1. powered by Surfing Waves

Monster

Discussion in 'Anime / Manga / JDrama' started by Johntra, Aug 22, 2011.

1. Johntra

Johntra mladji referent

365
    42
    28
    Monster(AniDB|Wiki)

Genre:drama, horror, mystery, psychological, thriller

Plot
    Kenzou Tenma, a Japanese brain surgeon in Germany, had it all: incredible skill at his work, a rich and beautiful fiancee, and a promising career at his hospital. However, after becoming disenchanted by hospital politics, he chose to save the life of a young boy who got shot in the head over the life of the mayor. As a result he lost the support of the hospital director, as well as his position in the hospital and his fiance. A short time later, the hospital director and the doctors that replaced him were murdered, and once again he was catapulted back onto the top. But as the chief suspect of the murders, Tenma did not get a easy life. As a matter of fact, it seems that the boy he saved was much more than he had appeared to be... Now to clear his name and to correct his past mistake, Tenma must get to the bottom of these and other murders, and investigate the truth of the Monster who is behind all of this.

Lični Komentar:Ovaj odličan serijal se bavi prilično teškim temama(psihologijom,karakterima,odnosima), a da pri tom ni u jednom trenutku ne davi. Celokupni plot je prilično lepo zamišljen, tako da 74 epizoda nije mnogo iako tako izgleda s obzirom na genre. Ovo je postignuto odlično odmerenom dozom neizvesnosti,akcije i samih dijaloga.
    Zanimljiv anime i sasvim sigurno jedan od klasika.

2. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Nakon odličnog 20th Century Boys i Pluto-a ovo mi je u must watch/read listi i ne sumnjam ni malo u njegov kvalitet, čak ga mogu i preporučiti iako nisam gledao/čitao.

3. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    217
    63
    Poceo sam bio da ga gledam, ali nazalost zbog nedostatka vremena sam stao. Inace jako dobra serija, zavrsit cu je cim mognem!

4. flowmaster

flowmaster Member

448
    6
    18
    odgledao sam ga i dobar je, iako je kraj previse mlak za moj ukus.

5. Killingspree

Killingspree Madafaka

342
    18
    18
    Pogledao sam pre 2-3 godine, al' nista spec. Cuo sam da je manga dosta bolja.

6. zdravkelja

zdravkelja Member

9,863
    2,317
    113
    Procitao ovog leta mangu, imam samo reci hvale :) Jedan od najboljih negativaca ikada :)

7. stale

stale bowel disruptor

4,136
    1,298
    113
    Jedan od najboljih animea koje sam pogledao. prvo nisam verovao da ce triler/drama ispasti ok kao anime, ali cim sam pogledao prvih par epizoda skontao sam da gresim. 70+ epizoda stvarno jeste dosta, ali mi je svega par bilo dosadno i koje bih mozda skratio. Definitivna preporuka

8. Blue

Blue ....................

12,309
    1,031
    113
    Monster mi je bio baš dobar, prijatna melanhonija, možda i anime koji mi je najbolje legao od svih.
    Jeste da ima tona epizoda, ali retko kad je dosadno, barem meni.

9. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,217
    312
    83
    jedan od meni najomiljenijih naslova i meni eto nijedna epka nije bila dosadna. skoro sam skinuo DVD-rip i uskoro ću o5 da ga overim. koliko se manga razlikuje?

10. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Prvih 30-ak epizoda Monstera mogu da kazem da su odlicne i da su me maximalno drzale, a posle toga serija postaje toliko predvidiva, toliko ima glupih dijaloga i glavni antagonist koristi svaku priliku pri pojavljivanju da uperi prstom u celo i da progovori tri povezane recenice. Ja mislim da ni u kakvom mainstreamu nisam cuo vise puta izgovorenu recenicu:"Masaka..." ili ti "Don't tell me that you she/he/it...thought" , ubili su. Pa onda ostavljanje olicenje zla, novog Hitlera u
    bolnicu sa otvorenim prozorom
    dobro mu nisu stavili plisanog mecu pored kreveta. Zadnjih deset su bile takvo mucenje i tacno se vidi kraj iz aviona. Utisci, ideja mnogo dobra, prica je odlicna, realizacija te ideje losa. Sve u svemu anime je dobar i treba ga pogledati,ali je dosta precenjen.

Istina, vec posle prvih deset jednostavno moras da ispratis seriju do kraja. Taj mistery deo,ko je Johan i njegova sestra, njihova proslost mi je odlicna, dok je taj Tenmin Gandijevski stav:"We will not strike a blow, but we will receive them. And through our pain we will make them see their injustice, and it will hurt -- as all fighting hurts. But we cannot lose." unistio seriju. Njegove ranije greske i oklevanja su dovela do te predvidivosti o kojoj sam govorio.
    Znalo se da nece obaviti posao do kraja i da ce jos nevinih ljudi stradati zbog njegove nemoci a ruke su mi se tresle kad sam video Johana na ulicama Ruhenheim-a kako postavlja prst na celo po ko zna koji put, i kog su na kraju prvog uhapsili, onog alkosa.
    Kraj je vise nego smesan,
    soba sa otvorenim prozorom, divan pogled na prirodu i mozes pobeci kad hoces

Moj najveci fail od anime u opste je Monster, toliko ga zgotivis u prvih 20-30 epizoda i mislis da je ovo nesto najjace sto si do sad gledao da te u narednih 5 epizoda totalno demantuju i ubace par nelogicnosti,
    malko se igraju sa godinama, od doktora naprave Isusa, postane predvidivo kako ce se zavrsiti,
    a najvece olicenje zla koje je tad hodalo zemljom, Johana ostave bez straze ili bilo kakve brave u finu bolnicu u seocetu u prizemlju sa otvorenim prozorom, fuck you! Kakav je to kraj, jos uhapse kao onog pijanca

Prva dva quote-a su mi sa starog foruma a treci je na nekoj temi novog foruma. Vidim da mi se misljenje nije promenilo:) Sve predispozicije je imao anime da bude jedan od najboljih ali ima toliko failova koji su generalno upropastili seriju.

11. Guru

Guru d'Faca

574
    5
    18
    Krenuo sam ga pre par godina i stao posle 4-5 epizoda, ako se dobro secam. To se desilo, jer je stvarno tezak anime, depresivan, te moras biti spreman i u posebnom stanju duha kako bi ga ispratio. Popravio sam taj prvi propust, te sledeci put pogledao ceo serijal. anime ima svojih uspona i padova, ali definitivno jedan od omiljenijih dela.

12. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Konacno krenuo ko covjek da gledam ovaj anime, odlican je, mada nije mi jasno kako ce radnju drzati na nivou 70tak epizoda kad mi se cini da sve mogu zavrsiti u 20 :)

13. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

3,217
    312
    83
    deluje tako, ali videćeš ima još dosta toga

14. Blue

Blue ....................

12,309
    1,031
    113
    Samo gledaj i ne brini.

15. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Konacno krenuo ko covjek da gledam ovaj anime, odlican je, mada nije mi jasno kako ce radnju drzati na nivou 70tak epizoda kad mi se cini da sve mogu zavrsiti u 20 :)

Nece, imaces countryside epizoda, tek da se pokaze kako je Tenma kako dobar strucnjak tako i lavcina od coveka:D
    Gledaj obavezno, Monster treba pogledati.

16. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Navukao sam se totalno, obozavam price ovog tipa, drago mi je kad cujem da drzi paznju do kraja. Nastavljam sa gledanjem cim dodjem sa posla :)

17. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Necu komentarisati dok ne pogledas da mi ne bi slucajno izleteo neki spoiler. Moracu i ja da praktikujem gledanje posle joba, ovako gaming batalim sve do vikenda i ne pogledam nista.

18. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Sto se tih stvari tice, ja sam se organizovao vrhunski, kad imam vremena od posla, terena i drugih svakodnevnih obaveza. Dok sam na poslu i kad ga nemam mnogo, citam The Walking Dead strip/One Piece mangu na tabletu, kad dodjem kuci, borim se pola sata da ne zaspem i uzmem da gledam neki anime/seriju/film (trenutno Monster) i onda kasnije predvece kad se zavrse ostale obaveze, uzmem pikam neku igru na PC-u ili konzoli :)

19. pulzarokkit

pulzarokkit The Machine

541
    7
    18
    mene je na kraju malo razocarala serija, toliko epizoda, jako su razvukli radnju, ovako je vise neki slice of life nego nesto ozbiljnije
    kraj je totalni letdown, meni barem

20. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Tako je, apsolutno se slazem:)

21. ultranova

ultranova Killer Instinct

1,066
    14
    38
    Obavezno ovjerite i 20th Century Boys i Pluto mangu od istog autora, meni najbolje mange ikad :D

22. faka

faka Member

658
    5
    18
    mene je na kraju malo razocarala serija, toliko epizoda, jako su razvukli radnju, ovako je vise neki slice of life nego nesto ozbiljnije
    kraj je totalni letdown, meni barem

Pogledao sam tu nedje do 50te epizode. Treba nedje da nadjem dje mogu download-at ostale.
    Do sada mi izgleda kao ok. U chitavom anime-u mi izgleda kao da je pricha samo tu da bi imali neki alibi prikazati njemacku tj evropu i zhivot u njoj. Naravno idealizovano za izstresirane japance, kao lagodni dosadni zhivot koji bi oni pozheleli :)

23. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Pogledao sam tu nedje do 50te epizode. Treba nedje da nadjem dje mogu download-at ostale.

Ovdje mozes skinuti ostatak.

24. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    pogledao seriju pre koju godinu i odlicna je, malo me je nervirao glavni lik al nema veze. ono sto mi je najvise ostalo u secanju je crtez, bas je super posebno nacin na koji crtaju noseve.....ozbiljan sam

25. Stanisinjo

6,156
    217
    63
    Zavrsih anime, zaista jedna maestralna i duboka serija! Malo su razvukli radnju, al ipak nije ni jednog trenutka dosadna. Ipak na kraju su mi ostale nejasne po neke sitnice...

26. Snake-Eyes

Snake-Eyes Charlie Mike

2,507
    43
    48
    Dokta Tenma je smorio/ubio u periodima.

Share This Page