1. powered by Surfing Waves

Modding Xbox 1 - fans/softmod/better cooling

Discussion in 'Microsoft Xbox' started by Wahad, Apr 14, 2012.

1. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Onda ti treba konverter sa aliexpresa component ili scart to hdmi.
    Mada u osnovi i kada se poveze preko komponentnoh ima laga tako da plus koverter,verovatno pravi jos veci lag...
    Najbolje je povezati ga na crt e sad ako nemaa crt onda jbg...

Sent from my A40C using Tapatalk

2. Vampir

Vampir Well-Known Member

1,340
    87
    48
    Imam crt, presao sam bas juce Halo 1 na crt, hteo sam da probam na HD TV da vidim kako izgledaju igre.

3. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Meni izgledaju odvratno,manje odvratno nego ps2 ali i dalje odvratno...
    Jedino sto je sve vece i nekako jasnije ali je slika na crtu duplo lepsa.

4. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    nema laga preko componenta, barem milsim. kao sto rece gruja imas component to hdmi, to ti je jedina opcija
    slika izgleda ostrije, vecina igara je 480p a neke retke su i 720p. imo bolje ih je igrati na crt-u

5. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Mozda lag zavisi od velicine televizora ,meni na 47 inca preko komponentnog ima osetni lag ali recimo na iatom tom televizpru isti xbo preko skarta prikljucen nema laga...
    Ne znam zbog cega.

6. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    verovatno nesto do podesavnja u samom tv-u, ako mozes ukljuci pc ili game mode kod componenta

7. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Nemam te opcije na tvu jwr jw model iz 2013 god i nje smart ali ima softwee update prejo usba ali nemam pojma kako to da uradim jer je hyundao tv i ne znam ni koji softvwr da skinem za njega kao i koji mu je trrnutni softver.

8. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Nema laga jer je component analogni signal. Mozda tv radi neki pricessing, probaj game mod.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

9. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Ne znam st ke princesing a ge mode nemam opcju na tvu.

10. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    sivi xbox jej. toliko nerviranja oko glupog farbanja konzole. prvo sam hteo samo da ga ofarbam u crno zbog ogrebotina, to nije ispalo kako sam zamilsio pa sam hteo da ga izlakiram pa ni to nije ispalo kako treba i na kraju sam ga ofarbao u sivo, ispalo je ok, ne savrseno ali ok...toliko smirglanja, farbanja, cekanja...jebeno gubljenje vremena, nisam nista ni trebao da diram

Last edited: Dec 12, 2017
    gruja, Ace, Wahad and 1 other person like this.
  11. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Nije lose ispalo uopste ,ja mora da sam vec jedno desetak farbao i lakirao,plus budzio led rasvetu po zelji.

12. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    daj jos neke slike sem onog belog
    izgleda fino iz daljine ali iz blizine se vec vide tu i tamo tackice od prasine i farbe,a ni ovaj krug nisam skidao

13. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,647
    1,065
    113
    treba juriti translucent xboxe, najbolje resenje. :)

Last edited: Dec 12, 2017
    gruja likes this.
  14. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    imam jedan belo provicni, steta sto nema na ali-u da se naruce neka providna kucista

15. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Imam u neke snes konzole koje sam radio za jesnog nisliju i to bas odlicno odradjeno,mislim da sam cak i kacio kad je bio jos stari forum .

Kad smo vec kod toga imam samo jednu sliku od providnog ali sa plavim led diodama.

Planiram dogodine da odradim jedan i za mene
    Jedan providni imam u rezervi [​IMG]

16. ivamark

4,647
    1,065
    113
    @gruja previse ovo sljasti deluje mi da moze da smeta opasno ako igras u zamracenoj sobi.
    Ovaj mod mi deluje super ako volis ledovke. :)

17. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Da previse je drecavo ali gamecube mod nema efekta jer svetle portovi.
    Tako da ako igras u cetvoro onda plovak...
    Ja sam to i kod boxa odradio ali on ima rebrasta produbljenja sa strana i pozadi pa sam led rasvetu razvukao i tamo.
    Imam jeda ps2 beli koji sam sredjivao za sebe ali mu nisam stavio led rasvetu jer ne mogu da mu namestim masu.
    Ali dole ima mesta posto je fat u pitanju....

18. ivamark

4,647
    1,065
    113
    svetle ove tacke iznad porta i kada prikljucis kontrolere. :D Ja obicno volim stock konzole, mnogo su mi primambljiviji modovi za poboljsanje slike nego estetike. :)

19. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    I jedan jedini led smeta u mraku mada je ovaj gc suptilan prilicno i potencijalno koristan bas ako u mraku boclas padove.

20. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    bas je fino ispao dzojped. uzeo sam mat lak, ispadne super, glace ako je deblji sloj ali ako je deblji sloj na nekim mestima moze da ispadne zuto, to je jedino smaralo ovako daje super blagi sjaj i zastitu

Ace and gruja like this.
  21. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    ....uzeo pre nekih nedelju dana da stavim hdd od 500gb u drugi xbox, prvo je bilo cimanje naci chimp koji radi na ovoj verziji xbox-a, posle sam shvatio da mi ne radi dvd drajv pa sam rasklapao drugi da bu uzeo njegov drajv. sve to namestio nekako, da vratim stari drajv posto mi vise ne treba ono mi pukne novi ide 80pin kabl (bolji kabl, brza ucitavanja). dobro stavim stari i sve to sklopim i krenem sa skidanjem i prebacivanjem igara...jbt to je bilo pravi posao ali posao, skinuo sam oko 150 igara, svaku sam posebno morao da raspakujem 2 puta, da skinem cover, uredim ako treba, imenujem, provucem igru kroz flickerfucker i tek onda prebacim na xbox...tako 150x. milsim da imam mozda desetak gb slobodno, oko 150 igara plus neki emulatori i coinops 8 full. stavicu likove dole za sajtove i td. sto je interesantno imao sam drugi xbox fino namesten sa 320gb ali nista nisam mogao da prebacim sa njega jer mi ne radi lan port:(

vecinu sam skinuo odavde, koristi megaupload tako da mora da se plati ili na neku foru da se skida, ja nisam znao kako tako da sam dao tih 5e
    http://xbclassicrp.blogspot.rs/2017/05/rifa-de-xbox-classic.html

sta nema na tom sajtu sam skidao odavde
    https://www.loveroms.com/roms/xbox

neki emulatori i igre odavde
    http://www.theisozone.com/downloads/xbox/

...sata adapter koji radi sa ali-a
    https://www.aliexpress.com/item/201...32823119413.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4sGIOE

zamena vetnilatora isto sa ali-a, 70mm staje bez problema i nije toliko bucan, definitivno tisi od fabrickog
    https://www.aliexpress.com/item/Adr...32638221835.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4sGIOE

...a da tutorijal kome treba, tu je i link za chimp koji radi, iso varijanta
    http://theisozone.com/tutorials/xbo...o-upgrade-your-hdd-using-chimp-on-a-v16-xbox/

stale, howler and Ace like this.
  22. Loncha

Loncha Member

38
    22
    8
  23. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    nisam znao, milsim da sam davno isprobavao tu opciju i nije radilo ili mi je samo tako u secanju ostalo

24. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,682
    1,828
    113
    Imam 250gb hdd mislim i tu skoro sve igre koje me zanimaju.

Vojo ne zaboravu da modujes igre koje podrzavahu 480p 720p 1080p i widescreen.

Videces koliko bolesno dobro onda izgledaju i sta je xbox mogao da zvace pre 12+ god

Sent from my iPhone using Tapatalk

25. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    omogucio sam 480p i 720p i stavio xbox u ntsc mod ali imam tv stavljen u 4:3 jer milsim da to vise odgovara tim starim igrama...opet planiram i ovde da uzmem neki crt, ne dopada mi se kako sve to izgleda na hdtv-u
    inace da stvarno je neverovatno sta je xbox gurao, doa3 npr, ta igra je izasla 2001 a i danas izgleda sasvim solidno, malo je takvih igara koje su specificno pravljene bas za xbox, orta, otogi, phantom dust izgleda odlicno i td, ostalo je gomila ps2 i pc portova

gruja likes this.
  26. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Meni je rimejk konkera jedna od vizuelno lepsih xbox klasik igara.
    Yager je recimo prelepa igra ali ako nisi ljubitelj frilancer igara onda dzabe.

27. Wahad

10,682
    1,828
    113
    Omogućio tako što si editovao .xbe fajlove (ili koja je beše extenzija) ili preko dasha samo?

28. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    preko dasha i koristim onu aplikaciju za promenu regiona, pal konzole ne podrzavaju 480p i 720p samo ntsc koliko shvatam. milsim vidi se i na tv-u kad ukljucim igru pise rezolucija i p tj progressive, slika izgleda ostro, vidljivo ostrije nego preko onog scart konvertora

29. Wahad

10,682
    1,828
    113
    Nije isto, baci pogled na netu negde. Videces i sam. Iako pise da renderuje u progressive ili kako vec, native nije ta. Da bi native bila, mora da editujes fajlove.

Imas gomilu igara koje podrzavaju 720p ili 480p ali moras da ih editujes. Samo par zvaaanicno podrzava progressive i vecu rez

30. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    mislio sam da vecina xbox igara sama po sebi podrzava 480p ali ok, proguglacu malo

31. Wahad

10,682
    1,828
    113
    Mislim da ne, jasno se vidi kada nije. Ja sam isto tako mislio i bio je placebo, kao sada mora da bude drugacije. Tek kada sam stavio ovako je bilo mnooogo bolje na hdtvu

32. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Uzeo sam jedan crystal box skoro i imam splinter cell. Sta mi jos treva za softmod i da li neko ima to?

33. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Samo original memorijska(imam ja memorijsku).

34. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,535
    1,348
    113
    Aj posalji pa ti vrnem :D

35. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Poslao bi ti karticu ali ne znam koliko je to pametno a i isplativo za tebe kad tj ako platis postarinu u oba pravca mozes dodati jos toliko i kupiti negde polovnu verovatno,neverujem da je skuplja od 1000 din.

36. Omega

Omega N64 je đubre

14,597
    1,938
    113
    Moduj kontroler da prima usb stick-ove, prilično je jednostavno za uraditi.

37. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    usb kabl ako moze da nadje bi bilo najjeftinije resenje

38. Wahad

10,682
    1,828
    113
    Imam ja usb kabl za ulaz za kontroler. Tj sa jedne strane onaj retardirani ulaz a sa druge usb zenski. Tako sam ja softmodovao. Ali mi to nije u BGu, ukoliko zelis da cekas.

39. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Koja je sema uposte za taj kabl?

40. howler

howler Well-Known Member

2,300
    472
    83
    https://www.ebay.com/itm/Controller...514876?hash=item5b371a9cbc:g:lVQAAOSw5UZZALrb

Ebay sema

Na kablom kacis USB flash ali mora da bude 4GB ili manji i da je stariji, pre-2010 ili tako nesto.
    Na tom USB snimis sve potrebne fajlove za sofmtod onda ga ukljucis na port2. Xbox ce ga ucitati kao Mem Card.
    Zatim Splinter Cell orginalni disk, pokrenes Save file koji si snimio na Mem Card (Usb flash drive) i onda je lako...

gruja likes this.
  41. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Ahh pa taj kabl sam napravio sam od jednog crknutog xbox kontrolera.
    Nisam znao da moze da radi posao kao memorijska.

42. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,320
    2,211
    113
    Dobra prica

43. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    ranije je izbacio klip o softmodovanju xbox-a, po tome sam milsio da je lik tek otkrio xbox modovanje, kad ono ispade da je legenda emu scene xd

gruja likes this.
  44. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Stigao mi je omaj skart to hdmi,ukljucio sam ga i probao xbox preko rgba i izgledalo je fino svega 20 sekundi i onda je konverter zasmrdeo u fulu...
    Poceo da se pusi,iscupao sam iz struje ali bilo je kasno...
    Na ploci je otisao tj pregoreo neki spoj jako mali.
    Adapter je ispravan,pkatio sam to sranje 30 dolara i nihe radilo ni pola minuta...
    Reklamirao sam na aliju ali videcemo sta ce da bude od svega toga,najvise mi krivo zbog gamecubea,prvenstveno sam uzeo zbog njega koncerter...
    Da bi mogao da ga nakacim na lcd preko tog cuda.

45. voja87

voja87 Well-Known Member

9,617
    1,668
    113
    da li si siguran da je sam konvertor? meni je brzo crkao adapter za struju, samo sam njega zamenio, sam konvertor je bio ok

46. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Siguran sam jer sam probao retricu sa tim adapterom i radi kao zmaj,konverter je vrisnuo...

47. Rygar

Rygar Active Member

172
    60
    28
    Danas mi je Xbox izbacio "Your Xbox requires service. Please call Xbox Customer Service..."
    Prvo sam pomislio da se hard nije slucajno otkljucao ili sta vec pa sam probao sam da vratim originalni hard (jer sam mu davno ubacio 120GB) i ista stvar. Sta mi je dalje ciniti ili mu kanta ne gine? Znam da nisu skupi ali najgore sto sam nabacao sve igre i emulatore na hdd a sad je i on zakljucan ako bi hteo da ga ubacim u novu konzolu.

48. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    U kakvom ti je stanju drajv?Hoce to da pravi nekada problem.

49. Rygar

Rygar Active Member

172
    60
    28
    Drajv je Philipsov odlican, probao sam i da ga otkacim i startujem bez njega ali nista

50. gruja

gruja I am God of War

6,269
    836
    113
    Pogledaj koji broj greske pise kada izbaci eror pa proguglaj,mada sve nekako nagovestava da je u pitanju hdd...
    Mozda ti je cip popusio falinku pa onda prilikom bota zbog zakljucanog harda prijavljuje servisnu gresku.

Share This Page