1. powered by Surfing Waves

Mobile phones general discussion

Discussion in 'Mobile gaming' started by Blue, Jul 14, 2011.

1. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,530
    846
    113
    Sve je lepo Jobs rekao, jedino što treba dodati je da je i on zapravo "samo" genije marketinga, a ne genije tehnološkog dizajna kako mu se od smrti greškom (odnosno marketingom) prepisuje, i Apple je pre svega zbog marketinga od početka tu gde jeste, mada iPhone 1 je izgleda stvarno bio baš revolucion kada je izašao, ali ovo sada... lepo sažeto u prethodnom mom postu. Izvinite za double post, ali ovaj klip me baš oduševio sada i hteo sam da ga podelim sa vama. Ne računajući dosta podudarnosti sa Apple-om, sa čisto ekonomske uopštene strane ovo što kaže u klipu je baš tačno i poučno, i odlika svih najvećih kompanija (računajući i gamerske koje nas najviše zanimaju):

2. stale

stale bowel disruptor

3,483
    819
    113
    Pa i nisi bas u pravu. Steva je jako dobro znao šta je dobar proizvod i Apple jeste jako dugo bio taj koji postavlja standarde i koga svi kopiraju. iMac, iPod, iPhone, MacBook Air... sve su to proizvodi vrhunskog kvaliteta koji su doveli Apple tu gde je sada. Naravno, nije Apple izmislio tehnologije ključne za te uređaje, ali je uspeo da napravi proizvod koji ljudi zapravo žele da kupe. Problem je što mi se cini da danas kinezi uvode više inovacija od apple-a.

Sent from my 6055P using Tapatalk

Dcer, Ace and disturbed like this.
  3. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Jel ste culi za Tesla mobilne? Kako sto vidim na netu pravljeni su u Srbiji, jel su ok telefoni?

4. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Pravljeni u srbiji my ass. Rebrendirani losi kinezi. Sumnjam da u srbiji rade ista osim ubacivanja uputstva u kutiju. Zaobidji u sirokom luku.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

TwiSteR likes this.
  5. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Imam ja jedan koji je tata dobio kao sluzbeni pa prosledio meni. Posle godinu dana baterija je pocela bas brzo da se trosi sto je izgleda standardna boljka kod njih. Kinez je naravno i sem te baterije je ok u sustini, fino radi, ali za te pare ima boljih kineza.

6. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Duplo boljih bar. 200e im kosta model koji treba da kosta 100.

7. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,380
    1,061
    113
    Slican problem je i devojka imala (ona je uzela original, a ne Teslu). Doduse, to i nije toliki problem jer baterije nisu skupe i lako se menjaju ;).

8. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Treba otac da produzi dogovor pa mu daju taj tesla telefon za nekih 45eura.

9. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,682
    1,828
    113
  10. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,166
    754
    113
    Gde je kod nas najbezbednije uzeti Xiaomi telefone? Da ima dobru garanciju i da nema kineskih sranja.

11. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    Vidi na kp ko ima najviše pozitivnih ocena, a da valja Xiaomi telefone. Nema tu neke nauke.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

DieH@rd likes this.
  12. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Garancijom svejedno mozes da obrises dupe

13. Super Simke 64

4,530
    846
    113
    Znači no comment...
    B92: Apple priznao: Ne čini vam se, iPhone vremenom postaje sporiji http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2017&mm=12&nav_id=1338573

Citat:
    "Naš cilj je da svojim kupcima omogućimo najbolje iskustvo, što uključuje sveobuhvatne performanse i produženo trajanje njihovih uređaja. Litijum-jonske baterije vremenom gube sposobnost odogovaranja na visoke zahteve poput hladnih uslova jer imaju problem sa isporučivanjem maksimalne snage. To može da dovede do gašenja uređaja radi zaštite njegovih elektronskih komponenti", navodi Apple.

"Prošle godine uveli smo nove funkcije u iOS za uređaje iPhone 6, iPhone 6S i iPhone SE kako bi se smanjile njihove performanse i time sprečilo njihovo iznenadno gašenje. Istu opciju uveli smo ove godine na iPhone 7 (iOS 11.2), a sličnu podršku planiramo da uvedemo i na drugim uređajima", navodi se u saopštenju.

14. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

4,380
    1,061
    113
    Zvuci problematicno. Imalo bi smisla da je moguće izabrati da po želiš da opcija bude ukljucena ili ne.

15. Omega

Omega N64 je đubre

14,597
    1,938
    113
  16. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Odlicno, sad ce samsung da kosta 1500, iphone 2000 a skromni huawei 1300e :D

Omega likes this.
  17. disturbed

disturbed Well-Known Member

1,938
    600
    113
    PS4 i XBOne su sljedeci :D

18. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    :D[​IMG]

Maxa likes this.
  19. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,478
    2,418
    113
    Xbone jos i pusta Win10 Store aplikacije, cudim se da niko do sad nije provukao neki miner app.

20. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    Mi A1 ili Redmi Note 4 (oba 4GB RAM verzije), pitanje je sad. Note 4 ima bateriju, A1 sve ostalo, noviji je i malo skuplji. Neki savet? :)

21. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    A1 bez razmišljanja. Stock Android, nema šta dalje da se polemiše :)

22. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,863
    1,237
    113
    cim mi umre ovaj moj nexus 5x, odmah uzimam A1, nema sta :D mada se ovaj nexus drzi ko zmaj. jedina mana mu je 16gb

23. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    Ja se lomim između HTC U11 i Pixel XL obzirom da oba mogu da nađem za ~380€. Samo kada bi neko kupio ovaj moj LG :D

24. zdravkelja

zdravkelja Member

8,344
    1,305
    113
    A i meni A1 deluje kao logicniji izbor, ali Redmi 4 ima tu epic bateriju. Ali mislim da ce da presudi to sto A1 ima bolju izradu i Gorilla Glass. Dva telefona sam razbio do sada, nije za mene nesto krhko :D

25. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

559
    278
    63
    Od ta dva, A1 je no-brainer.

Ne prizivaj, jer je to sudbina gotovo svakog 5X-a, nažalost. Ja sam moj (32GB model) prodao početkom novembra, čim mu je istekla garancija od godinu dana. Rek'o, bolje da ga prodam dok je još ispravan. :yes: Eno, u 5X thread-u na Bench-u, skoro svima je krep'o fon, tj. upao u bootloop. Mada, ništa čudno s obzirom na to da ga pravi LG, a zna se koliko njihovih modela ima taj problem. Inače, da nije tog problema, još uvek bih koristio 5X. Kod njega me je najviše oduševljavala kamera, pogotovo u photo modu. Odlično se pokazala u low light uslovima, a i HDR+ čuda pravi. Sad koristim Honor 9.

26. Super Simke 64

4,530
    846
    113
    Iste je jačine Gorilla i to jeftinije staklo na drugim Redmi telefonima. I Gorilla puca kada padne kako ne treba.

Ne shvatam opčinjenost stock Androidom, imao sam Nexus 4, imao je više aktivnog Google bloatwera koji se stalno updejtovao od Redmi Note 3.

Ako Redmi Note ima dosta jaču bateriju mislim da to treba da ti bude logičan izbor.

27. Omega

Omega N64 je đubre

14,597
    1,938
    113
    Odličan je A1, mene služi baš dobro. :)

28. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    Nemaš ti veze sa životom kada tako nešto tvrdiš, a porediti stock Android iz 2012-e i 2017-e je smešno. Kao dupe i oko.

Omega likes this.
  29. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Ja sam uvek za bateriju ali nema greske izmedju ta dva.

30. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,863
    1,237
    113
    Znam, s vremena na vreme obidjem bench temu da vidim sta se desava i da li cu mozda uhvatiti neko pravilo ali izgleda da ga nema. Ovaj me sluzi vec 2 godine i svaka mu cast kako gura, mada, cim je iskocio a1 kao dobar upgrade prihvatljive cene, ne potresam se sta god da mu se desi :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

31. Super Simke 64

4,530
    846
    113
    I na Nexusu 4 se stock Android dizao u nebesa, meni bagovalo puštanje video klipova (posle nekog vremena moraš da restartuješ phone da bi Youtube ili bilo koji klip radio) i to je problem kod mnogih Nexusa 4 koje Google nikad nije rešio, tako da taj telefon nikome nisam prodao jer me bilo sramota da tako nešto uvalim nekome. I Redmi 3 je iz 2014 ili 15 i sa njim sam poredio.

A eto, u prethodnih nekoliko postova "nahvaliste" i stock Android na Nexus 5X, koji je iz 2015, mada to je kao problem samo do LG-a.

Kaži lepo ako misliš da grešim a ne vređaj i to zbog jedne stvari čak i da stvarno grešim, jer sam tamo napisao 3 stvari i nikoga nisam vređao, samo sam iz najbolje namere napisao svoje mišljenje iz iskustva i istraživanja

32. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    Nexus 4 je u svoje vreme za uloženo/dobijeno bio vrh telefon, ali su ga novije verzije Androida gušile obzirom da je imao slabašan hardver.
    Nexus 5X nema tih problema obzirom koliko se Android kao OS u međuvremenu ispeglao i što je imao jači hardver. Generalna boljka svih 5X telefona je što telefon ima tendenciju da posle izvesnog vremena upadne u bootloop, na kraju krajeva i crkne. To je do proizvođača tj LG-a problem. Istu boljku imaju i G4, G5, valjda i V10 itd...
    MI A1 je korak napred u odnosu na 5X, svežiji hardver, puna podrška novih verzija Androida (8.0 ima još odavno) i pristupačna cena. Jedino kameru sumnjam da ima bolju od 5X.

33. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,647
    1,065
    113
    Jep imao sam LG G4 radio je kao zmaj dok nije samo iz cistog mira crkao. Mozda I najbolje iskustvo sa telefonom ali je LG morao da sjebe stvar. :(
    Mnogo je prosirena ta boljka na njihovim telefonima, propisno su se izbrukali sto su se pravili blesavi.

34. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

559
    278
    63
    LG telefoni sa bootloop problemom: Nexus 5X, G4, G5, G Flex 2, V10, a ni V20 nije izuzetak. Ne znam za G6, ali me ne bi čudilo da su nastavili tradiciju. :D

Da, prelazak sa 5X na Mi A1 je fin upgrade, A1 ima noviji SoC, veći ekran, jaču bateriju, više RAM-a, više interne memorije, plus MicroSD. 5X ima stvarno odličnu kameru, mada postoji GCam port za Mi A1 tj. za SD625 SoC, pa verujem da ne zaostaje previše za 5X-om, kad je kvalitet fotki u pitanju. Sve u svemu, za tu kintu A1 je odličan izbor. :yes:

Timemaster likes this.
  35. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Huawei Mate 10 Lite ili Motorola Play Z2? Treba da uzmem tel za par dana pa je izbor pao na ova dva telefona. Prvi mi odgovara zbog dual sim dok je drugi genarolalno bolji telefon. Jel ima neko ovo Motorolu?

36. Maxa

Maxa opsa!

9,208
    2,616
    113
    motorola, pogotovo ako daju neki moto mod uz njega :)

37. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Od modova samo punjac i slusalice :)
    Tesko da ce to da dele jer svaki mod prodaju za oko 80 eura

38. YOTH

YOTH Well-Known Member

538
    376
    63
    Huawei p10,da bi sacekao jos necije misljenje.

39. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Haha kako da ne pa taj P10 kosta kao 3 Switcha :). Jedino ako nisi mislio na Lite varijantu? Mate 10 je bolji od P10 Lite pa ga zato i ne razmatram, plus je dual sim sto mi je bitna stavka.

Last edited: Mar 26, 2018
  40. Super Simke 64

4,530
    846
    113
    Valjda sa nekim Xiaomi-em u tom cenovnom rangu imaš najbolji odnos cene i kvaliteta. Jbg, Nintendo ne pravi telefone, inače bi smo znali šta da kupujemo ;)

41. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    280€ Huawei P10 (ne Lite) novo

Edit: heh sad baš gledam nema niđe tog za 280€ na kp. Kanda je prodat, računaj da je nov inače cca 320€

42. Oblakoder

Oblakoder Active Member

802
    114
    43
    Znas kako sestra ima xxl tarifu u mts-u i nece da uzme telefon nego popust 50% ali je pristala da ja uzmem telefon, stim sto bih placao razliku u tarifama 24 meseca i plus 8000 dodatno ako uzmem Motorolu. Sve ukupno izasao bi me 43 000. Vidim na KP ga reklamiraju kao dual sim dok na MTS sajtu ne pise da je dual. Verzija je 4gb rama i 64gb memorije.
    Pazi da postoje Nintendo telefoni ne bih nikog ni pitao za misljenje nego pravac u radnju, ne pitam za cenu ;)

43. Maxa

Maxa opsa!

9,208
    2,616
    113
    uz motoZ su davali jbl zvučnik mod, uz z2 play su do skoro davali gamepad mod, jbg izgleda otišlo...

44. DieH@rd

28,478
    2,418
    113
    Najavise jos jednu entry level spec Nokiju, ovaj put sa ambicioznijim ekranom. ~250$ al za sad samo za Kinu.

https://www.gsmarena.com/nokia_x6-9178.php

Par drugara su u zadnje vreme sebi/rodbini uzeli Nokije 6, svi su zadovoljni.

45. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,682
    1,828
    113
    Jace od Switcha svakako

Sent from my iPhone using Tapatalk

46. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    Prešao sa LG V20 na HTC U11 i mogu slobodno reći da je telefon aždaja! Veoma sam zadovoljan fluidnosti ui-a, displejom, kamerom i baterijom. Za te pare definitivno nema bolje :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

47. DieH@rd

28,478
    2,418
    113
    Koliko?

48. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    390€ (nov)

49. stale

stale bowel disruptor

3,483
    819
    113
    Ja planiram Nokia 7 plus da uzmem čini mi se po review-ovima skroz ok telefon.

Sent from my 6055P using Tapatalk

50. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,688
    1,091
    113
    Deluje fino telefon, ako ništa bar je lep :) Vidim da je na kp oko 350€. Si našao možda negde jeftinije?

Share This Page