1. powered by Surfing Waves

Metal Gear Solid HD Collection [Legacy collection 9. jul]

Discussion in 'General Last-Gen (Multiplatform)' started by Vampir, Jul 15, 2011.

1. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Nije los PW ni na PSPu, ja sam ga nakon PS3 presao i na PSP, brzo se usemis i nije strasno :) U PW su mi definitivno najlakse misije od svih MGS igara na svim platformama

2. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,811
    335
    83
    Verovatno je narocito lak na konzolama s obzirom da je prvobitno zamisljen za nisanjenje sa dugmicima. :D

3. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
  4. voja87

voja87 Well-Known Member

12,254
    2,919
    113
    Svaka cast ja se secam da sam se fino namucio u nekim delovima. Mislim na psp-u

5. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    samo mi je last boss bio malko tezak na PSPu

6. master_yoda

1,811
    335
    83
    Malo se oduzio MGS3 replay ali zavrsih i njega. Covece, svaki put mi upadne nesto u oko na kraju ove igre. :D

Za platinum mi fali da pronadjem svu hranu i sve zabice... Nije mi bilo do toga u ovom 0 kills prelasku jer ih ima previse i to bi znacajno usporilo igranje i razvoj price. Sad ili da odradim i takav prelazak, sa preskakanjem cinematica i codeca, na ovom Saveu gde imam sve uniforme i farbe ili da predjem na Peace Walker na PSPu po prvi put. Ili uporedo. :D

Maxa and Timemaster like this.
  7. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    congratz!

najsladje je kada svakog bossa "ubijes" tranq gunom :)

bas sam juce zavrsio gledanje MGS 3 filma i stvarno je najemotivnija prica u trojci, bez premca :) damn, voleo bih bossa da vidim u phantom painu, odradjenu u novoj tehnologiji makar na 2 minuta :)

8. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Nope, jednog mozes da ostavis da krepa od starosti :D

9. voja87

voja87 Well-Known Member

12,254
    2,919
    113
    ili da ga jos ranije ubijes snajperom prvi put kad ga vidis u kolicima:)

10. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Ja sam njega tako skenjao

11. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    I ja, bas su epske fore sa The Endom, jedan od boljih Bossova u MGS univerzumu uopste.

12. voja87

voja87 Well-Known Member

12,254
    2,919
    113
    Iako i nisu bas deo price mgs3 bossovi su odlicni. Posle njih oni iz cetvorke su bili manje vise razocarenje

13. master_yoda

1,811
    335
    83

Koliko malo gameplaya zapravo ima a bilo bi jos manje da nisam sakupljao svu hranu i sve zabice. :) Kao sto se i vidi, koristio se dosta Patriot (The Bossova puska) u ovom prelasku. :)

Kakav bedak za mene sto nisu ubacili Peace Walker HD u ovu kolekciju na Viti. :/

Last edited: Sep 13, 2015
  14. master_yoda

1,811
    335
    83
    Peace Walker za PSP konacno dostupan sa 50% popusta od danas pa sam izvadio karticu i uzecu ga. :)

Probao sam da igram na PSPu ali nisam se usrecio, ajde svi ostali nedostaci mog deset godina starog PSPa 1000 na stranu, nego baterija uopste ne radi pa mora na punjac koji gubi kontakt pri dodiru. I onda mi se dva puta ugasio PSP u sred igranja... Nema smisla, na Viti ce biti mnogo bolje. :)

I evo ga! :)

Last edited: Sep 16, 2015
    Ryo likes this.
  15. master_yoda

1,811
    335
    83
    Posle 4 i po sati igranja par utisaka o Peace Walkeru.

Ako se ovim tempom stalno pojavljuje jos kaseta, ima ih previse. Mislim da vise vremena provodim slusajuci ih nego sto igram... A ne desavaju se u realnom vremenu kao codec razgovori u prethodnim igrama vec govore o proslosti pa dosta njih nije toliko zanimljivo. Ovaj novi koncept sa fultonovanjem vojnika i razvijanjem oruzja i opreme je OK novina. Na pocetku mi je bas cudno bilo Hayterovo rezanje u ovoj igri ali navikavam se polako. Sa stalnim povratkom u Mother Base i biranjem misija iz menija pored ostalih promena osecaj je kao da igram spin off. A zapravo igru pravljenu za handheld, valjda mi treba jos malo da se naviknem jer sam sada i prva tri dela igrao na Viti. :)

16. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    Igraćeš i Phantom Pain. Videćeš da je to samo još razvučeniji peace walker. U PW makar ultra brzo dolaziš do "mother base" i nazad u misiju :D

17. dsst

dsst fdggg

3,913
    1,023
    113
    ali u Phantom Pain-u nemas toliko potrebe da dolazis u Mother Base, sve sto treba da se radi za MB, moze da se radi s terena. u Peace Walkeru me je iritiralo bas dosta to sto te konstantno vraca kuci, a misije nisu dovoljno duge, jednostavno prekida flow igre bespotrebno. posebno u co-opu, kad smo nyarla i ja prelazili misije meni, bilo je bas smor da igramo pet minuta jedan main op, pa onda ja deset minuta resavam stvari u svom Mother Base-u dok on bleji, gleda hentai, ko zna sta :lol: mada razumem da nije za takav nacin igranja stvorena igra, ok.

18. Nyarlathotep

Nyarlathotep Pimmelmann

10,547
    1,568
    113
    ^
    :lol:
    da, bilo bi bolje da je to drugachije resheno, ali ok, nisam se mnogo smarao chekajutji, to me je pripremilo za Phantom Pain helikopter.

19. master_yoda

1,811
    335
    83
    Gotov Peace Walker, juce prvi kraj i danas drugi. Ocekivao sam da me ceka 10 sati grindovanja do pravog kraja citajuci kuknjave kako je bolje pogledati kraj na Youtubeu nego igrati do pravog poslednjeg bossa ali ja sam posle stotog pronalazenja Zadornova dva ili tri puta odigrao Pupa borbu (oko 3 minuta svaki put) i tako dobio ostatak delova za ZEKEa a ostale uslove sam vec ispunio normalnim igranjem.

Odlican poslednji boss fight a i ostali su mi bili zanimljivi ali i teski, sem poslednjeg skoro svaki put sam tek posle nekoliko pokusaja uspevao da ih predjem. Sve u svemu drugacija igra od prethodne cetiri ali opet ne i znacajno losija. Posle kratkog navikavanja na promene, sto stilske sto jer se radi o portable igri, super me je zabavljala. Verovatno bolje nego da sam prelazio na nekoj konzoli jer sam izmedju (kratkih) misija uvek mogao da pravim pauze stavljajuci Vitu u sleep mode i da brzo nastavim, ipak je ovo PSP igra.

Sad cu da pokusam jos da pronadjem Strangelove i Paz tajne kasete a vidim da postoji i neki razgovor sa Millerom za koji treba da se predju sve Extra Ops misije sto mislim da cu ipak da pogledam na Youtubeu. U pocetku sam radio sve Extra Ops kako se pojave da bih kasnije presao samo na Main Ops jer mi je ipak zanimljivije da pratim pricu nego da radim gomilu slicnih sporednih misija.

Timemaster and Maxa like this.
  20. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,909
    3,194
    113
    Sada na Ground Zeroes!

21. master_yoda

1,811
    335
    83
    Nemam na cemu da ga igram ali sam vec kupio PS4 verziju, samo mi jos konzola fali. :)

Strangelove skrivene kasete sam zacas sakupio ali za svaku Paz kasetu, a ima ih jos 9, treba preci boss fight od 15 minuta sto mi se bas i ne radi...

22. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,909
    3,194
    113
    Mozes i na last gen nije smak sveta, ili sacekaj da padne PS4 pa igraj kao coek :)

23. Chodex

Chodex CAPCOM Street Fighter

1,845
    362
    83
    Razmisljam da sam MGS3 presao samo jednom, a igra je najbolja u celom serijalu. Odmah sam se bacio na dawnload ove igre da to ispravim i prisetim se ove fenomenalne igre.

Ratanook, voja87 and DieH@rd like this.
  24. Chodex

1,845
    362
    83
    Jel se neko seca kako se restoruje health u MGS3?

25. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    10 dinara lob, 15 dinara fataliti

26. Chodex

1,845
    362
    83
    Maxo, sada si ostao bez grumuljica, al' je zato srećna mlada Raduljica.

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

27. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,645
    1,193
    113
    Chodi, a jel ti nije bolje i lakše da to isto pitaš Google, s obzirom na to koliko walkthrough-ova postoji za MGS 3 nego da ovde pitaš za svaku sitnicu i čekaš da ti neko odgovori?

28. Chodex

1,845
    362
    83
    Volim tebe da nerviram :D

29. SolidSnake88

SolidSnake88 Well-Known Member

1,645
    1,193
    113
    Ma ja se ne nerviram uopšte, ne znam otkud ti to, samo mi nisi jasan da za takva neka pitanja pored svemoćnog Gugla ti ovde cimaš ljude, a na sopstvenu štetu jer nisi još uvek dobio odgovor, dok kod čika Gugla nema čekanja, odmah dobiješ sve što pitaš. :D

30. Chodex

1,845
    362
    83
    Stigao sam do The End-a, onog snajperiste u sumi, i snimio pa cu nastaviti sutra. A ti budi dobar i lep. :D

31. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Imas foru da sacekas da matori umre od starosti, bese treba samo da se pomeri sat u konzolinom sistemu.

32. Chodex

1,845
    362
    83
    ::P: krakene, rapolozen si danas za sprdnju a::P:

33. voja87

voja87 Well-Known Member

12,254
    2,919
    113
    istina stvarno mozes tako da ga pobedis. postoji jos i fora kad ga prvi put vidis ako brzo uspes da ga pogodis snajperom kasnije borbe nece ni biti

34. Chodex

1,845
    362
    83
    Nemam snajper Vojo, barem ga jos uvek nisam nasao. Ako me pamcenje dobro sluzi, treba da se prikradam da bi mu naleteo iza ledja.

35. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    Proguglaj, ja se salio nisam.

36. Chodex

1,845
    362
    83

:shocked: aj bas cu da probam posle utakmice. Mada u tekstu kazu PS2, ne znam dali isto vazi za ovi PS3 HD verziju.

37. Undenis

Undenis Ultimativni poljski konjušar

1,409
    934
    113
    Ubij mu pticu prvo da ga iznerviras malo :)

Chodex likes this.
  38. Kraken

Kraken Disco Bean

9,673
    1,787
    113
    vazi za vitu, sto ne bi za ps3. imas mnogo takvih zezova u trojci.

Chodex likes this.
  39. Chodex

1,845
    362
    83
    Bravo Krakene, alal ti vera. Ladno je umro.

Послато са GT-I9105P уз помоћ Тапатока

40. grunt

grunt Celeb Freak

17,301
    3,492
    113
    Posto nemamo za trojku topic na ovom forumu ovde cu okaciti ove dragulje :D

Undenis and Goro Manjina like this.
  41. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

1,305
    750
    113
    @grunt hvala ti za prvi normalan post danas.

42. Undenis

1,409
    934
    113
    Zlatom bi platio remastere prva 4 mgsa u Fox enginu. Jebeni Konami.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

grunt likes this.
  43. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Pričalo se BluePoint MGS3, digao sam ruke.

44. grunt

grunt Celeb Freak

17,301
    3,492
    113
    Mozda jednog dana na nekoj ps6 platformi i dobijemo nesto :D

MGS igre su remek dela tu nema sta.

45. Undenis

1,409
    934
    113
    Scenario koji ja zelim je da Death Stranding uspe pa da Sony kupi KojiPro kompaniju i da posle nekog vremena iskesira planinu love i kupi Konami. I onda lepo da daju 4 godine full dev cycle Kojimi da uradi MGS igru kako bog zapoveda.

Maxa and grunt like this.
  46. Goro Manjina

1,305
    750
    113
    Kodjima verovatno ima spremnu sledeću igru sad kad se rešio MGS lanaca. Ja bi voleo da to bude neki horor koji bi zakucao kao Silent Hill 2.

zdravkelja, grunt and Undenis like this.
  47. Omega

Omega N64 je đubre

15,595
    2,417
    113
    Taj projekat bi koštao više nego Star Citizen.

WickedlNl and Undenis like this.
  48. Undenis

1,409
    934
    113
    Hahahahahaha otprilike

49. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,482
    1,608
    113
    Sto se mene tice, mogu da naprave eventualno remakes starijih igara.
    Dosta vec traje serijal, radije bih igrao nesto novo.

Goro Manjina likes this.
  50. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,585
    1,793
    113
    Za te pare moze da se resi problem gladi u africi

Sent from my Pocophone F1 using Tapatalk

Undenis likes this.

Share This Page