1. powered by Surfing Waves

Nintendo Switch (Mart 2017)

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jun 25, 2015.

1. vetar

vetar Well-Known Member

5,639
    890
    113
    Što se tiče Nintendo igara /eksluziva, 2019. već sada deluje solidna a imaćemo još dosta 2019. najava bar narednih 9 meseci (bar do E3-a 2019.),
    za sada potvrđene igre:

-NSMBU
    -Yoshi's Crafted World
    -Town
    -Daemon X Machina
    -Fire Emblem: Three Houses
    -Luigi's Mansion 3
    -Animal Crossing
    -Pokemon Gen 8
    -Bayonetta 3 i Metroid Prime 4 nisu potvrđeni za 2019. ali su potencijalno 2019. naslovi.

Pored toga, očekujem bar još par 1st party naslova, par Wii U porta i još neka 3rd party ekskluziva,
    plus naravno još više zanimljivih 3rd party najava kao što su ove godine bile Crash Bandicoot, Fortnite, Doom Eternal, Dark Souls, Diablo 3, CiV6, FF igre..
    2019. bi trebala da bude veoma jaka za Switch, mislim da počinjemo da viđamo efekat objedinjene platforme što se tiče Nintendo output-a.

Last edited: Sep 14, 2018
  2. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,805
    1,175
    113
    i sto je najjace mozes da kupis samo ako dokazes da si preplatnik. online servisa. :lol:

3. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,695
    1,410
    113
    Zanima me kako ce da stave ff xii na cart :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk

4. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Bice nesto i za mene :)

5. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,853
    2,526
    113
    Q. After my Nintendo Switch Online subscription expires, will my Save Data Cloud files and Nintendo Entertainment System – Nintendo Switch Online save data be erased?

A. Save data stored with Save Data Cloud cannot be kept outside of the duration of your Nintendo Switch Online membership.
    Nintendo Entertainment System – Nintendo Switch Online also uses the Save Data Cloud, so the same applies. However, if you keep the Nintendo Entertainment System – Nintendo Switch Online save data saved locally on your Nintendo Switch console, then you can use it again if you purchase another membership.
    https://www.nintendo.co.uk/Nintendo-Switch/Nintendo-Switch-Online/FAQ-1374625.html

:lol:

6. TwiSteR

TwiSteR Well-Known Member

600
    305
    63

Sent from Honor 9

Omega, eufrat and SrEbRnI like this.
  7. vetar

vetar Well-Known Member

5,639
    890
    113
  8. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,543
    2,270
    113
    World of FF je najbolji FF ove decenije so far, no joke. 90+ sati u igri imam, guilty pleasure full

Sent from my iPhone using Tapatalk

grunt likes this.
  9. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Hm, sad malo istrazujem PS Plus pretplatu, poslednje pripreme pred kupovinu PS4 pa malo istrazujem opcije, i procitam fascinantan podatak da i Sony naplacuju cloud save, takodje vezan za pretplatu. Nije mi jasno odakle onda hajka na takvu odluku kad vlasnici PS4 konzole godinana placaju istu stvar, samo po visestruko vecoj ceni? Prakticno se Nintendo ugledao upravo na Sony :)

10. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,849
    1,148
    113
    Prodao si Xbox One? Što?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

11. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,861
    1,896
    113
    Ne razumes. Imas cloud, istekne ti pretplats, cloud saves ti se ne brisu, samo ne mozes da ih preuzmes dok nemas pretplatu.

Aktiviras preplatu posle god dana, skines cloud saves koje si imao, iako nisi bio pretplacen god dana.

Da bi ti se ovde sacuvao save, moras KONSTANTNO da budes preplacen, ako ti slucajno istekne preplata, odu ti sejvovi

Sent from my iPhone using Tapatalk

TwiSteR likes this.
  12. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,960
    1,282
    113

Last edited: Sep 16, 2018 at 1:32 PM
  13. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Ok, to smo tek sad saznali ali hajka protiv odluke da Nintendo veze cloud save za pretplatu se digla mnogo pre, iako to isto radi i Sony samo po troduplo skupljoj ceni. Koliko su se ljudi pobunili ja sam bio ubedjen da je na drugim konzolama cloud save besplatan. To je poenta price.

14. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    sony dozvoljava da se sejvovi lokalno cuvaju i backupuju, mozes s njima da radis sta hoces (besplatno). tu se digla ta "hajka", sad je samo situacija jos gora nego sto smo ocekivali. "istrazuj" ti jos malo.

15. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

28,853
    2,526
    113
    "Oblakoder istrazuje"... eto imena za odlican komicni YT kanal.

darkado and TheNick like this.
  16. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Idiotski je i sa Sony-jeve strane što ne možeš download-ovati save bez pretplate, barem jednom po igri. Tako mi je propao jedan mukotrpno zarađeni Demon's Souls save (koji se nije mogao backup-ovati na usb).
    Dok kod MS-a svako ima pristup online backup-u.

17. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Mozete vi sad da podjebavate ali cinjenica je da i Sony naplacije cloud save, Nintendo se samo ugledao na njih. Mislim da vise niko nema moralno pravo da kritikuje takvu odluku Nintenda...

18. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    tvoja logika u kombinaciji sa preskakanjem odredjenih cinjenica ne prestaje da zapanjuje.

Blue and nikola22 like this.
  19. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Pa cekaj zar ne moze i Nintendo Switch save da se lokalno cuva preko microsd kartice? Recimo da se prebaci na pc preko citaca microsd kartica? Mozda gresim :)

Ili se save isklucivo snima na memoriji Switcha?

20. Blinker

Blinker Kinslayer

355
    59
    28
    Realno, Nintendov online sluzi SAMO ako hoces da neke igre igras mp. Sve ovo ostalo je mizarno, i jedina dobra stvar je sto je jeftin, ali cak i kad se uporedi sa liveom i psnom smesan je. Ja bih pre bio spreman da platim i 40$ ali da ti makar ubace po jednu igru mesecno koja je port sa Wii U. Posebno je smesno sto su konzolu izbacili pre vise od godinu ipo dana i nisu stigli da ubace jos neke funkcije...Sto se tice saveova, nemaju jos infrastrukturu servera da cuvaju toliko dugo :D

21. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

10,861
    1,896
    113
    Ne može

Propali su mi saveovi. Prebacio sa 64gb na laptop, pa onda ”po uputstvu” vratio na novu SD karticu i stalno sam dobijao error i da moram da formatiram karticu. Da switch ne može da pročita.

Apsolutno kao po uputstvu, tako da ne, jer je verovatn vezan i za verziju OS-a

22. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Auuu pa mene tek ceka to prebacivanje sa jedne microsd na drugu. Nadam se da mi se nece desiti tvoj slucaj :)

@Blinker A pazi ovo je tek pocetak i sigurno ce ukljuciti igre sa drugih konzola. Logicno je da se ocekuje unapredjenje usluge vremenom. Problem je sto su ljudi nestrpljivi i za 20 eura hoce sve i odmah :)

23. Blinker

Blinker Kinslayer

355
    59
    28
    Cak i za 20$ ovo je previse ogranicenja. U 2018. godinu oni nisu uspeli da pokrenu normalan online sistem. Ja volim njihove igre i procentualno sam verovatno najvise vremena i provao na njihovim konzolama, ali sam mozda 3 Nintendove igre igrao online. Dok na ps4 ili oneu imas i multiplatform igre kao sto je BF i CoD, koji su aktuelni bili ovih dana zbog bete, zbog kojih se isplati placati pretplatu.

24. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    To je vec stvar ukusa. Meni licno igranje igara kao sto su Splatoon 2, Mario Kart 8 Deluxe, Armsa, Aces, a uskoro i Smasha apsolutno opravdava placanje te jeftine pretplate. Nabrojao sam ti ono sto mene zanima, a svakako imas jos mnogo online igara na Switchu da ti sad ne nabrajam ali evo recimo Fifa i NBA...Treba razdvojiti konstataciju nema igara od konstataciji nema igara koje mene zanimaju :)

Meni je online komponenta multiplatform igara dostupna na kompu i bez pretplate, a da ne ulazim u to koliko je doticne igre bolje igrati sa misem i tastaturom. Ali ko nema solidan PC normalno da mu se isplati Sony i Microsoft pretplata.

Last edited: Sep 16, 2018 at 3:01 PM
  25. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Na nehackovanoj konzoli ne može.

Kako god mnoge stvari što rade su korak unazad čak i u odnosu na WiiU, bez potrebe za spominjanjem konkurencije...

26. zdravkelja

zdravkelja Member

8,525
    1,406
    113
    Sony takodje brise cloud saves... Doduse ne odmah, nego nakon odredjenog perioda tipa 6 ili 12 meseci.

27. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Mislim da se 6 meseci cuva ali opet to je potpuno nebitna stvar, jbg kad istekne pretplata logicno da cu kupiti drugi i opet imati save. Ako recimo resim da vise ne placam pretplatu ne znaci mi puno sto ce biti sacuvan jos 6 meseci. Jebem ga ja ako mi bas tad rikne Switch :)

28. ivamark

4,805
    1,175
    113
    Nintendo online nes igre za sada:
    -Nema mogucnosti remappinga kontrola tako da Mario skace na A ili ti skoro pa neigrivo.

-Online igranje NES samo sa prijateljima.

-Crt filter pravi probleme ekranima.

isto vazi i za dock igranje
    genijalan servis nema sta. :lol:

Last edited: Sep 19, 2018 at 8:45 AM
  29. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    ko ukljucuje crt filtere zasluzuje svaku nesrecu :lol:
    (uzas ako je istina jbt nintendo)

Matt likes this.
  30. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,112
    393
    83
    Ako je tako onda je softverska greska. Still funny. :lol:

31. vetar

vetar Well-Known Member

5,639
    890
    113
  32. master_yoda

master_yoda EmuGlx website editors

1,660
    268
    83
    Izgleda da u praksi radi isto kao i shareovanje na PS4/Xbox One. Ekstra.

33. Oblakoder

Oblakoder Active Member

890
    127
    43
    Aj posto vidim da su hejteri srecni da malo obradujem i ove druge. Do pretplate vrlo lako za samo 5 eura :D

Ashitaka likes this.
  34. ivamark

4,805
    1,175
    113
    Furthermore, KapuccinoHeck mentioned that the NES App on the Switch seems to be a hastily created port of the NES emulator running on the NES Classic, Hachikachi. Because of that, there’s good hope that tools will be made available shortly for people to easily increase their NES library on the Switch’s own emulator.

In the meantime, Rom swapping is allegedly easy if you already have a hacked console (we haven’t tried yet). Or if you really want your NES fix on the switch, you can also give a try to the fceumm emulator via Retroarch.

sa wololo
    inace lik je okacio video kako pokrece kirby. :D

35. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Ugh, onaj emu na Mini-ju je baš krš.

36. ivamark

4,805
    1,175
    113
    popravili su zvuk, i nema onog "shuma" u slici ili kako se vec ono zove .
    inace.... :D

Last edited: Sep 20, 2018 at 1:52 PM
  37. vetar

vetar Well-Known Member

5,639
    890
    113

Probao emulator i igre, meni, izgled, brzina, same igre i filteri su baš dobro urađeni, probao sam samo par igara i nisu mi smetale kontrole.
    Jedino mi smeta što nema 16:9 opciju. :)

Biće ovo super NES a posle i SNES emulator sad kad ga se homebrew scena dočepa. :)

38. ivamark

4,805
    1,175
    113
    i ja sam se malo igrao sa ovim Nintendo Offline servisom. :lol:

abcdef and Omega like this.
  39. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Ima li usporavanja u Kirby-ju kao na NES Mini-ju?

40. ivamark

4,805
    1,175
    113
    ima onaj klasican nes slowdown kao i na originalu.
    Ima i par sitnih greskica ali nista strasno. Igram i pal verziju na CRT tako da meni usporavanje ne predstavlja problem.

Kada srede retroarch koristicu homebrew nes emulator svakako zbog mapiranja kontrola do tada i ovo je ok.

41. Omega

Omega N64 je đubre

14,694
    1,978
    113
    Evo ga iznenada:

42. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,112
    393
    83
    Da, cuo sam i ja danas. Potpuno iz vedra neba.

43. grunt

grunt Celeb Freak

15,257
    2,254
    113
  44. ivamark

4,805
    1,175
    113
  45. vetar

vetar Well-Known Member

5,639
    890
    113

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy (HD remaster prva 3 dela) stiže na Switch, PS4, XB1 i PC početkom sledeće godine.

Last edited: Sep 22, 2018 at 11:29 AM
  46. grunt

grunt Celeb Freak

15,257
    2,254
    113
    PC ?? Holy shit !

Aaa cekaj to su ona 3 dela sto su i na telefonima ? Onda nije toliki megaton, al cool svakako :D

47. dsst

dsst fdggg

3,668
    837
    113
    ovo je originalna trilogija sa DS-a, koja je posle izasla na 3DS-u u paketu. ne znam da li je izasla i na telefonima, ali ono, ko jos igra igre na telefonu.

48. grunt

grunt Celeb Freak

15,257
    2,254
    113
    @dsst
    Izasla je ta trilogija za iOS i imho ovaj tip igre je jedan od retkih koji savrseno pase telefonu.

Sad vidim da je cak i za PC izaslo pre sto godina ali Japan only.

Dajte remake 3DS verzija ove ste muzli vec previse lol

49. Teoreticar

Teoreticar Well-Known Member

2,178
    516
    113
    Prvi deo je bio za GBA. DS verzija je vec remake i prosirena.

Da... ali taj iOS port mi je nekako izgubio na drazi, grafiku (po meni) nisu dobro upgrejdovali. Bas nekako cheap deluje.

A ovo mislim da je bas taj iOS port.

50. grunt

grunt Celeb Freak

15,257
    2,254
    113
    @Teoreticar
    Pa vecina ovih kobajagi remastera 2d igara deluje cheap, uglavnom "novi" art deluje prostije i mnogo cistije od originala posto ga naprave ko na traci bez imalo nekog sarma/truda. A nekada cak i ne crtaju ponovo nego samo primene par filtera u photoshopu i voila HD :D

Share This Page