1. powered by Surfing Waves

Najbolji TV/PVM za Retro Gaming

Discussion in 'Sony PlayStation 2' started by howler, Jan 30, 2018.

1. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,655
    1,980
    113
    Hm, ja bih mozda bio zainteresovan za taj od 15 verovatno 14'' ako je lepo ocuvan i ima RGB mogucnosti. Ali nazalost nema sanse da uspem da dodjem za BG u skorije vreme. :(
    Ako slucajno bude opcije da se posalje postom onda nije problem da se ukljucim mozda cak i za 19 ako nekom treba manji.

Last edited: Mar 19, 2018
  2. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    19 for me, imam lika i za manji, samo da iscimam

Sent from my MI MAX using Tapatalk

3. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

780
    241
    43
    Rezervisani su monitori za Darkada i Ivamarka. Ostao je samo onaj mali od 9.

4. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Ako stvarno hoćete odličan veliki TV za stare konzole onda tražite Samsung 32Z309 CRT HR READY.
    Ima kod nas na oglasima 32Z308T koji obrađuje signale do 1080i i dake fantastičnu sliku preko komponentnog kabla ali nije baš pun 720P
    https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-58207169-2.htm

5. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    Hd crt-ovi su kul za 480p i nista drugo. U sustini su isti kao moderni lcd-ovi sa digitalnim processingom slike i lagom.

TwiSteR, voja87 and Ivan like this.
  6. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Jesi li igrao PS2 na nekod od ova dva navedena? Počio sam, kod ostaka, Orochi Warriors u split screenu na 309ci u 480p i od laga nije bilo ni traga.
    Znaš, CRT nema nativnu rezoluciju, on ima MAKSIMALNU i MINIMALNU nativnu rezoluciju. Slika će biti oštra ko žilet, ako je ekran dobar, svud između.

7. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    I ps2 i ps3, jedino sam te samsung hd crt-ove i vidjao kod nas. Dobar consumer crt je bolji izbor za ps2, pvm je drugi svet potpuno. Za ps3 su prakticno neupotrebljivi jer jentekst generalno tezak za citanje (izuzetak je par igara koje su predvidele da ce neko da koristi hd crt, vanquish ako se dobro secam je jedna od njih). Najbolji su ubedljivo za wii i druge konzole sa znacajnim brojem 480p igara (gc, xbox).

gruja likes this.
  8. Ivan

Ivan Well-Known Member

837
    418
    63
    Ameri očigledno forsiraju PVM/BVM jer je to za njih način da dođu do RGB-a.

Pitam se koliko je to stvarno bolje od nekog kvalitetnog CRT televizora od vrhunskih proizvođača. Mi u Evropi oduvek imamo RGB preko scart-a i skroz drugačije pričamo o tome.

Ali, pošto nisam video pvm/bvm, neću mnogo da pričam I čak se nadam da je stvarno toliko dobro :).

9. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    Neopisivo je bolje. Slike i video ne mogu da docaraju to. Consumer crt ce sa druge strane uvek da ima "zivlje bolje" i jaci brightness, to nekim igrama bas cini uslugu i znaci vise od ultra ostrine.

gruja likes this.
  10. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    PVM nije drugi svet. Ni najbolji CRT ekran na svetu ne bi bio drugi svet a ne izakani Broadcasting Monitori. Razliku nećeš uočiti sem ako ih ne staviš jedan pored drugog a žrtvuješ veličinu ekrana. Jedino su bolji od kompjuterskih monitora je ima mnogo manje šuma kojeg običan CRT proguta. Ali i to se izgubi ako se ide preko komponentnog kabla koji se može izvući za PS1 i PS2. Za ostale konzole ne znam.

A što se tiče oštrine, koju navodiš, mogu reći samo AHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHA.
    Broadcasting monitori gutaju oštrinu kao i CRTovi da se ne bi video šum koji ide uz signal. Šta misliš zašto je TV slika na PC monitoru uvek izgledala nekako sranje? BIo za za monitorom za finalnu motažu studija za digitalnu animaciju. To je oštro ali na njemu VHS izgleda negledljivo na primer. Ili makar kao kaseta koja se izdaje 5 godina u video klubu.

Ako je PS1 ili PS2 u pitanju bilo kolji Samsung sa RGB scartom i RGB scartkabl za PS1/2 će dati maksimalni kvalitet slike. Opet ne znam za starije konzole ali ako se sa njih može izvući bilo koji oblik komponentnog signala RGB scart i pravi S-VHS će da maksimituje kvalitet slike. To je kao 4K 5" ekran. Koji će ti kurac. Ne primećuješ razliku ni između 720P i 1080O na tom ekranu bez buljenja i specijalnih pozadina u kombinaciji.

Last edited: Mar 20, 2018
  11. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Da mi nije pukao hard sada bi ti pokazao kako izgleda OBIČAN Samsung sa RGB scartom kada zabuljiš u ekran, tj fotkaš ga sa Canon 400D i makro sočivom.

Evo, našao sam čak i moj TV na oglasima. Ako nekoga zanima dobar TV za PS1/PS2 https://www.kupujemprodajem.com/Samsung-TV-CW-29M064N-27in-70cm-58500793-oglas.htm

A tu je i ovo rešenje

P.S. ako se neko seća sa okupljanja zna kava je slika bila na onom TVu, da ne ispadne da pričam u prazno.

TheNick likes this.
  12. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    Svako ima pravo na svoje misljenje. Stojim iza toga sto sam rekao. Dovoljno sam poredio raznorazne scenarije da mogu da kazem sve to.

Ko nema uslove/mesta/nacin da koristi pvm preporucujem mu bilo koji crt sa malom zackoljicom u vidu hardverske kalibracije. Ja sam pozajmio kalibrator od ortaka koji radi cgi i na stranu ocekivano odlicni rezultati na crt-ovima i od shit tier lcd-a napravi sasvim pristojnu stvarcicu.

13. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Kalibrator boja za igranje. Pa neki baš vole OVERKILL. Ali ono u stilu, bacanje hidrogenske bombe da se očisti sto od mrvica.

14. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

780
    241
    43
    `

Attached Files:

15. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    imao sma ranije sony wegu 32" crt 100hz tj imam ga i sada i stare igre nisu izgledale kako treba, ps1, saturn i td. ps3 je izgledao super i neke xbox igre, milsim da je to zbog prevelike ostrine i manjeg scanlines efekta. tv nije uopste hd i ima samo rgb tako da milsim da bi za te stare konzole hd crt bio jos losiji izbor. pored njega imam jos i 2 trinitrona, 21 i 29" i oba daju lepsu sliku za stare igre

gruja likes this.
  16. ivamark

5,655
    1,980
    113
    Meni licno nije stvar u tome da sada moram da imam pvm, ali ako je cena priblizna kao i ocuvanog crt svakako cu uzeti pvm posto me prvenstveno zanima 240p sadrzaj a i volim ''deblje'' scaliness tako da se nadam da cu ubosti pvm sa vise TVL.

Naravno ovo vazi ako ima RGB mogucnosti. S-video je ok sto se kvaliteta slike tice ali previse konzola ima problema sa njim tako da je preveliki kompromis.

Takodje nemam previse ni vremena za gaminig niti imam sobu da posvetim CRT ekranima pa mi odgovara forma pvm-a svakako tesko da mnogo nas ima mogucnost da drzi ove velike 100hz CRT.
    Meni je sasvim dovoljno da imam pvm na radnom stolu upalim nesto i igram 15-20 minuta.

Licno pored pvm ostajem pri tvrdnji da je B&O fenomenalan kompomis. Odlican moderan dizajn sa dosta crne tako da ne strci previse, imaju vecina po dva rgb ulaza plus kvalitetne zvucnike.Naravno kvalitet ekrana se podrazumeva.

17. Ivan

Ivan Well-Known Member

837
    418
    63
    Najveći problem kod svega toga je što nikad ne znaš u kakvom stanju su te stvari, jer su uglavnom sa otpada. Osim onih dobrih varijanti s vremena na vreme, ali to ne može da se planira.

Često po oglasima pogledam nalepnicu pozadi, ima tu dosta televizora iz devedesetih, to je sad već skoro 20 godina često, mnogo...

18. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    @ivamark

Ti si prvi dao dobar razlog za PVM. Na malim ekranima je definitvno bolji :) A za pristojan CRT treba prostora.

Nažalost, prošlo je najmanje 10 godina otkako se niko ne bavi proizvodnjom kvalitetnih CRTova za širu populaciju a i monitori za profesionalnu upotrebu se proizvode u mnogo manjem obimu što je diglo cenu. Ako hoćeš TV za retro gejming rane dvehiljadite ti ne ginu. Baš kada je SONIju istekao Trinitron patent pa su svi krenuli da koriste isti sistem. Kod nas je najzastuljenija bila treća i četvrta/poslednja generacija Samsung Flatron TVova.

19. vetar

vetar Well-Known Member

6,307
    1,117
    113
    OK, i šta je na kraju trenutno najbolje uzeti za retro gaming (najviše me interesuje za MD2, N64, PS1/PS2 i Wii), a da nije veliko?
    Trenutno imam Samsung CZ-21M063N, ali kapiram da može to mnogo bolje..

20. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Ako hoćeš veliki ekran i da ne prodaš bubreg... ne, ne može. To je treća generacija flatrona koju imam i ja. Slika je ošta preko RGB scartai samo malcike lošija nego na najboljim SONY Trinitron TVovima.

Napominjem, to je ako ideš preko RGB scarta (naravno sa adekvatnim kablom) i igra podžava 480p (koji se aktivira na svakoj igri posebno i drugačije). Naravno i da podesiš boje sam kako ti izgledaju najbolje.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_2_games_with_alternate_display_modes

Naravno uvek možeš da platiš za WZ-32Z309 ako nađeš ili 308 ako ne nađeš 309 ali razlike su opet minorne. Neko se ovde već žalio na 100Hz SONY WEGA TV tako da ga ne bi preporučivao.

Ili da, ako ćeš da zabodeš glavu u ekran, uzmeš neki Broadcast Monitor.

vetar likes this.
  21. vetar

vetar Well-Known Member

6,307
    1,117
    113
    OK, koje onda kablove konkretno da koristim za N64 i PS1 za taj TV koji imam za najbolje rezultate?

22. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    N64, svideo ako imas srece. Ps1 scart.

vetar likes this.
  23. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    I da napomenem, RGB/full scart! Mnogi ako ne i većina SCART kablova za PS A/V port su u stvari prevezani kompozitni izlaz.

Verujem da ne moram da navodim, ali boje da to uradim, ali Samsung CZ-21M063N ima samo jedan RGB/full scart. Jasno je obeležen doduše.

Znam da ove stvari svi znaju, ali za svaki slučaj......

vetar likes this.
  24. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113
    Jako se puno proseravate :)
    Niko od vas nije ima pvm monitor tada i sada u 2018 vam bas treba da igrate nes i ostale retro konzole, kao izgledace bolje(to je tako sada bitno)
    Igrao sam na starom gorenje televizoru iz 1975 preko ntsc-pal konvertora(tadasnjeg bustera za ps1) i bio prezadovoljan ,kasnije smo kupili neki crt tv i slika je bila bolja preko rgb-a(jer je imao skart) i to je to.
    Jeste trebaju vam sada bas ti monitori to vam je neophodno u zivotu :)\Americko proseravanje uzelo maha u srbiji ,zato i imamo takvu drzavu kakvu imamo danas :)

25. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Jebiga grujo, radio sam u animacionom studiu i prošunjao par puta PS2 na profesionalni ekran za finalnu montažu materijala tako da jesam :p

Ali, da, PVMovi jeste samo za najzaluđenije.

26. ivamark

5,655
    1,980
    113
    Nemas pojma koliko ljudi nema pojma za ovo. I ja se svaki put iznenadim. :/

Ako za isti novac mozes da uzmes nesto sto je bolje pa makar i minorno, zasto je to proseravanje?
    Takodje jos jedna stvar je sto je vecina CRT sa oglasa u jako losem stanju i poravljali su ih ko zna kakvi priuceni majstori po par puta. PVM jesu njakani ali i ako su servisirani sigurno je to radio neko kompetentan. A i generalno su vece sanse da je pvm kao skuplja stvar skladisten kako treba nego obicni CRT od kojih su vecina dovucena sa deponia i trotoara na zapadu. Znam da to moze isto da bude i sa pvm ali su definitivno manje sanse.

27. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    Generalno je lako proveriti full rgb kabl. Crt iz dvehiljaditih, upalis ps i ako se upali i tv sigurno je rgb. E sad, ne podrzava svaki tv to ali je dobar test.

28. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    svako uz konzolu ima i composite kablove, kad proba rgb kabl ako je slika ostrija onda je rgb, jednostavno. sad da li je rgb kabl kvalitetan je vec drugo i milsim da se razlika ne bi videla na crt-u

gruja likes this.
  29. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Na njegovom TVu je lako proveriti, Ako nema razlike u kvalitetu slike između dva SCART priključka onda je kompozitni.

30. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,356
    1,114
    113
    jel radi ovo na Wii ili postoji neka druga mogućnost da se proveri da li imam pravi SCART kabl?

Ja sam pre godinu dana kupio neki SCART, ali ne vidim razliku u kvalitetu između njega i kompozitnog, tako da sumnjam da je i ovaj moj prevezan kompozitni. :(

31. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Imaš na internetu pinoute za svaki AV izlaz i ulaz. Onda ti treba samo kabl, šema i unimer da proveriš da li su pravi pinovi povezani.

32. gruja

gruja I am God of War

6,462
    942
    113

A ja se uvek pitao sto mi sam tv prebaci na xbox kada ga ukljucim :lol:

33. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!

5,356
    1,114
    113
    Izvini, ali ja te ništa nisam razumeo. :) Ako može ''malo'' detaljnije (prostije) objašnjenje za laike za ove stvari?

34. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Imaš šemu na kojoj piše šta od signala koji pin nosi. Imaš takvu šemu za SCART i za konektor na konzoli. Pogledaš šeme, vidiš koje žice bi trebalo da si vezane (Audio L, Audio R, Red, Green, Blue i ako ima odvojeno SYNC) Onda uzmeš unimer, postaviš na test (contact) i pipneš te pinove na obe strane kabla. Ako zapišti ima kontakt, ako ne zapišti nema.

35. Loncha

Loncha Member

39
    23
    8
    Ne mora da znaci da je to RGB kabl, vec da samo ima pin koji automatski prebacuje (pin 8 valjda). Moj CRT, Sonijev KV-29XL70K, prikazuje kada detektuje RGB signal sa tri tacke unutar simbola pored kanala.

Iz prirucnika ("this symbol appears only if a RGB source has been connected"):

Nije na odmet onda proveriti prirucnik TV-a na internetu, mozda postoji nesto slicno u vasim slucajevima. Razlika u kvalitetu slike bi trebala biti ocigledna, npr. naglasenije boje i jasniji tekst. Kabl moze i da se rastavi pa da se vidi da li su zice povezane ili ne.

Sto se tice samog kvaliteta kablova, samo 1 od 5 RGB kablova koje posedujem za razlicite konzole ne proizvodi sum cak ni kada je zvuk na 100% (originalni Xbox kabl). Zvanicni Sonijev kabl za PS1 ima problema kada je zvuk jaci, kao i dva genericna kabla za PS2 - jedan je gori od drugog (zvanicni Wii kabl nisam testirao, to cu uskoro).

36. Carnex

Carnex Jetrena Pašteta

5,160
    1,154
    113
    Sada pogledah cene raznih Broadcast Monitora na EBAY-u. Pa retro retardacija je i tu na delu...

37. howler

howler Well-Known Member

2,792
    792
    113
    E da, najzad uzeo taj JVC TM- A170G o kome sam pricao u prvom postu.
    Povezao PS1 preko BNC to RCA Composite adaptere.
    IMG_20180324_212754_HDR.jpg
    Sada cekam da mi dodje Orginalni Playstation S-Video kabel pa cu da uporedim kvalitet koji nudi odvojeni black'n'white i kolor signal.

Po onome sto sam vidjao na internet. S-Video je skoro pa kao RGB, mana je to sto ima malo slabiji color quality ali iskreno zabole me za koloritet kada imam predobar 750TVL ekran koji razvaljuje sa ostrinom
    Malo mi smetaju scanlines koji se dobijaju na tolikoj rezoluciji ali jbg, licna preferenca, nekome se pa svidjaju...

38. ivamark

5,655
    1,980
    113
    I ja sam danas namestio moj PVM. Slika je neverovatno ostra samo ja to nemam pojma da uhvatim aparatom pa izgleda ocajno. Ovih 800TVL je ludilo i previse za ovu velicinu. Jedino imam malo problema sa nagetoscu slike, ali za to treba da se otvara PVM ali nemam bas zelje da radim to posto u realnom koriscenju ne smeta samo eto jebe me u OCD. :D

39. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    Moze to sigurno u servisnom, ja sam ovaj moj novi sredio za desetak minuta. Fascinantno je sto ga je neko kalibrisao vec, sa te strane ne znam dal sam 1% promenio nesto.

Na prvoj slici su moja stara 14-ica, ivamarkova 14-ica i ovaj monstrum od 20" kojeg sam teglio realno jedno 4 sprata :D
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

40. ivamark

5,655
    1,980
    113
    stigao mi je danas svideo za snes ali imam problem.
    Kada ga povezem slika mi je crno bela.
    Prvo sam mislio da je pogresio lik kada mi je slao i da nije poslao pal verziju kabla, medjutim kada vezem istim tim kablom n64 sve radi normalno na istom tim pvm.
    u cemu moze da bude problem?

41. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    Isti problem sam imao sa saturnom, samo drugi kabl resava.

42. ivamark

5,655
    1,980
    113
    e sranja. :/
    Kad budes imao vremena probaj ti tvoj svideo na snes posto smo od istog lika pazarili kabal. Cisto da vidimo I to.

43. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

931
    623
    93
    Hoću da naručim RGB kablove za PS2 i Wii sa RetroGamingCables-a, pa bih da se konsultujem za koju varijantu da se odlučim, sync on luma ili CSYNC?
    Koliko znam, CSYNC je potreban kod nekih modela PVM-a, koji zahtevaju composite sync da bi prikazivali sliku kao treba, kao i u još nekim specifičnim situacijama. Ja konzole povezujem na B&O MX7000, tako da mislim da mi CSYNC kablovi nisu potrebni. Da li sam u pravu?

Sent from Honor 9

44. ivamark

5,655
    1,980
    113
    I mene zbunjuju ti sync metodi.
    Ovde au pominjali,pa vidi da li,ce ti sta pomoci.

Kolika je postarina za Srbiju? I ja bih trebao da uzmem bnc to rgb adapter.

45. TwiSteR

931
    623
    93
    @ivamark Odgledao sam nekoliko puta taj video od MLiG-a, kao i Getting the best picture from PS2 i GC (nema za Wii). Pojasnili su mi dosta stvari, ali reko' da proverim i ovde sa vama za koju opciju da se odlučim.
    Kontaktirao sam i RGC sajt sa istim pitanjem, malopre mi je stigao odgovor: We offer the Wii in sync over comp and CSYNC, but sync over comp will be fine, and for the PS2 I would recommend sync over luma.
    Ne znam da li bi se primetila razlika u kvalitetu prikaza, ako za Wii uzmem sync over comp. umesto CSYNC-a?
    Poštarina je ~£10.

Sent from Honor 9

Last edited: May 18, 2018
  46. darkado

darkado EmuGlx veteran

7,780
    1,977
    113
    Moj licni savet, batali te preskupe mentole. 50e za kabl je cista ludost. Ja koristim neki 3 u 1 rgbs kabl koji sam slucajno nasao na buvljaku. Moj nije brendiran ali mislim da je madcatz radio identican. Radi na xboxu 360 (nebitno), ps2 i wii. Slika je fenomenalna, garantujem da nece biti bolja tim kablovima. Jedino ti trebaju rca na bnc adapteri ako ces ga koristiti na pvm-u. Adapteri su 50 dinara u tehnotroniku u ns.

47. TwiSteR

931
    623
    93
    Meni za MX7000 trebaju Scart kablovi, na RGC koštaju oko £17 (£20 je CSYNC varijanta). Rek'o bih da je razumna cena.
    Imam i mali PVM na koji je bio priključen Wii komponentnim kablom (rca 2 bnc).
    Izgleda da trenutno nemaju na stanju sync over comp. kablove za Wii, pa razmišljam da uzmem ovaj sa CSYNC-om. Valjda bi trebalo da radi u kombinaciji sa ovim B&O-om?

Sent from Honor 9

48. WholeBunchOfNerdyGayShit

WholeBunchOfNerdyGayShit Active Member

127
    59
    28
  49. voja87

voja87 Well-Known Member

12,676
    3,169
    113
    da nije neko odavde mozda uzeo onaj pvm sto je bio skoro na limundu?

50. ivamark

5,655
    1,980
    113
    koji je model bio u pitanju?

Share This Page