1. powered by Surfing Waves

Need for Speed Payback

Discussion in 'General Next-Gen (Multiplatform)' started by WickedlNl, May 31, 2017.

1. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,301
    1,061
    113
    U Januaru EA je najavio da ce novi NFS izaci pre 31og marta 2018e godine ali izgleda da ce igra izaci ranije, verovatno u najpopularnijem periodu krajem novembra/pocetkom decembra.

Izbacili su dosad 2 screenshot-a i izgleda ce glavni grad il barem jedan deo mape biti Las Vegas. Ne zna se nista drugo sem da su navodno saslusali sve kritike iz proslog dela i KONACNO igra ce moci da se igra offline. Nema vise "always online" bullshit. Naravno, cops are back u velikom planu.

Drzim palceve. Posle savrsenog Driveclub, na PS4 nismo dobili ni jednu arkadnu trku vrednu pazhnje. Meni licno je prosli NFS bio blagi uzhas. Kontrole, najgori rubber-banding ikada, open world gde ne znam sta treba dalje da vozim itd. Rivals je bio mnooogo dobar.

2. Ivan

Ivan Well-Known Member

630
    271
    63
    Meni nikad nije smetao always online momenat ni u jednoj igri, ali ovde je ceo koncept toliko promenjen u odnosu na stari nfs, da mi je svejedno.

Izgleda da sam nepopravljivi ljubitelj starih nfs-a, pa se uvek naložim kad najave nešto novo.

Samo da mehanika bude bolja od prošlog, mora mnogo utegnutije i bez onog kretenskog automatskog "guranja" ka određenoj liniji vožnje, posebno u krivinama.

WickedlNl likes this.
  3. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Posto je 99.9% open world, nadam se da ce ponovo da naprave svet koji je zabavan i vibrantan. Hot Pursuit (2010) i Rivals (2013) sto se tice modernog NFS su stvarno bile odlicne igre po tom pitanju. Obozavao sam da samo upalim igru i vozim free roam. Most Wanted (2012) je bio cudan naslov. Ocigledan uticaj Burnout tima, trke su bile jedna velia checklista, ne povezano skroz.

Sve u svemu 100% dobijamo trailer a mozda i gameplay na E3. Valjda ce da izaberu neko novo ime jer tek sada vidim kolko je retardirano sto moram da stavim godinu pored naslova da bi ljudi znali o kom delu pricam :D

4. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Most wanted 2012 najbolji nfs koji su napravili u poslednjih 10 godina.

Послато са Lenovo K50-T5 уз помоћ Тапатока

5. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Novi tizer danas:

6. Roronoa Zoro

Roronoa Zoro OMAE WA MO SHINDEIRU!

2,947
    202
    63
    GT-R 34 je tu ... check

sad još samo AE86 i ja zadovoljan

7. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

616
    315
    63
    @gruja Meni je taj MW (2012) ubedljivo najlošij NFS u čitavom serijalu. IMHO, težak smor od igre. Dok sam ga (kratko) igrao, uopšte nisam imao osećaj da napredujem u igri. Sistem zamene automobila je užasno glupo osmišljen. Nema štekanja kinte od trka za kupovinu bržih modela ili tuning onog kojeg trenutno vozimo. Ne, ovde je dovoljno da tokom vožnje nabasam na neki drugi auto iz car list-e, stanem pored njega i voilà, sad vozim taj auto. Wow, izuzetno zanimljivo. Nope.
    Što kaže @WickedlNl , i trke su osmišljene kao checklist-a... Ma, bez veze skroz.
    Što se tiče reboot-ovanog NFS-a, on bi mi bio OK, da je jasnije definisano koje trke sam završio, a koje nisam. Još veća glupost je što trke ne mogu da se restart-uju, ustvari mogu, ali samo pre nego što se trka završi. U suprotnom, mora da se vozi nazad do startne linije ili teleportovanje na istu, uz propratni loading screen. Ne mogu da se odlučim koja opcija mi se više sviđa. :D
    Od novih NFS-ova me jedino Rivals nije razočarao.

Sent from Nexus 5X

Last edited: Jun 1, 2017
  8. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Stojane tebe uopste neracunam u ozbiljnog gejmera u svakkm slucaju,mene uopste ne cudi zasto nisi skontao da si napredovao u igri (iako verovatno jesi a nisi ni bio svestan toga).

To je nesto najbolje sto su uradili u tom most wantedu.

9. TwiSteR

616
    315
    63
    @gruja Samo što ja nisam @CTOJAH. ;) Verovatno si nas pomešao jer obojica imamo žute avatar-e. ;)

Sent from Nexus 5X

jovcov likes this.
  10. eufrat

eufrat Well-Known Member

3,112
    1,249
    113
    lol

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

11. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Sve sto kaze @TwiSteR je tacno. Udjes u kola i znas unapred da ces odraditi 2 time trial, 3 standardne trke, jedna bezanja od murkana i onda isto za sledeci auto i tako jedno 50 puta. Lepo je to sto mozes odmah da uskocis u Koenigsegg ali onda skroz spadne adrenalin kad ti sledeci auto Golf Gti na listi. Totalno ne povezano, nema neki osecaj progresa sem koliko si kesha zaradio. Penjes se uz neku lestvicu al ti protivnici nemaju nikakvu pricu niti lice, bukvalno ciscenje zadataka. Pogotovu postane dosadno kad izvalis da su trke ustvari iste putanje ili zadatak samo sto vozis drugi auto.

Sam grad je u stvari uzasan. Napravljen je ko cirkus, da sto vishe i dalje skaces. Mislim da cak u sred grada ima neka gradjevina ako se dovoljno zaletis mozes da vozis naglavacke u osmicu. Nije da je NFS neka ozbiljna igra ali ovo je bio vise burnout nego NFS.

12. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    za to je kriv Criterion i glavni u EA što su njima dali da rade igru. HP2010 je odlična igra, ali bila bi mnogo bolja bez onih sekvenci kada se slupaš/ili slupaš protivnika ili policiju i onda te igra vrati u trku i naravno o5 se slupaš isl

13. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Onda se tvoje misljenje prihvata

disturbed likes this.
  14. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Carbon, Undercover, ProStreet, sve znatno lošije od Most Wanted-a iz tog perioda.

disturbed likes this.
  15. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    ProStreet ne znam kako je to moglo uopste da izadje. Odigrao sam svaki NFS sem SHIFT. ProStreet mi je ubedljivo najgori i najruzniji nfs ikada.

Sutra zvanicni reveal !

16. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Potpisujem, znači katastrofa.

17. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    Carbon je sasvim ok, samo kratak i lagan. Pro Street jeste na dnu, ali sam ga odgirao/odvozio do kraja

18. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Meni je i Pro Street bio kul, imao je dobru fiziku, jedino su mi bezvezne bile one trke gde si mogao da slupas auto. A tu je i styling automobila dostigao vrhunac, ogroman izbor kitova i spojlera, preko 50 layera za farbanje, mogao si cuda da cinis. I svi bitni japanci su bili tu. Imao sam neke bas dobre kreacije, ali steta sto sam u to vreme screenshotove kacio na imageshack, svi linkovi su pocrkali.

19. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Pro street je bio dosta zbrzan rekao bi ali odlicna ideja,shift je bio odlican nfs sto se tice nwkog realizma mada mi se vise svideo grid tada.

20. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    @zdravkelja

sećam se da si kačio, a imao si neki krš komp pa si se samo sa tim zezao

21. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Yup, skinem 100% save file sa neta, stavim neku bednu rezoluciju dok budzim auto, a onda stavim sve na max zbog screenshota :D Posle sam presao igru kad sam nabavio nov komp. I ispostavilo se da mi je to poslednji NFS koji sam krsteno igrao, Undercover je imao krsh fiziku (sreca da je Burnout Paradise izasao te godine pa sam imao sta da vozim :)), Shift me nije zanimao i na kraju sam izgubio interesovanje za serijal. Hot Pursuit sam jedino hteo da probam, a nisam nikada stigao, ne mogu da verujem da je izasao pre skoro 7 godina.

22. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Znam da je to nerealno u ovim uslovima ali ja bih najvise voleo neki old skul NFS kao iz devedesetih.Znaci bez openworlda,izbor staza i automobila iz menija i onda trka.Da se bira samo boja i to je to.Od automobila samo cista egzotika nekih 20ak najelitnijih automobila i koncept vozila i voznja samo po otvorenom.Nista gradsko okruzenje i budzeni golfovi sa spojlerima itd....

Ivan likes this.
  23. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Driveclub :D

nikola22 likes this.
  24. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    I love Driveclub :)

WickedlNl likes this.
  25. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Il da daju nekome da im odradi barem jedan remake. Kontam da bi to bio skoro sigurno NFS3: Hot Pursuit zbog popularnosti. Najvishe mi nedostaje izbor staza gde je svaka staza neko drugo okruzhenje.

TwiSteR, gruja and nikola22 like this.
  26. Ivan

Ivan Well-Known Member

630
    271
    63
    Hot pursuit iz 2010. je meni bio verovatno najprijatniji za igranje, iako možda malo previše vuče na burnout mehaniku.

Kao da su spojili to i prvi 3DO NFS.

Ali definitivno je poslednji sa tim old school konceptom.

Za mene je to NFS, prva tri dela. Za ogromnu većinu to je Underground i ceo taj fazon.

Underground 1 je bar imao odličnu mehaniku, to je bilo uživanje igrati u odnosu na mnoge posle.

Ovaj iz 2015. kao da se sam vozi u odnosu na to. Šteta, vidi se da su hteli nešto dobro, ali definitivno nije uspelo.

Valjda ce ovaj put bolje, imali su platformu sa koje kreću i dovoljno vremena...

nikola22 likes this.
  27. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Do Porshe Unleashed i HP2 sam ih obozavao sve.To je bio serijal koji se zeljno iscekivao.Posle sam ostale igrao iz navike(kao sto kupujem SK svaki broj recimo) da bih poslednje 2-3 godine totalno odustao.Ovaj poslednji sam samo probao na X1 i doslo mi da povracam od onih likova koji piju monster i zive u nekoj bajci kao u Switch reklami.

28. CTOJAH

CTOJAH волим да ми лижу шупак

4,203
    745
    113
    Da iskoristim pravo na repliku, posto me je ovaj Kremenko pomenuo nicim izazvan, da kazem da je za mene najbolji Need for Speed: Hot Pursuit 2 iz 2002 godine.

gruja likes this.
  29. Omega

Omega N64 je đubre

14,859
    2,024
    113
    Jest' al' onaj za PS2, pošto je PC port blijeda kopija.

TwiSteR, WickedlNl and gruja like this.
  30. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Da je bar kopija bilo bi i ok nego sto je sasvim druga igra i pc i xbox klasik i gamecube,jedino je ps2 verzija bila kompletna stim da je xbox klasik i pc imao najbllje texture tada ali staze kola i muzika u ps2 verziji kidaju...
    Imam i dan danas orginalan diak ps2 verzije igre

Omega likes this.
  31. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Inace slazem se za tvoj izbor najboljeg nfsa za divno cudo i meni je taj deo ubedljivo ostao u najboljem secanju(mada sam i most wanted 2005 ps2 vwrziju bas puno igrao).

32. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    NFS:HP2 je odlična igra na PC-u, kakva bre bleda kopija PS2 verzije

33. Super Simke 64

Super Simke 64 I hate haters!!!!

4,756
    921
    113
    Kažu da je tako. Ja nikako da probam tu mnogo bolju PS2 verziju, ali znam da obožavam HP2 na PC. Moja lista najboljih NFS-ova: NFS2, NFS3:HP, NFS:HP2, NFS: Underground i NFS Most Wanted (onaj originalni, ne onaj takozvani reboot iz 2012).

PS. Eto još jednog razloga zašto mrzim rebootove, umesto da su lepo nazvali tu igru iz 2012 Most Wanted 2 oni su iz nekog debilnog razloga stavili isti naziv kao za igru iz 2005, i sad umesto da sam gore u listi napisao samo Most Wanted, morao sam da pišem i ono u zagradi.

34. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Ma ps2 verzija hot pursuita2 je najbolja,probao sam sve verzije igre osim gamecubea.

TheNick and TwiSteR like this.
  35. TwiSteR

616
    315
    63
    Novi NFS će se zvati Payback, a izlazi 10-og novembra (PS4, XO i PC).

Sent from Nexus 5X

Last edited: Jun 2, 2017
    gruja and CTOJAH like this.
  36. Jörmungandr

Jörmungandr ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD

2,309
    856
    113
    Deluje kao da ce biti poor man's Forza Horizon :)

37. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Oh yeah, dan i noc potvrdjeni! Cim sam video BMW X5? znao sam da ce ubace i offroad. Please be good.

Last edited: Jun 2, 2017
  38. TwiSteR

616
    315
    63
    WickedlNl likes this.
  39. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    Ne obecava ovo :D

40. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Bilo bi cudno da pbecava,poceli su skoro kao ubisoft sa asasin creed igrama...
    Samo je ovo voznja pa se ne oseti tolika monotonija kao u asasinu

41. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,403
    2,684
    113
    Posle toliko trash-a, mozda najzad ubodu OK-ish SP kampanju.

Al ne nadam se bas puno...

42. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Meni kampanja nikada nije vila problem u nfs igrama koliko fizika voznje,poceli su da je menjaju kao konami u proevolution igrama...
    Taman se naviknem na undergraund jedan i dva i onda izadje most wanted pa promeni sve pa se posle nekako prilepim na karbon i tamo bude malo drugacije i onda useru sve sa pro street....

43. zdravkelja

zdravkelja Member

8,713
    1,515
    113
    A dobro, iako je Underground imao kul fiziku, MW je bio promena na bolje, mozda i najbolja fizika u serijalu. A ni kola vise nisu letela u pm kad se sudare sa necim. To mi je i ostao omiljeni nastavak.

44. Roronoa Zoro

2,947
    202
    63
    meni deluje kao mix par F&F filmova što se tiče priče, a ostalo je mix što starih NFS-a + Forza H/Crew. no, novebar nije daleko sudiću kada probam/kupim

45. ljubinko

ljubinko Member

58
    28
    18
    Ne znam kakav ce biti ovaj novi nfs, po meni najbolji nfs bez nekog posebnog reda su (nfs2 se, nfs3 hp, nfs4 high stakes, nfs porsche unleashed, nfs hp2 iz 2002 godine, nfs most wanted 2005 i nfs underground serijal, ako bude licio na bilo koji od ovih navedenih bice odlicno :)

46. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Juce je bio kratak gameplay reveal a evo sada 6 minuta iste misije full gameplay. Meni izgleda odlicno ali nadam se da nece da sve bude story driven, ipak bih zeleo da se trkam a ne da jurim stalno neki zadatak. Kontam da ce biti klasicnih trka, Las Vegas setting, kockanje itd pinkslips. Za sada kolko su pokazali ovaj naslov ce imati customization iste velicine kao u NFS UG2 sto me veoma raduje. Veliki izbor, sve moze da se izmeni from A to Z. Bas me interesuje kako su uradili budzhenje skalamerija i offroad trke.

47. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Sto bi diehard rekao izgleda da ce biti meh.
    Fizika burnout,grafika nfs,gempley nekako kao open world a ustvari ce biti verovatno jos jedna u nizu kurcina koje je ea izdao,steta sto i dalje neuvidjaju sta zapravo nedostaje novom nfs igrama a to je atmnosfera...

disturbed likes this.
  48. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,267
    969
    113
    Ni meni se ne dopada iz ovoga do sada vidjenog.Treba da bude kao neki akcioni nfs film,fast and furious fazon itd... Probacu svakako ako bude pirat ali pare za ovo ne dam :)

49. WickedlNl

2,301
    1,061
    113
    Cek zar nisi ti prvi rekao da ti je omiljeni Most Wanted 2012 koji je bukvalno kopija Burnouta a sada ti smeta to? :D Sto se tice open world, to je NFS postao jos od 2003e godine sa Underground serijalom, pre 15 godina. Zar je neko ocekivao da ce ikada da se vrate na klasican NFS sa posebnim stazama?

Meni graficki izgleda odlicno za to sto jeste. Story-driven NFS nije nista novo samo je pitanje kako ce to implementirati. The Run je bio kao neka prica juris/bezis konstantno pa je na kraju ispao ispod proseka naslov.

TheNick likes this.
  50. gruja

gruja I am God of War

6,313
    854
    113
    Ovo ce biti isti kurac kao run samo drugacije upakovano.
    Bisam rekao da mi je most wanted 2012 najbilji nfs,najbolji nfs mi je hot pursuit 2 za ps2 a most wanted 2012 mi je jedan od voljih sto su napravili u poslednje vreme.
    .

Share This Page