1. powered by Surfing Waves

Netflix&Marvel - Daredevil, Jessica Jones & Punisher (pitaj boga za Luke Cage & Iron Fist)

Discussion in 'Movies / TV shows' started by DieH@rd, Apr 12, 2015.

1. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

31,376
    3,616
    113

Marvel i Netflix su davno najavili da su potpisali ugovor o pravljenju 60 jednocastovnih epizoda smestenih u MCU univerzumu koje ce biti podeljene u 5 TV serija smestenih u New York-u - Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist i za kraj team-up show The Defenders. Svi ovi heroji su deo "street level" Marvel univerzuma, u stripovima su dosta povezani [Cage i Fist su best friends, Jessica i Cage su vencani, ceo tim je bio indeed deo "Defendersa"], heroji koji se bave manjim ulicnim problemima koji veliki heroji ignorisu jer su fokusirani na bitnije stvari.

Comic book opisi [Netflix ce mozda imati malo drukcije origine]:

Daredevil - As a child, Matt Murdock was blinded by radioactive waste while trying to save a stranger about to get hit by a truck carrying the dangerous material. In turn his other senses were heightened to superhuman sharpness and he gained a form of "radar sense". By day he is a successful trial lawyer but by night he guards Hell's Kitchen as Daredevil.

Jessica Jones - Former private investigator and retired superhero, Jessica returns to the life of action after she and her loved ones become threatened.

Luke Cage - Luke Cage, wrongly convicted and unjustly imprisoned, was altered in a failed prison experiment that granted him bulletproof skin and superhuman strength. With his street smarts, and unending determination to do right, he fights for the common man!

Iron Fist - The latest in a long line of warriors who wielded his power against the wicked, Danny Rand is the Immortal Iron Fist. Protector of the mystical city of K'un Lun, he channels a soul of a dragon making his fists like unto iron.

http://www.youtube.com/watch?v=ZdNK8L3ZdmE

Prva sezona Daredevila je objavljena pre 2 dana, svih 13 epizoda su out. Show je predvodio showrunner Stephen D. Knight [Buffy, Angel, Spartacus] i opet je uspeo da napravi hit.

Pogledao sam celu sezonu i mogu opusteno reci da je ovo najbolji superhero show ikada napravljen, bilo da je Marvel ili DC u pitanju. Fenomenalna produkcija, dobri glumci, neverovatna akcija, zero procedural storytellinga, odlicna kinematografija, nasilje je vanserijski realisticno i brutalno uradjeno [ima ga vise nego u bilo kojiem Marvel filmu, ukljucujuci stare Blade filmove], i kompletan show ima odlican wibe. Show je inace smesten 2 godine posle neuspesne invazije Chitauri armije na New York koju smo videli u prvom Avengers filmu.

Najveca svetla tacka show-a je glavni negativac Wilson Fisk [Kingpin] koga je fenomenalno glumeo Vincent D'Onofrio. Dali su mu jako puno screen time-a, jako dobru pojavu ima na ekranu, kad god je na ekranu uvek je najharizmaticniji [cak i dok se ponasa nespretno]. Cela glumacka postava je odlicna.

Apsolutno sve preporuke dajem show-u, it's a fucking must watch cak i za one kojima se ne svidjaju trenutni superhero filmovi/serije. Jedva cekam ostale Netflix MCU show-ove!

protocultivator, nikola987 and grunt like this.
  2. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    E vala kad ga toliko isfali moracu sto prije pogledati. Bolji ti je show od arrowa i flasha? :)

3. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Pa lako moze biti em nije ogranicen TV rejtingom em nije ogranicen duzinom pa nema vremena/potrebe za bullshit-om. Gledam cim ugrabim vremena !

4. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ako ima pravde, Kingpin iz Daredevil-a treba da bude prebacen u filmski MCU. Pored Lokija, ovo je ubedljivo najupecatljiviji Marvelov negativac kojeg smo videli na ekranu... well... since ever. Mogli bi odlicno da ga ubace u SpiderMan film.

Mislim toliko je dobar, da je instantno dezintegrisao sve ostale filmske/tv verzije Lex Luthora koje smo videli ranije.

5. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
    Skida se i gleda ASAP.

6. Rodilo

Rodilo kenny powers

2,780
    1,240
    113
    Au jbt, kad si stigao da pogledaš 13 epizoda :D
    Ja sam sknuo, pa ću lagano.

7. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

12,179
    2,518
    113
    Ja sam tek danas nasao 720p i skida se pa gledam veceras :)

8. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ako neko oce spojlere o konekcijama Daredevil-a sa ostatkom marvel comics-a evo na sta sam ja naleteo za sada:

- Matori Leland Owlsley je spominjao nekoliko puta sina, koji ce posle dogadjaja u S1 sigurno postati Daredevil-ov protivnik Owl
    - Japanac Nobu je sigurno bio deo Hand-a.
    - Stick i njegov mysterious pajtos su sigurno iz Chaste-a.
    - Madam Gao je 99% iz K’un-Lun-a, sto ce biti vezano sa Iron Fist-om.
    - Onaj "znak pitanja" koji je Madam Gao lepila na sve pakete droge predstavljaju logo od Steel Serpent-a, velikog protivnika Iron Fist-a.
    - "Opening of the door" je mozda event kada se dimenzije od Seven Capital Cities of Heaven alignuju i pocinju svoj "immortal weapon turnir", mada ko zna. Mozda je nesto drugo.
    - U flashbacku koji je prikazao Murdock-a i Foggy-a na faksu, spomenuli su na kratko "grcku devojku". To je skoro sigurno hint na Electru.

Nisam tu naveo konekcije sa MCU-om, ima par spominjanja avengersa i sl, ali to mi je nebitno.

9. Koder

Koder Horizontalni serklaž

2,935
    100
    63
    Holy shit, ni u najluđim snovima nisam očekivao ovakav kvalitet. A borbe tek kakve su... madre de Dios.

10. Cipak

Cipak RPG Fan

1,668
    365
    83
    Auu jos jedna serija na listi za gledanje kada ce doci na red samo bog zna.

11. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,313
    292
    83
    Perfekcija, dovidjenja DC, it was nice run...

12. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Daleko smo od toga da DC prestaje da bude relevantan sa izlaskom Daredevila. Arrow i Flash su i dalje veoma dobri.

13. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Odgledao sam prve 3 epizode i stvarno je kvalitet na zaista zavidnom nivou. Neuporedivo su bolje preneli stripove na male ekrane u odnosu na DC serije.

14. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Pa sad, dal je "bolje" ili je Daredevil namerno birali odredjeni "stil" koje TV serije na velikim kananalima ni nemaju dozvolu da koriste - vezani su na 24eps sezone, sa dosta pauza, procedural storytelling, potreba da se pogode odredjeni segmenti gledalaca [CW] ili core elemenata [again CW sa romansama]. Serialized serije na velikim TV kanalima su retke, recimo Hannibal uspeva da se izvuce iz standardne formule, mada i tamo ima razvlacenja.

Flash je bas odlicno prenesen na TV ekran, showrunneri su odlicno adaptirali njegov veseliji stil zivota, gomiletinu canon stvari, likove i sl. Daredevil je takodje odlicno uradjen, dark & brooding, isto kao i u stripovima.

Sam stil storytelinga, dosta veci budzet i fokus na manji broj epizoda su proizveli bolji show, ali nikako ne bih otpisao uspehe koji su Arrow i Flash napravili na CW-u [pogotovo Arrow S2 koji je stvarno bio fenomenalan].

15. Koder

2,935
    100
    63
    Storytelling i gluma su na vrhunskom nivou, to je ono što je bitno. Meni činjenica da mogu da gledam oživljene likove sa stripa ne pričinjava zadovoljstvo ukoliko je gluma očajna a priča još gora, sa konstantnim romantičnim trouglovima i glupostima. Shvatam da je to u skladu sa kanalom na kojem se emituje, ali ovo stvarno izgleda kao da su radili ozbiljni ljudi.

EDIT: U prvih pet minuta prve epizode je bilo više i bolje glume nego u tri sezone Arrow-a. :) A to kažem kao fan.

protocultivator likes this.
  16. Bahamut

Bahamut Well-Known Member

1,313
    292
    83
    Generalno (ali bukvalno generalno) gledajuci odnos serije na seriju, bez obzira na sami koncept donekle razlicitih serija i programa emitovanja, Marvel je oduvao DC sa Flashom i Arrowom zajedno.
    Nerado priznajem, kao DC fan, ali cinjenica je da je DD u 12 epizoda pokazao kako se to radi, utemeljio kvalitet iznad svega i pobio DC u TV universu, i sad drzi konce u svojim rukama.

DC ce ostati relevantan zbog price i heroja za DC fanove, ali ne moze se porediti.
    Sad me bas me zanima Iron Fist, ako upola bude ovakav, nema sta...

17. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
    e sad ste me ubedili da skinem prve tri epizode daredevila, pa da se i ja oduševim :D ja nisam na primer mogao da gledam arrow i flash zbog meni jako loše glume

18. Koder

2,935
    100
    63
    Ja tek na drugoj, količina hajpa koja me obuzima je nepodnošljiva. :lol: Druga epizoda oduvala prvu, a bitka na kraju - bez komentara.

19. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Kraj cetvrte je takodje veoma upecatljiv, a peta i sesta epizoda imaju odlican dugacak event. Sedma je jedina koja je "standalone" maltene, ali opisuje kickass pricu. Posle sedme krece buildup ka zavrsnici.

20. Koder

2,935
    100
    63
    Stop it DH, stop it! :lol: Nisam više u kondiciji da sastavim više od 3-4 epizode, ali je ovo itekako primamljivo.

21. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Fenomenalan je Daredevil. Zaista, nemam bas nijednu zamerku. Gluma, prica, dijalozi, likovi, nivo produkcije, ma sve, sve je na, za mene, nevidjenom nivou. Jednostavno, ne mogu da docekam druge serije iz Netflix/Marvel kuhinje. I nadam se da nece stati samo tu. Ova ekipa moze da zaseni i filmove ako nastavi da radi na ovom nivou.

22. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Slike sa snimanja Jessice Jones:

Ona i Luke Cage

Purple Man :D

23. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    I ja odgledah sve epizode, al daleko da sam fasciniran. Die je rekao da najbolja superhero tv serija i slazem se, s'tim da meni ova serija nema taj neki WOW efekat. Kada se pogleda citav paket Daredevil je odlican, ali mi je Arrow ipak imao taj WOW efekat u prvoj sezoni sto ovde fali.

I jos jedna stvar koja mi smeta, a to je sto serija uopste ne deluje kao Marvel serija, nego kao DC. Ima taj mracan i brutalan feeling za razliku od avengersa i ostalih Marvel filmova koji su zabavni i opustajuci.

Ima 13 epizoda po sezoni pa se nadam da nece sjebati s2 i 3 kao Arrow koji ima 500 epizoda pa vise ni ne znaju sta rade. Inace akcija je sabila kako su uradili.....tu se najbolje vidi kvalitet i nivo produkcije i to je po meni ubedljivo najbolji deo serije. Gluma je ok...jedino mi se Kingpin ne svidja. Valjda ti njegovi maniri, pokreti i glas meni uopste nisu legli....razumem sta je glumac hteo da postigne i u kom pravcu ide lik, al prosto mi tu nesto nije stimalo.

24. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,225
    453
    83
    Pa nisu svi Marvelovi heroji isti. Daredevil je jos od vremena Franka Millera(pocetak 80-ih) bio dosta mracan strip. Serija je zapravo dosta opustena u odnosu na stvari koje su se desavale u istoriji stripa.

25. shone93

shone93 Active Member

960
    216
    43
    Shvatam ja to, ali ja sam naveo gore filmove. Posto je ovo deo MCU, dosta je mracnije od ostatka....pa me interesuje kako ce se sve to odigrati....a kad tad ce morati da se udruze (Civil War)

26. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,027
    391
    83
    Odgledao 3 ili 4 ep na sve ove silne preporuke, i atmosfera i borbe jesu odlicne ali to je otprilike to, kapiram da zbog samog source materijala ne moze ni biti drugacije od "good guy always wins" ali to mi na usi izlazi kako god da ga upakuju.

27. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    čekaj šta si očekivao da stripski junak umre or what? :lol:

polako zalaziš u simke level drobljenje :D

Koder and Rodilo like this.
  28. nebojsa986

nebojsa986 ...

2,027
    391
    83
    Naravno da nisam, samo kazem da svi ti drugi elementi serije mi nisu uspeli skrenuti paznju kao na pr kod filmova, mada i oni raniji marvel filmovi od pre 6,7 i vise godina su bili isti takvi, tek ovi noviji su dovoljno zabavni da odvuku paznju sa ociglednost svega sto se desava, jbg serije jos nisu na tom nivou.

29. Koder

2,935
    100
    63
    Znaš kako, Daredevil je ipak za nijansu drugačija "zverka", što ćeš i videti kroz kasnije epizode i da nisi fan stripa. Sada barem što se tiče svega što su prikazali i što ćeš moći da vidiš - ne postoji heroj, ne postoji zlikovac, isto kao što ne postoji ni dobro ni zlo, sve je samo stvar perspektive. U ovom slučaju obe strane se bore za isti cilj, ali na drugačiji način, zbog čega su i na drugačijim stranama. (makar moja interpretacija, ovakvi likovi i univerzumi su uvek najzanimljiviji zbog tog moralnog pitanja, šta je dobro a šta zlo, i sl.)

Enivej, odgledah sve epizode, juče su mi oči krvarile koliko sam puno gledao - ne želim previše da drobim da ne ispadne da me Marvel plaća. :lol: Ja bih ekipu što je napravila seriju a pogotovo scenariste, Goddarda i DeKnighta platio zlatom. Zapanjujuće dobra serija, nisam joj našao nijednu manu a želeo sam, ne pamtim kada sam poslednji put išao iz jedne epizode u drugu bez razmišljanja. I ko za inat, na kraju svake epizode, neki veliki bum, neka scena koja ti oduzme dah do te mere da jedva čekaš kraj naredne, da vidiš da li su uspeli da se nadmaše.

Na sredini sezone, tamo negde baš 4 i 5 epizoda - osećao sam se kao da gledam ekranizaciju Betmena, sa mračnim kostimom, fantatičnim borbama i kinematografijom, kao i vrhunskim dijalozima između likova.

Išao bih u manijakalno analiziranje raznih spojlera ali nikog nije briga, tako i treba ostati, ali za kraj moram naglasiti da čak ukoliko neko i nije fan stripa, da je ovo obavezno za pogledati. :) Ja nisam ni gledao bio trejlere, skinuo sam po preporuci odavde (nisam očekivao mnogo, nisam mislio da Marvel ima hrabrosti da uradi nešto ovako mračno što je bilo neophodno), i jako mi je drago što nisam bio u pravu.

30. Stanisinjo

Stanisinjo Duh sa śekirom

6,156
    214
    63
    Zavrsih i ja prvu sezonu Daredevila, odlicna serija, mnogo bolja nego sto sam ocekivao. 13 epizoda po sezoni je optimum da ne smore a da se sve lijepo isprica, bas su uboli sa svim elementima.

31. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
  32. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    samo nek nastave u istom duhu i biće dandy

33. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
  34. Timemaster

Timemaster Caelondian

10,792
    1,800
    113
  35. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Solidan izbor. Lik je veoma dobra pojava na ekranu, sto je bitan requirement za Frank Castle-a.

36. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,734
    1,303
    113
  37. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Omasio si thread [a i zakasnio si].

38. protocultivator

protocultivator Mladji referent

452
    74
    28
    Jessica Jones stize na Netflix 20.11. !

Maxa likes this.
  39. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Bang. Teaser za S2 od daredevila. :)

Plus, na NYCC konvenciji je bila prikazana prva epizoda od Jessice Jones, kazu da je pilot odlican.

40. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    stiže puniša :)

41. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Pun trejler za Jessicu Jones. Looks great!

Sve epizode stizu 20. novembra.

Spidey likes this.
  42. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    nice

43. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Ceo S1 od Jessica Jones je dostupan na Netflixu, cekaju se HQ ripovi. :)

44. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Ja apsolutno ništa ne znam o tom karakteru... Gledaću ovo bez ikakvog predznanja...

EDIT: Počele su da se pojavljuju prve epizode... Do treće sam našao.

45. Maxa

Maxa opsa!

10,990
    3,834
    113
    kao što napisah u piloti threadu, čekam valjane 1080p ripove :)

46. Wahad

12,179
    2,518
    113
    Pošto sam u BG-u 1080p mi ništa ne znači tako da ću sada početi 720p ripove da gledam... Dok se ne skine TWD :D

47. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Prve 2 epizode, odlicne.

48. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Pogledao sam celu sezonu.

9.5/10, must watch, incredible, itd. Netflix is on a roll.

49. DieH@rd

31,376
    3,616
    113
    Evo i izdanja za one koji su cekali bolji kvalitet.

Marvels.Jessica.Jones.S01.1080p.NF.WEBRip.DD5.1.x264-SNEAkY 58GB
    Marvel's.Jessica.Jones.S01.2160p.NF.WEBRip.DD5.1.x264-TrollUHD 174GB

Cisto da znate, isto kao i sa Daredevil S1, Netflix odbija da izda svoje serije na bluray-u.

50. grunt

grunt Celeb Freak

17,299
    3,491
    113
    Pa kada zive od konstantne prodaje stream-ova. Nista cudno xD Ovo moram da pogledam iz jednog max dva cuga, a za to treba dosta slobodnog vremena, sto necu imati u skorije vreme :( Al neka znam da cu uzivati kada konacno nadjem vreme da overim.

Share This Page