogu da ustedim jedno 30 minuta, ako neko zna bolji nacin.

31. shin-boyan

5,054
    1,300
    113
    OK, podesio igru da radi u 4k, ali nesto meniji nisu dobro prikazani, tako da cu verovatno ipak igrati u 1080p.
    Igra je odlicna, skoro sam sve zaboravio. Sto se mene tice, ovo je najbolja Sonic 3d igra :).
    Prica je bila ok, do dela sa decijim mozgovima...

Kako bih voleo da najave nastavak.

32. shin-boyan

5,054
    1,300
    113
    Odigrao do kraja, prilicno dobra igra, ali ipak za klasu ispod najboljih igara u zanru.
    Kako bih voleo da Konami izbaci novu MGS igru i da Sunny pogine na samom pocetku. Jako mi taj lik ide na zivce :).
    DLC je vredan igranja.

TheNick likes this.
  33. TheNick

20,409
    2,601
    113
    Zaboravih skroz da je “odrasla” Sunny u MG Risingu. What a true MGS4 sequel lol

Sent from my iPhone using Tapatalk

34. DieH@rd

29,956
    2,847
    113
    Na danasnji dan pre 6 godina

RULES OF NATURE!

Bas je steta sto nikad nismo dobili nastavak.

Last edited: Feb 19, 2019
    TheNick likes this.

Share This Page