1. powered by Surfing Waves

Nintendo Switch (Mart 2017)

Discussion in 'Nintendo Switch' started by vetar, Jun 25, 2015.

1. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Mogao si da mi das nade barem do izlaska nove verzije :p

2. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,388
    1,653
    113
    ako dobro pratim obrzac tvojih kupovina do septembra ces ti iovako da kupis novi GPU,CPU....i da cekas napredak u switch emulaciji. :lol:

Goro Manjina and Omega like this.
  3. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,961
    3,355
    113
    Najzad prihvatljivija cena. Sad vec postoji sansa da cu za par godina kupiti jedan polovan Lite.

Zna li se kolicina onboard memorije? I sto totalno izbacise rumble?

Goro Manjina likes this.
  4. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,321
    113
    Ovo je super, dopada mi se, samo će se sačekati hack prije kupovine. :)

5. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    @ivamark
    Kupicu ovo cudo 99% iako ne bude piraterije cisto da znam da sam ga imao, prodace se ofc nakon 3 meseca sakupljanja prasine :D

A emulacija je vec sada toliko dobra da do izlaska ovoga ce biti sigurno near perfect, ali ono uvek volim da imam jednu portable konzolu kuci iako je nikada ne igram van sobe :D

6. Revan

Revan Well-Known Member

1,368
    705
    113
    Uf, mnogo je ovo para.

7. DieH@rd

DieH@rd Winter Knight Staff Member Administrator

30,961
    3,355
    113
    Kupi od @grunt -a kada njemu dosadi. :)

Revan likes this.
  8. TheNick

TheNick Administrator Staff Member Administrator

21,386
    2,911
    113
  9. Nekron

Nekron Active Member

219
    75
    28
  10. TheNick

21,386
    2,911
    113
    Video sam vest pre vas ovde lol, ovo je samo zvanicni mainpage press release share (by Wahad), get with the show.

Goro Manjina likes this.
  11. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,286
    1,469
    113
    Znaci, mainpage je sporiji od foruma.
    Ima onda smisla sto samo visim na forumu ;).

nikola22, Omega and jovcov like this.
  12. TheNick

21,386
    2,911
    113
    Pa uvek su forumi i chatovi brzi od press medija? Visi na Twitteru onda :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

13. shin-boyan

shin-boyan Well-Known Member

5,286
    1,469
    113
  14. vetar

vetar Well-Known Member

6,152
    1,044
    113
  15. ivamark

ivamark Well-Known Member

5,388
    1,653
    113
    Evo sta kaze glavni covek switch scene oko piraterije na novijim switchevima.

16. howler

howler Well-Known Member

2,647
    705
    113
    Uu bre...Vita - Jos uvek krebilian faktor i reper za Nintendove handheld-e. :D
    Da su bar ciljajli na bolji screen to body aspect ratio sa ovim NSLite :no:

Inace "dobar" je ovaj Nintendo, kada mu trgne zna muzati do poslednje kapi.
    NS Lite bice vetar u ledji da odrze trenutni cenovni prag na orginalne postojece verzije. Tipa zelis jeftiniji Swtich? No Prob. Evo ti Lite-a.
    Ja neznam da postoji konzola koja odrzala orginalni launch RRP vise od 2 godine.

TheNick likes this.
  17. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,321
    113
    "Horizon is a super secure operating system." - naravno kad je maksimalno ogoljen i osiromašen. :lol:

18. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

779
    238
    43
    Ovo nije lite enough ): Ja sam se nadao pocketable Switchu koji ce biti pravi naslednik za 3DS/new 3DS. Nista, ceka se Switch Pocket ili Micro...

19. TheNick

21,386
    2,911
    113
    Moze ovo u dzep ako nosis pet brojeva vece sagging lone

20. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Tesko da ces to docekati, manji ekran od ovoga nema nimalo smisla sobzirom kakve igre se prave za Switch.

A da se Nintendo isprsi i napravi neki state of the art gadget gde nece biti gomile praznog prostora nema sanse, a i kada bi hteli takva verzija bi kostala vise nego obican Switch.

TwiSteR likes this.
  21. Dendy Somari Comrade

Dendy Somari Comrade Active Member

779
    238
    43
    ^Pa nisam mislio da ekran bude kao na GB Micro, sve te 720p igre bi mogle da se igraju na 5" a vise malih proizvodjaca portable gaming hardvera uspeva da pravi dzepne sisteme po istoj ili manjoj ceni(GPD-XD/Powkiddy X18 npr).

22. Maxa

Maxa opsa!

10,708
    3,605
    113
    ma premalo je 5" u današnje doba

23. howler

howler Well-Known Member

2,647
    705
    113
    Good Luck sa Witcher na 5.5" displejom.

24. YOTH

YOTH Well-Known Member

722
    518
    93
    Kad bi patchovali xenoblade da ne izgleda kao govno,uzeo bi na keca.

25. nikola22

nikola22 EmuGlx Veteran

4,531
    1,174
    113
    Witcher i Zelda nisu bas igre za 5.5'' ekran ali ja bih ovo koristio za kart,donkey,puyo puyo tertis,gomilu shmupsa i 2d\3d platformi+emulacija.Cena je ok jos kada bi bilo piraterije uzeo bih iako imam switch.

26. vetar

vetar Well-Known Member

6,152
    1,044
    113
  27. Ace

Ace 1.000.000

2,970
    675
    113
    U novembru izlazi Switch Lite Pokemon verzija

Goro Manjina likes this.
  28. Blinker

Blinker Kinslayer

379
    64
    28
    Ljudi, gde se u Nemackoj moze naci switch po snizenoj ceni? Ili barem neki dobar bundle?

29. Nekron

Nekron Active Member

219
    75
    28
    gamestop

Blinker likes this.
  30. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
  31. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,589
    1,249
    113
    Uglavnom gori od originala u svakom smislu i zbog tih odluka su ipak uspeli da produze minimalno bateriju. A razlika u velicini je jedan joycon manje. Ko god ozbiljno razmishlja da uzem Switch, bolje za iste pare da uzme polovan originalni Switch ili da ceka taj Pro.

Last edited: Jul 13, 2019
  32. Wahad

Wahad Prekidać 4 Life! Staff Member Administrator

11,904
    2,285
    113
    Kako u svakom smislu kada je SoC noviji, 16nm u odnosu na 20 i ima sanse da bolje radi od starog jer ta revizija pondefaultu radi na vecim klokovima i ima veci turbo boost?

Pitanje je samo sta ce da Nintendo uraditi sa klikovima, verovatno ce zadrzati iste kao sa launch konzole, ali svakako ima sanse da igre generalno bolje rade.

Jesi li gledao ceo video uopste, detaljno?

Last edited: Jul 13, 2019
    Goro Manjina likes this.
  33. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Gori od originala u svim apsektima koji vecinu ljudi ne zanima ukljucujuci mene. Skresali su tacno to sto je trebalo.
    Moja pusta zelja je da je ekran ostao isti ali bolji screen/body ratio, ali to je nintendo :D
    Ako kod madjara bude realna cena uzima se.

34. zdravkelja

zdravkelja Member

9,360
    1,940
    113
    Ima d-pad, u tome je definitivno bolji.

35. WickedlNl

WickedlNl EmuGlx website editors

2,589
    1,249
    113

Gori u smislu da skoro nista ovde ne donosi nesto novo vec uskracuje vec postojece sto OK i razumem, zove se lite sa razlogom. Al prvenstveno kazem, ako neko zeli danas Switch, ne vidim razlog da uzmu ovo sem ako nece kupe nekom klincu kao poklon. Sto kaze grunt, da su barem zadrzali ekran, nego su opet napravili Wii U fat bezzle a realno mogli su to da eleminishu i da izgleda stvarno sleek. Ovo mi vise ide ka 2DS...u smislu pusta igre al je totalno ne potrebna verzija pogotovu ako ce stvarno Pro da izadje.

Al to je Nintendo, dok PS i MS prave lite/slim konzole koje rade isto ili bolje od originala, N uvek napravi low budget verziju.

36. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    Ali ovo je preko potrebna verzija posto nece biti naslednika 3DS-a, zasto bi neko ko nikada ne planira da kaci na TV ovo platio dodatnih 100e ?

Obican Switch makar bio i Pro nema nikakvog smisla za nekoga ko hoce da igra portable only, jeste smanjili su ekran sto je bedak, ali opet ce biti dovoljno za 99% igara pogotovo Nintendo eksluziva.
    A razlika u ceni, bolja baterija, dpad, i boja ergonimija su sve plusevi za svakoga ko je cekao naslednika 3DS-a a ne neku wanna be weak sauce kucnu konzolu :D

vetar, Omega, Ace and 1 other person like this.
  37. howler

howler Well-Known Member

2,647
    705
    113
    NS Lite je tu da popuni rupu u portable gaming only segemtnu.
    Medjutim problem je sto price point od 100€ manje ne opravduje sakacenja u odnosu na sve povoljnosti koji ih orginalni Switch nudi.

Prvo i osnovno - Izbacili su Hibridni TV mode koji je bio single selling point, imati 2in1 uredaj koji ce zameniti 3DS/WiiU combo u narednih 4-5 godina i sve to za 300€

I jos bitnije - Izbacili su Tabletop mode koji je nesto nabolje sta se desilo handheld gamingu od izlaska Gameboy-a. Imati lokalni co-op uredaj u svakom vremenu, na svakom mestu i igrati se sa svakome kome ti prdne. Tabletop mode na NS omogucava bas to! Imas portabilni displej, 2 kontrolera na raspolaganju i mogucnost da se igras Mario Kart, Mario Odyssey, Bros, Street Fighter... svuda i sa svakome

Mislim ono, koja je verovatnoca da ces se kao vlasnik NSLite-a naci u situaciji da nekom u tvom drustvu ili sire okruzenje ima Switch i da vas dvoje imate istu igru pri ruci pa se zelite igrati na njoj. Cak i da nadjes koliko je Nintendo zaradio na vas?

2NSL konzole X 200€ = 400€, NSL+NS 500€ + dve kopije igre = 600€ za da se igrate local coop sa preznojenim deckima u teretani.
    NS sa jednom igrom = 350€ za da se igrate sa ruskog kolega na ISS u svemiru.

I sad kako je NSL bolja i isplatljivija varijanta?

TheNick likes this.
  38. grunt

grunt Celeb Freak

16,919
    3,198
    113
    @howler
    Table top igraju samo ovi manekeni iz Nintendovih reklama :D Realno kada bi napravili survey neki smesan procenat bi to stavio kao bitan feature. Local coop sa 6" ekranom i onim raspadom od joycon-a koji su mali i za dete od 7 godina stvarno killer feature :D

Omega and Goro Manjina like this.
  39. Wahad

11,904
    2,285
    113
    @howler

Nisi ispratio. Igre koje podrsavaju vise igraca ce moci da se igraju sa dodatnim kontrolerima. Dodatni joyconovi se povezuju kao na drugim Switch konzolama

40. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

841
    456
    63
    Huehehue krenuo sam ovo da kucam.

41. Oblakoder

Oblakoder Well-Known Member

1,049
    165
    63
    Malo se bilo u sopingu :)

IMG-1fbee715c1bc626cde797804a92166fb-V~2.jpg

42. howler

howler Well-Known Member

2,647
    705
    113
    Well ispratio sam video u kom su jasno i glasno potencirali da NS Lite ima jedna i jedina funkcionalnost a to je handheld mode i to podvukli

Untitled.jpg

Znaci za NSLite mozes kupiti zasebne joycon-e koji bih nosio sa sobom kad se zelis igrati Mario Kart sa drustvom?
    I sve to na 5.5" displeju bez kick stand-a? Jesus....

43. Ashitaka

Ashitaka Active Member

103
    40
    28
    I ja sam bio razocaran u neke stvari kad su objavili lite konzolu al onda sam skontao da jednostavno nije konzola za mene ali i te kako ce biti ljudi koji ce je kupiti. Jednostavno pristupacnija je i manja i zgodnija za poneti i koristiti u handheldu. Siguran sam da ce se konzola dobro prodavati. Zivi bili pa videli :) Ali da nije po mom ukusu nije.

44. Ace

Ace 1.000.000

2,970
    675
    113
    Lite je usmeren ka onima kojima je 300 dolara prevelika cena i ne interesuje ih igranje na tv-u, to je mlađa generacija koja je navikla da bulji u telefone a ne u tv.

Uostalom, nije da će prestati da proizvode standardni Switch i zameniti ga sa Lite-om, ovo je samo još jedan model tako da neko ko ne želi da plaća dodatne opcije koje nikada neće koristiti sada ima izbor, ne vidim problem.

Oblakoder, Ashitaka and vetar like this.
  45. vetar

vetar Well-Known Member

6,152
    1,044
    113
    Očigledno da je ovo je namenjeno only handheld korisinicima,
    nekog koga ne interesuje TV igranje ili deljenje Joy Con-a u društvu već samo igranje u handheld modu, naravno da će izabrati Switch Lite za 100e manje,
    ko želi više od toga nek plati 100e više.
    Ovaj potez Nintenda ima totalno smisla i ovo je bilo totalno očekivano pogotovo sad kad je 3DS mrtav, znači poenta je u proširenoj ponudi Switch platforme.

Inače pored niže cene, uređaj je manji i ima jaču bateriju, tako da je i u tom slučaju svakako više handheld orjentisan.

Oblakoder and Ashitaka like this.
  46. Omega

Omega N64 je đubre

15,437
    2,321
    113
    Proizvod je vrlo jednostavan, prezentacija također jasna sa svojim prednostima i nedostacima i imaće ciljnu publiku, ljudi bespotrebno napravili metafiziku od komada plastike.
    U svakom slučaju dobiće bolju podršku od Vite. :lol:

47. Wahad

11,904
    2,285
    113
    Omg ljudi

Za Tabletop, direktno iz PR-a

For games that support tabletop mode, players can wirelessly connect Joy-Con controllers (sold separately) to Nintendo Switch Lite. In these cases, users will need to have a device to recharge Joy-Con controllers, such as the Joy-Con Charging Grip.

48. howler

howler Well-Known Member

2,647
    705
    113
    Oh Cmon onima koji ih ne interesuje igranje na tv-u i zeleli da ustede su vec imali Dockless izdanje za 220$ :)
    nintendo-switch-dockless-unbox.jpg nintendo-dockless-switch-unboxing.jpg
    Microsoft istavlja stripped izdanje Xbox One All Digital za jeftinije - Kritika to zacementira kao fail uredaj i nepotrebna verzija pored XOneS
    Nintendo istavlja stripped izdanje NS Lite za jeftinije- Masa odusevljena od toga, smatra da je to opravdano.

Nervira me sto Nintendo promovise antikonzumerizam ali sta fajde kada je sve to fino lepo podrzano od njihovim sektashima.
    Zato se BoTW odrzava na 59$ price point tri godine od njenog izlaska.

.....a ironicno je sto je ovo prvi put Nintendov handheld da dozivi degradaciju u odnosu na bazicni model.
    • Game Boy > Game Boy Pocket > Game Boy Color
    • Gameboy Advance > Gameboy Advance SP
    • NDS > NDS Lite > NDSi >NDSi XL
    • 3DS > 3DS XL > New3DS > New3DS XL
    Svaki redizajn poboljsan i unapredjen u odnosu na prethodnike. Za kolko? Za manje novca!
    3DS izadje za 250$, godinu dana kasnije dobijamo 3DS XL za 199$
    NDS launch price 150$, godinu dana kasnije NDSLite sa vecim ekranom, poboljsano osvetljene, pojacana baterija, slim form factor sve za 129$

WickedlNl likes this.
  49. Ace

Ace 1.000.000

2,970
    675
    113
    Pa tu opciju su imali samo Japanci, oni su uvek dobijali stvari koje ostatak sveta nije video tako da ljudima kojima je Lite namenjen to ne znači ništa.

Nisam još nikoga čuo da kaže da je oduševljen ali nije teško videti da proizvod ima svoje mesto na tržištu. Lite će još dalje da pogura Nintendovu zamisao da prodaju više od jednog Switcha po domaćinstvu, pogotovo kada budu izašli Pokemoni na jesen.

Zaboravio si na 2DS? :)

50. Goro Manjina

Goro Manjina Well-Known Member

841
    456
    63
    Mislim da će da ovo ide kao ludo pogotovo medju decom. Dosta ljudi gleda Switch pa kad vide cenu povuku se. Istraženo je to sve ispitano tržište, iznenadio bi se da bude drugačije.

nikola22 likes this.

Share This Page