1. powered by Surfing Waves

Nintendo Switch (Mart 2017)

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jun 25, 2015.

1. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Bice skoro sigurno ios port, nadam se ipak da nece.

Sent from my MI MAX using Tapatalk

2. abcdef

abcdef Member

88
    3
    8
    Ovaj family membership sto je 35 dolara godisno do 8 akaunta, to znaci da na svaka razlicita konzola sa razlicitih ip moze da se zakaci na jedan akaunt?

3. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Da, najprostije receno to znaci da godisnja pretplata kosta 4,375 eura ali pod uslovom da imas 7 membera za familiju :)

Edit: Jedan sa svog profila kupi pretplatu, a zatim pomocu mail adrese salje ostalima zahtev za clanstvo. Svi koriste svoj acaunt bez ikakvih ogranicenje...
    Ip adrese sa celom pricom nemaju nikakve veze i mozete da se kacite bilo gde, tj na bilo koju ip adresu.

Last edited: Sep 22, 2018
  4. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
  5. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Diglo se dosta prašine pošto se mislilo da se cloud save briše čime istekne online pretplata,
    ispostavilo se da Nintendo (isto kao i Sony) čuva cloud save 6 meseci bez pretplate pre nego što se cloud save izbriše:

"If a Nintendo Switch Online membership expires, users won’t be able to access their Save Data Cloud backups. However, Nintendo will allow users who resubscribe within 180 days to access their previous Save Data Cloud backups," the Nintendo spokesperson said.
    https://www.ign.com/articles/2018/0...-after-your-switch-online-subscription-lapses

Oblakoder likes this.
  6. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Sta je ovo u poslednje vreme samo lepe vesti od Nintenda, tj za neke bas i nisu lepe, prvo pretplata od 4,375 eura, pa share profila, a sad i cuvanje cloud savea 6 meseci. Po ko zna koji put dokaz da ne treba trcati pred rudu ali ne vredi, ljudi valjda vole da trce ispred nje :)

Last edited: Sep 26, 2018
  7. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

29,001
    2,559
    113
    Tako je oblakoderu, ne treba kritikovati Ninendo, jer oni bi SAMI popravili situaciju oko cloud save-a i slicnih stvari na koje svako normalan pizdi. Znaju oni gde grese, sve bi se sigurno samo resilo od sebe.

/s

8. DieH@rd

29,001
    2,559
    113
    Ajd sad, da vidim lajkove :lol:

[ne vredi da postujem u tumbleweed xbone sekciji]

9. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,927
    1,178
    113
    Koga bole k**** za šugavi Fortnite :)

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

ivamark, TwiSteR and Ashitaka like this.
  10. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Pogrešio si temu, treba da čekaš lajkove u PS4 temi ne u Switch temi. ;)

Ashitaka likes this.
  11. DieH@rd

29,001
    2,559
    113
    Tamo ce lajkovati PS4 vlasnici, a ovde Switch vlasnici.

12. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Ne sećam se da je neko postovao vesti za cross play za Switch u drugim temama..

13. Ace

Ace 1.000.000

2,767
    543
    113
    Kakav crni lajk za $ony lopove koji nisu hteli da puste crossplay samo zbog para i ni zbog čega drugog a kada su videli da gube igrače onda se setili da odblokiraju.

14. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,927
    1,178
    113
    lol, samo kada M$ i #nitendo nisu lopine

15. DieH@rd

29,001
    2,559
    113
    MS i Nintendo to rade zbog ljubavi.

16. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113

Reggie nosi Metroid majcu što je samo podstaklo nade da će Metroid Prime 4 biti prikazan na The Game Awards-u u decembru.
    Inače ako Metroid Prime Trilogy HD stvarno postoji očekuje se da će verovatno tada isto biti prikazan,
    odnosno da će Nintendo uraditi nešto slično kao što su prošle godine kada su na istom mestu najavili Bayonetta 3 i ujedno najavili/prikazali Bayonetta 1/2 za Switch.

Oblakoder likes this.
  17. zdravkelja

zdravkelja Member

8,578
    1,422
    113
    Stigao mi je onaj 8bitdo wireless adapter. Sad sam isprobao sa Duallshockom 4 u Mario Odyssey i lepo radi sve, cak podrzava i motion kontrole. Jedino sto se uvek ponasa kao da cimas oba joycona istovremeno tako nece moci da se koristi za igre tipa ARMS koje zahtevaju cimanje samo jednog ili drugog. Generalno, super stvarcica za one kojima treba nesto kao Pro Controller, a vec imaju druge gamepadove po kuci. Trebalo bi da podrzava i DS3, a radi i na PC-ju.

18. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113

Pitanje je kakva verzija će biti u pitanju, New/Pro/XL, Lite, Mini/Pocket, na Reseteri su se naložili i uglavnom očekuju poboljšanji/jači Switch,
    dok ja mislim da je u pitanju jeftiniji i manji Mini/Pocket jednostavno pošto trenutni Switch i dalje košta $300 a 3DS ubrzano umire,
    tako će Nintendo prvo trebati pristupačniju verziju ne skuplju u odnosu na trenutni model.

19. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,927
    1,178
    113
    Oće moći da se "hackuje"? :D Šalim se, znam da neće.

20. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Hardware hack kao što su ove verzije do sada mogle ne, e sad software hack je totalno druga priča. :)

eufrat likes this.
  21. DieH@rd

29,001
    2,559
    113
    IMO, jeftinija verzija za proizvodnju da bi snizili i dalje dosta visoku cenu, uz eto mozda poneki bonus. Ne treba ocekivati "Pro" upgrade, rano je za to.

22. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Na leto sledeće godine Switch će biti star oko 2.5 godine, tako da defintivno mogu sniziti do tada cenu proizvodnje, takođe govorimo o potencijalnom Tegra X2 čipu u odnosu na X1.
    Ako pričamo o potencijalnoj Switch Mini/Pocket verziji, govorimo o manjem uređaju, manjem ekranu, bez docka, kablova, možda bez Joy Con-a sa ugrađenim kontrolama, manjem pakovanju...samo sa uštedama od tih stvari Switch Mini/Pocket bi mogao imati launch cenu od oko $200.

Možda bi mogli imati ovako nešto

23. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Nece brejkovati kompatibiliti sa first party igrama tako da mislim da nema sanse da dobijemo non removable joycone/ugradjene kontrole.

24. grunt

grunt Celeb Freak

15,373
    2,299
    113
    Shit kako bi voleo da Switch izgleda kao ovaj fake Mini lol

A da probao sam i nekoliko onih Indie igara sto sam pravio listu koje vrede :D

Wonder Boy: The Dragon's Trap - Lepo izgleda, ali mi se gameplay uopste nije svideo, borba ima uzasan osecaj, a onaj dizajn nivoa gde te igra resetuje ako odes u "pogresnom" smeru me iznervirao, plus polu nelinearan dizajn gde odmah od starta mozes da ides na vise lokacija koje ti nisu lepo oznacene mi jednostavno ne odgovara. Delete je pao.

Axiom Verge - Prvi utisak muzika odlicna, grafika ne bas, gameplay dobar, mada je bas ono cista metroidvania, nisam primetio neke originalne promene. Igracu jos malo pa cu videti.

Shovel Knight: Treasure Trove - Previse old school za mene, ruzna grafika i muzika koja sadrzi zvukove koji mi jednostavno ne prijaju usima :D Plus taj arhaicni stil gameplay-a mi takodje ne lezi uopste. Delete.

Owlboy - Za sada mi se svidja, kontrole su malo nakaradne zbog shit analognih palica na Switch-u, ali mi se svidja grafika/muzika i likovi. Gameplay takodje fun za sada.

Celeste - Cool muzika, grafika meh, ali moze da prodje. Gameplay NE. Ja nemam zivaca za ovakve igre lol Posle 50-te smrti je samo pao Delete, no ty.

Shantae: Half-Genie Hero - Ultimate Edition - WOW. Ovo me najvise odusevilo od svih sto sam probao. Sve mi se svidja, PRELEPA grafika, ODLICNA muzika. I veoma zabavan gameplay. Jbt nemogu da verujem da nisam igrao prethodne delove, bas je kvalitetna igra !!

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack - Ovo mi se isto veoma svidelo, odlican gameplay ispracen vise nego solidnom grafikom i odlicnom muzikom. Definitivno nastavljam sa igranjem !

To je to za sada :D

Last edited: Oct 4, 2018
  25. DragonOfTheEarth

DragonOfTheEarth Moderator

3,117
    394
    83
    Ti bas navalio iskljucivo samo na platforme, a? :lol:

26. grunt

grunt Celeb Freak

15,373
    2,299
    113
    Pa kada je vecina indie igara tog tipa, nisam ja kriv lol
    @DragonOfTheEarth
    Imas ranije u ovom topicu listu indie igara koje sam prebacio na Switch :D

27. ivamark

ivamark Well-Known Member

4,864
    1,204
    113
    Probaj The messenger, meni je najbolja indi igra na switchu.

28. SrEbRnI

SrEbRnI Member

278
    18
    18
    Izasao je Super Mario Party na ISOSLAND ako nekoga zanima. :)
    Ne treba update.

Last edited: Oct 4, 2018
  29. grunt

grunt Celeb Freak

15,373
    2,299
    113
    OK probao danas sledece.

Enter the Gungeon - Deluje kao da moze biti zabana, ali na PC-u. Ponavljam po ko zna koji put analogne palice su UZAS na Switch-u :D Znaci non stop mi skliznu prsti tako da ne hvala, morao je pasti delete.

Dead Cells - WOW ovo mi se svidja i to mnogo ! Igra izgleda PERFEKTNO ovakav pixel art ja volim, moderam. Sve izgleda extra detaljno plus su animacije tako SMOOTH uh. Gameplay fantastican isto, borba ima perfektan feel.

Iconoclasts - Ovo mi se isto svidelo, lepo izgleda, kontrole odlicne, muzika cool, sve u svemu nastavljam sigurno.

Inside - Veoma cool za sada, bas je atmosfericno i veoma lepo izgleda iako je dosta mutnjikavo kao da ima preagresivan postprocess AA i da reza nije native. Ali sve to brzo zaboravis posto je svet stvarno jako dobro realizovan.

Fast RMX - OK klon Wipeout-a. Fino izgleda, radi smooth. Mozda budem jos igrao.

Salt and Sanctuary - WTF probao je neko ovo da igra u portable modu od devova :D Igra uzasno izgleda pola vremena bukvalno NISTA ne vidis na ekranu sve je mracno/mutno. A uzasan dizajn svega u igri nimalo ne pomaze, ja mislim da ruznije likove nisam davno video :D Gameplay je delovao OK, ali opet ne hvala ima drugih mnogo boljih igara da trosim moje vreme. Delete.

Stardew Valley - Ruznjikava grafika i dizajn. Gameplay kradja Harvest Moon-a i Rune Factory-ja, ne hvala. Nadam se portu Rune Factory 4 ili punokrvnom nastavku za Switch.

LUMINES Remastered - Odlicno izgleda i muzika naravno perfektna kao i uvek. Ali vrlo brzo sam se setio da ne podnosim ovaj tip igara :D Tako da je brzo pao Delete. Ali def je odlicna verzija ove legendarne igre.

To je to za ovu turu :D

Odo sad da update-ujem konzolu na 6.0 posto vidim da par updates-a koje sam skinuo vec traze tu verziju :D

30. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Nintendo je radio slične stvari ranije, neke N64 igre nisu radile bez expansion packa, neke DS igre su radile samo na DSi modelu, neke Wii igre nisu radile bez Wii Motion+,
    neke 3DS igre rade samo na New 3DS modelima.
    Tako da milim da par igara koje ne bi radile na pristupačnoj ponudi Switcha ne bi bio toliki problem, svakako bi regularni Switch i dalje bio u ponudi.

31. dsst

dsst fdggg

3,688
    866
    113
    a i nije kao da te igre ne bi radile na novoj konzoli, samo bi zahtevale da kupis dodatne joycon-e, mozda naprave novu verziju joycona koji su eventualno veci. sumnjam da nintendo ima nesto protiv te dodatne zarade na dodacima

32. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    To su sve igre koje su zahtevale novi hardver. Nema sanse da stare igre kao arms ne rade na novom hardveru a ne bi radile da ugrade kontrole direkt u reviziju/jeftinu verziju..

33. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Pa mislim da je veći problem kada nova igra ne radi nego stara, pošto nova tek treba da se proda, ali već imamo primer 2DS koji je izašao nakon nekih only New 3DS igara
    i na kojem ne rade te igre, a i ovo bi u svakom slučaju bila low price ponuda u odnosu na trenutni model, mislim i dalje ćeš imati kao opciju trenutni model kao skuplji.
    Ali kao što je Dsst napisao, vrlo je moguće da ako baš želiš da igraš tih par igara možeš ako kupiš posebno Joy Cone.

Last edited: Oct 5, 2018
  34. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    To bi bio mega dick move, cak i za post wii u nintendo.

35. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
    Sigurno ne bi veći dick move nego izbacivanje 3DS-a bez punjača. :)

36. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Pa kad vec imas jedan, sta ce ti jos :D

37. dsst

dsst fdggg

3,688
    866
    113
  38. TheNick

TheNick FIGHT! Staff Member Administrator

19,659
    2,301
    113
    Nice job hiring Beyoncé to provide some background entertainment. It's refreshing to see A-list celebrities supporting games journalism.

39. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,927
    1,178
    113
    Đe skidate igre za Switch (nsp)? :D Jebo sam se dva sata, al sam uspeo da pokrenem CFW (koji normalno radi na 6.0.1) i prvu igru. Oni linkovi sa reddita su ok, al mi sporo skida igre...

40. ivamark

4,864
    1,204
    113
    eufrat likes this.
  41. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,927
    1,178
    113
    Na zamunda, arena.bg i torrentday gde imam nalog, nema nsp igara :/

42. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,927
    1,178
    113
    Da li smem da vadim SD karticu (zbog prebacivanja nsp igara) kada je Switch u standby modu ili moram full shutdown da radim?

43. ivamark

4,864
    1,204
    113
    eufrat likes this.
  44. eufrat

eufrat Well-Known Member

2,927
    1,178
    113
    Update nsp file od neke igre isto normalno instaliram kao i samu igru?
    I da li da idem na yes ili no kada me pita da li hoću da ignorišem required system firmware version?

Znam da gnjavim, al jbg :)

45. ivamark

4,864
    1,204
    113
    jep isto se instalira.
    Idi na no. Iovako imas najnoviji FW.

eufrat likes this.
  46. Oblakoder

Oblakoder Active Member

896
    128
    43
    Ne gnjavis ali imas okruglo 4 threada za takve stvari pa bi bilo lepo da ovaj glavni ostavimo za pametnije stvari :)

Maxa likes this.
  47. vetar

vetar Well-Known Member

5,707
    900
    113
  48. Timemaster

Timemaster Caelondian

9,991
    1,314
    113
  49. grunt

grunt Celeb Freak

15,373
    2,299
    113
    Cool, skroz su promenili combat u odnosu na prethodne igre, deluje super.
    Jesu objavili kada ce western release ?

50. darkado

darkado EmuGlx veteran

6,737
    1,427
    113
    Sta je ovo? :D

Share This Page